Stratené v preklade

• Česko Ztraceno v překladu (viac)

Bob Harris (Murray) a Charlotte (Johansson) sú dvaja Američania v Tokiu. Charlotte je mladá žena, ktorá cestuje po svete so svojim workoholickým manželom - fotografom (Ribisi), ktorého kvôli práci ani nevidí. Bob je starnúca filmová hviezda, ktorá má v meste nakrúcať nudnú reklamu na whiskey. Zo svojho života sú obaja frustrovaní a nemôžu spávať. Jednu noc sa náhodne zoznámia v hotelovom bare. Ich nečakané stretnutie rýchlo prerastie v priateľstvo. Túlajú sa podnikmi Tokia a zažívajú pritom neuveriteľné stretnutia s jeho obyvateľmi. Spoločne napokon objavujú novú vieru v samých seba a v možnosti života.

Film nakrútila režisérka Sofia Coppola, dcéra F.F.Coppolu, ktorá za scenár k tomuto filmu získala Oscara. Film bol nominovaný aj v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe (Murray), najlepšia réžia a najlepší film roka. Zlatý glóbus pre Billa Murraya za najlepší mužský herecký výkon, Sofiu Coppolu za najlepší film - muzikál/komédia a scenár. (oficiálny text distribútora)

bouncer

Vyjímečný snímek, který dokáže krásně zapůsobit na city diváka. Emotivní kultivovaná podívaná s vynikajícím obsazením - to co předvádí Bill Murray je neuvěřitelné. Vše samozřejmě dotváří brilantní scénář a výborná režie. Každý, kdo tvrdí či už tvrdil už u debutu Smrt pannen, že tu máme novou režisérskou osobnost měl zajisté pravdu. Sofia Coppola pokračuje v úspěších svého otce více než přesvědčivě. Ale k samotnému filmu - jediným nedostkem a možným důvodem, že Sofia nedostala Oscara za režii je rozvláčnost filmu. V dnešní době je podle méjho názoru těžké příjít s pomalým filmem, kdy se nic vlastně nestane. Těch 100 minut se pak protáhne na domnělý dvojnásobek...ale zase na druhou stranu, komu by vadilo 200 minut strávených u tak skvělého snímku. Ta rozvláčnost mě osobně nevadila a vychutnal jsem báječnou atmosféru filmu, ale když jsem viděl, že v kině bylo maximálně 15 lidí, tak někomu to asi vadilo - jejich chyba... ()

murakamigirl

To nie. Toto nie. Toto fakt nie. Alebo áno? ___________ Sú snímky, k akým je lepšie sa nevyjadrovať. Pretože aj keď ste v tom, že ste vyjadrili všetko, nevyjadrili ste nič. A potom jedného ružového večera surfujete u svojho obľúbeného užívateľa a PLESK!!! - jazyk!, to váš jazyk sa zroluje do takej hĺbky, že by povytieral kuchynskú podlahu o poschodie nižšie (len do toho! to je užitočné :DD) a vy čítate a čumíte, čumíte a čítate..... Niekto vyraboval vašu dušu! Som šťastná, cítim presne TO kolosálne šťastie, keď Bob šepká do Charlottinho ucha tie životodarné slová lásky (pretože nech už je to hocičo, vždy to pre mňa budú životodarné slová lásky) a keď Stratené v preklade končí. Vďaka ti, Mahalik. Nepodpísal si tangerine1, ale i tak ďakujem...! ♥ ()

Lyli

Lehce mě to dojalo, ale spíš jsem se nudila. Hodně jsem se nudila. Strašně moc jsem se nudila. No, bylo to dost na pytel. Evidentně ještě nejsem zralá na tenhle typ snímků. Heh, škoda, no. ()

jahol

Ztraceno v překladu je skvostem, avšak skvostem, který není pro každého. Ztraceno v překladu není pro milovníky jednoduchých a třeba i dobrých crazy komedií, nadšeně hýkající, smíchem se zalykající, ale s úderem dvanácté žijící nový den, ve kterém není místo pro minulé. Ztraceno v překladu je pro nás ostatní, váhavé, stokrát a znovu zaskočené složitostí a krásou každodenních setkání se skrytými významy chtěného. Je přesně pro nás, kteří se už během filmu podvědomě těšíme na plamínky v očích potkávaných u východu z kina, a nezapomeneme je tam hledat znovu a znovu při příštích setkáních. ()

Skrk

Citlivý snímek o dvou američanech, kteří objevují pro ně doposud neznámou japonskou kulturu. Úžasná režie, pomalé příjemné tempo, výborné herecké výkony, inteligentní humor a uklidňující soundtrack dělají z tohoto citlivého filmu něco tak krásného. ()

villon17

Film postavenej na tom, že ho točil někdo takovej a že v něm hrajou známý tvářičky, nic nemění na tom, že jinak je to naprosto nicneříkající průměr, na kterej se dá dívat, je hezkej, ale nic víc. ()

