Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

BaruM

Na tento film jsem se velmi těšila. Film neměl jednoduchou cestu ke zrodu, o to víc jsem byla zvědavá a nedočkavá. Paradoxně jsem po zveřejnění hned neběžela film zhlédnout, ale počkala jsem si na vhodný okamžik, abych mohla film, jak se říká, prožít. To se také stalo. Film mě pohltil, atmosféra byla jako mlha, přes kterou jsem se pomalu dostávala k viditelným místům. Nebudu lhát. Konec jsem čekala jiný. Úplné vyvrcholení, kdy jsem doufala v dopadení padoucha, mě nechalo frustrovanou. I tak dávám 4.5* ()

gemi

Pěkná ukázka toho, že skvělý film nedělají parádní efekty, ale parádní scénář. Hezky pěkně Robert Sedláček! ()

RAFT

Dost dobře natočený film. Dobrá podívaná. Herecké vykony dobré , zápletka ve filmu působivá. Cibulková, Roden, Bareš, Kratina super. Byl jsem zařezaný do sedačky a Český film u mě obstal na výbornou . Za mě 80% ()

pushover

Velmi dobrej příběh, ale do dialogovky obsadit do hlavní role pana Šumla nebyl zrovna dobrej nápad. Herecky nejlepší byla dvojka Cibulková - Barešová. ()

Tamdydam

Té překombinované pomstě a vyrovnání se s minulostí během jednoho dne jsem věřit nemohl. Ale v momentě, kdy se mi nad touto skutečností podařilo mávnout rukou, stejně jako nad tím, že Karlu Rodenovi jako obvykle často není rozumět, musel jsem uznat, že má film něco do sebe. K dokonalosti mu chybí hlavně uvěřitelnost. Nicméně napětí, spád, atmosféru a přesvědčivé herecké výkony nepostrádá ()

Cooller

Roden si odskočil od pěstovani boruvek a malin natočit celkem slušný film. Při sceně kdy ten hlavoun vola svoje IT mágy na pomoc, jsem uplně viděl ministra Válka sediciho upoceneho strachy za stolem jak volá Rakušanovi na vnitro: "hej Vítku dohajzlu, nějakej kreten mi heknul počitač a maže mi ikonky covid variant co mam připraveny do kampaně na 12tou davku pro ty uplně zbytečný vakciny co nikdo nechce" ()

milwaukee

Za pět a tenhle film byl opravdu bomba. Doposud jsem měl za nejlepší český porevoluční film "Je třeba zabít Sekala", ale zdá se, že by mohlo dojít k přehodnocení. Ale v každém případě se tahle věc naprosto odlišuje od velké množiny slátanin, které teď vznikají jako na běžícím pásu ()

cvass

Já vůbec nevím, jak tohle ohodnotit. Scénář občas šíleně hapruje, jsou tam nepravděpodobné momenty, ale zas i to, co by bylo přepálené, ten film nějak zkousne. Nejvíc mi asi vadí ten deset let starý vizuál ve stylu Kriminálky Anděl. Kdyby se to točilo minimalisticky ve formě skandinávských krimi, mělo by to na víc. Škoda. A finále byl zjevně výsledek zoufalého scénáristického hledání, jak z toho utéct. Na české poměry bomba, ale ve světovém srovnání průměrný Netflix. Je mi líto. ()

ANTYCHRYST

Jsem v šoku! Právě jsem dokoukal ..napínavej českej Thriller!! Navrat do minulosti a vyřizování zapomenutých účtu z období Vděčných devadesátých let - téměř po 20 letech online v rádiu.. Jako vždy skvělý Roden.. kvalitní scénář,, dialogy.. komorní atmosféra..která ovšem ani trošku nenudí.. naopak.. :) 90% Nikdy bych nevěřil..že dokážeme natočit kvalitní kriminální thriller. ()

