Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Grázl83

Strašná slatanina. Raimi by měl uvolnit místo mladším, jeho průměrná až podprůměrná režie se hodí možná tak do béčkových hororů. ()

Ozy_man_dias

Rozuzlení filmu musí být každému jasné hned v okamžiku, kdy se vyjeví motiv hlavního "záporáka". Na doktora Strange až překvapivě plytké, kaleidoskopické vizuální efekty to nezachrání. ()

Franki69

Mnohovesmíry…no je to už docela schizka a v multiversu MCU už je možné asi v podstatě cokoliv. Hulk bude růžová žena, Strážci galaxie budou třeba ryby a Thor bude asiat a bude mít mocný louskáček na ořechy. Může se dít cokoli, co kdo nakreslil do barevných sešitků v uplynulých 50 letech. I postavy umřelé se budou vracet…A otázka základní zní…kolik comicsových sešitů a spin-offů se ještě natočí, než to celé odumře jako svět Harryho Pottera? Čtvrtá fáze MCU je rozjetá a nějak to není ono. Tím neříkám, že jsem si druhý origin kdysi slavného dobrého chirurga docela neužil, ale když to vezmu po dokoukání kolem a kolem…o čem to teda vlastně celé bylo? Víme, že tihle filmoví hrdinové se superschopnostmi umřít nemůžou, přece by studio nezařízlo některou ze svého hejna zlatých hus. Jak se teda o ně ale máme bát? Dobře, ve finále spadla na Scarlet Witch hora, ale kde bereme jistotu, že ve vesmíru č.1036 nečeká další stejná, že? Doctor Strange byl přece taky v každým, který při své šílené pouti navštívil. No, kinopovinnost jsem si splnil, ale šel bych podruhé? Jako kdysi na Ironmany nebo Captaina Ameriku? Váhám a nevím jestli mám doporučit…Dávám 60%. ()

Winster

Dobrý, ale né zas tak moc. Když už nemáme padoucha tak si někoho udělám z hodného. Moc se lítat vesmírama jak z hospody do hospody. ()

Kushina

Pravda, že od předchozích dílů to nebyla taková sláva, ale já bych z toho úplně katastrofu nedělal. Je sice fakt, že multi vesmír je docela nudné a přeplácané téma, ale pořád to bylo docela kvalitní zpracování. Konec mě teda trochu zklamal (poslední minuta), ale dokázalo mě to i přes všechno špatný udržet v pozornosti po celou dobu a nenudit a o to vlastně jde. Takže i přes nudné téma je to dobrý. 70% ()

ariari

dosť zlé. k tomu naprosto nepodstatná dejová linka,akoby si niekto mixol texty z divadelnej hry  v Senici a niekto iný urobil  ostatné v Holywoode , takže skvelé efekty, nájazdy kamerou a iné kvázy vymoženosti stratili zmysel.  a to je všetko ()

Karlosik_4

Musím říct, že celkem nejlepší zklamání poslední doby. Čekal jsem pořádný MULTIVERSE OF MADNESS a to nepřišlo. No každopádně jsme dostali neco zcela jiného. První horor od Marvelu se ale povedl, Sam Raimi do toho vložil velký kus sebe, a na výsledné práci to jde vidět. Jeho kamera, zvuk,celkový vizuál je něco, co v Marvelu ještě bylo a kdo ví, kdy jindy bude. To je vlastne i důvod proč film má 4 hvezdy, není to sice M.OfM. ale je to experiment a snaha od Marvelu posunout se dál, nejen v tvorbě filmu samotného ale i vývoji postav, ačkoliv i těm by zde nějaký čas navíc na ohlednutí do osobního života prospěl,ale co už. Je to jej Marvel a tenhle film se jen snažil vybočit. ()

