Obi-Wan Kenobi žije skromne na Tatooine. Aj keď ako preživší Jedi pod nadvládou Impéria riskuje život, musí opustiť svoj úkryt. (Disney+)

fabecc1222

Začátek je jedna z nejvíc nostalgických věcí, které kdy kdo do jakéhokoliv seriálu dokázal vypustit, a jestli nemají ve vaších očích explodovat potoky slz právě tam, tak už snad nikdy. Když se pak rozjede linka v "současnosti", tak tu zatím máme asi přesně to, co jsme čekali. Ewan po letech dozrál do toho, že ho netřeba maskovat, a inkvizitoři na pozadí pomalu utahují smyčku. Nejsem znalec všech možných komiksů apod, takže nevím proč Pátá Sestra je tak posedná Obi-Wanem, a doufám, že to bude řečeno v příštích dílech. ()

Sany33

Príbeh: Impérium pokračuje v inkvizičných čistkách a poľuje na rytierov Jedi. Na planéte Tattoi sa Obian musí začleniť medzi miestne obyvateľstvo. Opustil svoj predchádzajúci život a sústredil sa iba na ochranu mladého Luka. Medzitým, je unesená princezná Leia a Obivan musí čeliť ťažkému rozhodnutiu. Prevedenie: Seriál stavia na nostalgií a temnej atmosfére trilógie 1-3. Obivan je o 10 rokov starší za to má nemálo problémov. Ubral by som jednu hviezdu za imbecilné naháňanie malého dievčatka ale Obivan je moja obľúbená postava zo SW tak zatiaľ hodnotenie vypeckujem a uvidíme. 90% ()

blackJag

Začátek se nese ve znamení rozpaků, tempo dost připomíná Epizodu I., některé scény působí shodně amatérsky (lesní naháněčka malé Leii je FAKT hrozná), ovšem úmysl to asi nebude. To, že se vracíme ke starým postavám, které dokonce představují původní herci, je samozřejmě fajn, nicméně upřímně doufám, že dál to bude trošku (HODNĚ) lepší. Příslib byl enormní, tohle je zklamání :-/ ()

kenkaku

Během 4 minut si odbudeme “viděli jste” formou sestřihu z epizod I, II a III. Za mě perfektní. Navodí to atmosféru a zasadí děj do toho správného období (10 let po konci trojky). Pak značkou úřadovat tabulky a Disney. Jasně, že Inkvizitoři musí být “trikolóra” (bílá, černá, žlutá). Čím víc barev, tím víc multi a je fuk, jak komicky to působí. No a pak děťátko a ňuňaňoučtí robůtci… ta debilní honička v lese (!!!), bez toho by to asi nebylo dost Disney. Na druhou stranu nutno ocenit povedené stylizace kostýmů (hranaté, jednoduché, velká tlačítka). Recyklace filmových herců (to atmosféře pomáhá). Co nepomáhá je zbytečně moc CGI a vynechání “old-school-Star-Wars” přechodů mezi scénami. Přesně jsem cítil, kde by seděly. Jako celek, pomalé, debilní a otravné (těch elementů co mi lezlo krkem, tam bylo až moc). ()

FilmysMartym

Hello there! Tohle je prostě Star Wars. Ewan je úplně dokonalej, mladá Leia vtipná a sympatická postava a Owen se chová přesně tak, jak bych si představoval. První epizoda nás skvěle uvádí do momentální situace, Ben se už dávno odprostil od Obi-Wana, kterým před 10 lety „byl“, ale nakonec sebral sílu a šel se činit. Inquisitoři za mě v pohodě, Reva se ale chová až moc unáhleně a jediné, na co myslí, je Kenobi, z čehož mám pocit, že se jí v blízké budoucnosti vymstí. V jejich očích je ona tím nejvyšším Inquisitorem :D Také se nám tu potvrdilo přísloví Nesuď knihu podle obalu, protože Grand Inquisitor nakonec vypadá fakt dost dobře a jde z něj i ten správnej respekt. Pár odkazů na prequely mě potěšilo. Jestli se epizody budou ještě víc stupňovat, tak se máme zaručeně na co těšit. btw až se objeví Qui Gon nebo Vader, tak to asi ztratím :) (jen po prvních 15 sekundách jsem málem omdlel z toho, že se vracíme za Obi-Wanem po tak dlouhý době a jak velká událost to je). May the Force be with you! Rozbor: https://youtu.be/xwYIh8oBPVI ()

