Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

nudlis

Ač tvorbu pana Sedláčka nemám příliš v oblibě, musím uznat, že toto se mu povedlo. A nebudu to rozpitvávat do nejmenších podrobností a popisovat která postava měla kterej knoflík přišitej nakřivo a jestli to bylo žánrově správně nebo úplně blbě. P.S.: A mám rád temný monotónní monology páně Rodena, je v tom vždycky trošku hrozba a trošku výsměch přemoudřelým filmovým pseudokritikům. ()

dom.fl

Námět super, film však absolutně bez emocí. Nebýt Rodena, tak film vypínám po 10 minutách. Řada věcí nevysvětlených. Češi prostě tyhle typy filmů točit neumí. ()

SkeeveTulp

Chyby by se našly, především v obsazení. B.Bočková je jen průměrná herečka, a hlavně špatně artikuluje. D.Barešová je podprůměrná herečka, kterou i těma pár větama její filmová matka Cibulková válcovala na celé čáře. Celé to hlavně táhne Roden, který je prostě skvělý, i kdyby jen četl nákupní seznam. Scénář je nápaditý, byť dopilování by neškodilo. Ale ty čtyři hvězdy si to zaslouží. ()

motyka52

Opět zde platí - zajímavě zamotat příběh dokáže leckdo, uspokojivě rozmotat ho ale umí jen opravdoví mistři. Promlčeno je většinu stopáže skutečně skvělá podívaná, žel ke konci tvůrcům dojde invence a celé to vyšumí do ztracena. Měl jsem pocit, jako kdyby Promlčeno bylo nakonec jen temnější bakalářskou povídkou. Policejní duo pak nominuji na nejzbytečnější dvojici filmových postav roku. ()

Holly_Molly

Kvalitní, esteticky pěknej a hlavně dobře zahranej konverzační thriller. Jen možná zbytečně moc dlouhej, protože to ve špatnym rozpoložení začne slušně nudit. Námětově by se to hodilo spíš do seriálový epizody.. ()

Marty.V

Měl jsem tu čest shlédnout předpremiéru. Rozvzpomenul jsem se na Pravidla lži, film láká na původní scénář Roberta Sedláčka a moje očekávání tedy byla veliká. Námět filmu mi přišel malinko klišoidní. SPOILER Přecijen návrat osoby, která se snaží najít spravedlnost už tu byl. Hodněkrát. KONEC SPOILERU. Promlčeno tedy tomuto muselo najít nové cesty a prostředky, jak diváka zaujmout. Myslím, že tento úkol byl splněn na jedničku. Film má dobré tempo a spád, stopáž je pro příběh adekvátní a oceňuji, že se vešla pod 100 minut. Nudit se nebudete. Co se týče hereckých výkonů, v případě Karla Rodena, ten odvedl svůj standard, nikterak neoslnil. Je snad problém, že Roden v posledních deseti letech vsází na kvantitu? Jeho role splývají a často hraje to samé, tohle nebyl první případ, kdy mě to napadlo. Charakter Igora Bareše se mi zdál nevýrazný, pro postavu to chtělo více prostoru, ale Igor Bareš odvádí dobrý výkon. Škoda, jeho postava zůstala tak nějak nenaplněna, ač měla potenciál. O všech ženských hereckých výkonech mohu hovořit pouze v superlativech. Film je poutavý, možná se mu podaří vás přikovat ke křeslu, ale i přes kvalitní příběh mě do děje vtáhnul tak nějak napůl. Bohužel tak po prvním shlédnutí Promlčena, zůstávají i nadále Pravidla lži nejlepším Sedláčkovým filmem. Konečný result 7.5/10. ()

confisio

Dvacetiletá promlčecí lhůta na vraždu je v českém právním systému na pováženou. Pokud jste tedy někoho nezabili a daří se vám to úspěšně tutlat ;-). Zajímavé téma zpracoval na producentskou zakázku Robert Sedláček. Herecké obsazení je vydařené. Způsob pojetí a forma vyprávění je ojedinělá a na české poměry zaslouží velkou pochvalu. Občas jsem měl pochybnosti nad uvěřitelností chování některých postav, především tvůrců nočního rozhlasového pořadu, ale sám bych to lépe nenapsal ;-) a navíc nepatřím mezi noční posluchače rádií. V každém případě se jedná o velmi zdařilý film, který si odvezl cenu z Los Angeles za nejlepší celovečerní film International Independent Film Award, z Florence Film Awards ocenění jako nejlepší nezávislý celovečerní film a z Oniros Film Awards cenu za nejlepší celovečerní film. Karel Roden získal za roli ve filmu cenu za nejlepšího herce na New York Independent Cinema Awards. ()

MichalStxt

Standardní film Roberta Sedláčka. Odehrává se v poměrně málo prostředích. Základní zápletkou i postavou redaktorky do jisté míry připomíná starší český film Dušana Kleina "Případ mrtvých spolužáků". Zajímavé, že v něm hraje Igor Bareš i Denisa Barešová. ()

Kloboucek75 odpad!

