Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa Tanmut k tomuto seriálu (10)

Rodský trojuholník (1989) (S01E06)

Poirot s lennonkami, sidekickem a znělkou hranou na bouzouki konečně taky v ulicích vykonával nějakou pořádnou detektivní práci. Jinak je tahle epizoda úplná blbost. ()

Neuveriteľná krádež (1989) (S01E08)

Hostující režisér: Michael Bay. Nejdřív exploze a pak ty nevkusné stříbrné šaty. Christieovská variace na Doylovskou Námořní smlouvu. Příběh je nuda, ovšem ty fórky stojí za to. - "Hůl, hůl?" - "Kus dřeva, sire Georgi." ()

Detektív Poirot: Sen (1989) (S01E10)

Vzhledem k tomu, že byla epizoda natočena v březnu roku osmdesátého devátého, vypadá úvod jako parodie na reálný socialismus vezdejší a posléze jako parodie na zdejší parodie. A ten závěr: taková akční scéna. Mezitím to taky není zlé. Všimli jste si, že slečna Lemonová je menší než Poirot? ()

Zmiznutie pána Davenheima (1990) (S02E05)

Věčný kruh. Tudle se bere od Holmese, onde se inspiruje Nero Wolfe. Příjemná a vtipná epizoda. ()

Dobrodružstvo lacného bytu (1990) (S02E07)

Poirot již podruhé ukázal, jak mizerným zločincem by byl. Taková prapodivná směsice rádoby gangsterky, pokusů o noir pasáže a typické laskavé komiky seriálu. "Každý, kdo se mi snaží namluvit, že lovil jeleny v Boulogneském lesíku, pane Poirote, má podle mě nesmírně mylné představy o životě v Evropě." ()

Tretie dievča (2008) (S11E03)

Už od začátku mě ta spisovatelka neskutečně irituje, tady rovněž excelovala jako naprostá kráva. Jak je v posledních několika dílech zvykem, zápletka se opět proměnila a vyústila v blábol. ()

Schôdzka so smrťou (2008) (S11E04)

Proč je to tak bizarní? Místo stylové christieovské detektivky se mi dostalo podbízení se moderním televizním trendům. Pitomé a překomplikované. Krásně natočené, avšak kvůli tomu tuhle sérii nesleduji. ()

Veľká štvorka (2013) (S13E02)

Knižní Velká čtyřka byla příjemně akční, tento film se stejným názvem (ani s nadsázkou nelze říci, že by šlo o adaptaci) je nepříjemně unylý a doslova přehnaně teatrální. A ještě jednou někde uvidím to trapné klišé s namířenou pistolí, která poté udolána argumenty terče klesne k bokům, vypnu to, smažu, pohaním a napíšu tvůrcům vulgární e-mail. ()