Dej snímky Premlčané sa odohráva v priebehu jedného letného večera. Karel Roden sa ako tajomný muž Radek vracia po dvadsiatich rokoch na pár hodín do Prahy, aby tu našiel istú mladú ženu a raz a navždy sa vyrovnal s minulosťou. V pátraní mu pomáha ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá jeho príbeh zaradí do svojej živej nočnej šou. Chcela mať vo vysielaní senzáciu, ale na jej zdesenie a na zdesenie všetkých poslucháčov vypláva na povrch dávna vražda. Svoj plán Radek pripravoval niekoľko rokov a počas jeho rozprávania je do pochmúrneho príbehu vtiahnutá nielen spomenutá moderátorka, ale aj pražská kriminálka a ďalší aktéri dávno zabudnutých udalostí. Začína sa napínavý súboj o čas a o spravodlivosť. Naozaj je už všetko nenávratne premlčané? (Bontonfilm SK)

Pete

Škoda, že tento snímek slouží především jako agitka pro prodloužení nebo rovnou zrušení promlčecí lhůty u vražd v naší republice. Postrádá pointu či katarzi příběhu, který je jinak docela dobře napsaný, zahraný, a hlavně zrežírovaný. Bavilo mě postupně rozkrývat dějovou zápletku, když však před koncem Sedláček vše dopodrobna a jednoznačně vyjasní, v divácích nechává velké prázdno - tak citelně tu chybí nějaký přesah. Jako thriller jedné noci Promlčeno obstojí, ale z hlediska kriminálky lépe funguje libovolná epizoda Případů 1.oddělení. ()

marek29

Docela useknutej konec, ale na to jak nemam rád Rodena, to celkem překvapilo. Nenudí to, odsejpá to, Amerika tam prvních pár minut je, je to takový reálný, Praha tohle, devadesátky tamto - rozumíš. Za mě 4 a čau ()

Arkagas1989

Skvělý. Děkuju za to, že i v našich vodách umí vzniknout vcelku dost napínavý a zamotaný thriller, který by si mohl klidně podat ruce se zahraniční tvorbou. Karel Roden je taky dokonalý, nejen proto, že je to herec, kterého mám neskutečně ráda, ale primárně proto, že mu role sedla jak nikomu jinému. Po hodně dlouhé době je to film, který má tendenci něco sdělit a obstojně se mu to daří, což tady taky už roky nebylo. Obsazení skvělé, příběh skvělý - na základě skutečných událostí, sdělení filmu fungující.  Tohle si dejte, nebudete litovat.  Zkouknuto na Netflixu.  Moje hodnocení: 9/10 ()

Tominni

Velmi dobrá česká krimi, která se odehrává během jednoho večera/noci. Co už je promlčeno a co bude promlčeno od půlnoci? Odkrývání pravdy během rozhlasové relace - kde pozorně poslouchají všichni, včetně policie a právníků. Roden po dlouhé době ve velmi dobré roli, k tomu výborná Barbora Bočková - to už stojí za vidění. ()

PichyjePan

Výtečný český film, u kterého musím vyzdvihnout, že si na nic nehraje. Jedná se o obyčejný film, který ví, co si může a nemůže dovolit, aby na diváka nepůsobil přehnaně a nestala se z něj kravina, jako bývá ve zvyku. Velmi oceňuji konec filmu. Herci byli výborní, těm opravdu nemám co vytknout. Přestože film jen vychvaluji, něco mu do plného hodnocení chybí, ale nemám ponětí, co by to mohlo být. ()