Tohle že bylo krimi / thriller ? Nejslabší film který jsem kdy viděl , to už Lolek a Bolek je víc zajímavější . 95 minut zmaru a ztráty času , absolutně nechápu vysoké hodnocení asi jste toho moc neviděli ? ()

lineker

V zemi, kde žánrově hrají na filmovém poli prim romantické komedie, je nutno každé odbočení z těchto připitomělých kolejí ocenit. A i když se u mne Sedláčkovo dílo do žádných superlativů nedostalo, snahu o natočení něčeho "jiného" kvitovat musím. Pro mne však dost plochý příběh, který chtěl zřejmě šokovat nečekanými dějovými zvraty a odhalováním překvapivých faktů. Ale ruku na srdce, ty karty, které kdo drží v ruce byly čitelné poměrně brzy a navíc mne celkem dost sýřila ta policejní, silně přibarvená linie. V čem film nepokulhává jsou herecké výkony. Sázka na Rodena coby pana tajemného je v kurzu 1,01 a nelze ji prohrát. Relativně nové herecké tváře ( Barbora Bočková, Denisa Barešová ) mne přesvědčili, že z naší hereckou ekipou to přece jen nebude tak zlé. Sebevědomé, bez zaváhání podané výkony. Devadesátky byly a stále jsou tajemným obdobím ze kterého někteří vlivní čerpají dodnes. Filmově to je stále vděčné téma, které alespoň na umělecké půdě snad nikdy promlčeno nebude. ()

mehmed

Na českou bídu velmi slušné a svěží. Roden nezklamal, Bareš slušně sekunduje, dobrá atmosféra i budované napětí, slušně natočeno.  Až na to chabé finále... ()

gapa466

Asi to člověk nemusí vidět vícekrát, ale en pokud neví pointu.Trochu moc jednoduché přesouvání celkem velkých sum, ale budiž. Mně se to líbilo i herecky. Jen mi to přišlo takové umělé. ()

Zaks

Česká krimi odohrávajúca sa na vlnách rádia?! Vtipné je, že divák a ani účastníci nevedia dosť dlho vo co go, tajomný príbeh sa postupne rozplieta. Nebyť niekedy až doslova trápnych a vyrušujúcich dialógov, tak napätie podané cez éter bolo celkom fajn. ()

JenTR

Čekal jsem asi trochu víc, ale špatné to nebylo. Tak nejprve kritika. To jeho povídání na telefonu do rádia zabralo půlku filmu. Lezlo to z Rodena jak z chlupaté deky (hlavně huhňá díky vousům, není mu rozumět a drmolí rychle), moderátorka furt odbočovala zdržovala blbostma, takže veliká nuda. Ani to takto nefunguje, Radiožurnál dělá úplně jiné věci a aby se objevil nějaký ocas, že chce mluvit s tou a tou holkou a oni mu dali prostor dvě hodiny v rádiu, HAHAHA. Potom samozřejmě měli kolegové volat policii. A taky se mi nezdá, že by se někdo takto zcela zamaskoval, telefon, auto, všude jsou kamery, hacknutí PC. Nakonec jeho odjezd po silnici přes Cheb do SRN, no diskutabilní. Dal si také načas, ten zlý právník...Bareš, se mohl na chvíli jen někam uklidit, počkat do rána a měl by klid a ne riskovat střet, ale OK chápu, že Roden by ho naprášil policii. No prostě hodně zvláštní. Ale potěšilo, že Roden šel v podstatě taky jen po penězích a nedošlo k nějaké přiblblé přestřelce, jak už to ve filmech bývá, celkem reálný konec. Ale ten chudák brácha mu pomáhal/riskoval a co z toho měl? Holka z  Čro dostala přes 30 mega! A tamta druhá asi taky 2 mega, to je hezké. Smutné je, že v ČR je opravdu taková promlčecí doba za vraždu. To je na tom nejvíce děsivé. Všichni ti hajzlové, co vraždili v 90. letech a nechytili je, tak jsou dnes vlastně úplně čistí. A k těm pozitivum....začalo to docela gradovat, bylo to napínavé a zajímavé, ale opět, odkud sakra Roden znal identitu člověka, co ho věznil a kterého pak on zabil? Natož, že měl dceru? A ta dělá v rádiu? A hrozil Barešovi, že za nehty mrtvoly chlapa z roku 2000 bylo Barešovo DNA. Jak to věděl? No takto si filmoví tvůrci představují ajťáky, že ví všechno o všech a řídí to z jednoho noťasu. ()

redmonkey

Jsem z toho filmu zklamanej.. Potenciál ten příběh měl, ale to jak byl celý film pojatý a zahraný, to byla neskutečná nuda. Za mě opravdu nic moc. Dlouho se mi nestalo, abych skoro usnul... ()

Montmorency

Celé to na mě působilo málo uvěřitelné, až amatérské....chvílemi docela napínavé, ale finále moc přikombinované, závěrečný "přesun peněz těm správným" byl jak z hollywoodského slaďáku, Rodenovi jsem skoro nerozuměla jediné slovo ( nevím, proč tak huhňá, snad ty vousy), nebýt dua Cibulková + Barešová, tak hodnotím ještě níž ()