Keď sa teroristi snažia ovládnuť let Berlín-Paríž, tichý mladý americký druhý pilot sa snaží zachrániť životy cestujúcich a posádky a zároveň nadviazať prekvapivé spojenie s jedným z únoscov. (dixx)

pavcas

Tenhle typ filmů miluju, ale byla to šílená nuda. Nejvíc mě rozčilovalo, když hlavní postava furt dokola opakovala stejný věty. "Polož ten nůž. Prosím polož ten nůž. Polož ten nůž. Polož ho prosím." Tvl já bych ho zabila sama. Jestli si chcete spravit chuť, doporučuju 6.dílnou minisérii Únos letadla s Idrisem Elbou. Podobná situace, úplně jinej level, budete napnutý jako kšandy od začátku do konce! Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3*,ale bohužel mám čerstvě to srovnání, takže 2*. ()

Stružák odpad!

No ty bláho, děláte si srandu? 🤯 60 %? 🙈 Dyť tohle je odpad jak vyšitej. Tuctová "zápletka" (až jsem se zdráhal tohle slovo použít), debilní dialogy, nulový herecký výkony. Všechno špatně, všechno, od začátku do konce. ()

dan4815

Mé poslední komentáře by mohly značit depresi... přitom poslední dobou sleduji jenom sračky. Upřímně, musel jsem si prohlédnout galerii filmu, protože se mi zdálo, že je zde přehršel pozitivních komentářů. Realita je však ponuřejší. Líbí se mi počáteční atmosféra. Nastavování různých věcí veskrze tlačítka, nějaká ta komunikace, checklist a malé pokecání s prvním pilotem. Stísněný prostor tmavé kabiny a ambientní pozadí světélek. A to je vše. Problémem tohoto filmu jsou velmi mělké postavy, které diváka nemohou uhranout. Bylo dáno příliš mnoho času na samotný teroristický akt. Stačilo vyčlenit více prostoru na postavy samotné, neboť se docela brzy ocitnete v situaci, kdy hlavní postava má rozhodnout, zdali otevře dveře nebo nechá za nimi teroristy, kteří budou postupně zabíjet cestující. Jak jednoduché v očích divákových, protože si nestihli nikoho oblíbit, a to ani pilotovu přítelkyni. Rázem v divákovi není žádné pnutí, proč by také mělo být, když mu na nikom z postav nezáleží? Také jsem si celou dobu říkal, jen ať neotevírá dveře a bude v klídku. Zpočátku byla atmosféra zhutněna boucháním teroristů na dveře a průnikem jednoho z nich do kabiny. To však nestačí, a ta linka s „hodným“ teroristou byla nevyužita a ve výsledku úplně zbytečná. O psychologii se nedá příliš mluvit. Pilot vede svůj vnitřní boj, on jediný rozhoduje o osudech všech lidí na palubě. Nemohu se zbavit dojmu, že sice Levitt zde předvádí slušný přednes, ale jeho postava nevyzařuje nic než jen slabý pocit smutku a bezmoci. Upřímně nechápu, proč pilot nezpacifikoval teroristu vniknuvšího do kabiny jinak než jen bezpečnostním pásem. Myslím si, že filmu chybí větší rozmanitost. Sledovat bouchání do dveří, přemlouvání teroristy, ať s tím přestanou a podivný pláč z úmrtí přítelkyně jednoduše nemůže diváka uchlácholit k dobrému hodnocení. V dnešní době Netflix odpadu je film přece jenom dívatelná jednohubka a věřím, že někomu se bude líbit. ()

Wancohoff

Vcelku dobre natoceny autenticky thriller, no na kolena to zráža 7500 nelogickostí. POZOR SPOILER!!! obetoval pasaziera, ok.obetoval manzelku, aby zachranil dalsich údajne 85 pasazierov.to mi uz nepride ok. A mal 100 mozností premoct toho chlapčeka a neurobil to. Navyse na konci ani nevieme ci policia zlikvidovala zvysnych utocnikov a zachranila pasazierov za ktorych hlavny hrdina obetoval svoju zenu. Cely film je nejak nedomysleny... inak by som dal kludne aj 4 hviezdy. ()

