Stratené v preklade

• Česko Ztraceno v překladu (viac)

Bob Harris (Murray) a Charlotte (Johansson) sú dvaja Američania v Tokiu. Charlotte je mladá žena, ktorá cestuje po svete so svojim workoholickým manželom - fotografom (Ribisi), ktorého kvôli práci ani nevidí. Bob je starnúca filmová hviezda, ktorá má v meste nakrúcať nudnú reklamu na whiskey. Zo svojho života sú obaja frustrovaní a nemôžu spávať. Jednu noc sa náhodne zoznámia v hotelovom bare. Ich nečakané stretnutie rýchlo prerastie v priateľstvo. Túlajú sa podnikmi Tokia a zažívajú pritom neuveriteľné stretnutia s jeho obyvateľmi. Spoločne napokon objavujú novú vieru v samých seba a v možnosti života.

Film nakrútila režisérka Sofia Coppola, dcéra F.F.Coppolu, ktorá za scenár k tomuto filmu získala Oscara. Film bol nominovaný aj v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe (Murray), najlepšia réžia a najlepší film roka. Zlatý glóbus pre Billa Murraya za najlepší mužský herecký výkon, Sofiu Coppolu za najlepší film - muzikál/komédia a scenár. (oficiálny text distribútora)

Švédy

Já sem asi viděl jinej film než vy všichni ostatní. říkal jsem si že ten začátek trvá už nějak dlouho ale on byl začátek celej film. nuda a zase nuda, je to roztahaný, sice ze života, ale prostě nuda. nic se tam neděje. ten film mohl mít klidně 20 minut. * za Billa ()

J!b

V tomhle filmu svět poznal, že Scarlett je fakt pěkná baba, Bill Murray ještě žije a má charizma jak bejk a rodina Coppolů má dost režisérských genů nejen pro Francise Forda. ()

kokesh

Krásný film s úžasnými herci. Myslíte si, že už je Váš život nalinkován a nic se nemůže změnit? Nekonečná nuda? Co když se může přihodit něco malého, co Vám změní obzory.... ()

Alex.H

Velice příjemný film s nádechem velice okouzlujícího humoru. Bill Murray mě svým výkonem opravdu oslnil. Příběh a film samotný mě velice zaujal Paní režisérka se opravdu předvedla. Nemám co dodat prostě pět hvězdiček ()

Mr.Dark

Další z komedii,kde jsem čekal podle ohlasů že se budu za břicho popadat a nic.Drama?V celém filmu se vlastně vůbec nic neděje.Mám rád Billa Murraye,proto ty tři*.Kdybych měl hodnotit film jako komedii,nikdy bych nemohl dát pět hvězd,protože bych např.Pelíškům musel dát 150. ()

aronofsky

Je příjemné vědět, že i v dnešní době může vydělat takovýto nezávislý, malý snímek třicetinásobek svého rozpočtu a nemá přitom snahu zalíbit se většině (= není mainstreamový, i když overstreamový také úplně není). ()

Blažena

minidrama dvou lidí, které sblíží jejich osamělost. snímek je tichý, silný a zároveň nechybí vtip (ten dodávájí filmu skvělé murrayovy grimasy a podivnosti ze života japončíků) Hudba od AIR je taky moc příjemná a skvěle se hodí do scény v japonské zahradě. ()

drdus odpad!

Snad nejvíce přehodnocený film na csfd! 84%, to je vtip?! Nulový scénář, nulové herecké výkony, žádný vtip, minimum dialogů...zkrátka totální nuda! ()

fErnesto

Podobné a mnohem zajímavější příběhy prožívají denně spousty lidí. Já sám jsem se mnohokrát ve filmu poznal v těch chvilkách, kdy sedíte a přemýšlíte, pijete u baru, ležíte ve vaně, jen tak někam koukáte, možná na něco myslíte nebo jen jdete do výtahu... Nechápu, proč byl natočen obyčejný film o něčem, co většina normálních lidí zná ze svého života. Dva obyčejní lidé, kteří se v obyčejných situacích chovají úplně obyčejně. Žádné poselství, žádná hluboká myšlenka ani zábavná situace. Rozhodně bych tento film nenazval něčím jako komedie/drama, je to úplně normální realityshow v seriózním kabátě. Stejně tak jako koukat na tento film, jsem mohl pařit dvě hodiny nějakou hru a nepřišel bych o nic zásadního. Záhadní intouši v tom možná uvidí něco hlubšího. ()

Africanus1

Příběh o hledání životního štěstí v moři prázdnoty a stereotypů. Myšlenku to má, herci nehrají špatně, ba naopak velmi přirozeně a nenuceně. Bohužel tomu naposto chybí spád i zajímavější děj. ()

panic25

Sofia Coppola potvrdila že jablko nepadá daleko od stromu a dokázala zachytit atmosféru velkoměsta v tomto případě Tokia, kde se dva lidé snaží zvyknout si na místní mentalitu a styl života, který je ale natolik odlišný, že si nedokáží zvyknout a snaží se uniknout navzdory tomu že jsou oba zadaní ()

DVCAM

Čtvrtá hvězdička je proto, že zbožňuju filmy "o ničem". Pátá je pak za Billa. Ten chlap ví až moc dobře, co hraje. ()

PavHer

Pomalu, avšak příjemně plynoucí snímek o dvou zoufalcích zajatých v neznámém světě japonského Tokia, kteří se snaží najít sebe samé. Výborný výkon Billa Murraye i Scarlett Johansson dělají z tohoto díla nevšední zážitek. ()

Ramesse

Je mi líto, že musím dát tomuto snímku pouze 3*, ale asi jsem neměl tu správnou náladu na sledování Lost in Translation. Nepoprám, že film má své kouzlo, je protkán svěžím humorem a doufám, že po dalším zhlédnutí si u mě polepší, ale napoprvé to na mě působilo svým pomalejším tempem jako "pohádka na dobrou noc". Aspoň mám ponaučení pro příště: nepouštět si Ztraceno v překladu v jedenáct večer, když jsem unavený. ()

Karloz

Sofia Coppola dokázala natočit film, který mě zasáhl. O dvou lidech, kteří jsou ztraceni nejen v cizím městě a v cizí zemi, ale především ve svých životech a opatrně si hledají cestu k sobě. Bill Murray ukázal, že je pan herec, kterému tahle civilní role jde výborně. Film o lidech, prázdnotě, radosti a lásce. Film, který si pouštím, když na mě jde splín, protože mi dodá tu patřičnou energii, že nemá smysl podlehnout pesimismu, ale snažit se objevovat to krásné v drobnostech kolem sebe. Stačí jen otevřít oči. Tenhle film je můj balzám na duši. 5* je málo. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (viac)