John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Marius_ss

To čo som ešte prepáčil tretiemu dielu, ktorý mal navyše dve skvelé akčné pasáže v úvode, tu už prepáčiť nemienim. Film je to síce prekrásny, má brutálny casting, OST a asi najviac akcie na minútu v histórií filmu...no čo z toho, keď tá akcia pôsobí tak umelo, a neustále sa opakuje ? Ako by to bolo len pozadie pre nejaký videoklip. Bez nejakej väčšej kreativity pri choreografii a bez snahy o aspoň čiastočnú uveriteľnosť ? Som ochotný neriešiť absenciu scenára, no ak sa nezlepší to podstatné - akcia, tak vrcholom série u mňa asi už zostane skvelý druhý diel. A aby som uviedol príklad, čo u mňa znamená naozaj premakaná a choreograficky zvládnutá akcia, tak za 1. Scéna v kostole v prvom Kingsmanovi, a za 2. The Raid (Prepadovka) - praktický celý film je skvelou ukážkou, ako sa robia akčné scény, zahrňujúce bojové umenie. Napriek všetkému som ale rád, že sa filmu darí, a že si ho ľudia obľúbili (86% - 1649 hodnotení). Takýchto poctivých akčných filmov sa dnes už veľa nerobí. Navyše... viacero hereckých legiend bojových umení našej doby, tu dostalo jednu z posledných šancí zažiariť na veľkom plátne... a zažiarili ! Za to som vďačný. ()

Milky.

Z Johna Wicka už se stala frančíza se svým vlastním stylem, kde člověk oskarový scénář úplně nečeká, oskarové herectví taky ne, ale kde si plně užívá vybíjení záporáků ve velkém. Vlastně bych řekl, že John Wick je takový Rambo/Chuck Norris/Terminátor nové generace. A když jsem měl někdy pocit, že John Wick vlastně nepotřebuje videoherní adaptaci protože tak nějak jako videohra působí, tak jsem se akorát ujistil. Ve čtyřce už vlastně naplno vyplývá, že je to v podstatě pasivně sledovaná videohra se vším dobrým i špatným. Schéma nabíhání nových a nových nepřátel v určitých "skriptovaných" sekvencích (zabiju posledního, chvilku počkat, další skupinka, dojdu na určené místo, další skupinka). Princip víceméně nesmrtelného hrdiny když po vyčerpání nebo zranění (pád z výšky, pobodání, sřelba) stačí chvilka klidu na rozchození a zdraví se zase samo doplní, sbírání zbraní nepřátel, atd. a taky filosofie bosů, kde mezi čištěním pěšáků čeká jeden tuhý boss, se kterým si pohrajete o něco víc než ho udoláte. Následně čeká nějaká příběhová cutscéna a jedeme dál a znovu. Věřím, že ne každému tento styl sedne a občas jsem se i já divil jak dlouhé akční scény byly. Ale když jsou tak dobře podané jako ve Wickově sérii, vůbec mi to nevadí. Jako jediné zápory vidím až přeabsurdní pády z výšek a občasné očividné čekání komparzu na údery. Oba se týkají ale i předchozích dílů. Film jaký jsem viděl byl ale přesně můj styl, bavil jsem se naprosto královsky, užíval jsem si opravdu tvrdě nacvičené a odmakané kontaktní souboje a obecně vizuální styl, který si drží skvělý standard už od jedničky. Původně jsem uvažoval jestli dát 4 nebo 5, ale scéna se záběrem shora ve stylu HOTLINE: MIAMI mě přesvědčila, že pod pět prostě nejdu. Zároveň si ale myslím, že by série měla tímto zůstat zakončená a další díl by už být neměl. Materiál je docela vyčerpaný, příběh uzavřený a není třeba vařit z vody a násilím vymýšlet něco navíc. Když to tedy shrnu, tak za mě naprosto perfektně strávené 3 hodiny v kině. ()

