Mysteriózny triler vznikol podľa predlohy spisovateľa Petera Benchleya, autora slávnych románov a scenárov k filmom Jaws (Čeľuste, 1975) a The Deep (Hlbočina, 1977). V hlavnej úlohe hviezda seriálu CSI Kriminálka Las Vegas - William Petersen... Prímorské letovisko Graves Point prežíva jednu z najhorších sezón svojej histórie. V pobrežných vodách sa množia tajomné útoky na rybárov aj turistov a celá oblasť sa obáva, že tu šarapatí žralok - ľudožrút. Morský biológ Dr. Talley však pozná desivú pravdu. Na obyvateľov doteraz pokojného mestečka útočí obrovský hlavonožec. Ľudia sa zmobilizujú a rozhodnú sa, že nič nenechajú na náhodu a hrozbu zlikvidujú sami vlastnými silami. Keď sa však podarí uloviť veľkú krakaticu a smrteľné útoky neprestávajú, všetci pochopia, že v mori číha celkom iný gigantický dravec, akási príšera nepredstaviteľných rozmerov. A jeho hlad neutícha... (TV JOJ)

djbarrel

Velmi podařený film s mořskou obludou, poměrně hezky zpracovaná potvora, trocha atmosféry a i sympatický hrdinové. Mě se to tedy líbilo. 75 % ()

cunicekb

Typ tohoto filmuje zkrátka pořád dokola - blbosti o vodních, nebeských či jiných příšerách - hlavní hrdina správnej chlap, drnej borec- stále dokola - jde jen o to, co má z nějakého různého a zvláštního důvodu přiroste k srdci - mě oslovila zrovna Krakatice a pěkný William Petersen, možná je to právě on, co mě k filmu přitáhlo :) ()

MUNRO

Na televizní film naprostá špička.Závěr sice lehce pokulhává a zavání přílišnou béčkovostí,ale film drží velmi dobře pohromadě a atmosféra přímořského městečka je nádherná.Je třeba brát v potaz,že se jedná o televizní tvorbu a podle toho je důležité hodnotit.Existuje hromada podobných snímků s obdobnou tematikou,na které se nedá koukat.Krakatice i přes handicap nízkého rozpočtu skvěle využívá kouzelného prostředí a příběh krásně zapadá do sebe.Jedna poznámka nakonec:naprosto nepochopím,jak může někdo tak neskutečně zmršit dokonalý dabing z televize na tak donebevolající slátaninu na dvd.Původní televizní dabing je bezchybný,každá postava má perfektně spřízněný hlas a dialogy jsou logické a dávají smysl.Naprostý šok je dabing na dvd.Hloupoučké,až debilní dialogy,mrzácký výběr hlasů pro jednotlivé herce.Pokud si někdo pustí film rovnou na dvd,aniž by ho předtím viděl v televizi,musí film okamžitě odsoudit,protože fráze typu"takže jste teď spokojená poručíku?-určitě víc,než sněhová koule v pekle"působí idiotsky.Upozorňuji,že zde hodnotím TELEVIZNÍ film Krakatice,protože stejný film na dvd by za stupidní dabing a tímpádem nelogický příběh dostal maximálně 2 hvězdy...14.12.2018-hajzldabing už z Dvd převzala i Tv Prima.. ()

rytir1

Tak mi připadá, že spousta uživatelů zde akorát hodnotí shodnosti s Čelistmi než samotný film. Přitom kdyby Krakatice vznikla před nimi, dnes by to jistě bylo naopak a Čelisti by podle zdejších byly vykrádačkou Krakatice. Kdo má ale vlastní rozum, pozná že jde o výborný napínavý televizní film patřící k tomu lepšímu o příšerách z moře. A netřeba dodávat ještě lepšího Petersena s vynikajícím dabingem Beneše. Za sebe říkám super a není to tak dávno co jsme po dlouhé době se s radostí dočkali reprízy konečně v tv zase. Co mě jen udivuje že je film zde uváděn ve třech dílech a přitom správně je dvoudílný. Ale nedivím se ničemu, když i na dvd vyšel se zničeným jiným dabingem. ()

zigy

Z dětství jsem si to pamatoval o hodně lepší, takže je zcela jasné, že film je přes svůj trochu hororový námět určen spíš dětem, a to pro svou bezbřehou naivitu, která film kvalitativně sráží dolů. Prostě Čelisti přes kopírák, jenže to tentokrát nemá ve svých rukách mistr Špilberk, ale nějaký bezejmenný řemeslník. ()

