Ema je 25-ročná energická predavačka v malomestskom supermarkete. Tomáš je 30-ročný pokrývač žijúci v neďalekej dedine. Jedna noc, od ktorej ani jeden z nich nič zásadné nečakal, rýchlo prerastie vo vzťah, lásku a spoločné bývanie. Ema sa rozhodne Tomášovi zveriť so všetkým, čo prežila. Toho to ale nezaujíma, pretože podľa neho majú obaja žiť tu a teraz. Náhodné stretnutie z minulosti však nečakane odštartuje sériu udalostí, ktorá obom obráti životy naruby. (Forum Film SK)

C0r0ner

Prušinovský umí i lépe, jak ukázal zejména v Kobrách a užovkách, ale i tak je ten jeho naturalismus samozřejmě mnohem lepší než všechny ty trapné české tragikomedie pořád dokola. Subjektivně silné tři hvězdičky, ale nakonec přidám i tu čtvrtou, právě za ten styl. 70% ()

campix

Prušinovský se Chybami pustil na trošku vážnější notu. Není to tak komediální, tím pádem ani tolik líbivé a pro masy atraktivní. V hlavních rolích také nejsou žádné známé tváře, takže nějaký divácký úspěch asi ani nemůžeme čekat. O to kvalitnější film to ovšem je. Gajdošíková i Jankovský jsou naprosto vynikající neokoukané tváře. Zápletka je hodně civilní a lidské osudy v ní vykreslené hodně uvěřitelné a všední. Takhle by to mělo  vypadat. Bavilo mě také, že se neděje žádná extremní gradace, která by měla za potřebu šokovat. Jde o hodně obyčejné ''malé'' lidské osudy obyčejných lidí. Víc takovýhle českých filmů. ()

necisty

Neobvyklý krásný příběh podtržený dvěma skvělými postavami. Přijde mi, že Češi zbytečně dělají z komedií dramata, tady chvilkami udělali z drama komedii a to je rozhodně ta lepší cesta. ... LFŠ 2021 KN ()

PROCESOR

Troufám si tvrdit, že vysoký hodnocení snímku souvisí především s atraktivním tématem, nikoli s hereckými výkony. A tím tématem je porno. Ano, všichni se rádi podívají a kdo říká, že ne, tak je pokrytec. Divím se, že s podobným tématem nepřišel někdo dřív, je to poučné zvlášť v dnešní době, kdy mladí a neklidní mají potřebu na sebe vyblít každý prd. Všichni máme za sebou nějakou minulost a to, že jí chceme, nebo přiznáme partnerovi abychom měli čistý stůl se úplně nemusí povést. Takže minulost je stín, který je za námi a my se ho nezbavíme, ale proč na něj ukazovat. Když chceme plánovat budoucnost? Snímek si určitě zaslouží pozornost a mé poměrně vysoké hodnocení s pornem vůbec nesouvisí. ()

zette

Zajimavy namet, ktery je velmi dobre zpracovany. Dialogy jsou verohodne, coz je v ceskem filmu vec skoro nevidana... Ozdobou jsou i herecke vykony v cele s nadhernou Pavlou Gajdosikovou. Jsem rad, ze za svuj herecky vykon dostala Lva. Prusinovsky ma talent, skoda, ze na svem konte nema vice celovecernich filmu. ()

Juto

Je to netradičná love story z českej dediny s indie nádychom. Sledujeme vývin lásky medzi predavačkou Emou a robotníkom Tomášom na jednej českej dedine. Netreba príliš zdôrazňovať, že v takomto prostredí neutajíte vôbec nič, pretože každý každého pozná a tak akosi mimochodom sa očakáva, že si nikto nič nenecháva pre seba. Tým síce trochu predbiehame udalosti, ale zároveň ide o jadro celej zápletky. Film začína netradične scénou z amatérskeho porno filmu v ktorom účinkuje Ema. V prvej polovici filmu sa však ešte nedozvieme, akú bude mať táto scéna funkciu, i keď jej implicitný význam sa dá z priebehu deja pomerne jednoducho odvodiť. Idylka Emy a Tomáša sa začína pod ťarchou okolností rútiť a divák si kladie otázku, ako sa s nástrahami dvojica pomerne sympatických hrdinov vysporiada. 7/10 ()