Jaro_slav

Chvílemi je to takové Wick&Furious: V akčních scénách už fakt přehnané – ale na rozdíl od F&F pořád přehledné. A je udivující, jak ona přehnanost akčních scén (tj. téměř výhradně přestřelek) vůbec nenarušuje tu příjemnou neuspěchanost a přímočarost vyprávění bez zbytečných zvratů a hloupých náhod posouvajících děj. Excelentní je v některých pasážích práce s kamerou – přitom nejde o nic jineho, než videoherní POV. Po trochu zmatečném druhém a třetím filmu je toto chytrý „krok zpět“ k pocitové one man show. ()

Oralfabet

Tak bohužel nadšení mnohých nesdílím. Nemám pocit, že by čtyřka trojku nějak výrazně převyšovala v čemkoli kromě stopáže (zbytečně přepálené). Děj je prostě jednoduše na hovno. Zbytečně komplikovaný a nesmyslný, ale zároveň k uzoufání nudný a bez špetky nějaké invence nebo originality. O děj tady sice samozřejmě nejde, ale proč je mu teda věnováno tolik času? Takhle bezduchý, prázdný dialogy jsem fakt už dlouho neslyšel... Jako jo, akce je často dechberoucí a celkově tenhle film vypadá úchvatně, ale po dvou hodinách už jsem měl trochu problém to náležitě ocenit, protože mi fakt všechno bylo úplně jedno. Ideální John Wick film by měl devadesát minut, jednoduchý příběh jedničky a šílenou, neustále se překonávající akci trojky a čtyřky. Jo a btw... To, že jsou tady víceméně všechny důležitější postavy absolutně nezranitelný by mi nemohlo být víc jedno, vlastně to asi beru jako plus - klidně se moh z těch schodů zkutálet ještě několikrát. Jako celek pořád docela cool zážitek, ale na další díl nebo spin-off po skončení chuť nemám. Slabších 7/10 ()

Alien220

Počtvrté to samé a opět inovativní. Exkluzivní kamera a fascinující akční scény od začatku do konce. Unikátní filmový zážitek. ()

H4ku11

Stále viac a viac, a viac, a viac, a viac strieľania a nekonečného zabíjania všetkých nepriateľov, bez zjavného poranenia, zadýchania a spomalenia, nie je u mňa cesta k úspechu. Je to tak nereálne a jednotvárne, až ma aj akčný dej začne nudiť. ()

Renfield

Zase tam chybí ten všestranný posun, který sérii dala její druhá část. U trojky se to ještě dalo chápat, navazovala, jenže čtyřka jede v tom samém s tím, že si s poloviční úspěšností zkusí budovat zásadnější mytologii světa Johna Wicka a přidá několik vedlejších postav, občas dokonce s delší životností. Ve druhém zmíněném je především v případě Donnieho Yena, Billa Skarsgårda, ale i Scotta Adkinse podstatně úspěšnější, konkrétně Yenův Caine nejednou zastíní i samotného Wicka, což je nakonec ku prospěchu. Stačí to všechno, když navíc příběh praktiky neexistuje? Mám pocit, že naposledy ano. Těžko najít zábavnější tříhodinový videoklip s přehlídkou kaskadérských dovedností a možností akce vůbec. Problémem jsou tak především právě ty necelé tři hodiny, vše se přejí a tady to přichází až příliš brzy. Kamera nadchne snad v každém, vždy pečlivě silně barevně nasvíceném záběru, ještě lepší je potom její souznění s hudbou a samozřejmě dějem, choreografií. Z mého pohledu je vrcholem toho všeho famózní Berlín. V Paříži se sice opět překonávají možnosti, o tom žádná, ale závěrečné schody jsem vyloženě odtrpěl. Pokud bude příště, chce to víc než jen parádně natočenou exhibici kaskadérských dovedností. 75% ()

