Paul Vitti je jedním z nejmocnějších gangsterů v New Yorku. Vyrostl v mafiánském světě a byl dobře připraven převzít moc. Učitelem mu byl jeho náhradní otec (jeho vlasní byl, jak jinak, zastřelen), obávaný gangster jménem Manett. Ale v okamžiku, kdy se má konečně stát hlavou rodiny, začne mít Vitti najednou problémy. Nemůže spát; je neustále duchem nepřítomný a vzdaluje se své manželce i dětem. Jeho žena chce vědět, proč se tak změnil a jeho muži jsou nervózní z jeho znepokojivého chování. Skutečnost je však ještě horší, než kdokoli z jeho blízkých tuší - Vitti má záchvaty paniky a vůbec na tom není psychicky dobře. Kdyby ostatní rodiny zjistily, co se v jeho hlavě děje, jak by ho potom mohly nechat šéfovat? Vitti je prostě případ pro psychiatra. Ben Sobol je rozvedený newyorský psychiatr, který se stará o syna a plánuje, že si brzy vezme svoji snoubenku. Je to hodný člověk a milující otec. Jestli má nějaké starosti, potom pouze se svými rodiči, kteří jsou na jeho vkus příliš zahledění sami do sebe. Není divu, jeho otec je velmi úspěsný, médii vyhledávaný a tudíž poněkud domýšlivý terapeut. Ben je stejně jako on cele oddán své práci. Také proto žije celé dny ve světě lidí, kteří si stále na něco stěžují a nemyslí na nic jiného než na své nemoci. Výsledek: Benův život je dost jednotvárný. Tedy alespoň do doby, než nabourá do Jellyho, osobní strážce Paula Vittiho. Vittiho lidé by všechno diskrétně vyřídili (včetně pojištění), ale Ben se nedá odbýt a vnutí Jellymu svoji vizitku, čímž mezi nimi vzniká vztah, který nemají dva řidiči po nehodě, ale doktor a pacient. Pak už stačí jen málo. Paul Vitti se přiznává svým lidem, že si musí sehnat terapeuta a Jelly mu navrhne Bena Sobola. Vitti Sobola ihned vyhledá a požaduje okamžité a úplné uzdravení. S důrazem na slovo okamžité, protože Vittiho čeká důležitá rada, na které se sejdou bossové mafiánských rodin. Těm musí demonstrovat, že má na to být jejch šéfem. Ben Sobol pochopitelně s podobným pacientem nechce mít nic společného. Plánuje si přece tichou svatbu a mírumilovný rodinný život. Vždycky tak chtěl přeci žít. Ale něco v něm mu říká, že by to mohl být ten nejzajímavější případ, jaký kdy měl. Dokázal by to zvládnout? V tom okamžiku už mu není pomoci. Profesionální zájem nad ním zvítězil a není cesty zpět z analytické pohovky. Jaké rady ale poskytnout člověku, který obvykle řeší své problémy pistolí nebo pytlem cementu? (oficiálny text distribútora)

ScarPoul

Veľmi príjemné prekvapenie ktoré funguje na chémií De Niro a Crystal. Príbeh ako taký ťaží nie len zo žánru ale aj z ich hereckých kreácií. Príbeh je síce rámcovaný žánrovými pravidlami. Finálne rozuzlenia sú tým pádom rýchle a účelové - čo zamrzí len z toho hľadiska, že je to dosť pohodový film, ktorý pri vychytaní určitých múch, mohol byť klasikou. Ale v zásade to nevadí. Film má množstvo silných miest a hoci De Niro to s tým plačom až tak nevie, vo všetkom ostatnom je fantastický. Finále na stretnutí mafiánov bolo zábavné hlavne vďaka Crystalovej uvoľnenosti. A to som od takéhoto príbehu naozaj nečakal. Možno to nie je nič extra, ale bavilo ma to veľmi. ()

BoPo

De Niro vďaka svojej hereckej minulosti predstavuje dokonalú voľbu. Jeho nevyrovnaný mafián Vitti je paródiou na všetko mafiánske v jeho filmografii. A že toho nie je málo. Rozhodne dobrá voľba na večer, počas pracovného týždňa. ()

Tommassi3

"Vy jste sem letěl patnáct set kilometrů a vytáh mě o půlnoci z postele jen pro to, že se vám nepostavil ?? Víte, že na to existujou prášky ??" ;) ()

agentmiky

Když narazím na film s De Nirem, který je shodou okolností gangsterkou, tak má skoro vždy potvrzenou a zaručenou stoprocentní kvalitu. Tentokrát tady De Niro hraje roli mafiána ( a ono co vlastně jiného), který má pořádné deprese a v jednom kuse zažívá pocity úzkosti. Celý film je prošpikován vtipnými a zábavnými momenty, které nejsou vůbec trapné. Pořádně jsem se u nich nasmál. Líbí se mi, jak je film pojat sice odlehčenější formou, ale někdy je narušen opravdu vážnými vsuvkami, které divákovi připomínají nehostinné mafiánské prostředí. Crystal v roli psychiatra dodal filmu špetku geniality navíc. Celkově chci pochválit kvalitní scénář, kde nenajdete žádné výraznější chyby. A ještě bych chtěl udělit pochvalu těm, kteří vybírali lidi do vedlejších rolí. Zejména lidé ztvárňující mafiány vypadali jako typičtí sicilští brousci, s kterými si není radno zahrávat. Dvojku si asi navzdory nízkému hodnocení budu muset pustit také. Na plný počet hvězd tomu chybí kousíček. Za mě dávám 84 % ()

