Paul Vitti je jedním z nejmocnějších gangsterů v New Yorku. Vyrostl v mafiánském světě a byl dobře připraven převzít moc. Učitelem mu byl jeho náhradní otec (jeho vlasní byl, jak jinak, zastřelen), obávaný gangster jménem Manett. Ale v okamžiku, kdy se má konečně stát hlavou rodiny, začne mít Vitti najednou problémy. Nemůže spát; je neustále duchem nepřítomný a vzdaluje se své manželce i dětem. Jeho žena chce vědět, proč se tak změnil a jeho muži jsou nervózní z jeho znepokojivého chování. Skutečnost je však ještě horší, než kdokoli z jeho blízkých tuší - Vitti má záchvaty paniky a vůbec na tom není psychicky dobře. Kdyby ostatní rodiny zjistily, co se v jeho hlavě děje, jak by ho potom mohly nechat šéfovat? Vitti je prostě případ pro psychiatra. Ben Sobol je rozvedený newyorský psychiatr, který se stará o syna a plánuje, že si brzy vezme svoji snoubenku. Je to hodný člověk a milující otec. Jestli má nějaké starosti, potom pouze se svými rodiči, kteří jsou na jeho vkus příliš zahledění sami do sebe. Není divu, jeho otec je velmi úspěsný, médii vyhledávaný a tudíž poněkud domýšlivý terapeut. Ben je stejně jako on cele oddán své práci. Také proto žije celé dny ve světě lidí, kteří si stále na něco stěžují a nemyslí na nic jiného než na své nemoci. Výsledek: Benův život je dost jednotvárný. Tedy alespoň do doby, než nabourá do Jellyho, osobní strážce Paula Vittiho. Vittiho lidé by všechno diskrétně vyřídili (včetně pojištění), ale Ben se nedá odbýt a vnutí Jellymu svoji vizitku, čímž mezi nimi vzniká vztah, který nemají dva řidiči po nehodě, ale doktor a pacient. Pak už stačí jen málo. Paul Vitti se přiznává svým lidem, že si musí sehnat terapeuta a Jelly mu navrhne Bena Sobola. Vitti Sobola ihned vyhledá a požaduje okamžité a úplné uzdravení. S důrazem na slovo okamžité, protože Vittiho čeká důležitá rada, na které se sejdou bossové mafiánských rodin. Těm musí demonstrovat, že má na to být jejch šéfem. Ben Sobol pochopitelně s podobným pacientem nechce mít nic společného. Plánuje si přece tichou svatbu a mírumilovný rodinný život. Vždycky tak chtěl přeci žít. Ale něco v něm mu říká, že by to mohl být ten nejzajímavější případ, jaký kdy měl. Dokázal by to zvládnout? V tom okamžiku už mu není pomoci. Profesionální zájem nad ním zvítězil a není cesty zpět z analytické pohovky. Jaké rady ale poskytnout člověku, který obvykle řeší své problémy pistolí nebo pytlem cementu? (oficiálny text distribútora)

Bigfuckman

Život mafiána, televizní studio a potrhlý psychiatr. Jde to dohromady? Ano s De Nirem a Billy Crystalem ano. Lisa Kudrow (Phoebe z Přátel) zde hraje opravdu velmi malou roli. Ovšem když jsem si film opravdu přebral musím konstatovat, že to zas taková akční krimi komedie nebyla. ()

J*A*M*B*O

Nemôžem tvrdiť, že film bol zlý, ale prvý krát ma to ani neako nedostalo. Robert De Niro bol obsadený v správnej úlohe, ale neviem či bol aj v správnom filme. Pohodová staršia komédia s humorom a dobrými komikmi je základom úspechu. Za výber hercov by trebalo určite dať lepšie hodnotenie, ale samotný dej bol asi taký labilný ako Paul Vitti. Dávam 7/10 bodov. ()

kubilov

Co může spojovat poměrně šťastného psychiatra, kterého v nejbližší době čeká svatba, a velké mafiánské zvíře, které se chystá na velký sjezd všech špiček z podsvětí v New Yorku? Psychické potíže jednoho z nich. V době, kdy už mafiánské filmy ustupovaly ze slávy zaujme trochu nenápadná komediální gangsterka především výbornou kreací Roberta De Nira, kterému přihrávají nemálo kvalitní Billy Crystal, Chazz Palminteri a prdlá Lisa Kudrow. Snová scénka z Kmotra mě moc potěšila a Tony Bennett na závěr jakbysmet. ()

