Venom 2: Carnage prichádza

• Česko Venom 2: Carnage přichází (viac)

Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. (Itafilm)

george82

Dialogy mezi Hardym a Venomem jsou fajn. Michelle je skvělá a Woody byl pro mě děsivější jako člověk, než jako Carnage. Celý je to takový hrr. Moc jsem nepochopil interakce dvou záporáků a byly pro mě trochu zbytečné. ()

Daertelon

Strašlivě plochý, nudný, nezáživný, těžko uvěřitelný příběh, který sleduje nejkratší trajektorii z bodu A do bodu B a nedá nic navíc. Z geniálních herců se dalo vytřískat mnohem víc, mohlo to být super, kdyby dostali víc prostoru jejich postavy. Přeepičtělý vizuál, nadstandardní efekty, přetmavený filtr, na tom se dobrý film nedá postavit, a tady bohužel zbytek naprosto schází. Přitom jsou tam nastíněné dost dobré vzorce, které mohly fungovat. Trochu zklamání. ()

PlysovyMacko

Venom je velky sympatak aj ked je hladny alebo ked sa na karnevale chytil mikrofonu a zveril sa. Jeho interakcia s Eddiem je famozna, same hlasky a kopa srandy a je to to najlepsie na filme. Zloduch a jeho pribeh je jednorozmerny. Digi orgie na konci boli v pohode. Rada si pozrem aj pokracovanie - Venom na plazi. ()

whysoserious

Chápu výtky, které k filmu lidi mají- je nelogické, proč chce Cletus Kasady dát svůj příběh zrovna Eddiemu Brockovi, když má Brock v tu chvíli jako novinář nulovou pověst a nikoho nezajímá.  Ale Cletus dá Eddiemu zpoza mříží titulku a z Brocka je zničehonic hvězda. Bohužel se nedozvíme pozadí vztahu těch dvou. Jen u Cletuse hned na začátku filmu zjistíme původ jeho vztahu k Shriek. Zároveň mě zarazilo jak málo stačilo ke vzniku Carnage. I tak mi to přišlo vydařenější, než první film z roku 2018. Žádný roztahaný úvod a během chvíle se jde na věc. Některý fórky byly slabší, ale obecně je interakce Brocka s Venomem pořád zábavná a i přes přetrvávající neduh, že se brutality dějí opět mimo kameru jsem rád, že mě tohle pokračování v kině neminulo. ()

Hovadin

Bohužel dvojka Venoma není lepší než první díl. Hlavní porci viny na tom nese stopáž. Velice dobře zvolený záporák (skvělé zahraný Woodym) zde nedostává takřka žádný prostor. To samé se dá říci i o jeho milované. Přitom ten potenciál tam byl opravdu velký. Hádky Venoma s Hardym také nejsou tak vtipné, jak asi měly být. Nicméně jsem od tohohle filmu víc nečekal a proto nejsem ani zklamaný. Film neurazí ale ani nenadchne. ()

Carlie

Je to oddechový film a s tím jsem i počítala, ale pořád jsem měla očekávání vyšší. Film v sobě nemá nic nového a jede podle klasického Marvel scénáře, který už mě v posledních letech snad ani nebaví. Ta relativně krátká stopáž také docela uškodila, protože o nějakém budování vztahu s postavou záporáka si člověk může nechat pouze zdát a vše je to takové rychle plynoucí nic, které nedává moc smyslu a spousta scén postrádá na důležitosti. Hlavním kamenem úrazu je cílová skupina diváků, protože pochybuji, že někoho nad osmnáct let Venom 2 nadchne a  spíše si ho užije věková kategorie 12-17 let. V kině jsem se sice docela slušně bavila (hlavně díky Hardymu, který mi je jako herec dost sympatický či Harelssonovi) a některé scény jsou skutečně vtipné, ale jako film je to prostě děs. ()