Ricky_CZ

Mám s těmi třemi hvězdami trochu problém. Nemůžu se zbavit pocitu, že to byla neskutečná kravina. Zároveň to ale byla zábavná kravina. Vážím si svého času asi už trochu více. IDDQD Wick toho moc nenamluvil, ostatní postavy až na výjimky (Skarsgårdovi to sedlo!) ploché. Prostě B-čko s šíleným rozpočtem... ()

Mikino00

Zbytečně dlouhý akční opus, který místy zoufale nudil. Sestříhat na polovinu a hned by to byl jiný film. Jinak Wickovský svět už je vyprázdněný, nemá to kouzlo. ()

Zombi

Parádní akční řemeslo. Výborná choreografie, obsazení super, kamera a vůbec výtvarná stránka je taky výborná, ale začala mi vadit ta záměrná Wickova málomluvnost, respektive že většinou jen řekne to své yeah, dále pak přestřelená stopáž, rozhodně se mohlo pár scén vynechat, nebo zkrátit, viz přestřelka na schodech ke konci. Naopak musím vyzdvihnout scénu z ptačího pohledu s brokovnicí plivající oheň, lahůdka :-) Skvělej byl taky Adkins v roli tlouštíka. Takže výhrady mám, přesto je to na slušné 4 hvězdy. ()

mira007

Beru, že po technické stránce - kamera, vizuál, zvuk , choreo bitek- je to prostě extratřída současné kinematografie, jenže tahle série o zabijácích všeho druhu mi k srdci nepřirostla. Scénář je o tom, že oni chtějí zabít jeho a on che zabít je a je to vlastně jedna tříhodinová scéna bitek a přestřelek, ani ň navíc a mně to po dvaceti minutách přestalo úplně bavit. Dokoukal, jsem to, ale dám jen jednu hvězdu, aspoň fajn oblíbené obsazení s výborným záporákem, kterého může Bond závidět. ()

mosnak

Kapitola číslo 4 ukázala jen to, jak producenti tento produkt dojí a dojí a dojí... po hodině a půl jsem se začal nudit. Ale akce bylo pořád dost, ale tak nějak se pořád opakovala a pak byla priserne nudná. Třetím dílem to všechno mělo skončit. 39% ()

bratr.Milan

Čtvrtá kapitola knihy Johna Wickliffea je dobře natočená vyvražďovačka, u které je potřeba vypnout rozum a logické uvažování. Řeknu to asi takto, John má ocelové kosti, je neprůstřelný, má patologicky vysoký práh bolesti a extremně rychlé hojení. Tímto se hrdě staví po boku „Mokrých banditů.“ Kino, kde jsem byl se naplno smálo scénám, které by John v normálním světě nemohl přežít, ale on se znovu zvedl ještě silnější než dřív, v těchto momentech se z toho stávala akční komedie. Film úplně rezignoval na příběh, jen mezi množstvím dobře udělané akce se sem tam mihnou krátké konverzační pasáže, ve kterých postavy občas i řeknou nějaké životní moudra, a nejsou ani tolik hloupá, ovšem přišli sem asi z jiného filmu, prostě sem nesedí. Čtvrtá kapitola je romanticko-fantastický film o „dobrých“ a zlých zabijácích, ze světa, kde neexistují policajti. Teď mi došlo, že je to vlastně taková „Zeměplocha“, kde existuje velmi mocný „cech vrahů“, ale bohužel neexistuje „noční hlídka.“ Celé to na mě působí jako videohra, střílečka, kde v každém díle John postupuje do vyššího levelu. Myslím, že by měli čtverkou celou sérii ukončit a nechat Johna Wicka odpočívat v pokoji v zaslouženém důchodu a pokud by chtěli v universu zabijáků dále pokračovat, tak za mě by důstojnou náhradou za Keanu byl Shamier Anderson, který mě svým charismatem mile překvapil. Slyšel jsem, že na konci je i potitulková scéna, která prý něco naznačuje, já jsem s ní ale nepočítal a odešel z kina dřív, tak nevím. JW4 je oslava kaskedérských choreografií a akčních scén, jsou to v podstatě jen tři krásně natočené dlouhé akční klipy slepené dohromady hloupoučkým příběhem, které spolu s tvůrci a kaskadéry natočil Keanu Reeves. Schválně nepíšu John Wick, protože ten je tu jen proto, aby se dostal z bodu A do bodu Z, neumřel a zabil co nejkrásněji (ne nejnápaditěji) všechny co se mu postaví do cesty. Nijak se nevyvíjí, nic zásadního se o něm nedozvíme a řekne jen pár cool hlášek, co mají působit osudově. Já ale potřebuji od filmu i něco jiného, takže to není film pro mě, nemám potřebu se na to podívat podruhé. ()

