Farmář Matt Calder společně se synem zachrání Harryho a půvabnou zpěvačku Kay z rozbouřených peřejí. Vidina zlata ale vede sobeckého Harryho k tomu, že ukradne Mattova koně a zanechá všechny ostatní, včetně své snoubenky, na pospas nepřátelským indiánům. Ti se blíží a hrdinové musí rychle jednat. Jednou z možností je prchnout po řece. Přestože byli Marilyn Monroe a režisér Otto Preminger donuceni pracovat na filmu proti své vůli, stal se film nakonec kasovním trhákem a dodnes je považován za klasickou ukázku westernového filmu. Snímek má na svou dobu velmi svižné tempo a jako šťastná volba se ukázalo obsazení Marilyn Monroe a Roberta Mitchuma. Střet jejich odlišného projevu i sexappealu dodává filmu zvláštní napětí. (oficiálny text distribútora)

zdeny99

Marylin, Marilyn a její prdel, Marylin a její boky, Marylin a její boky, Marylin v silonkách, Marylin v upnutých riflích a zase ta Marylin. Jo a ještě troška překrásné aljašské přírody. Za to ten příběh je takový průměrný, ale to vůbec nevadí. Marylin se totiž kroutí stylově. [462. hodnocení, 43. komentář, 62%] ()

Drtic

River of No Return nie je žiadna veľká veda, a pôsobí veľmi rozporuplne. Na jednej strane Robert Mitchum ktorému western sedí, a na druhej strane Marilyn ktorá sa síce vždy chcela stať charakternou herečkou, ale pravda je, že jej sedia úplne iné druhy úloh (Slaměný vdovec, Někdo to rád horké). Všetko sa tu bije až do samotného finále ktoré síce má myšlienku ktorá, ale žiaľ nezafungovala. Pohľad na Marilyn, a jej podmanivý spev je jeden veľký bonus ktorý stojí za pozretie. One Silver Dollar ()

bearmeedek

Tento western není až tak úderný, jak podbízí obsah. Vzhledem k době vzniku občas sráží úroveň i technické možnosti. Ale určitou "devizou" je účast Marilyn Monroe. Nikoliv herecky, jen vizuálně - prostě, že tam je. ()

Comida

Podprůměrný a krapet nudný romanticky laděný film, který nijak nenadchne. Nicméně pokud máte rádi starší tvorbu, nebudete litovat zhlédnutí Řeky bez návratu. Pochválit mohu krásnou hudbu, hranou a zpívanou krásnější Marilyn Monroe. Pokud je ale ještě něco co si moc chvály nezaslouží, je to občas hloupé chování postav. Celkově se jedná o příjemný ale ne o obdivuhodný snímek. 4/10. ()

Anomiska

Videla som tento film ako dieťa a jediné, čo som si pamätala bola rieka a Marilyn. Nedávno ho opäť dávali v televízii, tak som si chcela osviežiť pamäť. Musím však konštatovať, že Marilyn hrá furt rovnako v akomkolvek filme. Western nie je môj úplne oblúbený žáner a ani tento film môj názor nezmenil. ()

Amonasr

Naivní westernová červená knihovna z doby zlaté horečky, plná nejrůznějších klišé. Ale jako na pohádku svého druhu se na to dá dívat. Snad jen ti indiáni, vylíčení jako dravá zvěř, kterou je možné v sebeobraně střílet, by už dnes asi do amerického filmu neprošli. ()

PlysovyMacko

Marilyn sa ocitne uprostred divociny s farmarom a jeho synom a musi bojovat proti prirodnym zivlom. Medzi nimi vznikne puto. Marilyn to svedci aj v rifliach. Pacila sa mi posledna scena ako ju zobral. ()

ostravak30

Řeka bez návratu je zajímavý western z mnoha důvodů. Tak předně Marilyn Monroe se ve westernech prakticky nevyskytuje. Natáčení provázelo celou řadu problémů jak s herci, tak se zraněními a komplikacemi při natáčení jako takovými. A jak jsem se dočetl, krátce po premiéře film úspěšný rozhodně nebyl, to až postupně. M. M. už v té době byla známou herečkou, ale pravda je, že do své smrti už mnoho filmů nenatočila. Celkově mi film přijde více jako moralitka s westernovým prostředím. Pravda, ukážou se indiáni, ale jinak je to spíše o otci a synovi a ženě a jejím milenci. Muž má sám temnou milost, za kterou se rozhodne druhého stíhat. Upřímně řečeno se mi jen těžko ve filmu nacházelo ono poutavé dobrodružství divokého západu. Přestože plavení se po řece se jinak v klasickém westernu prakticky neukazuje. A slavná herečka mi k zážitku moc nepasovala. Do westernů se prostě moc nehodila. Její největší potenciál využili hlavně při okouzlujícím zpívání písní. ()