Anianna

Ze tří včerejších hvězdiček jsem dnes opravila na čtyři. Není to až tak výjimečný film, nicméně mě nutí procházet si znova celou tu odhalovanou pravdu krok za krokem a hledat, co nesedí. Ale ono je to tak logicky poskládané a kompaktní, že to musím ocenit. To načasování jednotlivých segmentů příběhu a závěrečné vypointování je fakt dobré. Dost mi film připomněl americké thrillery, kde místo akce dominují dialogy většinou mezi agresorem a obětí a kdy čekáme, komu z nich se povede dotáhnout svůj záměr bezchybně do konce. Jenže u většiny těch amerických bijáků se něco po**** a než se dopracujeme k závěru, celé se to pomotá. Tak tady se nepomotalo nic. ()

DarweyD

Krásný nápad vytvořit v ČR pro zdejší diváky netradiční thriller. Bohužel i přes snahu veškerých zúčastněných film moc nefunguje jak by si člověk od thrilleru přál. Příliš moc natahování, vysvětlování, situací které se tváří, že přijde veliké BUM, a vlastně nic moc nevygraduje. Asi bych očekával jemně dynamičtější práci s kamerou, atmosféričtější hudební podkres, který vám nažene husí kůži, a namísto dlouhého vysvětlování bych zařadil flashbacky obsahující odhalení. Kvůli bodům shrnutým výše mě vlastně pointa celého snímku téměř nezasáhla, i když si uvědomuji její důležitost. ()

Daertelon

Po sérii podivností Sedláček přichází opět s excentrickou myšlenkou a provedením, no nicméně tentokrát to velmi funguje. Vytvořil úžasnou atmosféru, které k dokonalosti chybí jen lepší plynulost a méně zkamenělý Roden. Nepříjemně afektovaná Barešová se sem velmi hodí, rozhodně víc než do Podezření, ve spojení s Cibulkovou vzniká docela skvělá chemie. Obecně je obsazení atraktivní, herci jsou pro diváka zajímaví a dobře jim to společně hraje. Užil jsem si to, seděl jsem zabořený do sedačky. ()

Mamlas odpad!

O něco nudnější než pohled z okna na stěnu protějšího paneláku. Místy to ochotnickým výkonem i kamerou připomínalo Ulici. A ještě je to z protivného žurnalistického prostředí. V polovině vypnuto. To se vůbec nedalo dívat. Obvykle se u takhle nezáživných filmů aspoň podívám na konec, jak to dopadlo, ale tady ne, bylo mi to úplně jedno a zhnusený jsem byl už dost. (3%) ()

hrumsrt

Ambiciózní český projekt, který mohl a může nabídnout takový trailer, že se okamžitě dostanete do výborného tempa. Perfektní námět o promlčení vraždy, které tikají hodinky stíhatelnosti. Právě celý příběh, který se tahá z minulosti je podán výborně poutavým způsobem a vskutku není těžké se do něj ponořit natolik, že lačníte po nějakém drobečku, který by Vás posunul blíže. Karel Roden i v nepříliš komfortním prostředí přestavuje již tradičně výborný výkon a pořád potvrzuje, že každý jím vybraný projekt má něco do sebe. V čem ale spatřuji hlavní nedostatek filmu, i přes několik rádoby zvratů, je jeho čitelnost. Přestože to není jasně řečeno, tak jen skrze ty náznaky onu pravdu vidíte a scénáristi si nelámou hlavy, že by diváka nějak překvapili. Svědomí je někdy tak tíživé, že si ho musel hlavní hrdina provětrat, jen měl zrovna potřebu k tomu zneužít rádiový pořad a dojít svým cílům hlava-nehlava. A zase rozhlasové pijavice tolik touží po pozornosti, že jsou schopní přiživit se i na lidské bolesti. V závěru to místy přešlo v takovou snahu dokázat jak je náš právní systém pořád destabilizován komunistickým režimem a my nemůžeme nic než jen smutně věřit, že i zločiny proti existenci budou někdy odtajněné a lidé za to budou muset zaplatit. 60% ()

koblenzer53

A tak jo, ja byla napnutá, jak kšandy a možná čekala drsnější závěr, ale díky hereckému ESU, jako je Karel Roden musím hodnotit takto, super! ()