See - Série 1

(séria)
USA, 2019, 7 h 4 min (Minutáž: 49–57 min)

Superpero

Je strašně jednoduché se do toho strefovat a instantně hejtit, že je to nelogická blbost. Z fleku jde vyjmenovat milion věcí, co by nešlo. Já se rozhodl to ignorovat a pouze se bavit. Důvod? Hned první scéna. Prostě mě to okamžitě zaháčkovalo neotřelou atmosférou, originálním světem, rozmanitými charaktery, naprostou řemeslnou sebejistotou a hlavně Jason Momoa vládne, jak ještě nikdo nevládnul. Ztělesněnej badass. Mega sympaťák, ale dlouho nepamatuju, že by někdo takhle stylově rozséval smrt. ()

Eliott

Opatrný, ale stále dobrý úvod do nového seriálového světa. Z počátku možná trvá, než příběh diváka pohltí. Například u mne to trvalo poměrně dlouho a celou sérií jsem se prokousával zhruba půl roku, ale nápad je to vskutku jedinečný a proto stojí bezpochyby za to. Především velice oceňuji solidní herecké výkony a s nimi spjaté akční scény, na úrovni tak vysoké, že by mohl vzbudit závist leckterého týmu či studia. K tomu všemu dílo provází naprosto dech beroucí vizuál, při kterém mne mimo úchvatné záběry krajiny nejvíce zaujaly nevyužité, společností přehlížené prvky starého moderního světa v troskách toho nového. Když už to teď mám celé za sebou, jsem mile potěšen a řekl bych, že si s tím tvůrci poradili více než dobře. PS: Epizody se kvalitou pohybují v rozmezí tří až pěti hvězd, ale až na výjimky se zde nevyskytuje mnoho nudné ani zbytečné výplně. ()

Spiker01

První díl mě absolutně ohromil, jenomže pak už to šlo jenom dolů, jakoby první díl měl násobně větší rozpočet než ty ostatní a už se víc filozofovalo a cestovalo po svých tam a zase zpátky. :) Rozhodně jsem rád, že Apple tv+ zaplatil takovouhle celkem brutální show, zvlášť pokud to bylo naposled a Apple jakožto family friendly korporátu se tohle směřování nelíbilo. A Jason Momoa je nepochybně největší devízou seriálu, jeho akční scény jsou naprosto bombové. Na druhou řadu ještě kouknu, snad bude více ucelenější...70% ()

dr.horrible

V pohode záver. Trochu mi pripomínal koniec prvej série GoT, tým jak sa to tam všetko rozdelilo. Zatiaľ to mám presne v strede medzi troma a štyrma hviezdami. Ďalej môžu pokračovať už len jedným, alebo druhým smerom. Obľúbená postava Maghra, od prvého momentu. Hera Hilmar je super. Ps: Rozmýšlam na koľko pokusov museli točiť niektoré dialógové scény. Alebo som jediný, kto nedokáže vysloviť Jarmararel? ()

Chrustyn

Vizuálně skvělé postapo s bizarním nápadem světa, kde všichni oslepli. Problém seriálu není v omezení kvůli základní premise, kdy 90% postav nic nevidí, ale spíše v tom, že se zde neustále řeší naprosto nezajímavé věci. Na poli celých 8 hodin jsou tři čtvrtiny nezáživné dialogy případně putování z A do B. V čem však seriál opravdu vyniká vyjma velice dobrých hereckých výkonů (Momoa herecky možná nejpřesvědčivější ve své kariéře) jsou akční scény. Ve výsledku jich je tak 30 minut ale jak se to začne řezat je to úžasně nekompromisní, brutální a skvěle natočené. Pokud to by to bylo akční béčko byla by to naprostá bomba, takhle pouze průměr, který stojí za vidění, ale rozhodně se z něj nestane nový kult. ()

Lacike

Vydržal som sledovať dva diely. Má to famóznu výpravu, akciu, proste tip top technickú stránku a aj po dejovej stránke to je pravdepodobne presne také ako to tvorcovi zamýšľali, ale ja som dúfal, že to bude viac sci-fi. Štýlom to je ale klasický historický seriál, v ktorom sa riešia veci typu čarodejnice, proroctvá, intrigy jednej zaostalej dementnej skupinky proti druhej a podobné hovadiny, čo vôbec nemusím. Holt, to nie je seriál pre mňa, ale tentoraz rozumiem ľudom, ktorí sa z toho posrali. Dobre pre nich. ()