VktrCZ

Takže, kde bych začal. Začal bych asi s pozitivními věcmi. Mezi pozitivní věci patří Wong, sorry já ho prostě žeru. Jeho charakter byl skvělej. Další věc jsou ilumináti, já vím je to prostě fanservis, ale bylo to prostě cool. Třeba když se prostě objevil JOHN FUCKING KRASINCKI, jako Mr.Fantastic tak jsem byl v sedmém nebi. Stejně tak live action Pegy Carter jako Capitanka Británie. Jako další plus beru Wandu. Já miluju wandavision, proto mě tohle navázání prostě naprosto potěšilo. Navíc jsem nečekal že bude hlavní záporák filmu. Navíc její jumpscary, její hororově scény a to že působila jako Madafaking terminator, kterou nic nezastaví. Jako další plus beru Americu Chaves, hádam že budu v menšině. Ale s její postavou jsem se dokázal ztotožnit, přišla mi sympatická a navíc je tak kurva op, má tak cool schopnosti, že mě si prostě získala. No a nerad to říkám, ale tady nejspíše plusy končí. Ještě teda zmíním epickou kameru, skvělou hororovou režii sama raimiho. No a teď ty mínusy. Zaprvé je to nevyužití paralelních světů. Jako sorry, ale od filmu kterej se jmenuje Multiverse of Madness jsem fakt čekal, že navštívíme velké množství šílených světů, ale co jsme dostali? Navštívili jsme jen pár světů, které navíc byly nudné a prostě ne. Poté ilumináti, kteří byli nevyužití, znehodnoceni, a prostě nevím. Potom podle mě film v půlce strašně zpomalí, a lehce jsem se nudil. Poté je tu ta asi smrt, ale já věřím že žije Wandy, která byla prostě hloupá. Celkově lepší než tohle byla epizoda se strangem z what If? Jo a ještě potitulkovky byli meh, nevím prostě na mě nefungovaly Celkově, čekal jsem víc, lehce mě zklamal ()

Karbos

Ač je Dr Srrange asi moje top komixovová postava z celého toho universa a jeho první celovečerák mám fakt rád, musím nepokrytě přiznat, že druhý celovečerák si červené hodnocení nezaslouží. Měl to bejt asi hlavně kulervoucí nářez a některé nápady se opravdu povedly, jako souboj s notama, vyobrazení křížení realit a vůbec celé to cestování napříč mnohovesmírem se hrozně příjemné konzumuje očima. Za vší tou krásnou vizuální polevou ale zůstává dost hořká pachuť, protože vystavět dvouhodinovou zápletku na zamindrákovaný cuchtě, co vybírá nejspíš celou porci dvouručních cyklů menzesu naráz (což symbolicky vyjadřují i sami tvůrci, když zní ta rudá poleva stříká fakt v jednom kuse), navíc natočeným ve stylu "Já jsem matka kdo je víc", byl fakt hodně dementní nápad. Sledovat 2 hodiny Vandu jak tam všechny mocně řeže, bylo fakt mocně otravný, už po první cca hodině. Navíc mě velmi nemilé překvapila úroveň CGI efektů, v některých scénách to vypadalo že koukám na 90tkouvou Hvězdnou bránu, což si teda u takhle drahýho blockbusteru vysloužilo nejedno pozvednuté obočí. A perličky typu "ztratila si své matky" ve mě zase vyvolávaly dost nepříjemný vzpomínky na dovoudenní výstavbu skříně z IKEI. Že to s filmem vůbec nesouvisí? No a co ? scenaristi si začli první!...kolem a kolem sledování toho filmu se dá připodobnit ke konzumaci kuřecího plátku s 🍑, jenže tady ji musíte nevyhnutelně sežrat. ()

KritikRik

Podívejte kolik máme peněz! To je asi to nejdůležitější, co tento film vzkazuje, příběh a nějaká logika tady prostě chybí. Postava samotné Americy Chavez nemá vůbec žádné charakterní vlastnosti, kdyby byla vyměněna třeba za skříňku co umí otevírat portály do mnoho vesmíru, příběh by se nezměnil, a to ho ani moc není. Také si nejsem jist, zda film chce být komedie, či horor. Mé jediné potěšení bylo vidět Bruce Campbella v malém cameu, ale to tento film nijak nezachrání. ()

Střelec17

Tady jdeme podle očekávání trochu horší cestou než první díl. Tedy pokračujeme tam, kde nám to poslední Spider-man nakousl. Za mě mnohovesmír není nic extra, protože aby ho vysvětlili, nebo dával smysl, na to je film moc krátký. Celkově bych toto téma mnohovesmíru a cestování časem klidně opustil, protože to filmu vnáší více zmatku a celé se to potom točí v nekonečném kruhu, který není jak ukončit. Neříkám, že jsem se nebavil, vizuál byl podle očekávání dobrý a film celkem plynul dobrým tempem, ale někdy tohle úplně nestačí na vyšší hodnocení, chtělo by to více zapracovat na postavách i scénáři. Nebo filmy od Marvelu se za chvíli stanou průměrem, kde se akorát pokocháme pěkným vizuálem a vtipnými scénkami. Pozitiva: Film cekem drží tempo a nenudí. Negativa: Zase záporák, který je takřka neporazitelný. ()

