Venom 2: Carnage prichádza

• Česko Venom 2: Carnage přichází (viac)

Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. (Itafilm)

Klajnik odpad!

Úplně zbytečnej film. Když jsem zjistil, že film bude režírovat Andy Serkis, tak jsem očekával, že se Venom posune z plytké průměrnosti do poněkud autorštější podoby. Horší pokračování však ani nemohlo vzniknout a být Andym, styděl bych se mít na tomhle filmu svoje jméno. Takovouhle odfláklou rychlokvašku považuju za opovrženíhodnou. Postavy jak z nějakého béčka. Záporák Kletus Cassidy v podobě Woodyho je fakt špatnej (vyjadřování, charakter, příčesek) a celá zápletka je vycucaná z prstu. Hlavně, aby jsme 90 minut mohli sledovat efekty jak z PS3 (fakt je to hnusný) a trapné slovní přestřelky mezi Eddiem a Venomem. Vážně kopec zábavy. Film ze mě nedostal ani jeden úsměšek. Po celou dobu nulový dopad na diváka. Zkrátka jako bych nic neviděl. To samo o sobě je dokladem tvůrčího selhání. Kdybych měl ale o 13 let nebo o 30 bodů IQ míň, tak bych ale tak příkrý nebyl. Někdy jde jenom o prachy, ale já vždycky říkám, že dílo má přednost a točit takový materiál v ratingu PG-13 je zkrátka mimo. ()

Milky.

Venom je už od začátku velmi příjemné guilty pleasure. Bohužel dvojku nikde nezvednul, spíše to připomínalo díl seriálu. Začátek-problém-vyostření-hledání-konflikt-finále. Všechno okořeněné humorem a příslibem dobudoucna. Bohužel tohle nedokáže kvalitně utáhnout celý film. Ale i tak je to zábavné, akčně i vtipně, a vcelku to dělá příjemně strávený večer. Bohužel jsem od toho čekal o něco více. Možná Venoma drží při zemi do té doby, než se ve filmu pobije se Spider-Manem, nevím. Ale do té doby to je asi jako jít střílet kvůli zážitku, ale raději si vzít tlumič. A nebo jít šukat kvůli žážitku, ale raději si natáhnout 3 kondomy na sebe. Takové jakože juuuhůůůů-meeeh. ()

Spacecore

Venom 2 je za mě o dost lepší než jednička. Možná je to tím, že mě jednička fakt iritovala a u té dvojky jsem už nečekal nic dobrého, tak mě to ve finále tolik nesralo. Obecně byla ale režie o chlup lepší. Scénář a celkové vzezření filmu je taková taškařice pro děti, do který vlastně propašovávají Rkové násilí. Je super, že je film krátký, delší už bych to nesnesl. Jinak taková pitominka no. Jako děcko jsem dost baštil Venoma a Carnage byl můj oblíbenec. Tady jsou na mě oba až moc nesprávný, ačkoliv samozřejmě těch komiksů s nimi je tuna a dají se interpretovat všelijak. Já mám radši Venoma divného a schizoidního, ale vcelku vážného a Carnageho více tekutého a méně nechutně slizkého (připomínalo mi to ten film Blob, nebo Slimáci, nebo co to bylo). A citelně tu schází Spider-Man. ()

bobstock

Jako když si pozvete průměrnou kapelu na oslavu, která se stará spíše o raut nežli o kvalitní hudební zážitek. Od začátku to smrdí odfláknutou vyčpělostí bez zajímavého nápadu, jenže smlouvy jsou už podepsané tak to dohrajem. Tom se nám tu klasicky hádá o kus žvance se svým nenažraným nájemníkem, padouchů na utrhnutí hlavy je pomálu a dva vymyšlené od Marvelu jsou snad jedni z těch nejméně zajímavých, které sme mohli na comics párty najít. Uječená Harris a stárnoucí Woody s tradičním zrzavým tupém. Nemůžu si pomoct, ale pokaždé, když se on někde ukáže jako hlavní záporák zavání to trefou do laciného béčka. Navíc Venom se nám tu začíná moc romanticky sbližovat a to mi rozhodně nesedí. Ten, co vám má ukousnout hlavu dříve než mrknete, prostě patří mezi zlé opravdu zlé hochy a bez pozvání protřelých kolegů ze světa omalovánem to do budoucna nemá smysl. No style no story no funny without real carnage!!  30% ()

mosnak

Ja nevím, ale dvojka je hrozná... ovšem úplná sračka to není. Je to přehlídka digitálních triků bez špetky vtipu. Nezachranil to ani Hardy - 39% ()

