Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (Cinemart SK)

Lexonka97

,,Just a bit excessive, but glorious.'' Skvělý béčkový akčňák, který má koule! Jednoduchý styl devadesátých let, skvělá atmosféra a audiovizuál. Je tu skvělá brutální, nápaditá akce se zapadající kamerou a skvěle vybranou hudbou do pozadí. Bob Odenkirk si to válí a znovu dokazuje, že je skvělým hercem. Je tu sice vidět veliká inspirace Johnem Wickem, ale to je mi fuk! Já si to užil naplno! Jen je mi líto krátké stopáže a klidně bych si dal ještě jednu půl hoďku navíc. ()

Lischai

Zábavné pokoukání, ala tak nějak nejednotné stylizací. Bitka v autobusu a závěrečná bitka jsou dva různý filmy. První z nich je spíš realistický, špinavý akčňák o chlapíkovi co chodí do práce a je plný skrytého hněvu na svět kolem, a to druhý je stylizovaná akční komedie kde nabíhají zástupy bezejmenných mafiánů na pořážku před fotra s brokovnicí. Každý z nich sám o sobě je v pohodě, ale takhle v kombinaci tomu nevěřím. ()

BarryLyndon

Tohle bylo místy až nekritické nadšení a IMHO dost věcí lepší jak Wick, ne všechno. Našhuler je chlápek, snad se mu povede i do budoucna. Tenhle člověk by měl dostávat Marvelovky a ne no name režisérky nezávisláren. Celá ta story s Odenkirkovým přepadením tomu dává ještě jiný level. 3x jsem tleskal a řval nahlas, v autobuse, v důchodáku a v druhé scéně s minou. :D Až budete psát další EAF, tak tam určitě patří zmínka o předávání pochodně z katastrofálního Ramba na Noname Odenkirka, takhle přesně měl vypadat poslední Rambo!!!!!!!! Pravda mohl být lepší záporák a trochu jsem se ztratil ke konci, kde jsem asi kouknul na mobil a nevím kde se tam vzal RZA v přestřelce. :D 9/10 I WANT MORE! ()

ProNotor

Film, co má koule. Zezačátku trošku nudný páprda, který se utápí ve stereotypu. Posléze si zadělá na pořádný malér a než bys řekl: "Švec", tak se film změní na brutální jatka, kde se ve svém věku mezi 80kou a smrtí objeví jeho fotr a nějaký kolega z eliteforce, který mu kdysi kryl prdel, při uklízení vládního bordelu. Tři jezdci apokalypsy versus ruská amatérská milice v čele s psychopatem. Jako musím uznat, že to měl brutálně vymyšlený, samozřejmě, že to dopadlo kolosálním sebevražedným výbuchem, ale asi věděl, co dělá. Nezbývá konstatovat, že Nikdo si zaslouží mírně osekaných 5*. ()

bourec

Další z filmů z poslední doby, kterej sem si slíbil po čase připomenout. A další z filmů, stejně jako Boss level, kterej mě napodruhý bavil víc. Oedekirka sem sepsul, že není Denzel ani Keanu, ale neprávem . Film drsnej jak ocelová rohože, a scéna s plexi byla fakt dobrá. A tak jedinej, kdo mi do toho moc neseděl, byl Lloyd. jinak za čtyři poctivý. 80%. ()

Rocky88

Absolutně chutná jednohubka. Odenkirk je borec, kterýho v podobný roli vidím rád a on vše podal naprosto věrohodně. Už úvodní montáž napovídá, že nepůjde o nenápaditou a nudnou hříčku, což se potvrdí v dalších minutách. Podobnost s filmy o babě Jaze není náhodná a čekání na další film ze série o něm spolehlivě zkrátí. Dojem zkazil konec, který je v rozporu s úvodní polovinou filmu, kde se Hutchovi zranění nevyhýbala. Na konci je totiž skoro nedotknutelný. Možná byl ale třeba Hutch na začátku jen trochu rezavý... Kryštof Lojd má palec nahoru. Vtip s tím, že jedinou kulku na konci z našich dobráků schytá jen černoprdelník, pobavil. A veletlustý Míša Železnýbok mi vyrazil dech (dlouho jsem ho neviděl). ()

