Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

HorrFi

Něco mi říkalo, že Robert Sedláček neni ještě tolik zkušenej filmař, aby zvládnul kvalitně zpracovat tak závažný a zajímavý společenský téma jako je promlčení závažných trestných činů, nicméně nakonec jsem filmu Promlčeno šanci v kině dal a odnesl jsem si na český poměry hodně zajímavej, ne-li revoluční film, ale na druhou stranu mě to jako celek zklamalo.. na tom scénáři se bejvalo dalo zapracovat líp.. ()

kocik1

Až na nedotažený závěr napínavý příběh jedné noci obsahující 20 let. Film má spoustu berliček, ale to nic nemění na tom, že vás vtáhne do děje a nepustí, stejně jako žádná z postav nepustí z ruky možnost dostat peníze, se kterými nepočítala. ()

Skuby47

O kvalitě tohoto snímku svědčí, že po náhodné chvilce sledování, jsem nedokázala od obrazovky odejít. Jak ohodnotit? Zajímavý příběh, napínavá atmosféra, stále aktuální téma, velmi slušné herecké obsazení i výkony. Na rozdíl od některých diváků si myslím, že závěr byl excelentní, takový ze života. Žádný mstitel Chuck Norris u nás není. Vždyť co by mohl ten, který sám zabil, vyčítat vrahovi? Překvapivé na tomto dramatu je jeho uvedení v komerční televizi, kde ho rušily reklamy. ()

HonzaBez

"Některý věci mají svůj čas. Někdy Vám pár hodin může změnit život. Zas vy můžete během pár hodin změnit život někomu jinýmu." To postupné odhalování "pár hodin" z minulostí Radka, které na konci jednoho nočního rádiového vysílání dosti podstatně změní život hned třem ženám, co tohle vysílání poslouchali, mě úplně vcuclo. Uff... ()

Lachtaan

Hodně solidní thriller, který nedělá českému filmu ostudu jako všechny ty přiblblé romcomy, které teď berou útokem kina. Naopak dokazuje, že to s vybranými kousky z našich končin ještě nemusíme zcela vzdávat. Čas od času se vynoří takhle skvělá záležitost a dobře strávený večer je na světě. ()

Tosi

Jak je vidět, tak i napínavej thriller se dá natočit i bez sebemenší akční scény. Prostě k tomu stačí slušnej scénář s vypilovanejma dialogama a je z toho výbornej českej film. Jen ta hudba trochu tahala za uši, ale to je tím, že mám jako jeden z mála absolutní hudební slechy. ()

Johnny.ARN

Námet, ktorý by zahraničie spravilo s dvoma hercami a nechalo by diváka celú dobu v napätí. Češkovia to ale poňali svojsky. Nie zle, to určite nie. Mne tu chýbalo len to iné spracovanie. Dramatické to bolo, obsadenie fajn, komorná atmosféra a záver, kde ste si nemohli byť istý, ako to dopadne. Objektívne tri, ale jednu musím dať za origo Bond Walthra P99 aj s tlmičom. 4 z 5 ()

Mrkvič

Hned jsem si vzpomněl na první Sedláčkův film Pravidla lži. Ty mají ale tu výhodu, že k závěru filmu děj graduje. Promlčeno má parádní atmosféru a dva slušné wow efekty. Ale na závěr už jen tak vyčpí. A jako každý druhý, také musím napsat, že kvůli závěru dávám jen 4 hvězdičky. Jinak by to bylo na maximální hodnocení. Herci jsou úžasní a i z neznámých dostal Sedláček to, co chtěl a potřeboval. ()

oveckaoa

Chlápek zavolá do rádia , že chce mluvit s jakousi ženskou neřekne proč dokud nebude v éteru a tak ho spojí. Dále o tom vypisovat je hodně spoileroidní tak to ukončím tak, že to má 3 pointy přičemž jedna je parádní druhá je z těch lepších a ta třetí je příšerná a jen člověka nasere. Jsem rád, že někdo natočil něco jiného než komedie, ale na víc než 60 procent nejdu. ()

hanagi

Škoda, že v konečném důsledku zůstalo jen u kalení vody a přerozdělování peněz. A to mě strašně mrzí, protože pořád od Sedláčka čekám něco víc než jen tu všeobecně známou informaci na konci filmu. A možná se pletu, ale já jsem tam nic navíc nenašla. ()

fabecc1222

Sedláček se vrací ke svému klasickému schématu, a opět rozestavuje několik mluvících hlav, které skrze dobře napsané dialogy propojuje do celistvého děje. Pravda, tady nějaká menší dynamika pohybu u postav je, ačkoliv se i tak omezíme většinu filmu na pár interiérů. Jako celek je Promlčeno hodně malý film, až intimně podaný, a nabízející pohled do psychologie několika různých charakterů napříč odvětvými. Střídmější stopáž k filmu taktéž dobře sedí, protože vše co má být řečeno, se přesně vejde do té hodiny a půl, a je vidět, že i do této délky se dá vecpat kvalitní děj, kdy dostanete seznámení se situací, obeznámení s minulostí, a zároveň i pozadí jednotivých postav, a nemáte tak jen ploché postavy, které by někdo beze smyslu posouval filmem. Barbora Bočková pak vedle Rodena ukazuje, že si své místo v Případech 1. oddělení zasloužila. ()