david141474

Ehmmm, byl to celkem blbej film s velmi promarněným potenciálem. Začátek filmu je nejlepší část filmu a pak je to čím dál tím víc horší a horší. Wanda neboli Scarlet Witch příšerná, její postavu jsem měl až do seriálu Wandavision rád, jenomže ten seriál tu její postavu celkem zabil a poslední hřebík do rakve byl právě tento film. Wanda nebo Scarlet mě od tohoto filmu absolutně přestala zajímat a je mi úplně jedno co s ní v budoucnu bude. A ilumináti? To byl panečku promarněnej potenciál. Wanda jima prošla jako nůž máslem a absolutně nejhorší smrt byla právě profesora X. Byla holt blbě podaná. A Multiverse? Nemám slov, nebyl tady moc prozkoumanej a to mě mrzí, protože je to zrovna zajímavý téma pro film, který má Multiverse přímo v názvu. Mordo zde byl nevyužitej a slyšel jsem něco, že v tom film je ochucen hororovou tématikou. Jako vážně? Ani jsem si jí nevšiml. Maximálně Garganthosovo oko a to je tak vše. A Strange jako zombie nic moc. Soundtrack taky nic moc. Prostě a jednoduše velmi promarněnej potenciál, nic víc na to říct ani nejde. 7,5/10 Velmi promarněný potenciál a já kretén se na ten film těšil už od ledna. Jak to tak vypadá na Marvel filmy se nevyplácí mít očekávání, můžete být zklamaní tak jako já. (Velký Špalíček - 4.5.2022) ()

bonovox

Marvel ide na pol plynu...sľubovaný hororový zážitok nebol vôbec naplnený, namiesto toho množstvo digi akcie, ktorá ničím neprekvapí a skôr nudí. Multiuniverzum málo využité...slabých 60% ()

Neto

Tento film byl mimiřádně šhitqový a donutil mě kompletně zavrhnout Mrvel Cinematic Junivers, celej film je předvídatelnej jako prase a je z toho hrozně vidět že je to vpodstatě sequel k Vanda Vision. Seriál který jsem zavrhnul po 2 díléch také z neuvěřitelné shitkovatosti. 2 hodiny čekání na to aby to byla píčovina typu, *VĚŘ A DOKÁŽEŠ* moudro hodné pubertálních ig stránek o depressi a ne od celovečeráku za 10tky milionů. CGI šlo taky v ledu. Ještě aby ne když s mrvelem a jejich hovnama nechce nikdo nic mít. Za mě dost vyhozený prachy za kino ()

Prokop_Buben

Začátek filmu nás vrhne rovnou do akce, která je u Marvelovek nezbytná. Až později se dozvídáme o podstatě problému a skrze svižné dialogy se nám dostává vysvětlení i informace o postavách a jejich vnitřních prožitcích. Byl splněn příslib temnější a hororověji laděné marvelovky, nicméně humoru je zde opět dostatek. Zkrátka tísnivou atmosféru tu místy najdete, ale jde vyloženě o několik menších lekaček/jumpscarů. Herecké výkony Benedicta Cumberbatche, Elizabeth Olsen či Rachel McAdams jsou vynikající a bez problémů zvládají zahrát více verzí sebe sama. Benedict Wong či Xochitl Gomez nejsou pozadu. Režie Sama Raimiho je od dob Spider-Manů stále pozoruhodná. Nechybí cameo Bruce Campbella. Hudba Dannyho Elfmana je nepřekonatelná. ()

aannemer

Další zbytečná Marvelovka. Přijdou mi tyhle filmy čím dál víc "na jedno kopyto". Tady s tím rozdílem, že padouch nebyl zničen klaďasema, ale odpravil sám sebe. Ovšem nepochybuji, že tvůrci některé z příštích Marvelovek Wandu vzkřísí a bude zase hodná. Jak neotřelé... ()

kritkMd

Začátek filmu totální sranec a nuda. CGI ve větším měřítku totálně odfláknutý a nechutný, při menších detailech už to bylo docela v pohodě. Nazývat tento film "hororovějším" je vtip. CUMberbatch meh, Xichtil špína Mexikánec totální hnus. Jediný z castu kdo to tahá je samozřejmě Elizabeth Olsen. Raimi pojebal sám sebe. Příběh ze strany Wandy v pohodě ale z pohledu že je to dr strange film tak totální hovno. Multiversy suckují dicky. Rvačky kde Scarlet Witch nakope všem inkluzivním kreténům a nudným mervel disni sráčům prdele jsou boží. Jen škoda že nevyhrála a nezabila tu mexikánckou zahradnici nebo co to bylo. ()

Pafouk

Vizuálně (tzn. digitálně) to vypadá parádně, pan Cumberbatch jako vždy fajnovní, paní Olsenová též ukáže co umí, rejža Raimi zavzpomíná na své hororové začátky, postavy z jiných mnohovesmírů taky celkem ok. Od úvodního překvapení při odhalení záporáka film do dojemného finále proletí, cestou příjemně zabaví, ale asi příliš neutkví. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023