laik_60

za chyby sa jednoducho platí, zvlášť v tomto svete plnom farizejstva, neúprimnosti a falošného kamarátstva. Nedá sa im vyhnúť, len sa naučiť žiť s nimi. ()

angel74

Režisér Jan Prušinovský vsadil na neokoukané tváře, které dodávají autenticitu příběhu jedné vášnivé lásky odehrávající se v dusné atmosféře maloměsta. Každý člověk dělá chyby, ale jak už to tak v životě chodí, za hříchy z minulosti se musí pykat. A co teprve, když jsou volně přístupné na internetu. Přičemž společenské předsudky, pokrytectví a lidská omezenost nabývají vskutku obřích rozměrů zejména právě ve vesnickém prostředí. O tom všem a ještě o mnohém jiném vypráví s pořádnou dávkou trpkosti tenhle po všech stránkách vydařený film. (80%) ()

BoXBe

Vyrovnaný výstižný ryze český film. Hlavní role obsazeny skvěle a přirozeně. Prostředí a scénář má hlavu a patu. Těžko by ten záměr šlo realizovat líp. ()

alchac

Tak trochu takové "V síti +18 po patnácti letech." Jeník asi neměl zrovna do čeho píchnout, nebo byl prostě jen dlouhodobě příliš naprušený, pročež se zde opět (po šestém dílu Čtvrté hvězdy) vyblil ze své touhy natočit si aspoň jednou pořádný „český kásting.“ A já mu to samozřejmě ze srdce přeju a doufám, že až jednou přejde od nesmělých pokusů k pořádnému hárdkóru, bude „umělecky tvořit“ se stejnou figurantkou! Jinak na české poměry mírně nadprůměrný, řemeslně po všech stránkách slušně zvládnutý počin, který ke čtyřhvězdě dotlačily zejména zmíněné estetické přednosti snímku a rovněž mírný truc pramenící z toho, že jsem si tu před hodnocením ke svému zděšení přečetl pár teplých slov lkajících nad tím, jak je to zase hlavně o tom fujky fujky bílém heterákovi (prostě kdo chce psa bít atd.). Krom toho se sice možná jednou opravdu dočkáme doby, kdy zapadlé venkovské prdele na česko-slovenském pomezí budou obývat především nebinární mouřenínky, které zde místo do hospody na vodnatý Gambáč budou chodit k empatickému hipsterovi na sojové lattéčko, nicméně tou dobou už budu doufám pást někde na Tunguzce ty soby – jakonotyvole… ()

Radiq

Johnny Prušiňák opět nezklamal, i když v úplně jiném žánru, než bych od něj čekal. Toto není komedie. Komedií to ani nejde cejtit. Toto je kvalitní drama a kvalitní filmařina. Z čeho tak usuzuju? Hlavně z toho, že se zde setká parádní herecké obsazení (ano, vesměs málo známá jména), které hraje tak civilně, jak to jen jde. Žádné uměle vkládané repliky do úst postav - mluví přirozeně jak normální lidé v normálním životě. Začnu asi parádním Janem Jankovským, kterej nehraje - on tu postavu prostě žije. Stejně tak Pavla Gajdošíková, která má navíc ještě tu výhodu, že je krásná (hm, v kontextu toho filmu bych řekl, že i silně prcatelná, chch). Ale i ty vedlejší role (Kokorský, Gogál, Načeva, Kolařík) - prostě solidní sestava. Velkým dílem za to povedené herectví chválím i pana rejžu, kterej to takhle prostě dělá a to se mi líbí. Pak nesmím opomenout hudbu, která se mi k tomu úplně hodila (jak použité skladby, tak ta složená pro film). Pro mě parádní filmový zážitek, což u českého filmu často neříkám. Troufám si říct, že už teď je nedoceněný a hodně lidí si určitě užije víc tohle než Zátopka. ()

alisa.upir

Na to, že to je česká tvorba, je to fakt skvělý. Bylo super koukat na český film, který není plný trapných dialogů, trapných scén a patosu. Velmi realistické, super výkony hlavních herců. Na mezinárodní úspěch je to podle mě příliš předvídatelné. Ale je paráda vidět po dlouhé době kvalitní český film. ()