C0r0ner

Excelentní akční námrd, jakých nebývá moc, ve stylu Johna Wicka, tentokrát se špičkovým Bobem Odenkirkem. Killcount jako prase, parádní nápady, Lloyd s brokárnou, suprová stopáž, bezva soundtrack... co víc si může nenáročný divák jako já přát? 100% ()

moviefreak

Nech sa Bob snaží ako chce, film bude iba krásnym videoklipom, na ktorý sa pekne pozerá ale cítiť na konči nebudete nič extra. Ďalšia variácia na Wicka, ktorá nevyužila potenciál svojej hereckej hviezdy. Ale, ak by postava Nobody-ho patrila do sveta Johna Wicka, tak by šlo o mega šialený crossover, na ktorý by som sa extrémne tešil :) ()

Juto

Tento film poráža všetky akčné filmy za posledné roky. Akcia je výborné vygradovaná. Režisér Iľja Naišuller vie presne čo robí, dáva nám skvelý akčný film, ktorý nás vracia do minulosti kedy boli takéto filmy populárne. 7/10 ()

PROCESOR

Jsou filmy, které mají jen velmi tenkou hranici a balancují na hraně. Budíš nám nápovědou žánr, ale ani to není směrodatný. Někdy je to spíše matoucí. Žánr parodie sem ještě neviděl. A pokud tam je krimi a zároveň komedie, jako u Pulp Fiction tak co si o tom máme myslet. Myslím, že tento snímek, jako krimi nikdo nebere. Tady mě napadá to samé. Kdyby se to chtělo brát vážně a na konci by hlavní hrdina umřel, napálil bych tomu plný počet, ale protože ty přestřelky sklouzly do komedie-absolutně mě odrovnal jeho asi 90. letý otec-, a potom si hraní s koťátkem, bylo rozhodnuto, jak tento snímek budu vnímat. ()

necisty

Je to trošku slabší odvar Johna Wicka, pokud teda můžu srovnávat, ale zkrátit to čekání na čtyřku rozhodně umí. Nejprve jsem si myslel, že opravdu rychlý průlet denní rutiny pana Nikdo nastaví laťku tak, že si hned odcmrndáme zbytečnosti a hurá do drsné akce. Toho se sice na začátku dočkáme, ale pak se tam zase občas přisypou zbytečnosti. A to si vzhledem na ne příliš dlouhou stopáž opravdu mohli odpustit. Konec se trochu nesl v duchu alá Sám doma, klidně tam mohli dát podobnou muziku a dle mého by to přidalo na zábavnosti :), a možná tento úsek až zbytečně zkrátili, ale jo, určitě i tak doporučuji. ... GA Cinema ()

Martrix

Podle těch nadšených ohlasů jsem čekal akční nálož ve stylu Johna Wicka s tím, že tentokrát to nebude pouze stylová pistolničina, ale spíš uvěřitelná rubanice. Někomu méně náročnému je to jedno, protože prostě střílečky, mlácení, pasti, jeden proti všem... . Neboli videoherní vybouchávání protivníků v režimu mozek OFF. Proč jsem se na Nikdo tedy díval, když o tom píšu s takovým despektem? No přece protože jsem se nechal oblbnout trailerem a hodnocením! Myslel jsem si, že to bude mít nějakou zajímavou pointu, že tvůrci dodají příběh, že bude postava Nikoho zajímavá... . První Wick byl cool akčňák s charismatickým zabijákem ve výslužbě a odehrával se ve stylizovaném světě. Postava Nikoho je naproti tomu chlápek, ve kterém doutná touha vrátit se k zabíjení. Je to psychopat s tváří ušlápnutého taťuldy. Bob Odenkirk je ve své roli skvělý, ale postava kterou hraje je jen utržený vagón, který si to hrne k finální scéně. Nic vás nepřekvapí, nic vás nedojme, nic vás nenechá užasle civět. A to je na tom vlastně to nejhorší. Sledujete přehlídku zabíjení a je vám to v lepším případě jedno, v tom horším si to užíváte. Vždyť jde o Rusy a ještě padouchy! Rambo ti nevadil, vole?! Nevadil vole. Nikdo mi taky nevadí, ale nebudu vynášet do nebes film, který stojí jen na likvidaci protivníka a oslavě návratu k řemeslu. Ono to jde totiž i jinak a já dám spíš přednost napínavému akčňáku jako bylo Vyproštění, než této nenápadité a umělé rehabilitaci frustrovaného zabijáka. ()

zette

Akcni sceny jsou vyborne a jsou konkurenceschopne tem nejlepsim asijskym mlatickam. Zvlast v tom autobuse se povedla. Ja jsem se neskutecne bavil, hodne povedena zalezitost a ve svem zanru prijemne prekvapeni. ()

Pajky3

John Wick fungoval, tak proč to nezkusit znovu a trochu jinak. V pohodě akční film, který zabaví, ale nepotřebuji ho vidět znovu. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)