Misia zavedie Obi-Wana do zločineckého sveta plného špinavcov a darebákov. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Obivan sa vydáva na samovražednú misiu aby zachránil Princeznú Leiu. Dozvedá sa krutú pravdu o svojom najlepšom padavanovi. Na úteku musí hľadať útočisko. Prevedenie: Rozhodol som sa tento raz nehodnotiť na základe nostalgie ale na základe toho čo sa dialo na obraze a bolo toho dosť. Stále nechápem ako jeden dospelý človek nevie chytiť malé 10 ročné decko ale dobre. Evidentne hlavný záporák bude domestikovaná čierna Sith Lady, ktorá berie svoju rolu ozaj vážne a musím uznať že je celkom obsadená. Informácia o Anakinovi vyrazila dych. 74% ()

kenkaku

“Veterán Clone Trooper” bylo velice milé cameo. Bohužel se projevuje čím dál víc tragický casting ( harant + “třetí sestra”), neumí hrát ani jedna. Bohužel, jak už to bývá, tento typ vynucených herců zůstává až do konce. Poprvé mě napadla kacířské myšlenka, jestli Kenobi není ještě horší než Tlustý Bob… Nicméně se mi líbí balanc mezi maskami a CGI. ()

FilmysMartym

Hello There! Druhá epizoda hned o kousek lepší než ta předešlá, Ewan předvádí tak skvělej výkon, že jsem opravdu rád, že jsme měli štěstí se tohoto seriálu dočkat. Tentokráte úplně nová planeta, silně připomínající Uscru District na Coruscantu, je skvělým místem pro celou tu hru na kočku a myš Obi-Wana s Third Sister. Napětí jak téhle, tak i první epizody je skoro hmatatelné, když víme, že to všechno Obi-Wan i Leia přežijí, ale už několikrát jim pěkně šlo o kejhák a jsem strašně rád, že se vlastnostmi a povahou Leia Carrie Fisher dosti odráží v její mladší verzi. Silně doufám, že se v příštích epizodách ponoříme do Obi-Wanova a nebo možná i Vaderovo nitra.  Znovu krásných 5 hvězd a ten teas na konci byl fantastickej! Už se nemůžu dočkat příští středy, protože si myslím, že od 3. epizody (možná spíš 4.) to bude extra peak Star Wars. May the Force be with you! Rozbor: https://youtu.be/bYkhz3WauXM ()

Petr.Kocfeld

Obi Wan Kenobi mě nezklamal.Dávám 4 hvězdy.McGregor je zde dobrý a souboje a prostředí je atraktivní.Kenobi je moc dobrý seriál.Kenobi zde utíká před zločinci s onou mladou holkou,které je v tomto seriálu 10 let.Seriál Kenobi se mi líbí.Jsou zde dobré souboje a plno akce.Dávám 80 procent.Tento seriál je moc pěkný a hrdina Kenobi zachranuje a brání onu mladou dívku a jistá žena,která je zločinec pronásleduje onu holku a Kenobiho a od ní se Kenobi dozví,že žije Anakin Skywalker. ()

SpaceOdyseus

Ok, po prvnim dile jsem sundal nostalgicke bryle a misto rozplyvanim se nad McGregorem jsem kroutil hlavou. A kroutil jsem hlavou nad debilitou scenare. Jak ze vlastne nasel Leiu? Jak se dostal z te strechy, kde na nej strileli dva bounty hunteri? Proc Kumail najednou otocil? A ted kdyz je Kenobi s Leiou v pomale nakladni lodi na predepsane trase, z ktere nemuzou uhnout a inkvizitor na ne kouka, jak pomalu odletaji, to je game over, ne? Proste je sestreli, ne? Nebo je budou sledovat svoji lodi, kdyz je chteji zive, ne? ()

Ant_Antony

Jak já se těšil... První dva díly moje nadšení teda hooodně utlumili... Nebudu spoilerovat, ale je opravdu tak těžký chytit desetiletý dítě, když jej máte půl metru od sebe (v obou dílech)..? Čiší z toho to, co dělají poslední dobou všem našim dětským hrdinům a bolí to... bolí, bolí... ()

Klajnik

První dvě epizody venku. Disney má v držení možná nejoblíbenější postavu z jednoho z nejoblíbenějších fikčních světů a dá ten projekt bandě blbých rutinérů, kteří se nepředvedou. Scénáristé napsali kýčovitou a schématickou nudu plnou zkratkovitých a cheesy momentů. Režišérka to pak natočila - což je asi vše, co k tomuto bodu lze říci. Je to přůměrné až hanba. Já SW rád nemám (až na sci-fi western Solo), ale vím, že tohle by mělo fandy poslat do kolen. Namísto toho to je jen koukatelné a nostalgie i zvědavost bude diváky u seriálu držet. Disney je v prdeli. A ta hlavní záporačka (inkvizitorka Třetí sestra) pak naprosto nefunguje. ()