HonzaBez

Prušinovského drsnou "poetiku" moc nemusím. Vlastně tohle je jeho první film, který mě i přes zvolené téma reálně zaujal. Příběh Emmy, která v ranném mládí udělala něco, co ji i po letech stále stigmatizuje v očích mnohých (včetně její vlastní matky) má potenciál člověkem zatřást. Zvláště když i v zásadě pozitivní vyústění filmu nepřináší definitivní úlevu (viz vulgární nápisy na domě Tomáše). ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Kde to najdu? Po zčeknutí lvů, se moje familija rozhodla, že chce film vidět hned, takže jsem neměl holt na výběr. Hned od začátku, je děj skoro jasnej, ale i přesto, to mělo, co nabídnout. Přesto, že je Ema fakt malej tvor, tak velkou (hlavní) roli zmákla slušně a můžu nejspíš souhlasit s její prvotinou. Not gonna laj drží film docela při životě, protože jde spíš jen o dvě postavy a ten týpek je fakt nudnej a dělá tam spíš jen křoví. Cílem bylo asi na něco poukázat, něco ve smyslu, že každý dělá chyby, ale na druhou stranu jsou nám pořád srány do ksichtu a my s tím hovno uděláme. Jakožto českej počin, jakože každej rok se najde něco alespoň sledovatelnýho, to bylo celkem fajn. Vzhledem k tomu, což se málo, kdy stává jsem dneska nemohl spát a přemejšlel jsem trochu víc o tom filmu, bylo by to ode mě neslušný tomu mrdnout van star. Takže Emo, neposer si to. :) ()

jedna_vrana

„Mami, jak dlouho tady můžu zůstat?“ „Víkend, maximálně. Ale ven budeme chodit každá zvlášť!“ Chyby. Za tie sa v živote platí. Niekedy je cena vysoká a ani čas nepomáha prekryť ich. Film má dobre napísaný scenár, je herecky výborne obsadený a zvládnutý. Neopozeranosť tvárí hercov prispieva k uveriteľnosti a dobrej, vidieckej atmosfére. Žánrovo je ďaleko od romantiky, je to vzťahová dráma. Ivo Gogál to v závere krásne, slovensky a natvrdo zhrnul. Popri filmoch, ktoré vznikli v posledných rokoch sa vysoko vyníma a určite stojí za strávený čas. ()

andrii

"Bych" ji dohonil. Kráska noci má otisk delikátní domény. Dominy, která ráda vykasaná saka chasy. Mnoho se rozdala, v zónách intimit. Eva rudých rtěnek. Teď má cit Julie, který místní "cení." Soudem vulgarit. ()

Tosi

Docela čitelná vesnická lovestory, trochu drama, trochu romantiky. Bez známých jmen a jde to i bez Langmajera. Prušinovského styl o outsiderech mně jednoduše baví a v záplavě českých kýčů je tohle zajímavej biják. ()

Sfinkter

Méně úderné než Kobry a užovky, ale Prušinovský jde opět až na dřeň problémů obyčejných lidí - zjištění hlavního "hrdiny" je noční můrou každého muže. ()

Lachtaan

Kdyby se takhle civilně a bez jakýchkoli nadbytečných klišé točila veškerá česká dramata, sledoval bych je s mnohem větší chutí a klidně častěji. A pokud by byla možnost zhlédnout Chyby legální cestou mnohem dřív, fandil bych filmu ve lvím ceremoniálu. Takhle můžu konstatovat, že alespoň Pavle Gajdošíkové sošku fakt přeju a chci ji vídat víc. [viděno na Netflixu 18.4.2022] ()

Johnny.ARN

Veľmi dobrý film, taký na zamyslenie. Postavy majú hĺbku, nekonajú nerozumne, všetko má a dáva zmysel. Príbeh je tiež skvelý, lebo ako, je to situácia, s ktorou sa dá stotožniť, minimálne sa nad ňou zamyslieť systémom keby bolo keby. Obsadenie super. Skoro by som až povedal, že skvelá festivalovka vhodná na export, ale asi sa tak nestalo, kto vie prečo. 3 z 5 ()

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

29. ročník Českých lvů ovládl Zátopek

05.03.2022

Dnešní večer se nesl mimo tradičního oceňovaní české filmové tvorby rovněž v duchu sounáležitosti s válkou zpustošenou Ukrajinou. Vystoupil například i ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen… (viac)

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD