Misery nechce zomrieť

• Česko Misery nechce zemřít (viac)

Aj túto zimu sneh prikryl takmer celé Colorado. A aj túto zimu sa známy spisovateľ Paul Sheldon vybral do zasnežených hôr napísať ďalší román zo svojej úspešnej série, ktorej dominuje postava Misery. Všetko však má svoj koniec a tak Paul dokončí román s fatálnym koncom pre hlavnú postavu. Keď Paul nasadal do svojho auta, ešte netušil, že od tej chvíle sa všetko zmení. Zasnežené cesty sú príliš zradné a iba náhodou Paul nedoplatil na nepozornosť životom. Nebyť Annie Wilsonovej, Paul už mohol byť na onom svete, pretože to bola práve ona, ktorá Paula po nehode zachránila. To však zďaleka nie je všetko. Ako sa ukáže, Annie je nadšenou obdivovateľkou Paulovej postavy Misery. A keď sa dozvie, že Misery zomrie, jej starosť o Paula naberie šialené rozmery... (RTVS)

Chrustyn

Co může být zajímavého a napínavého na filmu, který se odehrává v jediném domě s dvěma herci, říkal jsem si. Tudíž mě film nelákal. Ale odhodlal jsem se a pustil si ho. Film mě však neuvěřitelně překvapil a byl opravdu napínavý od začátku až do krvavého konce. Perfektní atmosféra a opravdu velice dobrý James Caan, který takřka celý film odehrál v posteli nebo na kolečkovém křesle. Ale on nebyl to největší plus celého filmu. Tím hlavním plusem byla děsivě dokonalá (až schizofrenní) Kathy Bates. Opravdu velice dobrý film. ()

SeBig

,,Na tady máš když to chceš!! Ať se tim zadávíš ty praštěná, vychytralá kráávo!!!" velice zajímavý a napinavý thriller, který vám donutí okousat si nehty na rukou..Kathy Bates největší šílenec! ()

dopitak

Jednoduché, účinné, hlas Naďy Konvalinkové vás asi dlouho bude strašit. Osobně jsem čekal spletitější souboj v domě, ale ten se nakonec omezil až na úplný závěr. Dumal jsem, proč je šerif tak starý, teď už to vím. Bartoška dabuje skvěle. Zkušenější divák postřehne pár momentů, ke kterým se děj zákonitě vrátí (tučňák, taška s rukopisem). ()

Crocuta

V knize sice Annie zmrzačí Sheldona poněkud jiným způsobem a ve filmu také chybí geniální scéna se sekačkou, ale výkon Kathy Bates je zkrátka excelentní. ()

triatlet

Tak oddanou psychopatickou čtenářku bych jako úspěšný literát nechtěl potkat. Ale ve filmu její počínání sleduji opravdu s napětím. ()

heyda

Skvělé drama, kde Kathy Bates předvádí jednu z nejvíc odpuzujících filmových postav vůbec co znám. Celou tu dobu jsem jí přál dlouhou a bolestivou smrt, no nakonec to vše dopadlo ve prospěch filmu a myslím, že se tenhle film po právu může pyšnit vysokým hodnocením. Je sice znát rok vzniku, a že přednost před zpracováním dostává kvalitní příběh, psychologie postav a atmosféra, ale kvůli čemu hlavně odebírám hvězdičku, je napětí. Myslím, že to šlo víc vystupňovat, hudebně lépe podpořit, určitě by se to dalo ještě dopilovat tak, aby byl zážitek intenzivnější. 80% ()

