John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Vito_LePour

První dva filmy jsou super, mají dobré tempo, dobrý vibe, je to neokoukané a cool. Třetí film je zase pokročilejší technicky a více otevírá svět. Tenhle už na tom jen stavěl. Nepřinesl nic nového kromě mnoha nevýrazných a v podstatě zbytečných postav. Motiv pomsty je pořád stejný, příběh - o kterém to sice není - nemá vůbec žádný vývoj a vzhledem k naprosto šíleně přepálené stopáži mizí i jakýkoliv šok z rádoby wow momentů. Je to pořád dokola a poslední hodinu už ten cringe naprosto přerostl přes hlavu. Wick přežije naprosto všechno, v Paříži není policie a běžným občanům nepřijde zvláštní mohutná přestřelka. Tak a teď pár pozitiv. Skvělé choreografie, hudba, hra světel a nádherné lokace. Scéna pohledem shora je jediné, co fakt bylo absolutně top. To vše je bohužel zakryto neustále se opakující, příšerně dlouhou vyvražďovačkou. ()

HanzoBureshi

NEJVÍC SEXY AKČNÍM SNÍMKEM ROKU 2023 SE STÁVÁ… pro někoho Jardani Jovonovič, pro někoho John Wick a pro někoho Baba Jaga. Chad Stahelski vytvořil tenkrát slušnou béčkovou jízdu o pomstě, která se ale rozrostla do obrovských rozměrů a s každým lepším dílem se z toho stávala jedna velká franšíza. No a jak se zdá, tak čtvrtá kapitola se stala topovým vrcholem této série. V Parabellum mi přišel Keanu Reeves trochu unavený a zpomalený, jenomže tady ukázal opět tu svojí energii, která tu proudila téměř polovinu filmu… polovina filmu, kde probíhá tato čistá akce může někoho už zanudit, ale já prostě koukal s otevřenou bradou. Film nějak začínal a poté se objevil slepý Donnie Yen, který mi vždy zaručí snad tu největší akční zábavu, poté tu máme Japonsko a sympaťáka mistra Sanadu, který mě totéž vždy dokáže odrovnat, hned jsem si třeba vzpomněl na sexy snímek z minulého roku a to Bullet Train. Takže když se tihle všichni na začátku sešli, tak to mohlo konečně vypuknout. Sakra to byl takový mazec, skvělá kamera, chytlavá hudba, neuvěřitelná choreografie, katany a hlavně nunčaky! Wow, byla to několika minutová řežba. Poté přišla chvíli pauza na to, abych se z Japonska vzpamatoval a hned tu máme další akci a o to se postarala hvězda béčkových choreografických snímků, a to Scott Adkins, který se svými kily navíc odrovnal snad každého. Solidní akce tělo na tělo, to nemělo chybu. A co se týče finále, tak to je snad automatické, že též bavilo celou dobu, ta postava stopaře se psem byla také fajn. A konečný duel? Kam se cpe nějaký velký westwern, tohle byla prostě lahoda, jako třešnička na dortu. Té akce je zde opravdu dost a někteří říkají, že se z toho stává Rychle a zběsile, což nechápu. Předtím bylo méně akce a teď o dost více a v RAZ bývaly závody a teď tam nejsou žádné, takže mi moc to přirovnání nesedí. Ano, co se týče příběhu, tak ten je nejvíce v pozadí z této ságy. A ano, mohlo by ho tu být trošku více, ale podle potitulkové scény možná vznikne pár nových projektů, kde se na tom může zapracovat. Ale i tak je to bez velkého příběhu luxusní, důkazem je třeba Zátah: Vykoupení. Soundtrack byl boží, a co se týče songů při lovení, třeba Marie Douceur Marie Colère. Ten film má skoro 3 hodiny a bylo to jako nic. Je to naprosté žrádlo a díky tomu obsazení a sexy akci musím těch pět hvězd vpálit. Mé hodnocení: 8.5/10 ()