Petr.Kocfeld

Mně se to líbilo.Scény to má dobré a akce i napětí tu jsou taky dobré.Kenobi je skvělý seriál.Tato epizoda si ode mě vysloužila 4 hvězdy a 80 procent.Unos oné holky je povedený a prostředí tohoto seriálu je atraktivní.Viděno s titulky a s kamarádem...Hodnotím přesto velmi kladně.Ewan McGregor je zde dobrý.Souboje jsou pěkné,herci dobří a okolí filmu je bravurní.Proto dávám 80 procent a 4 hvězdy. ()

Mitin

Ve stejném duchu jako Mandalorian, který na mě ovšem ze začátku působil o něco lépe. Hudba, vizuální stránka a herci vypadají dobře, dá se očekávat zábavná série, ale je očividný, že scénář nebude nejchytřejší. Některá klišé jsou vážně iritující a od SW bych čekal více snahy. Obi-Wanovi dlouho netrvalo dostat se z emo fáze, bohudík. Leia je další z řady otravných děcek co ví všechno a hravě utíká trénovaným vojákům. "Na planetě se ukrývají Jediové a proto každý den prohledáváme jednu vesnici se 100 obyvateli." Já vím, že tohle je star wars norma, ale po X desítkách let by mohli zapracovat na měřítku/logice planet. ()

MiniMinion

Klasicky úvodní epizoda, takže nic světoborného se tu nestane, ovšem na úvodní epizodu je to skvělé. V první řadě Ewan McGregor - je stále výborný, působí jako skvělá mezifáze mezi Obi-Wanem z prequelů a tím z původní trilogie. Grand Inquisitor mě příjemně překvapil, z trailerů a z toho co Rupert Friend říkal jsem měl trochu strach, ale výsledek je uspokojivý. Jen mám trochu problém brát vážně novou inquisitorku Revu, tak moc se snaží být děsivá, až z ní vlastně vůbec nejde strach. Jinak ale nemám moc co vytknout, atmosféra i vizuály jsou super, hlavně hodně oceňuji kontrast mezi Tatooine a Alderaanem. Velmi dobrý rozjezd. 8/10. ()

warrenur

Je vidno, ze rozpocet bol omnoho bohatsi a hlavne so scenarom sa adekvatne zaoberali. Uvod s odkazmi a kratkou rekapitulaciou bol viac nez vitany. Mala Leia je zlata. McGregor hra Obi-Wan-a slusne, hoci jeho MOJO tu po filmoch uplne vyprchalo, co sa zrejme v dalsich castiach zmeni. Snad tento serialovy pocin od LucasFilms bude najlepsi, pretoze tie predosle od Mandaloriana boli ozaj slabe. Ale reziserka sa i na zaklade tejto uvodnej epizody v mojich ociach zlepsila. :) Och, ako som sa len opovazil, ja, obycajny divak. :D ()

Trilobitter

Jako jeden z předních českých fanoušků Star Wars jsem se na Kenobiho strašně moc těšil. Z prvního dílu jsem ale minimálně doat v rozpacích. Nulový spád, divná dynamika mezi Inkvizitory, strašně moc annoying malá Leia, prostě celý je to nějaký divný . Bavil akorát uncle Owen. ()

Hapretor

No ... no ... no ... konečně seriál ze světa Star Wars, který mě od začátku upřímně baví a donutil být v napětí a spokojenosti každou minutu ... jako bonus dva mí oblíbení herci - McGregor a Edgerton ... - excelentní herci, ta holka jako malá Leia je taky skvělá ... dobrá zápletka, časově to sedí a já jen čekám netrpělivě na další díl ... Mandalorian - vlastně celkem nudné a zbytečné ... Book of Buba Fett - vůbec mě nezajímá ... Klonové války a jim podobné počítačem dělané hovadinky pro menší diváky je jen ze zoufalství pro mě jako infantilního dospěláka jen zabití času a všech očekávání a "ambicí" ... konečně tento seriál začal nabušeně se správným tempem, atmosférou a emocemi ... bravo !!! - já jen doufám, že se to opět nepodělá ... ()

Azurovydrak

Nesdílím zdejší všeobecnou extázi. Jde o velmi zdlouhavý úvod, ve kterém se vlastně nic moc neděje. Obi-Wanův skrytý život v tomto období se skládal z každodenní rutiny, což se asi moc zajímavě natočit nedalo. Nicméně ani Malá Leia není tak zábavná, jak nejspíš tvůrci zamýšleli, a její komický útěk před eskadrou vycvičených lovců odměn naplňuje povinnou, pro Star Wars typickou, dávku klišé. Přesto i mě zahřálo u srdíčka, vidět Ewana McGregora po tolika letech v jeho milované roli, a navíc ta ikonická Star Wars atmosféra z toho prostě sálá, takže se nemohu příliš zlobit. 65% ()