SatyR.film

Čakal som Alah Agbar thriller a dostal som Alah Agbar blábol. Spravil som chybu, že som čítal pred filmom komenty tejto tu "elity" na csfd po lobotómii... ()

Hpatrik

Realisticky působící a silně atmosférický thriller. Příběh je sice fiktivní, nicméně hodně inspirovaný skutečnými únosy letadel. Je škoda toho malého rozpočtu, protože pár těch venkovních záběrů by tomu prospělo, je to nicméně dobře napsané, napětí rovnoměrně dávkované a Joseph Gordon-Levitt je fantastický. Navíc úvodní vzletová sekvence je jedna z nejautentičtějších, jaké se ve filmu kdy objevila, a taky velká lahůdka pro fanoušky létání. ()

Pavel82

Mám pro tyhle minimalistické one man show slabost. Nebylo to vůbec špatné. Jen je pravda, že charaktery všech postav jsou jen velmi hrubě nastíněny, takže prožitek není tak silný, jak by mohl být. Ale napjatý jsem byl. Samozřejmě únos letadla je ohraný koncept, ale tenhle přístup mi přišel odvážný a originální. Občas se aktéři chovají nereálně a některé rozhovory jsou zralé na nominaci Vypolstrované bláboly, které by nikdo nikdy neřekl. Ale i přes to všechno, je to na jedno podívání úplně v pohodě. ()

Nix

Bohužel to bylo hrozně podprůměrný zpracování a nestojí to za promrhaný čas. Nijak mne ani Joseph neoslovil. ()

oldy

V takové situaci,kdy maji teroristi jen sklo jako zbran,by se měli cestujicí spojit a přemoct je. Ale v realu těžko říct,kdo by měl odvahu. Určitě by měl být v každém letadle aspon jeden letecký maršál. Tohle by asi nikdo nechtěl zažít. Joseph byl dobrý v průměrném thrilleru. ()

ANTYCHRYST

Unos letadla pojatý dosti originálně..pohled pouze z kokpitu od pilotů..ani jeden záběr z letadla od cestujících.. herecké obsazení dosti nemastné..bouchani teroristů do dveří..které nás téměř nonstop doprovází asi prvních 40 min!!!to se někdo asi posral ne??? Uz jsem to chtěl vypnout..ty zvířata co se chtějí zmocnit letadla..ani nekomentuji...nechápu ..jak může pilot jen tak ledabyle otvírat ty dveře k nim..spoza závěsu by tam dokázal vbehnout kdokoli.. 40% ()

SAINTS

7500 je thriller ktory využiva minimalisticky pristup na zvyšenie napätia a eskalaciu uzkosti divaka.Režiser Patrick Vollrath sa rozhodol obmedzit prostredie filmu len na kokpit lietadla.Aj tymto sa tento film oddeluje od ostatnych filmov s podobnov tematikou. ()

stephano

Opet nechapu hodnocení na CSFD to tady je jen banda milovníku Terence Malika nebo ja nevim. tenhle film je proste super. ma to napeti cely je to krasne natoceny i kdyz pouze v cockpitu ale celou dobu to vubec neni znat. clovek se dozví trosku jak to chodí v letadle. a ano svine teroristicky :D ()

xxmurphyxx

Snaha tam bola, žiaľ žiadna väčšia emócia sa nedostavila. Celé to bolo také nemastné neslané, až moc komorné a postrádajúce drive s narýchlo zbúchaným koncom, ktorý vyšumel do prázdna. ()

Facerr

Na to, že se celá hodina a půl odehrává v kokpitu a hlavní hrdina je spíš hlavní rozklepaný ratlík, se to docela dalo. ()