Obi-Wan Kenobi žije skromne na Tatooine. Aj keď ako preživší Jedi pod nadvládou Impéria riskuje život, musí opustiť svoj úkryt. (Disney+)

Wallis3

Obi-Wan Kenobi žije samotářský život. Dosti při tom i zapáchá. Téměř zapomněl, kým byl, nebo zapomenout chce. Trápí ho výčitky, že zklamal. Téměř to vypadá, že ho Síla opustila. Jediové jsou loveni. A pak za Obi-Wanem přichází starý známý s prosbou o pomoc. Nebyl to vůbec špatný nástin příběhu. Počátek byl vláhy, ale měl jakousi hloubku. No uvidíme, jak to bude dál. ()

tomik99

Nečekal jsem takový úvod a takovou porci záběrů z prequelů. Konečně se od nich nechce studio distancovat! Asi je jasné, jakým směrem celý seriál směřuje. Nepůjde o nějakou super originalitu, ale spíše sázku na jistotu. Nicméně v tomto případě mi to nevadí a vidět po letech Ewana McGregora zpět v roli Obi-Wana je zkrátka úžasné. Mělo to malinko pomalejší tempo, ale protentokrát odpouštím. ()

gazogazo odpad!

Asi jako nemám náladu koukat dál. Disney udělá další sračku a místo aby se poučili tak akorát řvou toxic fandom. Produkt co měl dekády poskytovat zábavu, začal poskytovat vykoupení a to nikoho kurva nezajímá! ()

aR3Zz

Příjemný start série s potenciálem vyplnit volná místečka hlavního příběhu! Je dobře, že takto zásadní postava dostala svůj vlastní seriál (a nyní vlastně i film), tak se rád nechám překvapit, kam nás děj zavede a jak moc nám dovolí nakouknout do pozadí událostí... ()

Sharpooter

Úžasný začátek. Opravdu jsem byl překvapen jak první díl seriálu může být skvělý. Už jen rekapitulace prequelové trilogie mě dostala do úžasné atmosféry a následně celý díl byl skvělý. Mohly jsme vidět, že Obi-Wan je celkem zlomený, což bylo skvělé ho vidět mimo jeho nejsilnější formu. Nechci to tady moc spoilerovat, takže jen řeknu, že všechny příběhové linky mě zaujaly a jsem velice rád, že první díl je takový nářez plný emocí (emoce to vyvolá pravděpodobně jen ve fanoušcích), musím přiznat, že jsem měl celých 50 minut husí kůži a cítil jsem se, jako kdybych byl znova desetiletý kluk, který poprvé vidí hvězdné války. 9/10 !!! ()

Hellierer

Z návratu Obi-Wana jsem se měl cítit nadšený a unešený, leč nakonec jsou mé pocity poněkud ambivalentní. Je to ok, ale hrozně mi tam chybí nějaké to srdíčko, drive, dynamika a emoce. Nevím, jestli Disneyho dojení ze mě nedostalo poslední zbytky nadšení, ale když i seriál o takové postavě působí dojmem spotřebky, je něco špatně. Navíc zlé straně chybí jakékoli charisma a působí spíše směšně, nehledě na různé humorné scenáristické kotrmelce. PS: Když to porovnám se startem čtvrté série Stranger Things, tak jenom po režijní i technické stránce to je jako nebe a dudy. ()

BigBang

Strašlivě trapná scéna, jak trojice profesionálních padouchů honí holčičku v parku, se nedá zapomenout. Proti tomu byl "Sám doma" realistický souboj dítě vs. dospělí chlapi. Líbily se mi záběry, jak p. Kenobi jezdí autobusem do práce. ()

zipacna

Pro mě hodně podivné. Ne špatné, ale ne skvělé. Prvnímu díl jsem chtěl dát 4 hvězdy. A to až do chvíle, kdy 3 chlapi jak hora chytali půl hodiny malou holčičku v lese a za boha furt naráželi na stromečky a padali a... Komedie :/ Co se mě týče, tak jak Mandalorian, tak Boba Fett měli úvod lepší. ()