VenDulin85

Musím se přiznat, že jsem se během sledování dostávala do konfliktu se sebou samou a říkala si, jak je nebezpečné být fanynkou něčeho, někoho... Samozřejmě, nejsem ani z poloviny tak vyšinutá jako Annie Wilkisová (excelentní Kathy Bates), která sice na začátku zachránila život svému milovanému autorovi, protože by jinak v tom autě a ve vánici umrzl, ale.. za jakou cenu? Když se Annie v nejnovějším příběhu o své milované Misery dočte, že ji Paul nechal zemřít, protože ho již toto téma unavilo, přiměje ho ke změně názoru a napsání nového díla, kde ji opět nechá oživnout. A Paul souhlasí. No, nezměňte názor, když máte obě nohy v dlaze, jedno rameno vymknuté a jedna šílená ženská na vás buďto řve, nebo vám sladce podstrojuje.. A široko daleko ani živáčka, telefon samozřejmě nefunguje... starý dobrý King ;-) ()

Stanislaus

Kathy Bates je dvorní herečkou děsivých Kingových hororů a hned vedle Dolores Claiborneové je její ztvárnění Annie Wilkesové dokonalým a přesvědčivým prototypem kvalitního herectví. Atmosféra filmu postupně graduje, emoce by se daly prořezávat motorovou pilou a do toho hraje skvělá hudba. Já jsem si jen tiše vychutnával herecký koncert výše zmíněné paní herečky, která dělala Jamesi Caanovi ze života peklo. Zkrátka spokojenost z dalšího filmového zpracování knihy od Kinga je opravdu na místě a já jsem jím nadmíru opojen. ()

anais

Misery je jedna z mála adaptací knihy Stephena Kinga, která se dá označit za kvalitní. Řekl bych dokonce, že se autorům předlohu podařilo ořezat od typické Kingovi bestsellerovitosti (nevím jak jinak to napsat). Film tak působí příjemně civilně a nenutí nás myslet si, že sledujeme něco velkého, originálního. Naopak. Děj je přímočarý, jednoduchý. Režisér Rob Reiner se nedere nijak dopředu, Sonnenfeldova kamera je většinou statická. Toto „pasivní“ vyprávění pak umocňuje momenty, kdy děj akceleruje. Když to srovnám s jiným (také skvělými) kingovskými adaptacemi - Shawshank, Zelená míle, Osvícení- Misery mi z toho vychází o stupínek lepší, právě díky své schopnosti vygradovat napětí s tak nečekanou intenzitou a oné civilnosti (skromnosti). Na kvalitě nesou lví podíl také oba hlavní představitelé – Caan, Batesová. Díky nim se na tento film dá dívat znovu a znovu. ()

