John (Sean Patrick Flanery) má mladšieho mentálne postihnutého brata, ktorému jedného dňa podaruje obrovské zrkadlo v ľudskej veľkosti. John však netuší, že Dennisa (Frederick Koehler) od detstva prenasledujú nočné mory, ktorých súčasťou je práve totožne vyzerajúce zrkadlo. To je "odrazom" jeho druhého, temného "ja" - pomaly, ale isto meniaceho jeho osobnosť v krutú bytosť, neustále túžiacu po nových obetiach ... (*CARNIFEX*)

Forsberg11

Pohľad do duše mentálne postihnutého, schyzofrenického človeka s brutálnymi nočnými morami. Koehler to zahral geniálne. Práve jeho výkon ťahá inak priemerný film o level vyššie. A popri ňom aj niektoré slušne hororové scény, pri ktorých mi nebolo dvakrát príjmne. Koniec mi tak, ako som si ho vysvetlil, dával zmysel, čo ma príjemne potešilo. Určite spokojnosť... 60 %!! ()

JamesSi

Film u kterého je zajímavé, jak vznikl(film natočil bohatý závislák na pervitinu podle svých vlastních snů/nočních můr, točil ho 10 LET! a produkce skončila tak, že se předávkoval), ale méně jaký je. Střídají se pětihvězdičkové geniální trikové sekvence s naprostými strašnými dialogy typu Room a podobných špatných filmů. Čím víc ke konci tím se ukazuje jaká zvrácená věc to je. Místy wtf, místy otrava a místy upřímně děsivé. ()

Devadesát Dva

Jeden z těch filmů, okolo jejichž vývoje (prý patnáct let) se utvořila aura šílenější a bizárnější, než co samotný film prezentuje (v tomhle ohledu mi to připomnělo Vránu, 1994), ale jde to v jeho odrazech vidět a cítit. Andrew Getty, syn ropného magnáta, v něm utopil několik milionů dollarů a zemřel na předávkování, ještě než snímek dokončil - v tomhle ohledu 'The Evil Within' odráží dobře některé jeho noční můry. Film byl šíleně dlouho ve střižně a nakonec ho dokončil a releasenul až producent Michael Luceri. Je to zajímavě obsazené, Frederick Koehler hraje na takové té hranici mezi dobrým a špatným, one hit wonder 'Saint' Sean Patrick Flanery a moje crush z Hvězdné pěchoty, Dina Meyer, hororová legenda Michael Berryman... hrozně se mi líbily dost netradiční efekty, jimž podobné se jen tak nevidí a v nichž věřím, se právě utopilo nejvíce peněz, připomnělo mi to 'What Dreams May Come' s Robinem Williamsem, rozmazené, netradiční, snově surrealistické. Většinu stopáže je ale film těžké béčko, které ve svých prosakujících momentech utváří právě to, co dělá kultovní filmy kultovními. Definitivně zajímavá záležitost, u které vše tak nějak můžete cítit v pozadí, ale lidem, co se k němu "jen tak dostanou" asi příliš neřekne. Očividně takový ten osobní projekt, s nímž se identifikovat je dost individuální pro každého. ()

Hernycztek

Netypicky pojatý horor o mentální poruše, kterých tu zatím moc není, takže rozhodně potěšující novinka. Prvních 10 minut se jevilo dost divně a moc nadějí jsem tomu nedával, no když děj začal seznamovat s postiženým chlapcem a jeho ,,problémy," dojmy se rázem zlepšily. Frederick Koehler byl asi nejlepší možná volba pro tuto roli, protože jeho vzhled je na první pohled takový... jiný a zahrál to tak přesvědčivě, že mu to po celých přehnaných 98 minut budete žrát. Některé scény nejsou ani tak strašidelné, spíše depresivní a i když depresivní filmy nesnáším, v tomhle pojetí se to dá vydržet. Vraždy a gore celkově šli většinou mimo záběr, bylo vidět, že si šli tvůrci po vlastní cestě. Potěší zejména konec, u kterého nezměkli a naopak přitvrdili. - Zajímavé jsou okolnosti, za kterých film vznikal. Všechny ty problémy se žalobami, samotnými herci a podobně.. Přesto, že bylo natáčení dokončeno již před necelými deseti lety, světlo světa spatřil tento horor až teď. ()

figliar odpad!

A predsa to prišlo. Asi 15 rokov nazad som si povedal, že film ktorý nedopozerám do konca sa nedá hodnotiť. Ale v tomto prípade treba porušiť pravidlo. Už od začiatku som nedával tomuto čudu veľké nádeje, ale dopadlo to 1000 krát horšie. Pre mňa nepochopiteľná kamera, ktorá pôsobila ako amatérsky počin 50tych rokov, hlavná postava, ktorá ako keby bola celý život zatvorená v pivnici a príbeh, ktorému som 40 minút dával šancu, no úplne zbytočne. Zdravý rozum teda radí, ruky preč od tohto filmu. ()

Rathalos

Neskutocne bizarny horor a prave taketo velmi cudne a zvlastne filmy mam rad,Frederick Koehler podal vyborny herecky vykon,klobuk dole,uveril som mu,pre vacsinu divakov to bude odpad,ale ja osobne davam plny pocet...:-) ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Ujeté schizofrenní psycho! Už prvních 10 minut bylo deprimujících a mrazivých! Frederick Koehler skvělý a nepříjemný. Tak nějak si představuju skutečné vraždící psychopaty. ()

Fungore

Tohle bylo celkem překvapení. Zajímavě natočený horor, který si pěkně pohrává s myslí. Určitě to nesedne každému, ale mě to zaujalo jak zpracováním, tak i originalitou, které je už v dnešní době jako šafránu. Překvapil mě už začátek, kde se hned ukázalo, jakým směrem se film bude ubírat. Noční můry mi přišly povědomé, protože jsem trpěl spánkovou paralýzou řadu let. Tohle mi jí to velmi připomělo a z filmu jsem měl nepříjemné mrazení, což se mi moc u hororů nestává. Podle mě ani nevadí levnější zpracovaní, dodává to filmu na bizárnosti. Hlavní postava byla zahrána velmi dobře. Nemám tomu co vytknout. R.I.P. Pane Režisér ()

Pitryx

Tak zpočátku hodně nudné. Pak se to o dost zlepší, ale žádný velký spád to nemá. Překvapeníčko v závěru je, ale zase nic moc. Ohodnotil bych to celé jako obyčejný horor, který ničím nepřekračuje průměr. ** A PŮL ()

Rastman

No je to přesně střed. Ten nápad, ten je v podstatě super, pointa kreativně bizarní a vlastně normální, ale... Studii na téma "kde se v nás bere zlo" bohužel hned v několika částech rozbíjí rozbitý scénář. Pokud by se jemněji pracovalo s některými situacemi a nebyly natočené strašně ve stylu "teď potřebuju, aby postava Y odešla na místo X, aby Z", tak by to bylo vynikající. Jenže těch prohřešků je tam příliš, takže se ta zaškobrtnutí nedají přehlížet. Čtyři hvězdy za nápad, ale pouhé dvě za zpracování. Škoda, mohl to být kult. ()

brasek odpad!

Asi prvý film čo som mal chuť vypnúť tesne po druhej minúte! Abnormálne retardované! Andrew Getty - scenárista a režisér, svoj prefetovaný mozog rozhodne nezaprel. ()

hooofi

Andrew, Andrew... 15 let a tohle je to dilo? Lidé, kteří nemají nic společného s filmařením by asi neměli věnovat úsilí a finance něčemu co už je předem odsouzeno k záhubě a tento film je toho důkazem. Nějaké věci bychom mohli vypíchnout ale shrnutým a zdrcnutým hodnocením mohu říci, že 90% filmu je prostě jedna nicneříkající píčovina. Pokud má někdo potřebu natáčet svoje sny tak ať si je pouští doma a ne lidem, keří mají svých nočních nesmyslů plnou hlavu. Autor se svý noční můry ani nedožil a o to je to ještě víc zbytečnější. ()

vinducha

Mazec , opravdu nepříjemný a zlý film  a tím nemyslím na horor nic špatného. Zřejmě další z filmů v historii , který svému duchovnímu otci  pomohl  dopracovat se při jeho  tvorbě až na onen svět. A.Getty ho nedokončil  a kdyby existoval film o filmu asi by to byla taktéž velice zajímavá podívaná. ()