MiniMinion

Wow, ještě o něco lepší než první díl. Vše pozitivní z jedničky zůstává, Ewan je stále výborný atd., opět mohu vytknout snad jen Revu, není moc seriózní a záporná poloha herečce Moses Ingram nějak nejde. Ovšem co nám tady přibývá jsou dvě věci: Kumail Nanjiani je až překvapivě zajímavá postava hned z několika úhlů pohledu, celkem doufám, že ho ještě uvidíme (i když se to dost možná nestane). No a mladá Leia je prostě fantastická, působí úplně přesně jako mladší verze té Leii kterou tak dobře známe, a zároveň je i v lecčems podobná Anakinovi. Chvílemi si pro sebe snad až krade show. Jinak nová planeta Daiyu působí docela zajímavě, ačkoliv trochu připomíná spodní patra Coruscantu nebo jiné podobné planety, které jsme už viděli. Jo a ještě bonus, Temuera Morrison!!! ()

Dr_Virus12

Nesnáším ji.  Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. Nesnáším ji. NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, NESNÁŠÍM WOKE STARWARS, :) ()

warrenur

"I want to float!" od krapatej princeznicky vzbudzuje ironicky usklabok... keby to dieta povedalo Penywise-ovi v It. :) Klise so skryvanim sa v staniciach tu uz bolo x-krat. Komicke a trapne to zacalo byt v momente ked prcek s dlzkou kroku 25cm uteka dospelemu chlapovi....ach jo. Naviac ten nepotrebny parkour "tretej sestry" a "genialny" utek v zavere. Komicky Kumail Nanjiani potesil, avsak, co ten haluzna sarada...inymi slovami, zavan vyssiej kvality po prvej epizode mi tymto dielom pripomina toalety. Snad sa to este spamata. Slabucke. 30% ()

Trilobitter

Trochu zábavnější než první díl ale nemůžu si pomoct, na to, jaký to melo hype, je tenhle seriál prostě takovej nějakej divnej. Nevím, jestli natočili další SW pro děcka jako v případě prequelů a čekají, že to fans ocení zase až za 15 let , ale je to prostě divnej seriál . ()

clump

Už je pozdě, tak jen pár neuspořádaných myšlenek po prvních dvou epizodách. Pomalejší tempo mi vyhovuje. Na Obi-Wana v podání Ewana McGregora jsem totiž ochotnej koukat nekonečně dlouho, i kdyby si celou dobu jen zamyšleně mnul vousy pod kápí. Úvodní sestřih prequelů a první scéna byly skvělý. Líbil se mi Benův kámoš jawa. Malý Leii jsem se trochu bál, děti dokážou bejt otravný, ale herečka je výborná nebo je to prostě zábavně napsaná role. Je sympatický, jak to vyrovnaně čerpá ze stylu původní trilogie i prequelů. Miluju Baila Organu, ale je vidět, že od Rogue One zestárl. U klona veterána a Obi-Wanovi realizace na konci druhý epizody jsem měl nahnuto. Některý masky mimozemšťanů vypadaj jak z roku 1977. Celkove jsem ale lapen a těšim se, co bude dál. Jak by řekl Obi-Wan: I’m cautiously optimistic. ()

Swannie

Po vysokej kvalite Mandaloriana je toto trochu návrat k filmovej tradícii Star Wars - teda trochu viac klišé a nie úplne logických skratiek, než by si moje nároky priali. Ale dá sa to zvládnuť a dúfam, že ďalšie epizódy kvalitu ak tie vytiahnu, tak aspoň podržia. ()

Azurovydrak

Tak druhý díl bohužel utvrzuje v tom, co naznačil první. To jest, že pokud člověk nahlédne pod líbivou pokličku nostalgického návratu milovaného mistra, uzří těžce rutinní režii a zatím příšerný scénář. Je mi například velmi líto malé herečky Leii, která, přestože si to vůbec nezaslouží, se tímto tempem stane dalším z nenáviděných dětských herců. Seriál ji totiž vykresluje jako přemoudřelou a veskrze otravnou holčinu, k níž se prakticky nedá vytvořit nějaký vztah. Mohl bych zmínit i směšné lovce odměn, kteří nevidí Jedie probírající tajný plán 10 metrů před nimi, zapomnětlivého Obi-Wana, jenž si opakovaně sundává kápi a odhaluje meč, jakoby ho už nezajímala odměna na něj vypsaná, anebo zatím tragikomickou postavu Revy, která se chová jako nadržená teenagerka a protiřečí si v každé scéně, ve které je. U jejího digitálního parkouru jsem nevěřícně kroutil hlavou, jak tohle vůbec může oficiálně vyjít. Dokážu pochopit šestnáct let starou Catwoman, ale v roce 2022? Dalšímu dílu věřím zase o kousek míň... 40% ()

Wallis3

Druhá epizoda nám nabídne něco akce, u midichlorianů, Obi-Wane, co to bylo za ochotnické představení ta bytka. Chápu, že asi máš působit zestárle a zesláble, ale ta bitva byla jak špatně nahraná, zpomalená.  Zato malá Leia, ta sype moudra. Půtky mezi Inkvizitory přinášejí víc uspokojení než prozatím to, co Obi-Wan předvádí. ()