Blue.Shark

Všechno, co se mi líbilo na prvním dílu, dvojka bez skrupulí popírá. Stále můžeme vidět určitou komornost, ale ten film má téměř nulový děj. Strasně se tu tlačí na pilu s Venomovými hláškami, a jediné, co trochu stojí za zmínku, je bizarní lovestory ústřední dvojice. Temnost je pryč, snaha o něco jiného je také pryč. Minimální snaha nějak odlišit Venoma a Carnage je dost úsměvná. Záporně postavy nemají hloubku...vlastně žádné postavy tu nemají hloubku. Film jen klouže po povrchu svého potenciálu. Kdo vymyslel vznik Carnage, zasloužil by kopdokul s rozběhem. ()

husokachna

První díl jsem neviděl, tak se vyhnu srovnávání. A řeknu, že je to průměrný. Všechno v tom filmu je průměrný, snad kromě herců, což jsem ale nedocenil, protože jsem Venoma viděl bohužel v dabingu. Venomovy fórky jsem spíš přežil, ale jeho interakce s Brockem/Hardym je fajn, akce je OK, i když závěrečný souboj Venom vs. Carnage je nevyužitý (usínal jsem, tak mi možná něco uteklo...). Nakonec nejlepší je krátká stopáž, díky níž působí Venom docela svěže. Takže jsem z kina odcházel docela spokojen a mám další zářez do své sbírky TZF, tedy Téměř Zbytečných Filmů. Tři tak akorát chapadla. ()

TheSpearCZ

Druhý Venom je zkráceně jedna velká kopa nezajímavého a nenápaditého konceptu dvou jinak skvělých komiksových postav, na jejichž souboj je v tomhle díle nejvíce upřená pozornost (v jedničce to byl jednoznačně Tom Hardy, který jedničku utáhl) a bohužel nemůžu říct, že by mě to nějak extra bavilo. Jasně, není to kompletní průser, a pořád se tu najdou světlé momenty v podobě humorných narážek v obchodě s potravinami u paní Chenové, které stále jsou na úrovni jedničkového guilty pleasure, ale co se týče režie a scénáře, tak je to o level horší. Lepší 2* ()

Flopik

Na Carnageho som sa tešil ešte od prvého Spider-mana, možno preto som aj troška po konci filmu sklamaný. Celkovo je to jedna veľká akčná jazda, kde hlavne vďaka kratučkej dĺžke len sledujete jednu akčnú scénu za druhou, no a do toho nejaký ten dialóg. Na jednu stranu super, na druhú by mi prišlo lepšie, predstaviť viacej postavu Carnageho a rozhodne viacej priestoru medzi Hardym a Woodym.. tí tu totiž boli tiež len ako doplnok. Akčné scény samozrejme skvelé, finále výborné a po vtipnej stránke som sa tiež dosť nasmial. Rozhodne som dúfal v lepšie pokračovanie, ale  film asi chcel byť akčných "výplach" a to sa mu podarilo na výbornú. U mňa za 4*. Podtitulková scéna wow.. toto bude pecka. ()

Illy

Tom Hardy je jednička, ale v tomhle je ho škoda, bohužel se jedná o zklamání a to jsem se na nového Venoma fakt těšil. Tomíku, raději se pusť do druhé série Taboo! ()

Greg25

Předlouho jsem neviděla film podobného ražení, který by měl tak obrovské logické trhliny ve scénáři. Kde si každou chvíli říkáte a proč by to dělali? Jako vážně použili tohle, tu největší scénáristickou berličku v okolí? Je to dost rušivé, ale ještě bych to brala, kdyby to fungovalo jako celek. Jednička taky byla spíš takové navoněné béčko, ale překvapivě dobře fungovala jako celek. Tady mají tvůrci problémy s tempem, závěrečnou scénou, logikou, jednáním některých postav... Trochu to připomíná levnější blockbustery takových patnáct let dozadu. Hardy i Harrelson skvělí. Co ale naplat, když tu dobře fungují jen jednotlivé scény utopené v celkovém balastu. A co hůř - zábavné to taky zrovna moc není (oproti fórkům z jedničky už vůbec ne). 50% ()