Dejvecd

Mňa to proste nebavilo. Zbytočný film, v ktorom doslova jediná vec na ktorú sa dá pozerať sú Hardy a Harrelson, ostatné je len nudná blbosť, ktorá okrem toho, že pôsobí extrémne nepodstatne a nedôležito, ešte ani neponúka nič čo by diváka malo udržať pri obrazovke. Malo to 90 min. a aj tak mi to pocitovo prišlo ako 2,5 hodiny. Extrémne som sa nudil, vtipov som sa vôbec nechytal, akcia bola obyčajná až nudná a niektoré veci sa mi zdali strašne dementne vyobrazené. Ako sorry, ale ja ako fanúšik komiksového Venoma beriem túto chabú adaptáciu, ako skôr hlúpy vtip než dobrý film. Návod na to ako z R-kového komiksu spraviť volovinu pre 11-ročné deti, pretože nikoho iného to ani baviť nemôže. Nečakal som veľa, ale aj tak som skutočne sklamaný, Andy Serkis mal na viac. 2/10 ()

johnsnow

Tak toto bola riadna šleha po papuli. začnúc dĺžkou a všetkým ostatným krom hereckej trojice (Brock, Clketus a Shriek). Akcie málo, je v podstate v traileri a pasáže ktoré tam nie sú nie sú ničím výnimočné. Záver kde Cletusa poslali k pánu očividne ukazuje, že tvorcovia rátajú s Multiverse z nového spíďa. A zároveň ukazuje ich mámpičizmus. Potitulkovka ale topová. ()

mark9th

Hodnotenie na tejto stranke je vysmech samotnych csfd-akov. Osobne si myslim, ze pokracovania to tu maju predom zratane ak nie su minimalne o polovicu lepsie a to Venom 2 nie je. Avsak lepsi nez jednotka po rezijnej, hereckej ci pribehovej stranke JE. A tunajsi "kritici" at si vylizou prdel (je to tak spravne po cesky? Snad jo). Ale dost o "odbornikoch", vratim sa k filmu, kde sa najvacsim minusom ukazala  stopaz. Hodka a pol nestacila na hlboke myslienky ci vacsiu prepracovanost charakterov ako Cletusa ci Shriek, no napriek tomu ani minuta na obrazovke s nimi nenudila, co uz je pri Woodym zvykom a zrejme cokolvek coho sa ten clovek dotkne je nove, putave a zabavne. Celkovo ak vravime o hereckych vykonoch mam dojem, ze ludia nechapu rozdiel medzi hereckym vykonom a charakterom postavy. Tento film bude zabudnutym preto, lebo "odbornici" nemaju rady charaktery a tzv. mojo filmu a mylne si myslia, ze takto to zahrane nemalo byt. Lenze malo. ()

instageek_cz

Patřím k nemnoha lidem, kterým se první Venom fakt hodně líbil. Ve srovnání s uhlazeným a nablýskaným světem MCU na mě jeho špinavost a temnota působily osvěžujícím dojmem. Trochu jsem se bál, že dvojka bude kvůli změně režiséra (Rubena Fleischera ze Zombielandu nahradil Andy Glum Serkis) úkrokem jiným, horším směrem. Ale kdepak, na atmosféře se vůbec nic nezměnilo, celkový feeeling zůstává stejný. Nic se nemění ani na pojetí hlavního hrdiny. Tom Hardy opět po celou dobu vypadá naprosto příšerně (mohl klidně někde nonstop pařit, chlastat, nespat, nemýt se a pak se vždycky jen nějak přimotat na natáčení, ušetřilo by se za líčení:)) ). Pokračuje tak ve své bizarní variaci na Stanleyho Ipkisse z Masky, byť tentokrát prožívá se svým symbiontem skoro až románek! Snaha o vývoj Eddieho a Venoma mi přišla ok, celkem funguje. Schválně tu dochází k paralele s reálnými vztahy, takže zatímco první Venom byl divokým vášnivým seznámením, dvojka odhaluje nástrahy počátků partnerského soužití. Ty se vyskytují, i když sdílíte jen společnou domácnost, natož společné tělo!:)) Hlavní nemesis Carnage je Venomovi důstojným protivníkem, jen škoda, že mu nedal zabrat víc. Woody Harrelson je skvělý herec a věřím, že s lepším scénářem mohl jeho sériový vrah Cletus Kasady kopat vyšší záporáckou ligu. Jenže tady prostě na budování nových vztahů a charakterů není prostor. Venom 2 má oficiálně 97 minut, což je i tak na áčkovou komiksárnu sakra málo, přičemž po odečtení úvodních a závěrečných titulků vám zbude nějakých 80 minut čistého času! Docela by mě zajímalo, co všechno zůstalo na podlaze střižny. Na druhou stranu, snímek díky tomu odsýpá, nikde se nezdržuje, nezasekává, takže fanouška jedničky nestihne ani ničím štvát. Vnímám ho jako takový můstek vedoucí k Venomově nové filmové éře, z něhož bylo potřeba hlavně nespadnout!:)) Což se za mě povedlo. Hodnocení: 7/10.       ////       Mé další recenze nejen na filmy (komiksy, seriály, hry, knihy, atd. atd.) najdete na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