jokino

Z môjho pohľadu, najhorší a najslabší Wick zároveň. I keď, paradoxne, v akčných scénach nebol "supermanom" (ako v predošlých častiach), ale "iba človekom", ktorému aj dochádza dych (čo bolo pozitívum), no mal som pocit, že na tú akciu už proste viditeľne nestačí a melie z posledného. Občas som mal pocit, že celému filmárskemu zloženiu sa do tej akcie už ani nechce a niektoré scény boli doslova akoby uťahané. Nehovoriac o tom, že pri rovnakých scénach, všetky záporné postavy naokolo umierajú a stačí im k tomu aj pomerne málo, len milý John je, samozrejme, takmer nezničiteľný.. Nebudem sa radšej baviť o úplne prepálených momentoch. Hádam je toto skutočne posledný Wick a neurobia z toho "maškarádu", ako pri stále aktuálnom F & F. I keď, čo sa týka Hollywoodu, človek nikdy nevie.. ()

elanista1

Aj napriek pridlhej stopáži nenudí ani na minútu. Aj štvrtý diel udržuje pekelné tempo. Aj keď film v podstate recykluje, tak stále prichádza s novými nápadmi a kvalitnou akciou. Výborní záporáci, niektorí len takí polovični, krásne lokality, nekonečné rezanie a plnohodnotna zábava aj po štvrtý krát. ()

koza3

Když jsem šel do kina po týdnu a viděl jsem tam trailer na Johnyho, tak mi naskočily zimomriavky :-) Po shlédnutí jsem měl takový nemastný neslaný pocit, že to byl takový průměr, ale tím, že jsem viděl všechny díly v horizontu 3 dnů a je to defakto uzavřený příběh, tak mám takový samolibý pocit a uspokojení. Bylo to vlastně dost dobré a musíte se neustále uvědomovat a nečekat od toho nějaké drama nebo komplexní příběh. Tady jde vyloženě o atmosféru a přestřelky. V okamžiku kdy jsem to bral trochu vážně to začalo uvadat. Třeba když těch 222 schodů jel nadvakrát a já už se těšil až bude nahoře. Každopádně ve finále jsem si to dost užil a mám chuť na nějaký spinoff. Btw Dolby Atmos mě teda nějak nenadchlo. Kdyby to tak neřvalo, tak asi ani nepoznám rozdíl... ()

AndrewNewman

Nie je to to isté po štvrtýkrát, ale zase ten upgrade série nie je až taký vynaliezavý, skôr celkovo prijateľný. Ono čo sa príbehu týka má John Wick nesmierne nízku latku. Stahelski sa už po štvrtýkrát snaží natočiť áčkový film, s áčkovými hercami avšak béčkovou zápletkou. Nemusí ich to však trápiť, pretože okolo pol miliardy majú na konte a prakticky sú on a Reeves brutálne za vodou. Filmu okrem lepšieho, premyslenejšieho a zmysluplnejšieho príbehu chýba aj väčšia gradácia v akčných scénach, pretože v mnohých momentoch to pripomínalo fyzikálne zákony z Rýchlo a Zbesilo. Ale no čo už, pozrieť sa na to, stopáž je síce ukrutná, no ale dá sa to ako tak zniesť. Neviem či je toto posledný diel, ale ak to bude ešte pokračovať, pre mňa už nemá zmysel to ďalej pozerať. Donnie a.k.a Daredevil však celkom pobavil a zaujal. ()

Fanda.Boukal

Holt i John wick trpí klasickým syndromem pokračování. To je že každé pokračování je o něco slabší než minulý díl a snaží se to dohnat větším rozpočtem a dražší produkcí. Pořád ale kvaltiní kaskaderská práce povětšinou. ()

boyjm

Dal bych 2*, ale mam Keanu rad.... Nuda, zadne prekvapeni, nuda, zadne prekvapeni, nuda...porad cekam na nejaky zvrat a az na konci konecne zmena. ()

wowylgu313

Tak toto ... Jsem opravdu nečekal. Nevím ani jak a čím začít ... Kdyby neexistovaly tři díly předtím dám tam ty čtyři hvězdy možná ... asi, nevím ... ale musím to nějak srovnávat a toto ... no z úcty k celé sérii dávám 60-65% ... jen nevím přesně jak tyhle procenta obhájit. Dovolím si ještě jednou povolit emoční uzdu: "co tohle jako kurva bylo" ... Tak a můžeme ... máme tu tři hodiny, jedna hodina z toho je jen žvatlání o nesmyslech, druhá hodina z toho jsou akční scénky, které opravdu nesahají akčním scénkám z předešlých dílů ani nad kolena. No a ta třetí poslední hodina to celé jakž takž zachraňovala. Je dobře že to skončilo tak jak to skončilo, nikdy bych nevěřil že toto napíšu ale je to tak ... Všechno co předtím fungovalo tady bylo jak prostě "nic" bez šťávy, fraška, nuda ... fascinující že lepší akci tady předvedli vedlejší postavy než samotný Wick ... Je to smutný vzhledem k tomu že celá tahle série byla tahák hlavně na té dokonalé akci ... njn ... Konec :) ;) z grácií? Pokud si nepustíte čtyřku a skončíte trojkou tak ano ... ()

blondboss

Táto séria mne osobne nie až tak sedí, ale táto štvrtá kapitola sa vydarila v mnohých ohľadoch. Tým hlavným je monumentálnosť akčných scén, akú som nevidel hádam v žiadnom akčnom filme. Na takmer troch hodinách stopáže tu divák dostane brutálnu nálož vypeckovaných bojových sekvencií s minimálnym nárokom na oddych. Keanu Reeves prakticky bezchybný a záverečná scéna jedna z najzapamätateľnejších vôbec. Stále je to pre mňa len akčný výplach, ale hádam najlepší, aký som videl. 75 % ()

Insomniac

Strašne uťahané. Slušilo by tomu tak plus mínus 100 minút a bavilo by ma to oveľa viac. Veľa originality, no na druhej strane veľmi veľa pomerne rovnakých uťahaných scén a bitiek, zbytočných postáv, sem-tam nezvládnutá akčná scéna. Trošku sklamanie. ()

blazma

Rád se odreaguju u nějaké akční střílečky, která si nehraje na nějaký komplexní děj. Bohužel John Wick s tím u mě trpí až moc. Zkrátka, už toho je moc a akční scény to už pro mě nezachraňují. Film to je fajn, ale kvalita klesá. ()