Paxxx.cz

Povedená komedie, na které se mi líbil hlavně konec, kde na schůzce mafiánu Billy Crystal skutečně perlil vtipem. Drobná vzpomínka na kmotra taky potěšila a rozesmála. Pro mě lepší tři hvězdy. ()

Popluh

Ať si to přeberu jak chci, stále mi vychází jen průměrná a předvídatelná komedie, která sice málokdy nudí, na druhou stranu ale málokdy rozesměje. S takovým hereckým obsazením bych čekal rozhodně víc. De Niro to sice jako vždy exceluje, ale stejně si myslím, že je ho do podobných rolí sakra škoda. 60 % ()

numi

Inteligentní humor, inteligentní dialogy a mafián, který vyměkl v podání Roberta De Nira. Tři důvody proč tuhle komedii miluju. Robert De Niro je v tomhle snímku stejně tak dokonalý, jako je Billy Crystal stylový a některé hlášky jsou opravdu klasičtější než sám Wolfgang Amadeus. Přeberte si to vícekrát než jednou. Tahle komedie neomrzí, ale naopak zraje jako dost dobré vínečko. Je sice pravda, že po hodině frontálního ataku na divákovu bránicí ubere plyn a vrhne se spíše na partyzánskou válku, ale i tak boduje. Je to mezi čtyřkou a fullhousem a když jí milujete, tak není co řešit... [leden 2006] ()

blackrain

Psychické problémy se nevyhýbají ani mafiánským bossům. Nový šéf newyorské mafie má velký problém. Není takovým drsňákem jakým býval a dokonce nedokáže ani zabít. Takový mafián je prakticky na nic. Hlavně, aby se to nedozvěděli ostatní mafiáni. To by mohl být velký průšvih. Kdyby věděli, co se jejich bossovi honí hlavou, určitě by se ho zbavili. Takový člověk nemůže být hlavou klanu. Nesmála jsem se celou dobu filmu, ale spíše jsem se tak lehce pousmávala. Povedená komedie se zajímavou zápletkou. Už jste někdy viděli, aby mafián musel vyhledat pomoc u psychiatra? Já, ne. ()

slunicko2

Téma milé, mafiánští herci príma, ale přesto je to poněkud nedomrlé. Stylový 62letý Joe Viterelli (Jelly - bodyguard citlivého mafiánského šéfa Paula Vittiho) je k sežrání. ()

Skip

Dobrý, slušně zrealizovaný nápad. Komedie, u které se neřičí smíchy, ale pobavit rozhodně dokáže a není to jen slaboduchá, tupá zábava. ()

Fanucci

Přeber si to je podle mého názoru nejlepší mafiánská komedie a dvojice DeNiro - Crystal v ní doslova září. Doporučuji shlédnout v originálním znění. ()

dee-key

Už jsme tu měli kmotra a tucty dalších filmů o mafiánech. Ale komedie o plačícím gangsterovi s komplexem z dětství léčícího se u psychiatra, to tu ještě nebylo. Navíc Robert De Niro je naprosto k sežrání. ()

GILLWANDER

Škoda filmu, ktorý mohol byť fakt kvalitný, možno aj preto nie je, že sa toho neujal majster tohto žánru Scorses. Dať to jemu a nie Ramisovi, mohol by to byť ďalší úspešný mafiánsky snímok. No nestalo sa. Škoda aj Roberta De Nira, ktorý to podľa mňa nemal ani brať. Film hodnotím priemerne. Takže za 3*. ()

dyfur

....občasne silené,občasne vtipné,vcelu znesiteľné - slušný priemer.Robert de Niro starší a začína s úlohami ísť do komickej polohy a je to príjemné :) ()

balba

Skvělá komedie , která mi v některých momentech připomíná parodii na gangsterské filmy.Komedie svým humorem nikoho neurazí , ale pobaví. ()

Figu

Filmek s De Nirem, o kterým jsem toho tolik slyšel, ale až teď onehdá se mi dostal před kukuč. Bylo to pozdě v noci v bedně, když už jsem pomalu zavíral krám a náhle po dlouhatánským přepínání z programu na program - Přeber si to. No co se budu rozepisovat. Chytlo mě to jako prase, Robert je geniální gangster i šílenec, Billy mu úžasně sekunduje a mě se prostě v tom krámu opět rozsvítilo na plné čáře! Super! Jediný co mě sralo, bylo vydržet ty vyjebaně dlouhý a vypatlaný reklamy! Jinak jsem se skvěle bavil! 90% ()