JosefTomas

Není lepšího pocitu, než když s minimálním očekáváním dostanete film, který vás nejenže nezklame, ale i příjemně překvapí. S málem si vystačující thriller, kterému nejvíce prospívá, čím méně o něm divák ví. Sedláček si dává na čas, atmosféru buduje až nečekaně dobře, a když Roden poprvé spustí, jde skoro husina po zádech. Potud dobře, jenže přichází ono ALE, v které jsem během sledování bláhově doufal, že nepřijde. V prvé řadě je to mnohdy nezájem některých herců hrát, takže ve výsledku své dialogy spíše odříkají a za druhé přílišná roztříštěnost příběhu, která se na střídmé stopáži 95 minut (pro thriller adekvátní) pokouší vštěpovat myšlenky s přesahem (pro thriller už ne tak adekvátní), ale nakonec je pouze nadhazuje, než aby je řešila (pro jakýkoliv film neadekvátní). Trošičku paradox, kdy minimalistický snímek nakonec nedokáže přijmout, že méně je někdy více. Nakonec však i toto mírné škobrtnutí nemůže zakrýt fakt, že jde o skvělou zábavu a hlavně vítanou změnu v rámci české tvorby. ()

shade000

Českí bratia sa opäť prekonali. Vynikajúci scenár, ktorý každou minútou odhaľuje stále viac a viac. Môžete si domýšľať, ako príbeh skončí, no s vysokou pravdepodobnosťou sa netrafíte. Určite jeden z najlepších (ak nie najlepší) český film roku 2022. Karel Roden je opäť brilantný, síce rozmýšľam, kedy nebol... ()

ostravak30

Promlčeno je rozhodně to lepší, co lze spatřit na obrazovkách mezi českými filmy posledních let. Bohužel, je tu jedno velké ale... Je to paradoxní, český film si na jednu stranu chce hrát na velký a ještě větší, který se vyrovná alespoň evropským produkcím. Kvůli pár záběrům tak třeba producenti neváhali zaletět do USA, aby tam natočili, kterak Radek projíždí městem. Na druhé straně, když už výborný thriller vznikne, je skvěle obsazen a opatřen kvalitním námětem a scénářem, svou šanci tak nějak promarní a ještě se chlubí, že je to tak v pořádku. To umí prostě jen Češi. Promlčeno totiž stojí svým dramatem čistě na tom, co nám odvypráví hlavní hrdina. Je to zajímavé, protože z 90. let by se podobných námětů našly stovky. Ale co dál s tím, zeptá se divák. A odpověď se mu dostane vzápětí. Nic. Karel totiž netouží ani tak po spravedlnosti (ale proč do toho tedy tahal ty policisty?), nýbrž si vezme od Igora Bareše pouze pár cenných papírků, vyplatí pozůstalé a rychle prchá zpět. I když dochází na tak dlouho očekávané střetnutí mezi Rodenem a Barešem, které je důvtipnému divákovi navíc prozrazeno prakticky již na začátku Radkova vyprávění, nestane se nic. Není žádné napětí ani drama. Hlavní hrdina přijde se zbraní, vezme si prachy a odejde s nimi. Konec a šáteček. Za mě veliká škoda a opět promarněná příležitost. Takhle bohužel zůstal absolutně nelogický základ, který tvoří podklad pro podstatu filmu a totálně zmařený konec. ()

helrohir

Minimalistický film postavený takmer čisto len na (telefonických) konverzáciách, a odohrávajúci sa len v pár interiérových priestoroch. Spočiatku na mňa dej pôsobil skôr nezáživne, ale postupne sa začalo dianie zamotávať a pár zaujímavých zvratov či záchvevov napätia sa jednoznačne dostavilo. Rozhodne som však čakal údernejší záver, ktorý miesto slastného pocitu zadosťučinenia pôsobí skôr zmätočne. 60%. ()

nula87

Úvod je úplně mimo - představa, že by veřejnoprávní rozhlas přistoupil na nějaké živé vysílání s člověkem, o němž nic neví, aby živě prezentoval příběh, o němž nic neví, je úplně mimo představitelnou realitu. Ale dobře, pokud tohle pomineme, je to vcelku zajímavé puzzle příběhů, které se během těch pár hodin poskládají do finálního vyvrcholení. Navíc vcelku neotřelým způsobem pokládají otázky viny a trestu, etiky a zodpovědnosti. 65% ()