Kinofil

|| R || Lionsgate || Rozpočet: $100 mil. || USA: $187 131 806 - ČR: 34 958 935 Kč - Celkem: $427 962 589 || S Johnem Wickem to mám těžké. Na jednu stranu obdivuju filmové vynalezení gun-fu, všecho, co Reeves předvádí a Stahelski vymýšlí a taky na žánr nadstandartní kamerou. Na druhou stranu se mi téměř vše přejedlo někdy mezi 2-3 dílem a ani čtyřka v mých očích nepřinesla žádnou změnu, proč by nemělo jít jen o regulérní řadový sequel, kterých nakonec může být i 10. To, že je příběh naprosto banální, na to jsem si zvykl. Ani to, že Wick za celé téměř 3h promluví asi 5 vět vyjma "Ou Yeah!" mi nevadí. Ani šílené akční kousky, kdy Wick po pádu z 30m zvdedne a kráčí dál. To už k této sérii patří jako running joke. Problém mám překvapivě se samotnou akcí, z níž mi ve všech dílech utkvěli vždy pouze 1-2 a zde tomu není jinak. Nejprve pozitiva - závěrečná akce u Vítězného oblouku je fantastická, precizně nasnímaná a choreograficky důmyslná s propojením aut, zbraní a pěstí. Trochu jí ubírá na šarmu okaté CGI nedostatky, kdy to občas působí studiově (protože se to ve studiu točilo), ale nic hrozného. Tou druhou je pochopitelně "overhead" přestřelka v baráku s ohnivými broky, která se z fleku může zařadit mezi top 10 nej. akčních scén desetiletí. Tohle se musí vidět. Bohužel všechny ostatní akční scény jsou o řád slabší a méně vynalézavé a zavádí nás zpět k 1. a 2. dílu. A to už začíná být nuda, páč 90% filmu je jen akce. Když se tedy Wick mlátí v další diskotéce, baráku, na schoděch apod., je to jako déjavu. Z toho důvodu mi přijde stopáž atakující 3h naprosto nesmyslná a kontraproduktivní. Kdyby naopak Wicka 4 postavili na oněch dvou mega akčních scénách pospojovaných pár menšími a to vše do 2h, nikdo by se přece zlobit nemohl a ve filmu by i tak zůstalo vše podstatné. Stahelski mu nerozumím. Točí už 4. díl s plány na 5., má roztočené 2 seriály a stále musí zvyšovat stopáž, jako by už příště neměl dostat příležitost. To těch nápadů má tolik? 75%. ()

Stifmeister

///   Keanu, ty draku. To byl zase velkolepý akční zážitek, který jen tak z hlavy nedostanu. Myslel jsem si, že po třech natočených filmech jim dojdou nápady, ale mýlil jsem se. Místy musím uznat, že to byla recyklace, ale někdy zase originální pařba. Trošku mě štve Johnova „nesmrtelnost“ v dosti částech filmu, ale to by nebyl John Wick, aby všechno nezvládl. Konec otevřený, uvidíme, co bude dále. Mezi mé highlights filmu byla skvěle natočená (s úžasnou kamerou) pasáž v domě (2. polovina filmu) a následně boj na schodech, který snad neměl konce. Být film o něco kratší, dal bych vyšší hodnocení, takto stále ale dobrých |8/10|. ()

MrDorry

Technicky luxusní kamera a choreo, skvělá hudba a pár postav ale zbytek je mizerný. John Wick mele z posledního. A ta stopáž, uff trochu moc. Plno zbytečných scén v podobě Gun fu porna jejichž pointou je pouze udělat z 30 minut 3 hodiny. To fungovalo tak v prvních 2 filmech, pak se to okouzlení začalo vytrácet. Ale co opravdu tahá film nahoru je luxusní přestřelka v domě točená z ptačí perspektivy (luxus ♥). Technicky skvělé, příběhově slabé 3☆ ()

cimrman2.

Vyk na pařížský dýchánek nejspíš nezvolil pánský oblek Bandi! Jestli jsme si mysleli že neporazitelnost Ramba může být už moc tak to jsme ještě netušili o tomto stroji na zabíjení. No dobře stroj na zabíjení je trošku honosné pojmenování pro postaršího Víčka. Je to jako rychle a zběsile musíme to posouvat dál ale bohužel už to někdy omrzí tedy pokud nepřinesete něco nového neobjeveného. Co nám přinesl čtvrtý Vyk? Hodně akce je zde nejzvučnějsi synonymum nezlomný, neporazitelný, neuvěřitelný no neřekl bych. Bavily mě světové metropole ve kterých se odehrávaly předlouhlé bojové turnaje, které posunuli koukatelnost z nuly na skousnutelnou úroveň. Jinak během úmorných 3 hodin jsem se bavil sledováním Kínových protivníků kteří by si ještě občas stihli oběhnout vítězný oblouk nebo Ajfelofku než je tedy zabijácký  dědeček Keanu spacifikoval. Cool je oťukávání Bezzrakého a Nezlomného. Tahle série už pro mě ztratila své kouzlo. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)