Jaroslaf

....celou dobu stopáže jsem dumal pro koho je to určené. Pro děti určitě ne, a pro dospělé je to zas moc infantilní. Cílová skupina tedy cca 16 let? Byl jsem překvapen extrémní vulgárností českého dabingu. Vyskytne se dokonce i slovo "píčovina." Jedničku jsem neviděl, ani to neplánuji, ale Tom Hardy zde působil dosti bezradně, a přišlo mi, že hrál docela špatně. Účast Woodyho Harrelsona jsem taktéž nepochopil. Digibordel je samozřejmě něco, co film ještě více kazí. ()

ROCK,THE

Tak a máme zde pokračování dvou pánů a to jest Eddie Brock a Venom (@tomhardy) s podtitulem Carnage přichází. A jak to dopadlo ? Za mě osobně musím říct a podotýkám že se považuji za největšího fanouška Toma Hardyho a samozřejmě spolu s nim i Venomův ale za mě tedy byl tento sequel mírně slabší jak první díl, pamatuji když jsem byl na prvním dílu na předpremiéře před třemi roky a ihned po shlédnutí jsem ho musel vidět druhý den znovu a pak celý víkend, protože mě film zkrátka bavil a to tak že moc. Tento díl mě samozřejmě bavil též, jen ta rychlost, stopáž hodina a půl mi přišla fajn na pohled ale je to zkrátka vše až moc rychlé a sem tam dokonce i nepřehledné, některé věci z předchozího dílu se zde ignorují a některé zas až moc zveličují, kdyby stopáž natáhli aspoň do těch dvou hodin myslím si že by to filmu výrazně pomohlo kdyby trochu zpomalily a odlehčily tempo. Jinak co se týče samotného Toma tak nemohu nic vytknout, je to zkrátka pan herec a jeden z mých idolů a role Venoma je prostě jak psaná přímo na něj, hláškující bad-ass frajer co když mu tedy Venom pomůže zahraje i spoustu emocí (smích). Po audio-vizuální stránce je to stejně jako u předchozího snímku pastva pro oči i pro sluch, efekty jak Venoma tak Carnage jsou vypiplané do posledního detailu a opravdu si je budete užívat. Co se týče hudby tak super Marco Beltrami je borec a soundtracky dělá skvělé ale musím zde říct že volba u předchozího snímku a to jest Ludwig Göransson byl o něco lepší, obzvlášť v hlavním tématu hudby Venoma ale i tak soundtrack ke druhému dílu od M. Beltramiho mám již koupen a je skvělej. Režisér @AndySerkis se zhostil nelehkého úkolu udělat úspěšně pokračování jednoho z nejočekávanějších blockbusterů ale musím i přes některé nedostatky říct že se mu to povedlo a film rozhodně stojí za to vidět v kině, i já sám se ho chystám shlédnout ještě nejméně dvakrát. K závěru dodám, dávejte si pozor na toho koho chcete pokousat může z vás být třeba zombie a nebo taky … VENOM CARNAGE PŘICHÁZÍ ()

AndreyCSFD

Ani nevím proč téhle disneyovce (nikoli marvelovce) dávám 3 hvězdy. Příběh neskutečně předvídatelný, lineární, bez jakéhokoliv mikroodbočení. Postavy klišoidní, scénář bez nápadu, výprava odfláknutá green screenem a CGI a vtípky na úrovni pubošů... Na druhou stranu to zas úplná nuda nebyla. Ale za mě nejslabší a taky nejkratší marvelovka ever. Délka stopáže je úměrná kvalitě, protože i při téhle film ztěžka doklusával. Mít 5 minut navíc, už by do něj nebylo co dát. Herci se snažili, i Michelle byla snesitelná, ale ono když je scénář v kvalitě nedělních televizních pohádek, tak se moc dělat nedá. Kdyby mi bylo 12, jsem nadšená. Ale není. Andy je sice super Glum, ale na režii talent nemá. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (viac)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (viac)