Marek1991

Rozpačitý, polosmutný, poloromantický film o hľadaní šťastia, o samote v cudzom prostredí, o prázdnote, nedostatku zábavy, či lásky. Povedal by som, že sa mi nepáči fajčenie, alkohol, cudzoložstvo, ale v tomto filme boli len akýmsi zvýraznením stratenosti, beznádeje, samoty veľkých miest. Pre mňa to však stále nie je ono, ja som zatiaľ vo väčšine svojho života osamelý jazdec, vedel by som si predstaviť lepší film o samote, o depresiách, tak vo veľkých mestách, ako aj na dedinách, niečo v spojitosti s filmami ako Americká krása a inými, je to pre mňa akési nedotiahnuté, ale miesto Japonsko pre nás bielych bolo skvelo zvolené. Hudba fajn, kamera tiež, herci sú dobre zvolení, ale vedel by som si predstaviť silnejší zážitok, niečo čo by mnohým dodalo viac energie, úsmevu na tvári v boji s depresiami a smútkom, či prázdnotou a bezradnosťou. Smutných filmov je mnoho a nejaká iskrička ako napríklad táto poteší a preto to hodnotím aj ako kvalitný film, ktorý je dobrý na to, aby ste si ho niekedy pustili, možno keď sa budete cítiť sami, napríklad na cestách alebo kľudne aj doma, keď sa budete cítiť ako nezmyselná tehla v múre. ()

corpsy

Vo filmovej histórii existuje mnoho protikladných párov, medzi ktorými vzbĺkne cit. Menovať nieje podstatou tohto komentára a rovnako ani jeho účelom. Sofia Coppola napísala skvelý scenár, ale pojala ho občas ťažkopádnou réžiou a nepustila toho vonku príliš veľa. Zvyšok, je ale geniálny. ()

Revanx

Rád sa strácam v tomto filme, rád sa nechávam unášať tým zvláštnym mixom pokoja a neuveriteľného tempa života. A stále premýšľam, že prečo sa s ňou Bob Harris nesnažil zblížiť viac. Ale vlastne, to by už potom nebol tak úžasný film. ()

Cubinho

Velice milý film, jehož podamnivou atmosféru tvoří vlastní unylé tempo a obzvlášť sympatická ústřední dvojice protagonistů: B. Murray - jakožto postarší herec "v přechodu" - a S. Johansson, coby osamělá mladá paní, hledající vlastní identitu, (kterou po boku svého manžela nenachází)... 8/10 ()

Ajinka126

Pěkné jiskření a souznění duší.. ale ani jedna pusa? Nebudu se tu rozepisovat nad tým, že herci byli výteční, scénář a hlavně režie rovněž, to je všem známo. Není to až zase tak dramatický film, ale pravda je, že je opravdu těžké ho někam zařadit. Možná i ta romantika by mu seděla. ()

khedy

Mám rád Japonsko a zajímá mě jejich kultura i život. Tím, že se to celé odehrává právě v Japonsku si ode mě Lost in Translation ihned získal minimálně jednu hvězdičku. Film začíná velmi klidně. Pak se to ale celé zvrtne v nevinnou romantiku, která se obejde bez jakýchkoliv klíšé a přesto vás okouzlí. To celé ještě podtrhne velmi příjemná atmosféra tokijských ulic a podniků. Příjemný, nevšední film s vynikajíci Scarlett Johansson. ()

DDT

K ostatním zápisům není celkem co dodat, snad jen, že ve výborných českých titulcích (Dana Hábová) se nic v překladu neztratilo. ()

F.man

Tohle je nejen jeden z těch filmů ke kterým se rád a pravidelně vracím, ale taky film, který mi vždy dokáže vykouzlit úsměv na tváři a zlepšit náladu. Vždy. A není to jen skvělým humorem, bezchybným Murrayem, zranitelnou Scerlettkou, Japonskem či skvěle vyjádřeným pocitem odcizení. Je to hlavně lidskou, citlivou a civilní režií Coppolové, která zachytila tolik různých emocí... For relaxing times, make it Suntory time. ()

ConanVJ

Hodně zvláštní filmek, ale něčím mě hodně přitáhnul. Není to jen Scarlett a Billem, ale i prostředím a pěkným příběhem. Filmek se pomalu táhne od začátku až do konce a je z něho cítit cit pro spřízněné duše hlavních hrdinů opuštěných v cizím městě. Herecky je to zahráno na výbornou. Za mě pěkných 95% :) ()

spaceboyCZ

Film, který nenadchne obyčejného diváka, obyčejný divák ho nestráví a bude se nudit, nudit, nudit. Film, který je dramatem z 99%, komedií z 1%, film, který člověka donutí se zamyslet nad některými životními situacemi. Pro náročnější publikum je ale tím pravým ořechovým na sobotní večer.Bill Muray to zahrál tak skvěle, že mu profesi jeho hrdiny, pocity a prožitky věříte od první chvíle. Dokonalé. Jinak se to ani nazvat nedá. A proč "jen" 4 hvězdičky? Protože vedle dokonalého Billa je Scarlett Johansson občas toporná a místo pocitu důvěry u mě jako diváka vzbuzuje pocity smíšené, dobré chvíle se mísí s horšími, kterých je ale spíše minimum. ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005

Už je tomu osm let, co Francis Ford Coppolla natočil svůj poslední film Vyvolávač deště. Od té doby se tvůrce takových děl jako Kmotr nebo Apokalypsa věnoval produkci, díky níž například spatřilo… (viac)