Grondal

Najzbytočnejšie pokračovanie zbytočného filmu. Z prvého Venoma si pamätám veľmi málo a dúfam, že rovnako málo si budem čoskoro pamätať aj z tohto jeho pokračovania, pretože opak by bol mrhaním mozgovými bunkami. Film je kratučký, ale aj napriek tomu je dej neuveriteľne rozťahaný a väčšina scén sníma pokusy o spolužitie Venoma a Eddieho Brocka, čo žiaľ nie je ani zďaleka také zábavné, ako zrejme tvorcovia dúfali. V podstate všetky postavy (vrátane tej hlavnej) sú chronicky nezaujímavé (mám pocit, že aj herci pri natáčaní zívali od nudy) a všetky témy, ktoré film rieši sú zatlačené do úzadia patetickým Venomovym blúznením o tom, že chce žrať mozgy. Aspoň triky vyzerajú solídne, takže ísť z hodnotením nižšie by bolo už asi príliš kruté, ale moc nechýbalo. Film nakoniec ale predsalen priniesol niektorým ľuďom potešenie... aj keď to boli iba účtovníci v Sony, ktorý tento sequel aj vymysleli. ()

liquuid

Sem tam nejaka sranda, ale pribeh a vyvoj mi byl uplne jedno. Nikomu jsem nefandil a nebyly ve mne vyvolany zadne emoce. Normalne bych dal dve hvezdy, ale za tu vtipnou stranku hvezdu pridam - ikdyz s bolesti na hrudi. ()

Renie42

Venom je mi stále sympatičtější, jako dokázala bych si představit, že tak spolu býváme v jednom těle, aspoň bych se nenudila a přibrala 50 kilo po čokoládách a slepičích mozečků :-D. Další super hlášky, on je červenej, tak si zaleze, Jája a Mája, ani nevím, jak je nazvali v originále, scény slibující pokračování. Asi nejsem moc náročný divák, jak tak sleduju recenze tady, tak je to takový všelijaký. Ale já se náramně bavila, super film. ()

DoubleJack

Prvních dvacet minut jede na stejné vlně jako jednička. Máme tu znovu problémové manželství Eddiho a Venoma, což je, stejně jako minule, jedna velká sranda. Pak ale film potřebuje vbudovat hlavní zápletku a tam selže. Děj se sice snaží držet osvědčené struktury, která se v Hollywoodu stala už evergreenem, ale tentokrát se to zdá celé tak nějak odfláklé. Chybí vysvětlující scény, dialogy i motivace postav. Film tak rychle ztrácí půdu pod nohama a přestane fungovat. Na konci pak každá postava něco chce, ale ve skutečnosti k tomu žádná z nich nemá uvěřitelný důvod. A když ani závěrečná scéna nepřinese nic zajímavého, je čas film vypnout a jít zas o dům dál. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (viac)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (viac)