honajz

S tímhle filmem mám pár problémů. Za prvé ta neuvěřitelná náhoda, že jste populární spisovatel a havarujete někde v zapadlých horách, a jako z udělání vás v té pr.deli světa zachrání vaše nejoddanější fanynka. A potom, že když jsou karty rozdány, je v podstatě jasné, jak to asi tak může skončit, protože co tady chcete hrát? On se bude pokoušet uniknout, ona stupňovat teror, jeden bude muset padnout, leda by dobrovolně podstoupil lobotomii nebo výmaz paměti a charakteru. James Cann hraje velmi dobře, Kathy Bates si roli šílené fanynky také užívá, ale někdy mi přijde, že už trochu přehání. Do toho ta zasněžená atmosféra, ok, to jsou pozitiva. Ale celkově nevím, jestli bych to chtěl někdy vidět znovu, možná odpoledne po obědě místo pohádky. ----- Slavná filmová adaptace románu Stephena Kinga se opět dostala i do českých prodejen s DVD a obsahuje i původní český dabing. Poněkud netradičně se Stephen King ve svém románu Misery nevěnuje ani hororu, ani sci-fi, ale psychothrilleru, který se mu však povedlo sepsat dokonale. Stejně tak se zadařilo při filmové adaptaci tohoto románu, kde v režii Roba Reinera v hlavních rolích excelují Kathy Bates (která za svou roli získala Oscara) a James Caan. Příběh vypráví o slavném spisovateli, který vymyslel romantickou postavu dívky Misery, jejíž osudy popisuje v několika knihách. Avšak i přes komerční úspěch řady by rád zkusil psát i jiný žánr. A tak se rozhodne svou hlavní postavu v posledním románu nechat zemřít. Když však veze rukopis nakladatelce, sněhová bouře způsobí jeho autonehodu. Zachrání ho žena z blízkého statku, která se do postavy Misery zamilovala. Když si přečte rukopis, donutí spisovatele jej spálit a napsat příběh nový a jiný. Vydírá ho všemi možnými způsoby - od drobných detailů až po skutečné násilí. Po Stephenu Kingovi se o podobné téma pokusilo ještě pár dalších spisovatelů i filmařů, ale zůstalo jen u plochého vykreslení postav a efektním pozlátku, přičemž celý příběh zůstával jen na povrchu. I tak se pozná skutečný mistr pera, když dokáže stvořit životné postavy a díky tomu i skutečné napětí. Nejprve dobrá zpráva pro příznivce dabingu - DVD obsahuje původní a vynikající český dabing, kde hlavní postavy namluvili Naďa Konvalinková a Jiří Bartoška. Na jejich dabingu je vidět, že když jej dělají ti správní lidé, skutečně může jít o umění. Snad v tomto případě tedy odpustíte, že český dabing je (na rozdíl od originálu, který zní v DD 5.1) pouze ve stereu. Obraz je 1,85:1, anamorfní, a na dobu vzniku filmu dostatečně kvalitní. Bonusy načíná film o filmu Misery Loves Company (29:51), kde promluví herci i režisér a uvidíme pár záběrů z natáčení, následuje dokument o vzniku hudby (14:28) - oboje s GB titulky. Následuje 8 fotogalerií (4:33) bez podkresu, trailer, teaser a audiokomentáře - jeden režiséra, jeden scenáristy, oba zajímavé, avšak bez titulků, takže si je užijí jen angličtiny alespoň trochu znalí. ()

GigaPudding

V Kingovi zas tolik nejedu, protože z toho co jsem od něj četla to nebylo vždycky úplně nejlepší, ale zase vzhledem k tomu kolik toho napsal nemůžu čekat, že všechno bude super, takže jsem asi měla občas jen špatný výběr. Každopádně Misery jsem nečetla a k filmu jsem se dostala až teď s tím, že jsem tím pádem moc nevěděla co čekat. Film začíná dost poklidně a s nástupem Annie Wilkesové v tom ještě docela pokračuje, protože tahle "největší fanynka" spisovatele Paula Sheldona je svým způsobem ještě docela "milá", ale asi by to nebyl King, kdyby nedával náznaky toho, co je Annie doopravdy zač. A tady přichází dost drsný teror a hlavně dost hustě natočený a taky zahraný, protože z té opečovávatelky Annie se mávnutím proutku stává dost krutá mašina na všemožné fyzické trýznění zraněného spisovatele a pak zase zpátky a tím pádem hlavní hrdina vůbec neví co čekat, což vede k docela promyšlené psychologické válce mezi vynalézavým spisovatelem, který musí vymýšlet jak přistoupit na Annieinu hru, ale zároveň nějak se snažit utéct, a pevně odhodlanou ošetřovatelkou, která v jednu chvíli vypadá jako úplně prostinká oblbnutelná naivka aby se chvíli na to proměnila v chladně metodickou "zahlazovačku stop", viz tučňák. Moc mě nepřekvapuje, že za tohle Kathy Bates nakonec dostala oskara, protože z Annie Wilkesové jde strach podpořený navíc výbornou kamerou a zvukem, že divák s napětím očekává další pokračování děje a další nápady úplně nevypočitatelné hlavní záporné postavy a další útěkové plány hlavní kladné postavy :). Annie navíc chvílemi budí zdání, že u ní opravdu není zas tak úplně jisté, jestli je opravdu tak prostá nebo se to jen tak zdá. A často jsou takové scény zakončené dost neočekávaně, takže je ve filmu spousta překvapení zakončených až v samotném vyhroceném závěru. Prostě pecka úplně a taky bych si to asi měla přečíst, když tu všichni píšou, jak je film ještě oproti knižní předloze vyměklý, protože když došlo na trest pro zloděje diamantů, tak mi to přišlo mezi filmy, které nestojí na gore a extrémním násilí, opravdu dost drsné. Kdybych věděla, že je to až takhle kvalitní, tak bych se na to podívala už dávno, ale pořád lepší pozdě než nikdy :). ()