AffectedFace

Shrnutí první série. No jednoduše se jedná o prodlouženou nudu, ale zase naopak s úžasným vizuálem a soundtrackem. Nemluvě o choreografii, která je naprosto špičková. Každej souboj jsem si vychutnal na maximum a nemůžu doteď uvěřit, jakou gore jízdu SEE vlastně připravil, protože každé zabití je cejtit, není bezmyšlenkovité, je naopak velmi impulzivní a parádně nazvučené. No zbytek je bohužel opravdu čistá nuda, vedlejší postavy jsou nezajímavé, po většinu času se táhnou někde krajinou a mluví nezajímavý dialog za dialogem, kterej prostě vypustíte z hlavy, protože nemá, co říct a na většinu událostí se ani nezaměřuje. Navíc skoro všechno je dosti předvídatelné, takže žádné zvraty nečekejte (teda prozatím od první série určitě ne). Po příběhové stránce zatím velké zklamání, snad druhá a třetí nabere větší grády. ()

Ryuuhei

Velice těžko, ale přece jen jsem si k tomuto seriálu cestu našel, i když víceméně spíš až ke konci první série. Což o to, nápad dystopické budoucnosti plné již plně adaptovaných slepců zní super. Zde mi hodně nesedla až přílišná rozvláčnost a často opravdu nezáživné dialogy, u kterých jsem naprosto ztrácel pozornost a doufal, že se děj pohne dál. A překvapivě, pohnul se a došel až tam, kam by se jiný seriál blahočil x dalších sezón - k jádru pudla a takové trochu očekávané pravdě o tom, jak to je s lidmi, kteří v onom světě získali dar vidění. Svět budovaný celkem fajnově, postavy si člověk dokázal docela oblíbit - Jason Momoa alias Baba Voss děsivej sympaťák, hlavní záporačka Kane správně hnusná jak řiť, Maghra stejně nedůvěřivá jak by měla být a nebo protikladná sourozenecká dvojice, která udělala ze seriálu rozličnými charaktery protkanou jízdu. Každý díl mi dal něčím alespoň minimální motivaci pokračovat ve sledování, takže po chuti vše zahodit se dostavila vlna otázek a chuti ve výpravě pokračovat spolu s hrdiny. Nejsem ve výsledku úplně unešený, ale celkem mě zajímá, co po zdařilém finále plném emocí přinese další série. Určitě si zatím nemyslím, že jde o nějak výtečný seriál, výhrad mám dost, ale jsem kvůli němu ochoten si pak na měsíc předplatit Apple TV+ (první série zkouknuta ve zkušebním období). ()

Lachtaan

Mnou nesmírně dlouho přehlížený seroš, na který jsem se díky vícero doporučení a předplatnému exkluzivní, byť stále málo atraktivní streamovací služby konečně dostal. A třebaže jsem byl k See dlouho skeptický, jeho děj mě k sobě tak rychle připoutal, že mít více času, už hodnotím i druhou sérii. Na tu jsem po zdejším finále velmi zvědav. Z postapokalyptických televizních výtvorů totiž nenajdete lepšího zástupce. [viděno na Apple TV+] ()

elanius

No musím uznať, že nakoniec z toho bola fakt podarená séria. Úvod fajn, ale potom pár dielov bolo treba pretrpieť. Čím viac sa ale blížil koniec série všetko sa nám parádne rozbehlo a aj tie nudnejšie epizódy zo začiatku série pomohli viac chápať motivácie alebo charakter postáv. Jason Momoa je bohovský casting a aj keď má takú nálepku hereckého nemehla, ja myslím, že ukázal svoje kvality a jednoznačne tomu dáva ksicht a "říz". Ak bude druhá séria steampunkovo ladená, a ono to k tomu smeruje, budem slinať blahom. Na záver, je to v podstate jasné béčko, ale ja to nevidím ako nevýhodu, proste to netreba brať tak vážne, treba si užiť hlavne Baba Vossa, brutálne exteriéri a kvalitné bojové sekvencie. (8/10) ()

Jaro.Krafcik

Pri novej streamovacej službe od apple , prišiel aj nový seriál. Pre mna to bol See. Ktorý mal konkurovať GoT. Plus mal byť vôbec najdrahší seriál doteraz. Slepý Baba Voss bol fajn postava. A celkovo ten vizuál seriálu bol perfektný. Stále neviem prečo to skončilo tak ako to skončilo, nebolo ohlásených 10 časti? Vraj už bola ohlásená druhá séria, tak uvidíme čo bude ďalej. Inak, verím že tohoročné seriály ako zaklínač alebo mandolorian budú podstatne lepšie. 4* ()

vyfuk

Když Apple spouštěl svoje vlastní formáty, vypadalo v celku nadějně. Drama show z dnešní doby, alternativní minulost a post-apo budoucnost. První případ se stal časem silným dílem a asi budoucí vlajkovou lodí, druhé nestalo za zhlédnutí druhého dílu (i když možnost zlepšení tam stále je) a to druhé po velkém potenciálu u něj i skončilo. See mělo nějaký svůj příběh, který byl tajemný a tajemným docela dost i zůstal. A hlavně dost bez pointu, smyslu a nějakého posunu vpřed. Vtáhnutí do příběhu na začátku je asi stejně nezáživné jako na konci. I váš sýr na margarittě je napínavější než toto. Finančně jeden z nejnáročnějších projektů roku 2019, který se v dost věcech jenom ukázal jako vyhazovka do kanálu. O to je smutnější, že za seriále stojí docela kreativní a inteligentní lidi. Tím, to celé asi končí. Druhá série mě asi silně mime. ()

kenkaku

tedy očekávání rozhodně naplněno nebylo. Vše stojí a padá na retardovaném scénáři a neschopnosti prodat věrohodně děj který se odehrává v období 17ti let (nestárnoucí postavy - respektive některé ano, některé ne - normál). Celkově zcela vyprchala pointa děje a "zvraty" jsou v duchu trapných pokusů (kdy stejně víme, že jde jen o drama pro drama) a nelogických rozhodnutí postav (samozřejmě jen proto, že došla fantazie jak pokračovat, tak se točíme v kruzích). Obrovský potenciál promrhaný pěti idioty, kteří (minimálně v polovině případů) se s prací na seriálu už setkali = nepochopíte. ()

Wally

Slabota...krásná příroda, tři boží soubojové scény (na celou sérii docela málo), vychytávky světa slepých, uchylná královna a její věrostrážce...a dál?..dál asi nic...to nejdůležitější - příběh rozplizlý do spousty nudných scén, dost nelogičností a nesmyslneho chování... Očekávání byla větší... ()

iXtr3m3

Pomalší ale zato zaujímavý rozbeh vo svete, ktorý sme doteraz v takomto spracovaní nevideli. Slušná akcia, keď dôjde na Babu Vossa a postavy majú zaujímavú minulosť. Pekný vstup a zárez od Apple. ()

warrenur

Vyborny namet, pekne lokacie a obcas napadite zvraty. Zial s pribudajucimi epizodami prestavate tolerovat mnohe logicke prehmaty, ci konanie postav. Kde-tu vas tym ktosi i silne irituje. ;) Este, po asi piaty diel, som sa celkom bavil. Potom to uz bolo privieranie oci nad blbinami. Rozpacity a nevyvazeny serial s par vybornymi a s par biednymi charaktermi, kde si vnimavy divak vsimne skor negativ. I tak odporucam, ako jeden zo zaujimavych postapokalyptickych vizii. ()

Bozvav

Zatímco první díl sliboval netradiční pohled na post apokalyptickou společnost slepých lidí, která je dle možností, rozdělená od prvobytně pospolné společnosti až po feudální a do jejichž již zaběhlých kolejí života v temnotě, se narodí děti s funkčním zrakem (zjevně tam nějací vidoucí jsou), tak dalších dílech se už jen tak trapně politikaří, posunují se sem a tam, občas se pomlátí, ale jako celek děsná nuda a to fakt opravdu děsná. Možná jako film, by o mělo větší grády, takto to ani ujetá motlitební mastrubace a divně poskakující Momoa nezachránil. Za mne 15% za nápad. ()