Mysteriózny triler vznikol podľa predlohy spisovateľa Petera Benchleya, autora slávnych románov a scenárov k filmom Jaws (Čeľuste, 1975) a The Deep (Hlbočina, 1977). V hlavnej úlohe hviezda seriálu CSI Kriminálka Las Vegas - William Petersen... Prímorské letovisko Graves Point prežíva jednu z najhorších sezón svojej histórie. V pobrežných vodách sa množia tajomné útoky na rybárov aj turistov a celá oblasť sa obáva, že tu šarapatí žralok - ľudožrút. Morský biológ Dr. Talley však pozná desivú pravdu. Na obyvateľov doteraz pokojného mestečka útočí obrovský hlavonožec. Ľudia sa zmobilizujú a rozhodnú sa, že nič nenechajú na náhodu a hrozbu zlikvidujú sami vlastnými silami. Keď sa však podarí uloviť veľkú krakaticu a smrteľné útoky neprestávajú, všetci pochopia, že v mori číha celkom iný gigantický dravec, akási príšera nepredstaviteľných rozmerov. A jeho hlad neutícha... (TV JOJ)

Vakomlok

Mě Krakatice bavila, byť jsou to vykradené Čelisti takřka do puntíku, hlavní potvora má dost potenciálu na to, aby utáhla vlastní film. ()

drankeryth

Priemerny film o hlavonozcovi, v ktorom toho moc neukazali, co sa tyka zabijania zo strany hlavonozca. Film plynul v nenudiacom tempe a skoda ze som len videl prvu polovicu. Cakal som, ze na dvd to bude cele, ale to len vydali jednu cast. Velmi davno som to videl v telke, ale uz si to moc nepamatam ako sa vyvijala ta druha cast a ako sa pomstila ta matka toho mrtveho mladata hlavonozca. ()

Hapretor

Z "beast" hororů ten opravdu dobrý. Herci/čky v pohodě, děj nenudí, příšerka neni trapně udělaná, akce dostačující, s krví se to nepřehání ani nešetří. Dokonce je film i do určité míry "poučný". Zlatá střední cesta. ()

Octane

Zase tak špatný to nebylo. Jo mohlo to bejt kratší, ale jde o televizní pořad, nic extra světobornýho. Ale vydrzel jsem to. Grisom se mi libil, snad i kvuli němu jsem to dokoukal. Blonďatá ženská mi ale byla doost nesympaticka. Kolem a kolem, ne zase tak špatnej tv večerní film. ()

Armin82

Na TV Film to docela ujde,nějaká zápletka tu je,nějaký napětí taky,ale to je asi tak vše...ty herecký déčka nestojí ani za řeč a o nějaký drama tu taky nezavadíme...nebýt sympaťáka z Kriminálky Las Vegas,tak jdu s hodnocením dolů--->50% ()

danny_21

Peter Benchley a jeho další děsivá, mořská, přerostlá, nenažraná obluda. Na tehdejší tvorbu podobného ražení rozhodně lepší průměr, obstojí i trikově, až jeden nevěří, že jde o televizní produkci. Na jedno zkouknutí bez problému k přežití, rozhodně lepší než Anakondy nebo třeba Čelisti od dílu 3 - 60 % ()

E lan

Televizní film, který není vtipný ani napínavý. Prostě kvalita odpovídající devadesátým letům a televizy. Není vlastně o co stát a když vás pak překvapí, že to má dva díly, tak člověk lituje, že se do toho pustil. ()

KdG

Je to jedno velké klišé, navíc rozdělené do 2 částí. Všechno už tu minimálně jednou bylo takže není důvod se na to dívat. ()

Galliano

Zaujímavá myšlienka o podmorskej príšere, možno trochu na škodu, že to je iba televízna produkcia. Na druhej strane sa to do telky hodí a ked vám to preseknú na príjemné dve časti po 90 minút, tak sa pritom dá pohodlne vydržat až do konca. ()

Lilien

Zaujímavý námet autora Čeľusti. I keď sa jedná o televízne spracovanie nieje to vôbec hlúpe ani trápne ako sme u týchto filmov zvyknutý. Film stavia na atmosféru podobne ako čeľuste, no dočkáme sa i celkom veľkolepého finále. ()

Clark_Kent

Musím se přiznat, že z krakatice jsem měl celkem plný gatě. Pokud si přečtete před filmem všechny historky o o krakaticích. Bude vás to zaručeně bavit. ()

LukeSharp

Je to naprosto stejné jako Čelisti akorát místo zubů hrajou hlavní roli chapadla.Ani nevím proč tomu dávám tři***,ale možná právě proto,že Čelisti byly perfektní.Nechci tyto dva filmy srovnávat,Spielberg přece jenom hraje jinou ligu,ale na zahnání nudy to nebylo špatné.50% ()

Renie42

No, prostě jsem se rozhodla, že se podívám na film s obrovskou krakaticí, ale nebylo to, co jsem očekávala. Takové to vzrušení z filmu se nedostavilo. Jelikož jsem hlavního hrdinu stále viděla jako Gila Grisoma z CSI, tak se mi na to špatně dívalo. A ještě ke všemu mi bylo líto, jak nejdřív zabili mládě a potom nechali uhořet máti. ()

tatopulos odpad!

"Hororová" telenovela křížená s Titanicem, to snad ne :D Zajímalo by mě, jestli bylo záměrem tvůrce, aby nic nevypadalo autenticky... ()