mosem

"Nepodceňujte sílu peněz na rozhodování lidí." Film, který svým závěrem dokazuje pravdivost věty, vyslovené v jejím průběhu. Film, který stojí za shlédnutí, ale asi člověk postrádá potřebu jej vidět znovu. Excelentní Roden a pro mne jemu rovnocenný Igor Bareš. Nenápaditá kamera a kulisy, ze kterých je cítit úspornost. Dobrý námět, nicméně v některých momentech příliš snadná a ne úplně přesvědčivá rozhodování hlavních postav. ()

Alden_Larson

Velmi milé překvapení, troufám si myslet, že tento film je téměř perfektní. Zápletka i postavy jsou velmi působivé a herecké výkony jsou fantastické. To, že film dokáže tvořit napětí většinou pouze dialgy, je určitě úctyhodné. Prezentace je skvělá a hudba je skvělá. Je tu ale jedna jediná maličkost, která se mi nelíbila, jedna postava si ve filmu předčítá zprávy a ve filmu toho docílili tak, že herec postavy text zpráv namluvil v postprodukci, aby to znělo jako jeho myšlenky. Tohle rozhodnutí chápu, ale bylo by podle mě mnohem lepší, kdyby si je prostě předčítal sám sobě nahlas. Změnili by tuhle jedinou věc, tak mohl být film perfektní. 9/10 ()

Skrivan

Na české poměry je Promlčeno film opravdu neobvyklý. Téma a zápletka jsou vskutku zajímavé, výsledek už je ale slabší, zejména kvůli nepřesvědčivým hereckým výkonům. Různé slavné osobnosti v menších rolích mě vzhledem k žánru spíš rušily a odpoutávaly moji pozornost. Ke konci mi začalo vadit, kolik ze zápletky je vlastně postaveno na náhodě, a spolu s čím dál více se projevující absolutní genialitou Radka to tak mělo za následek, že jsem film přestal brát jako uvěřitelný, což je vzhledem k zajímavému tématu škoda. Po skončení filmu se ještě objeví text, který nás informuje o právní úpravě promlčení, jako kdyby tím film chtěl předat nějaké poselství - ovšem z filmu samotného podle mého takové poselství nevyplývá. Abych to shrnul, domnívám se, že má tento film velký potenciál, který ale nedokázal naplno využít. ()

hrumsrt

Ambiciózní český projekt, který mohl a může nabídnout takový trailer, že se okamžitě dostanete do výborného tempa. Perfektní námět o promlčení vraždy, které tikají hodinky stíhatelnosti. Právě celý příběh, který se tahá z minulosti je podán výborně poutavým způsobem a vskutku není těžké se do něj ponořit natolik, že lačníte po nějakém drobečku, který by Vás posunul blíže. Karel Roden i v nepříliš komfortním prostředí přestavuje již tradičně výborný výkon a pořád potvrzuje, že každý jím vybraný projekt má něco do sebe. V čem ale spatřuji hlavní nedostatek filmu, i přes několik rádoby zvratů, je jeho čitelnost. Přestože to není jasně řečeno, tak jen skrze ty náznaky onu pravdu vidíte a scénáristi si nelámou hlavy, že by diváka nějak překvapili. Svědomí je někdy tak tíživé, že si ho musel hlavní hrdina provětrat, jen měl zrovna potřebu k tomu zneužít rádiový pořad a dojít svým cílům hlava-nehlava. A zase rozhlasové pijavice tolik touží po pozornosti, že jsou schopní přiživit se i na lidské bolesti. V závěru to místy přešlo v takovou snahu dokázat jak je náš právní systém pořád destabilizován komunistickým režimem a my nemůžeme nic než jen smutně věřit, že i zločiny proti existenci budou někdy odtajněné a lidé za to budou muset zaplatit. 60% ()

blondboss

Konečne kvalitnejší český snímok, hlavne čo do podobného kriminálneho žánru. Skvelo vystavaný príbeh s hutnou atmosférou, ktorá diváka vtiahne do deja a ani tie miestami omáčkové dialógy vám až tak nevadia, keďže chcete vedieť, ako to bude prebiehať ďalej. Celkovo veľmi dobrý koncept a aj herecky to bolo na vysokej úrovni. Som milo prekvapený a štvrtú hviezdu pridám bez váhania. 75 % ()