moviepill

Pre mňa nesmrteľná klasika, ktorá s odstupom času má svoje chyby a Marylin možno nie je tá pravá talentovaná herečka, ale spolu s Mitchumom a malým Tommy Rettigom má iskru, ktorá sa v moderných filmoch stala vzácnym prvkom. ()

mnx

Jako nevadí mi staré americké filmy. Třeba taková Tramvaj do stanice Touha, nebo různé polozapomenuté westerny. Dokážu odpustit přehrávané (ne)herectví a samoúčelné scény, protože to k té době patří. Tohle je taky western, aspoň podle počtu zastřelených indiánů, kterým i tak stojí za to pronásledovat chlapa se ženskou. A taky tam na chlapa ve skupině lidí u ohniště skočí puma americká. Po tom, co on pro změnu skočí na Marilyn a málem ji znásilní, v kterýž rozhodující moment se do něj ona nejspíš zamiluje. Ale proboha, postavit ji před zadní projekci, aby jako řídila vor uprostřed divokých peřejí, zatímco kluk vedle stojí s kytarou jako po odpolední siestě, to už bylo i na mě moc. ()

Pythonator

Příšerná Marilyn Monroe (nikdy mi nepřišla sexy) kazí celý film a vypadá jak laciná zlíčená kurva. Robert Mitchum to zachraňuje seč může a je jako vždy westernově stylový. Westerny let padesátých a starší mě nudí a nikdy je nebudu milovat jako ty z let šedesátých a sedmdesátých. Pořádné filmové řemeslo jak ho má dnešní divák rád bylo tehdy ještě v plenkách, barevný film byla novinka a všechno působilo tak naivně a hloupě až to bolí. Přesto je Řeka bez návratu jeden z těch lepších filmů ve své době. ()

DrifterSoul

Western odpovídající svým předvídatelným dějem datu svého vzniku. Totéž platí o technickém provedení, což ovšem nelze považovat (při rozumném pohledu) za závadu. Pozitivem je MM, ze které vyzařuje jako vždy úžasně ženské fluidum. Nádherná řeka a hory jakoukoliv romantickou duši rovněž osloví. To cut a long story short: pokud někdo překousne filmovou naivitu a má chuť vidět půvabnou Marilyn, pak tahle pohádka docela potěší. ()

alimraj1

Snímek pokoušející se navodit atmosféru nezkroceného Západu. Nevím sice, jak věrohodně, ale všechny pochyby se snaží eliminovat ona dobrodružnost, která z filmu každou minutou zpříma čiší.  Nejvíce mi asi vadily rádoby tvrdé boje s indiány....jsou mírně nelogické. Proč by se členové domorodých kmenů vrhali dobrovolně do jasné a zbytečné smrti - prostředí, ve kterém se pohybují přeci znají, či nikoliv? Hlavou mi vrtá ještě pár scén, které také neměly hlubší význam (třeba ta zajímavá, v recenzích velmi často zmiňovaná masáž), avšak celkový dojem nakonec tak špatný není. Prostě tradičně laděný western s happyendem. Co víc si přát, když jej navíc prolíná spoustu líbivých melodií? ()

PORTER44

Herecké výkony dobrý,efekty nic moc bylo vidět že je to hodně umělé,na tu dobu to asi jinak nešlo.Dobrodružná podívaná s trochou napětí když se objeví indiáni. ()

Chovis

Celkem hezký western, který těží ze dvou věcí. Zaprvé z příběhu propuštěného vraha, který se vydal začít spolu se svým ztraceným synem nový život na divoký západ do civilizací nedotčeného území plného indiánů. A zadruhé Marylin Monroe, která občas jako miss mokré tričko na voru upoutá pozornost každého heterosexuálního muže. ()