Luke55

Je to naprosto stejné jako Čelisti akorát místo zubů hrajou hlavní roli chapadla.Ani nevím proč tomu dávám tři***,ale možná právě proto,že Čelisti byly perfektní.Nechci tyto dva filmy srovnávat,Spielberg přece jenom hraje jinou ligu,ale na zahnání nudy to nebylo špatné.50% ()

schindler

Celkem milé překvapení, čekal jsem tuctové béčko a místo toho jsem shlédl solidní televizní film. Lidé se tady chovají kupodivu rozumně a vyhýbají se všemožným klišé. Samotné krakatice si sice moc neužijeme, ale někdy míň znamená víc. V daném žánru lepší průměr. ()

soukyd33

Film o ničem jiném než o lovu obří olihně (Krakatice obrovské). Film se mi líbí pouze kvůli té možnosti, že to tak může klidně být. Možná? Scénář a děj, scény a herci asi nic moc. No nevím co dál napsat. Každý si to může shlédnout a dát vlastní hodnocení. Hvězdiček 2** ()

Hixx

Trošku vykrádačka čeľustí akurát s mega chobotnicou na ktorej efektami asi dosť šetrili (z blízka vyzerá ako gumený mop a z diaľky ako z ruskej hry predchodcu gameboya). Ešteže tu bol správny hošík Vip ktorý to uhral zase na happy end, samozrejme mu asistovala krásna deva, morský biológ a milionár pre ktorého peniaze niesu problém no aj tak tam vlezie sám s predpotopnou harpúnou ktorú používal ešte asi kapitán Nemo. No bolo to dosť trápenie vydržať to tie 3 hodiny ale už to mám za sebou a nikdy sa k tomu už nevrátim. ()

breznec

Zabijte mě,umučte mě,umlaťte mě,ale mě se Krakatice líbila,viděl jsem tenhle film už aspoň dvacetkrát a pokaždé se k němu rád vracím(zrovna před chvílí jsem se na to dodíval:-)). Je to taková malá náhražka Čelistí(i když čelisti byli přece jen lepší). Herecké výkony byli taky obstojné a nejlepší byla závěrečná část druhého dílu,jak se banda "námořníků" vydává na moře toho strašného tvora zabít(stejně,jak v Čelistech) Pochopitelně,že zemřeli všichni,kromě hlavních dvou hrdinů..No,to už tak ve filmech bývá. Ale s klidným svědomím dávám čtyři hvězdy. ()

AnakKrakatoa

Film na který se rád podívám. Žádní přemrštění kladní hrdinové, ale normální lide až Gravese to je král šmejdů, prachy, prachy a zas prachy. ()

misa kulicka

Mnohem lepší kniha mež film. To, co se povedlo u Čelistí 1 - film stejně dobrý jako románová předloha , se v tomhle případě zkrátka nepovedlo ()

panfilmu

Když jsem to viděl na základce, byl jsem unešen, byla to prostě bomba, krakatice co žere lidi, no po žralocích by to byl další hajzl kterýho bych se u nás na rybníku mohl bát a že jsem se jich bál. Nu ale jak roky plynou a voda teče viděl jsem tento snímek po mnohal letech znovu a popravdě, jsem musel brečet smíchy, co za PVC obludu, tam ty lidi vlastně zabíjí, byla legrace koukat na film, který se vám líbí po tolika letech...………….masakr, z nostalgie tři hvězdy ()