DonBraso

Čert to vem, že tomu dám trochu víc. Na český poměry je to prostě trochu něco jiného, než tenhle stát každý měsíc dostává za lejna to stejný dokola a Sedláček aspoň malinko odbočil. Pořád je hrozný, když ve filmu smrdí ty reklamy, který se musí opakovat tolikrát, že už tohle jsem doufal, že vůbec v českých filmech nadobro zemře. Já si nový český filmy už vesměs nepustím, ale Roden a náměť mě trochu přeci navnadily. Je to sice ve výsledku úplný prázdno, ale i tak jsem spokojen čéče. Postavy co mají tak plochý cílený dialogy a tak vlastně jen čekáte co z Radka vyleze. To je vlastně úplně vše. Já si nemůžu pomoct, ale vydržel jsem do konce a Bareš prostě s bouchačkou nechal malinko nahlodat co bude. Má to svůj styl, tah štětcem. Film vlastně jen poukazuje a hlásá o problému, který je podle textu už vlastně jen u nás v takové míře. V tomhle jsem to pochopil úplně jasně. On film poukáže na problém. Nějak to natočíme, obsadím Karla Rodena a ono to prostě vyjde. Bočková nevím proč mě i bavila. Sice jí moderátorku nevěříte ani za boha, ale prostě to je tak se vším. Nevím jestli jsem si nasadil růžový brýle nebo ne, ale hromady procent je fakt za ten náměť a že to aspoň někdo natočí, kde se ve výsledku na plátně vůbec nic nestane, jen přijde pár zjištění. V tomhle scénář hrál dobrou hru o tom žádná. 75% ()

fimler

Na české poměry velmi nadprůměrné, proto se i divím zde slabému hodnocení 73%. Hezké zakomponování Radiožurnálu do filmu, zároveň zviditelnění rozhlasu a toho, že se může jednat i o moderní médium. Také mě poslední dobou opravdu bere tematika 90. let v Česku, čemuž určitě přispěly i seriály typu Devadesátk, tudíž mě v tomto ohledu film překvapil, protože jsem dopředu vůbec nevěděl do čeho jdu a z filmu jsem měl wow efekt. Něco na těch devadesátkách v Česku je stále atraktivních. Dosud jsem taky neviděl český film, který by takto pracoval s tématem promlčení vražd u nás a celkově látka/zpracování témat/práce s dialogy jsou velmi neokoukané v českých filmových vodách. ()

RobinPM100

Kdyby to byl zahraniční film, dám 4/5, ovšem na českou tvorbu 5/5. Mimořádně natočené a opravdu profesionálně - tedy jako zahraniční filmová produkce - působící film. Zejména mě nadchla i kamera, fantastický vizuál i kompozice, přemýšlel jsem, nebyla použitá kamera Arri Alexa Mini LF? - tipuju. Nedivím se, že film řádí/řádil v top 10 Netflixu. Skvělé psycho drama o jednom vyzpovídání se z hříchů v přímém přenosu v rádiu, plném překvapení. V hlavních rolích Karel Roden jakožto rozervaná postava a záhadný hacker, opravdu si to dává, hltáte, co z něj vypadne nového. Barbora Bočková zde také stojí za zmínku, jelikož hraje výrazně lépe, než v 1. oddělení. Jediná, co bych zkritizoval, je konec, kdy jsem čekal nějaké větší drama, respektive, že to Roden více rozbalí jako takový Punisher, což se nestalo, i tak skvělý film. ()