Temný spln

• Slovensko Krvavý mesiac (viac)

Legenda říká, že, kdo je zraněn vlkodlakem a přežije, za noci a za úplňku se proměňuje v tuto krvelačnou příšeru a zabíjí vše živé... Ted Harrison je chlap, jak má být. Rázný, sebejistý a plný života. Až do oné divoké noci hluboko v džungli Nepálu... Zatímco se miluje se svojí přítelkyní, objevuje se příšerná stvůra - napůl člověk a napůl vlk. Než ji Ted zastřelí, je zraněn a jeho dívka zabita! A protože se legenda neúprosně naplňuje, není Ted už tím mužem, jakým býval. Navíc odjíždí navštívit svou sestru a jejího syna Bretta do poklidné oblasti uprostřed hlubokých lesů a skal... (oficiálny text distribútora)

TaanStari

Cituji Anthonyho:"hodně je to vidět u zvláštních efektů, které jsou skutečně zvláštní" Ano, opravdu, přeměna na vlkodlaka je prostě nepopsatelná. A svým způsobem dost legrační, takže dávám aspoň tu 1*. ()

Heroine

Pěkný horůrek o vlkodlacích. Jsem rozhodně pro. Škoda jenom, že někdy nemůže skončit tak, že by vlkodlaci zvítězili nad lidmi a ovládli planetu. Pořád na takový závěr čekám, ale na to se mají lidi moc rádi. ()

helraiser

Tak za prvé nostalgie, vzpomínka na mé začátky s hororem a koukání na každý horor v pátek v noci na Nově. No a za druhé béčko jako řemen a já béčka opravdu miluju. Takže co tu vše máme, vlkodlaka, který vypadá na svou dobu obstojně, osobně se mi líbil víc jak ti dnešní digisračky, krve dostatečné množství, uvidíme i kozy a samozřejmě vtipné herecké výkony akorát pasující do béčka a jako bonus brokovnici s optikou a to mě sakra dostalo. Když to všechno sečtu, tak tu mám hodně dobrý béčko u kterého se opravdu nemám šanci nudit. Za mě tedy hodně silné tři hvězdy a rozhodně spokojenost. ()

Sign

nevim nevim lidi nedivte se mi ale me se to proste libilo a hlavne prave ten vlkodlak na ktereho si vseci ztezujete pac radsi sem se dival na tohodle nez na naky na pocitaci ()

dustur

Ani neviem, čo ktomuto filmu napísať, keďže nebol ani zlý ale zas ani dobrý. Filmy z vlkodlakmi mám rád, a aj keď to bolo miestami trochu krvavé ( čo mi ako nevadí ), ale miestami mi to trochu bolo také suché. Michael Paré si zahral svoj štandard, ale ako vlkodlak nebol zlý, len podľa mňa režisér pri niektorých scénach ( asi šporil krvou ), a tak sa dal Michael Paré radšej pripútať k stromu aby nevedel nikomu ublížiť ( čo bola škoda - tam to scenáristi filmu mohli trochu zmeniť. Ako film si niekedy určite že pozriem, ale tentokrát mu dávam slabé ⭐️⭐️⭐️ ()

Knor

Vlkodlačí horor pro pejskaře :-) To tu ještě nebylo a já jsem mile překvapenej jak je to povedený, masky slušný, gore skvělý, stopáž tak akorát a hlavně super atmosféra namíchaná strachem a napětím. Naprostá spokojenost. ()

Clark_Kent

Pamatuju na to z vhs, tenkrát jsem možná trochu stažený kalhoty měl. Jenže při zpětném pohledu, můžu ohodnotit jenom toho vlčáka. Poněvadž ten podal nejlepší výkon. Vlkodlak stál za zlámanou grešli. ()

pepino

Velice slabý a neinovativní horor o vlkodlakovi. Trapné herecké výkony, skoro žádná atmosféra, o strachu ani nemluvě, a samotnej vlkodlak? škoda mluvit. Je sice velkej ale vypadá jak robot kterej hýbe jen systematicky čelistma a občas uštědří nějakou tu ránu prackou ale jak říkám, jako by to byla nějaká loutka nebo tak. Prostě něj nejde strach ani nic podobného. A konečná scéna boje se psem....hmmmm. No nebudu spoilovat. Psa ale mimochodem musím pochválit protože tan podal asi nejlepší herecký výkon ze všech... Zaslouží si minimálně 1 hvězdičku do konečného hodnocení. ()

horor2

Nejspíš jsem měl vysoké očekávání a taky podíval jsem se na to kvůli Parému. Něco dobré, spoustu toho bylo špatné. Nevím, nevím. ()

Nikolas__

Bad Moon sice není nějak výborný film, každopádně atmosféru se mu daří budovat víc než slušně, a jde o žánrovku kterou si užijí i ti, kteří horory běžně nevyhledávají. Maska a efekty vlkodlaka nečekaně husté, nebojím se říci dokonalé. Tohle tedy beru jako jeden z těch lepších vlkodlačích hororů a líbilo se mi to více než každý jeden díl známějšího Howling. ()

walkingdead

Častý problém (nejen) vlkodlačích hororů je v tom, že se buď většinu času odehrávají v noci, ve tmě a není skoro nic vidět, nebo vidět je, ale jaksi chybí záběry na "bestii", o kterou ve filmu jde. V případě Bad Moon je to v tomto ohledu v pohodě, vlkodlak je vidět dost, byť nepůsobí nějak přehnaně děsivě. Michael Paré se v té době ještě pohyboval aspoň v béčkových vodách (co by za to dnes dal), dobrý herecký výkon podal německý ovčák, který se nakonec taky (nepřekvapivě) stal hlavním kladným hrdinou filmu. Postav tam nebylo moc, tvůrci ani neměli potřebu natahovat film zbytečnými scénami, takže to bylo ve finále celkem krátké a dobře to při sledování uteklo. Nemám k filmu vlastně větší výtky, v rámci žánru jde o solidní průměr. ()

mucho3

Byl jsem na tento vlkodlačí "béčkový" horor tehdy v kině a nebylo to zas až tak špatné,průměr který neurazí....představitel filmových hrdinů typu "B","C" - M.Paré v roli vlkodlaka,kterého nemá v oblibě pes jeho sestry. ()

brasek

Mišo Paré keď ešte sníval o veľkej kariére hereckej, zapredal sa vlkolakovi a odvtedy to s ním ide dole kopcom po stránke filmových rolí. ()

Frfla

Najviac čo zaujme na tomto filme je bohužiaľ iba milý psík Thor. Celá jedna hviezdička padá naňho. Po prvom zhliadnutí tohto filmu, keď som mala iba 12 rokov, som sa aj bála, čiže za to má tú druhú. ()

Mark1983

Myslím,že ty tři hvězdičky si tento horor určitě zaslouží,alespoň já byl spokojen,jelikož si myslím,že se jedná o jeden z lepších vlkodlačích hororů. ()

Destoroyah

Je síce pravda že mám rešpekt k starým filmom ale toto bolo natočené v roku 1996 a vyzerá to na sedemdesiate roky. Strašne divný vlkolak a príbeh je zas strašne neoriginálny. Herci sú mi strašne nesympatický (hlavne tá žena) a tie vraždy sú až príliš divné. HODNOTENIE: 5/10 ()

Little_Sawy

Vlkodlak mě celkem bavil, kéžto i hafan ve filmu, kterej rodinu chránil. Síce vlkodlak vypadal hoooodne umělě, ale zas až tak hrozný to nebylo, tak nemůžu dát ani odpad. Nejvíc mi bylo líto psa. ()