Mysteriózny triler vznikol podľa predlohy spisovateľa Petera Benchleya, autora slávnych románov a scenárov k filmom Jaws (Čeľuste, 1975) a The Deep (Hlbočina, 1977). V hlavnej úlohe hviezda seriálu CSI Kriminálka Las Vegas - William Petersen... Prímorské letovisko Graves Point prežíva jednu z najhorších sezón svojej histórie. V pobrežných vodách sa množia tajomné útoky na rybárov aj turistov a celá oblasť sa obáva, že tu šarapatí žralok - ľudožrút. Morský biológ Dr. Talley však pozná desivú pravdu. Na obyvateľov doteraz pokojného mestečka útočí obrovský hlavonožec. Ľudia sa zmobilizujú a rozhodnú sa, že nič nenechajú na náhodu a hrozbu zlikvidujú sami vlastnými silami. Keď sa však podarí uloviť veľkú krakaticu a smrteľné útoky neprestávajú, všetci pochopia, že v mori číha celkom iný gigantický dravec, akási príšera nepredstaviteľných rozmerov. A jeho hlad neutícha... (TV JOJ)

curunir

,,ALE ČO NÁM NATO POVIE GRAVES?" ,,LEPŠIA OTÁZKA JE, ČO MU POVIEME MY." __ Ako aj pre iných i pre mňa to je jeden z filmov, ktorý som ako menší rád pozerával a teda mám k nemu osobitý vzťah. A aj keď som v ňom po rokoch objavil mnoho slabín, stále má veľmi dobrý feeling a dokonca nebyť predovšetkým slabších efektov, bolo by ťažké rozpoznať jeho televízne korene. Krakatica preto v mnohom nad svojimi kolegami z rovnakého súdka vyvstáva ako nadpriemerný film a na televízny produkt disponuje bohatým hereckým obsadením a už spomínanou solídnou hudbou, ktorá dopomáha filmu na jeho atmosfére. Čo by sa dalo vyčítať je práve stopáž, ktorá síce drží pozornosť, no ku koncu som viacej očakával titulky než vyvrcholenie príbehu. Ten je zaujímavo košatý (schválne nepoužijem slovo epický), povedal by som, že je rozhodne ku prospechu filmu, len ako to už býva niekedy je predvídateľný, inokedy nelogický a tie ,,Beverly Hills" pasáže radšej nechám tak. Vo výsledku tie 3* nie sú úplne čisté, avšak niekedy má film naviac, občas na menej, ako pri prílive a odlive... ()

Astaroth12

Totálne zbytočne natiahnutý film. Naozaj neviem načo mal 180 minút, keď by celkom stačila polovica. Takto tu bolo veľa zbytočných a aj nudných scén. Film ma miestami bavil, hlavne vtedy keď sa sústredili na zabitie krakatice. Čo ma ale nebavilo, bola ta vata okolo toho. Tie citečky a srdcervúce momenty si mohli vážne odpustiť. Ale na televízny film o morskej príšere celkom dobre a aj herecká zostava veľmi slušne zvolená. Myslel som si, že to bude prepadák, ale okrem toho, že bol príšerne rozťahaný, inú vážnu chybu som tu nezbadal. Tak silne 3*. ()

reqiuem

velice slabej odvar čelistí, z nichž se Krakatice snaží vytáhnout co nejvíc, ale je to už tak moc uvařená rejže, že je z ní kaše..záběry při kterých kamera jenom bloumá po mořskym dně a u toho hraje "děs nahánějící" ""hudba"", jsou asi tak strašidelný, jako modrý králíčci poletující po obloze ;-) ()

Katarine

I když krakatice v některých scénách vypadala jako malá neškodná oliheň, na filmy tohodle typu je to celkem slušné zpracování. A mému hodnocení ve značné míře přispěla perfektní hudba. ()

Martin741

Knihu Petera Benchley som cital, a konecne som zistil, ze jestvuje aj film. na Stevena Spielberga a jeho celuste to uz sice nema, ale aj tak je to len priemerny a priemerne strasidelny film. 63 % ()

cariada

Běžný zvířecí béčko z tv produkce. Obří oliheň napadá lidi, i takhle by se dal stručně popsat o co, že tam jde. Opět je tu několik lidí co se snaží olihen zabít pomocí výbušnin. Což se jim podaří, jenže.... Film postrádá to hlavní a to je atmosféra. Je to mdlé a nudné. Zápletka je tak jednoduchá a v podstatě o ničem. ()

-Bomba-

Viděl jsem jenom první díl, protože Řitka další části nevydala :). Celkem to ušlo, děj se ale táhne a první akce je na úplném konci, takže zase nic. Po dokončení se pídit nebudu, jedině, když by to u nás někdo dovydal. ()

Slavníkovec

Celkem ubohoučký animální horor, na rozdíl od "Čelistí" postrádá napětí, překvapení a originalitu. Komisař z Las Vegas William L. Petersen je super herec, má charisma na rozdávání. Zde sice nezklamal, ale nemůžu uvěřit proč se týhle práci zaprodal. A jinak. Já myslel, že krakatice žijou ve hloubkách kolem 3000-7000 m. ()

otík

Tradiční příšerkový filmeček, který neurazí, nudu zažene a to je tak asi vše. Na krakatici jsem se těšil nejvíce a když přišla, tak to stálo za to. Jenže to bylo před deseti lety. ()

vesper001

A další chapadlice, co to ráda dvounohé. „Modlete se, aby vás zabilo už chapadlo,“ praví hrdinný kapitán Kormorán v marné snaze vysvětlit hlupáku úřednickému, že krakatice není kámoš ani žrádlo. Vy se radši modlete, ať tyhle filmy rychle vyhynou. Ty existující jsou pro jednu planetu až dost. ()

Mrkvič

Béčko ze starší školy, na které se ještě dalo koukat. Obří sepie může být sebeujetější, ale potkat to ve vodě, tak jsem prostě posranej. Tenhle televizní film má až nezvykle dobré obsazení a vypňující tlachání neudělá divákovi díru do hlavy svou stupidností. ()

Pajkenzi

Moc zdlouhavé málo akce s krakatici malo záběru chyběl mi tam akčnější postup při lovení ale jinak to šlo. Uznám na tu dobu Jakš takž efekty jinak co se mi líbilo tak herci ve srovnani s jinými starými filmy. ()

PetrPan2

Tohle spíš konverzační drama než horor... neustále se tam jen kecá a kecá a do toho se tam mihne záběr na oliheň... a pak se z dalšího nudného rozhovoru dozvíte, že někdo zmizel... William Petersen je zase chytrej jak brouk pytlík, do všeho kecá, všechno zná a všude byl minimálně dvakrát (taky mám rád jeho postavu v Kriminálce Las Vegas, ale čeho je moc, toho je příliš). Nejpitomější je, ale úvod a závěr... úvodní "erotická scéna" je mi trochu připomněla skeč geniálního útěku z Monthy Pythonů... ženská kormidluje loď a flirtuje s přítelem... pak pozve dolů do kajuty na trochu toho pojuchání si, když tu náhle střih! A záběr na plně oblečený pár vyprávějící si o tom jak to bylo super... ach jo... tomu říkám brutální střih :o( No a závěr... to snad raději nebudu rozvádět... :o((( ()

Ravi

Za horor to nepovažuji, ale jinak se na film dá v pohodě koukat. Je to něco na způsob Čelistí, jen komornější, televiznější. 60% = 3/5 ()