Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Sakulnikov k tomuto seriálu (13)

Vraždy na Hickory Road (1995) (S06E02)

Už jen kvůli srovnání britské a belgické kuchyně :D ()

Detektív Poirot: Diabol pod slnkom (2001) (S08E01)

Poirot na dietě je jeden z mých nejoblíbenějších poirotovských výrazů. Přesto je tento díl spíše slabší, tedy pouze standadrdní. Onehda jsem byl k Poirotovi přirovnán a tenhle díl patří k důkazům, že na tom něco bude :) ()

Detektív Poirot: Vražda v Mezopotámii (2001) (S08E02)

Ano záběry natočené v Tunisku ve mně vyvolaly nostalgii, takže 5*, Jinak je to klasicky dobrý David Suchet, škoda jen toho Kostkova dabingu, Meduna má přece jen vhodnější hlas. ()

Detektív Poirot: Tmavý Cyprus (2003) (S09E02)

Nezapomenutelné výrazy Hercula, když ochutnává britskou kuchyni. Nebo když pije "čaj." ()

Hodiny (2011) (S12E04)

"A jak se jmenujete Vy ??" - "Hercule Poirot !!" - "To není jméno, ale pazvuk !!" - jinak už je velmi cítit předválečné temné napětí. ()

Slony majú pamäť (2013) (S13E01)

Velmi povedený díl, ale v jiném stylu než starší řady. Suchet je skvělý herec, ale prvně jsem ho slyšel v originále a ještě jsem si zvýšil jeho hodnocení. Navíc je vidět, že i český dabing se zde povedl, neboť udržel styl mluvčího. ()

Veľká štvorka (2013) (S13E02)

Akční poloha Poirotovi moc nesvědčí, ale David Suchet skvělý jako vždy a sentimentální nálada setkání starých přátel k tomu. ()

Hra na vraždu (2013) (S13E03)

Klasický Poirota v kombinaci s madame Oliver, což je velice vtipná kombinace. ()

Detektív Poirot: Herkulove úlohy (2013) (S13E04)

Velmi podobná atmosféra jako v Orient Expressu. Navíc se Poirot setkává se svou láskou. A slovní přestřelka s psychiatrem je nezapomenutelná a nejen ta slovní. ()

Opona (2013) (S13E05)

Je smutné vidět Poirota v takové pozici. Poirot: The food, it is disgusting. Hastings: Rationing, I suppose. Poirot: No, it is the English cooking. Jinak velice smutný díl. ()