PlayEasy

Docela dost dobrá maffiósso kmotrdie s překvapivě velice dobrým Robertem De Nirem, který se s komickou rolí vypořádal výborně - jak pak by ne, když se to odehrává na poli mafie a gangsterů :) a zdatně sekundujícím (ale pouze sekundujícím!) Billym Crystalem. No, Lisa Kudrow se ale ze škatulky Phoebe z přátel asi nikdy nevymaní :D. Každopádně na nás tento jemný humor, který na diváka vůbec netlačí dokonale zafungoval a tak jsme to celé režisérovi sežrali, aníž bychom "si to přebrali"... 75% ()

Hemlock

Spojením humoru a mafiánského prostředí vznikla svižná, a hlavně fungující, gangsterská komedie, která významně odlehčuje kult okolo kmotra. Obsazení hlavní role De Nirem je v tomto případě opět sázka na jistotu, já se skvěle bavil a klidně si to Přeberu znovu. Skvělý relax a solidní čtverec - 75%. ()

RigorMortis

Netradičná oddychovka z mafiánskeho prostredia, ktorú som si po čase rád pozrel znova. Obaja herci zvládli svoje úlohy dobre, humor bol tiež fajn, akurát ten záver mi prišiel troška nedotiahnutý. ()

ostravak30

Film, který poukazuje na fakt, že i mafiáni mohou být jen lidé. Lidé citliví, s bolavou duší, ačkoli najevo to pochopitelně dát nemohou. Jak to řeší ti skuteční těžko říct, Paul Vitti si najal psychiatra. Už jen samotný fakt, že Robert De Niro hrál v řadě mafiánských filmů a nyní si střihl dalšího bosse ovšem v komedii mě lákal si film pustit. A nemýlil jsem se. Nejvtipnější jsou dialogy samotné. Ale už jen hlavní dějová linka jako by byla parodií na všechny jeho snímky a je vcelku jasné, že měl být obsazen právě tento herec. Dost mě také baví fakt, že R. De N. se umí přepínat mezi drsnými a komediálními rolemi. ()

Weissik

Příjemná gangsterská komedia s vynikající ústřední dvojicí. Robert de Nirro jako plačící troska byl k popukání a Billy Crystal mě dokonale oslnil na závěrečném setkání všech mafiánských bossů. ()

walkingdead

De Niro si umí dělat legraci sám ze sebe, Crystalovy komediální kvality jsou neoddiskutovatelné. A protože nechybí v malé roli ani Joe Viterelli (který mě baví stejně jako jeho kreslený bratranec Tlustý Tony), jde film označit za povedenou mafiánskou komedii. ()

calculus

Já jsem se bavil skutečně skvěle. "Kmotrovské" filmy mám rád, ale přiznejme si, je to někdy až dost velebená klasika. Natočit parodii, udělat si z toho p...l a to vše navíc v podání mistra svého oboru v hlavní roli, hodně dobrý nápad! ()

Luccy007

68% R.De Niro se opravdu výborně hodí do role mafiána, který v této komedii právě prožívá nelehké období - je psychicky na dně a potřebuje pomoc psychiatra, a to hned... Bohužel lékař (B.Crystal) nesdílí stejný názor, jenže to nikoho nezajímá:-)...Jejich vztah se přes vše stává přátelským... Dobrý začátek, průměrný konec... ()

garry

Paule doba je těžká. Časy se mění. Naší mafiánské organizaci konkurují Číňani a ti pošahaný Rusáci. Musíme se modernizovat. Založíme si vlastní web? Volám do Vatikánu jestli papežovi něco nechybí. To je běžné vývojové období. Chlapec chce odstanit otce, aby se mohl zmocnit matky. Jste normální? Viděl jste mojí mámu? Já se bojím mámě i zavolat. Freud je pošahanej a vy s ním. ()