Pítrs85

Ten opuštěnej barák bych bral taky, tu zasněženou krajinu za oknem jakbysmet, co bych však nebral, by byla Annie Wilkis, paní domu, páč u takhle vyšinutý ženský se tupý ostří nože i samotnýmu Normanu Batesovi. Kathy Bates (muhaha, to příjmení, asi příbuzná :-D) se svým obličejem, kterej už od prvního pohledu nevěští nic moc dobrýho, zahrála svojí roli "fanynky číslo jedna" vskutku famózně, film tak vlastně stojí a padá jenom na ní, protože i když se James Caan (kurde, škoda, že jim na to tenkrát nekývl Nicholson nebo aspoň De Niro) snaží, jak může, jakmile sleze Batesová z obrazovky, děj začne malinko drhnout. I tak jde ale o výbornou adaptaci Kingova románu, se skvěle vygradovaným koncem. Inu, klasika. ()

Ivoshek

Komorni, ale fungující. Skoda, ze se film víc nevěnoval postavě Annie Wilkisové. Kde se to v ni vzalo a proč. Jedna z těch lepších adaptaci Stephena Kinga. ()

SOLOM.

Opravdu skvěle natočená kingovka, která má excelentně vypracovanou atmosféru od začátku až do úplného konce. Být slavný je někdy na obtíž a zde to platí dvojnásob. Zvláště pak když si vás oblíbí psychopatka. K. Bates podala doslova špičkový výkon, za který byla i náležitě odměněna. Po delší době jsem měl možnost vidět zase film, kterému nelze skoro nic vyčíst. Místy mě opravdu zamrazilo, především pak při lámání nohou. ()

eraserhead666

Jedna z povedených zfilmovaných kingovek. Kniha je samozřejmě lepší (mám ji hrozně rád, tudíž musí), ale i s její znalostí musím říct, že duo Caan – Bates (u ní jde bezpochyby o životní roli) je skoro stejně dokonalé, jako Čajkovského hudba, jež zazní ve filmu. A k tomu ještě strašně krásné a roztomilé prasátko. Silný thriller jehož filmovou podobu bolesti takřka prožíváte na svých vlastních údech. ()

AlfaNumerO

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem sám měl otevřenou zlomeninu nohy, ale jak mám normálně megasilný žaludek, při scéně s lámáním nohou jsem musel odejít do vedlejší místnosti. Asi začnu číst Kingovky. Herecky vynikající, atmosféra bezútěšně skvělá. 83% ()

Necrotongue

Skvělá předloha zpracovaná ve výborném scénáři,film mě celou dobu opravdu bavil,má dobře vystupňovanou atmosféru i napětí,a protože jde v podstatě o komorní snímek,stojí na výkonech obou hlavních představitelů a tady se ukazuje,že Kathy Bates i James Caan byli perfektní volbou.Scénu s kladivem a křupavými kotníčky považuji za jednu z nejděsivějších filmových záležitostí vůbec.Většinou se mi stává,že mívám k filmu spoustu výhrad,pokud jsem před jeho shlédnutím přečetl knižní předlohu,ale v tomto případě se tak nestalo.Naprostá spokojenost. ()

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Lesní duch) se po desíti letech vrátí k žánru, který ho kdysi proslavil. Kultovní režisér chystá zatím nepojmenovaný horor, který by měl být kombinací Misery… (viac)