Brejlil

Poslední kapitola Johna Wicka ukázala, že ať děláte, co děláte, skončite nakonec u manýrismu. To není výtka, to je prostě konstatování. Je zvykem manýrismem pohrdat, ale proč? Všechno v tomhle filmu je na efekt. Choreografie, kamera, svícení, lokace, všechno je efektní. A o tom je celý film. Příběh nemá valný smysl, Wickův fikční svět se sice rozvíjí, ale už je tak odtržen od reality, že je to nějaký jiný vesmír. Sám Wick se nevyvíjí vůbec nikam, markýz je v příběhu jen proto, že jeden antagonista je lepší než celá Rada dohromady. A tak z postav vyniká snad jen slepý Caine v lahůdkovém podání Donnieho Yena. Ostatní jsou snad jen aby byli. Ovšem když dojde na akci, tak je lahůdková. Už úvod v poušti, snímané skoro jak v Lawrenci z Arábie, je krásný. Ale rychle na něj zapomenete. Je tu Ósaka, akce s japonským šmrncem, neony a sakurami. Berlín, s pěknou a komickou scénou s kartami a neskutečnou rave party. A pak je tu Paříž. Co tak ještě překoná chaos u Vítězného oblouku? Neskutečně nasnímaná akce v jednom domě. A dá se jít ještě dál? Ale ano, na schodech k Sacré-Cœur se dějí věci. A pak je tu finále, nečekaně komorní. Jen proboha nehledejte žádnou logiku, nedumejte nad výdrží Johna Wicka a jen si to užívejte. Takhle už asi nikdo nic nenatočí. ()

TheSpearCZ

Chad Stahelski je opravdový "chad" a zároveň je jeho John Wick série již několikaletá největší záruka akčního filmu. A právě akční scény jsou tu vykresleny v absolutním maximu, kdo miluje akci, ten si tenhle díl (stejně jako ty předchozí) vyloženě zamiluje, je to natočené naprosto geniálně (Hotline Miami kamera ze shora VEDE), přidaní herci tu jsou snad ze všech dílů nejlepší (slepý Donnie Yen jako Caine je jedna z nejlépe napsaných postav za sakra dlouhou dobu, na jeho výkon je radost pohledět, s ním také charismatický Mr. Nobody a jeho pes, ale i Hirojuki Sanada se sexy Rinou Sawayama coby Akirou jsou jedním slovem dokonalost a právě jejich úsek v Osace musí fanoušky Asie potěšit ve velkém, to byla radost pohledět. Co mě ale vyrazilo dech byl samotný konec, ten, bez jakýchkoliv spoilerů, nepůsobí vůbec kýčovitě a zapadá do dlouhodobého děje, což osobně oceňuji. Je to strašně velká tříhodinová akční jízda, která si drží po celou dobu nastavené tempo a opravdu takových jistot v dnešním kinematografickém světě jako je série Johna Wicka už je bezpochyby pramálo, a proto buďme rádi, že právě John Wick zraje díl od dílu jako kvalitní vínko. 5* ()

bozka10

Kým sa mi vyplaví adrenalín z tela tak to nejaký čas potrvá a toto budem chvíľu rozdýchavať.Tak zatiaľ len toľko že akčný žáner má svojho kráľa 👊. Neskutočná jeba. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)