Jude Baribal

Proklínám tě Disney! Proč? Tohle bylo tak špatné, kde začít? Dobře, začněme u toho, jak se Disney rozhodl udělat z každého morálního a uvědomělého hrdiny z původní trilogie naprostého kokota. Jakoby nestačilo, že Luke, který obnovil v galaxii rovnováhu a svrhnul impérium se poté, co získal mnohem více životních zkušeností a moudrostí, stal naprostým kokotem, co chce zabít mladého kluka. Ne to nestačí, ještě udělejte z uvědomělého Obi-Wana jednoho z nejmoudřejších Jediu původních filmů, postavu, která místo toho (jak vidíme v původní trilogii) že je cílevědomá, zůstává potichu v povzdálí a plní si svůj úkol a poslání, tedy dává pozor na Luka, je prostě odevzdaný a vyhořelý zoufalec, který by klidně nechal zabít Owena na veřejnosti místo sebe. Což mě krásně vede k další věci, (pominuli celou fantasii inkvizitorů, jakože co, nějaký tradice pouze mistr a jeden Sith kterého nahradí a tak dál ne, inkvizitoři se světelnými meči, no neva jedeme dál), inkvizitoři přijdou na Tatooine, planetu, kde vládne mafie a kde když se ukáže Jedi i jen u pitomého obchodníka, tak se mu vysmějí, ať si jde zkoušet své triky jinam, tak tady jsou z dvou kokotů posraný. Inkvizitor tam někomu sekne ruku a rekce všech přihlížejících a dokonce i typky, co přijde o ruku není ani "AU", jako vážně. No a hlavně, vysvětlí mi někdo, pokud jsou inkvizitoři tajná SS impéria, proč tam jsou jen ve dvou a nejsou tam s podporou s Stormtrooperů nebo klonů, což už by dávalo smysl, že i mafiáni z Tatooine mají respekt, když tam jsou maníci s armádou. Tak a teď na závěr, ta největší chuťovka ... No nic jdeme na to, takže nikdo neví, že Luke je synem Anakina Skywalkera, pak se to zjistí a je to jeden z hlavních momentů původní trilogie a až dlouho potom zjistíme, že je tu ještě větší tajemství, že Luke má sestru Leiu, která je taky potomek Anakina. Tak jak je kurva možný, že nějaký kokoti to vědí hned v prvním dílu, jak je možné, že to nikomu neřekli a nikdo to v už budoucnu neví. Nevím kdo psal scénář, ale je to na dvojitou sebevraždu. Disney opět děkuju ... ()

Picoun7

Můj kamarád, který mi jednou povídal, že se dalším Star Wars pokusům raději vyvarovat, tím si totiž člověk udrží ten nostalgický "fíling".  A já se nestačím divit, jak vlastně málo stačí, aby se tu házelo čtyřhvězdami a více... Hezký úvod a připomenutí si filmového zpracování, škoda jen, že je to nejlepší moment celého prvního dílu. Samozřejmě tu systematicky vyloučím pobídnutí, že bych hodil celý seriál do kytek po zhlédnutí první epizody, to by bylo proti mému přesvědčení, ale moje slzy? Tak ty dnes neodnese můj polštář. No, co vám budu povídat, netváří se to na mě vůbec hezky... Herecké výkony se tu kvalitou blíží "pýku" televizní zábavy jménem Ulice.  Já vím, že za to "JŮVN" nemůže, je to návrat k jeho milované postavě a tak bych se nedivil, kdyby šel hrát šermíře s modrým světélkujícím "kyndžálem", i v daleko horších případech. Napadá mě, že by nevadila inspirace při obsazení mladých umělců, třebas například jako u Stranger Things, kde to ti mladíci totálně zandavají, místo toho tu malou princeznu interpretuje otravné prkno, které svým sprintem připomíná legendárního "forysta". Ano, tímto bych chtěl upozornit na ten úprk v lese, jako sorry, ale to si ze mě prostě dělají prdel... Možná je tu i na škodu, že je prostě Ewan kvalitativně o parník před ostatními, takže nevědomky zvedá laťku zbytku osazenstva. Tedy, moje 2* patří našemu oblíbenému rytíři Jedi, jinak se obávám, že by to nestačilo ani na tohle.  Doufám, že mě v dalších dílech bude provázet síla, za mě 35%. ()

Maniax

Vcelku ucházející rozjezd, ale působí zo dost béčkově. Třetí sestra drsná jak šmirgl, ale nesnesitelná, hidně špatně napsaná a zahraná. Únos princezny byl jako z parodie. 3.5/5 ()

Welulu

Neoriginální (kdo tvrdí opak, prosím kde?), rozvleklé a zakládající si na tom, že zafunguje nostalgie. Jenže tu Star Wars neznásilňují poprvé a prostě přijde moment, kdy už to fakt nefunguje. Linka s nejmenovanou dívkou je vyloženě nastavovaná nezajímavá kaše, navíc dle mého názoru neodpovídá chováním své dospělé verzi. A co je ze všeho nejhorší - celé to byla zatím nuda. 3. hvězda jen za hudbu a Ewana, jinak prachprosté 2. ()

0verseer

Trochu uťahaný štart. V porovnaní s takým Mandalorianom omnoho menej dynamické a zatiaľ tiež bez zaujímavejšej akcie, ale aspoň so snahou postupne budovať napätie. Okrem Ewana poteší aj návrat pôvodného hereckého obsadenia menších postáv, či už Joel Edgerton ako Owen alebo Jimmy Smits v úlohe senátora Organu. Inak miesto nostalgie v podobe pripomenutia starých postáv toho otvárak zase tak veľa neponúkol, tak snáď sa to po tejto rutine v ďalších častiach poriadne rozbehne. ()