Mafiánský boss Paul Vitti (Robert De Niro) je pár dní před propuštěním z věznice Sing Sing a agenti FBI se začínají rojit. Vypadá to na další zhroucení a tak je opět povolán doktor Sobel (Billy Crystal), aby nahlédl do temnot gangsterovy duše. A dojde k nejhoršímu. Vitti je podmínečně propuštěn s tím, že se o něj dr. Sobel bude starat dnem i nocí. A co hůř ubytuje si ho u sebe doma. Vitti se snaží začlenit se do běžného života seč mu síly stačí, jenže práce ve zlatnictví, restauraci, či prodejně aut se dá jen těžko sladit s návyky všemocného mafiána... (oficiálny text distribútora)

golfista

Při pohledu na De Nira v tomto pokračování se zdá až neuvěřitelné kam klesá představitel "Taxikáře", "Zuřícího býka" a "Kmotra". Je smutné, že posledním filmem na který se ještě dalo s chutí podívat byl právě první díl téhle slabounké komedie..... Já vždycky srovnával dráhu De Nira s Al Pacinem. Měl jsem je stejně rád, ale Al Pacino se s hereckým stárnutím vyrovnává podstatně lépe a kvalitněji. Snad se De Niro od "srandy" odpoutá. Komedie mu dle mého nesvědčí a první díl "Přeber si to" měl být jen příjemnou výjimkou. ()

Fiftis

Ak si ešte pamätáte záverečný happyend prvej časti, určite viete, ako skončil veľký šéf mafie Paul Vitty. Režisér Harold Ramis nemusel dlho pátrať po príbehu, ktorý by sa dal opätovne použiť a vyžmýkať až do poslednej kvapky. Sám je jedného takého autor a stačilo len zvolať skúsenú scenáristickú pomoc a pokračovanie vtedy štyri roky starej krimi-komédie bolo na svete. Z hereckej dvojky De Niro a Billy Crystal mal jednoznačne navyše Niro (hlavne vďaka scenáristickým zvratom), ktorý má s komediálnym žánrom bohaté skúsenosti. Billy Crystal je rovnako podarený jedinec, ako v prvej časti a snaží sa čo najmenej prehrávať svojho skúseného kolegu. Je pravdou, že aj tento diel stál na jednoduchom nápade konfrontácie dvoch odlišných osôb a dvoch odlišných sociálnych prostredí, ale jednoznačne si držal tempo narácie a prepracovanú dialógovú stopu. ()

kritiklon

Pokračování úspěšné komedie "Analyze This" z velké míry kopíruje obsah z prvního filmu. Originálních momentů co se scénáře týče je poměrně málo, než aby výrazně dějově oživilo druhý díl, který se rozhodně nemůže rovnat jedničce! Ale stále je zde dost dobrých vtípků a úsměvných situací na to, aby se dalo říci že pokračování je alespoň do jisté míry důstojné. 3,5* za 68% ()

Pohrobek

Rozhodně nesouhlasím s názorem, že mezi Přeber si to a jeho pokračováním je tak diametrální rozdíl! Myslím si, že za toto všeobecné přesvědčení může především módní, třebas skrytá, antipatie vůči všem dvojkám a pokračováním. Přeber si to znovu pro mě opět bylo komedií, která mě bavila, aniž bych se musel nutně za břicho popadat. A co víc, více kvalit nabízela právě v těch méně úsměvných okamžicích. Je prostě dobrým nápadem nechat vedle sebe hrát tak odlišné herce, jakými jsou inteligentní a divácky náročný Robert De Niro a pak miláček trochu si přihnuvších mas Billy Crystal, jemuž díky Nirově přítomnosti projdou i často zbytečně vulgární a nemístné vtípky. Klidně bych snesl i Přeber si to potřetí. ()

Tominni

Vy nejste v base? Ne, znáte to, falešné důkazy. Proto otevřeli můj případ, ale dva svědkové nechtěli svědčit a třetí spáchal sebevraždu. Čtyřikrát se bodl do zad a pak skočil z mostu......bohužel velmi málo je takových hlášek v pokračování komedie Paula Vittiho a doktora Sobela. Začátek slibuje dobrou komedii, ale jen do propuštění Paula Vittiho, pak už to je jen čekání na konec a zamyšlení, proč Robert De Niro takovéhle role ještě bere. ()

• Striptérka, které dá Ben Sobel (Billy Crystal) mince jako spropitné, je známá pornoherečka Gina Lynn. Celá scéna byla Crystalovou improvizací a původně se ve finálním sestřihu neměla objevit. Proto není Gina uvedena v závěrečných titulcích. (kenny.h)

Travolta je král mafiánů

Travolta je král mafiánů

13.04.2011

Jednou už velký comeback díky postavě gangstera slavil. Tenkrát byl ale pouhým pěšákem, teď bude rovnou největším americkým zločineckým bossem. V epickém dramatu Gotti: Three Generations si John… (viac)