Master19

Pomalu se rozjíždějící kriminálka s celkem obstojným finále. Scénáristicky mi to ale uprostřed drhlo a herecky jsem taky úplně blahem nehýkal. Nicméně Bareš s Rodenem jsou ok, oproti nim Kratina je na pár facek... ()

vyfuk

[FEBIOFEST] Snaha se cení. Film na české poměry vcelku vystupuje z řady, jenže za jakou cenu? Film pracuje s myšlenkou, která mi není cizí, skoro mi přijde, že onen styl natočení a i prostředí rádia mi v celku sedí ke mě samému. Nic naplat oproti tomu, že i když příběh odhaluje nějaké tajemství, které je zajímavé, tak se člověk nemůže zbavit dojmu, že něco drhne. V rámci scénáře se točíme v tom, že rozpoznat první bod obratu oproti plynutí celého děje je docela fuška a než člověku dojde, co onen bod obratu byl, tak je konec a my ani de facto nedostaneme ten druhý. Asi to bude znít kovbojsky, ale kdyby příběh skončil nějak krvavě, tak bych alespoň byl schopen říct, že došlo k vyvrcholení. Takto jsme tím nějak proplavali a pak už jedou titulky. Nápad dobrý, výkony taky, napětí a snaha o obraty v podstatě též, ale tam kde fundamentálně měl film nejvíce táhnout, tak se rozpadl jako domek z karet. + teda ještě onen polonenápadný product placement, ve stylu Ulice, kterými mi do velké produkce strašně nesedí. ()

Skeksis

Väčšinou neznášam, keď je vo filme viac kecov ako v diskusnom krúžku, ale tu ich bolo ešte viac. A dej takmer nijaký. Jediným filmom, ktorým môžem pripísať za podobnú vec plus je Tiesňové volanie s Jacobom Cedergrenom a Noční jízda s Tomom Hardym. Tento film proste nie je dobrý, akýkoľvek dobí boli herci. Tých zopár záberov z dronu či z čoho to proste nezachránilo tuposť príbehu a ďalšie spracovanie. V skratke: skoro nik nevie kto je jej otec, ani nik netuší, čo robil, a čo je hlavné, nik nevie, koľko peňazí z tejto tuposti môže vydolovať. Akože... keby mi niekto núkal v rádiu 2,5 milióna korún, tak by som to zobrala, aj keby som nebola pravá dcéra, o ktorej hovoril:)) Herci výborní, scenár blbosť. ()

JohnSmith

Tenhle film mě velice lákal a doufal jsem že to bude pecka, jelikož podle traileru to vypadalo velice dobře. Realita je bohužel jiná. Rozhodně to není špatný film, Roden je naprosto vynikající a moc se mi líbila i Cibulková. Jelikož Roden téměř nesleze z plátna / obrazovky, tak je to fakt super. Jenže tu totálně chybí napětí, prostě nula. K tomu naprosto příšerná moderátorka Českého rozhlasu a dost špatní policajti. Těch nepřesností a hloupostí tam bylo prostě moc. Když už se tvůrci pustili do rozboru trestního řízení, tak si o tom měli něco přečíst. Fakt mě pobavila hláška: Chci tam motorizovanou pohotovostní jednotku na zákrok 😂 Pánové tvůrci, je to PMJ tedy pohotovostní motorizovaná jednotka. Asi posledním hřebíčkem do rakve pak byl herečký "koncert" velké hvězdy (jak bývá prezentována v médiích) Evy Decastelo, která fakt neumí zahrát ani recepční 🙈 Závěr je taky takový rozporuplný. Vyznělo to tak, že Rodenovi vlastně nešlo o nic jiného než o prachy, to mě poněkud zklamalo. Je to škoda, protože nápad to nebyl vůbec špatný. ()

Autogram

Musí sa uznať, Česi tie kriminálky vedia točiť. Aj takúto v netradičnom retrospektívnom podaní, kde v podstate nie je žiadna akcia, ale napätie je neskutočné. A pritom vychádza len z dialógov, rádiového prepierania minulosti a očakávania pomsty. Mohlo to byť aj päť hviezd, ak by trochu popracovali na závere, v ktorom by som osobne dal trochu viac zadosť spravodlivosti. –––– Tereza říkala, že už máme 2000 komentářů a to nejsme ani v polovině vysílaní. ()