Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

woodsman

v pohode marvelovka jako cakal som ze skvor budu spolupracovat poti niekomu ale inak dobre najlepsie bolo s tymi iluminatmi to bola parada ako ich znicila ()

Marius_ss

Tie “dezinformacie” o MCU meniacom sa na M-she-U sa pomaly  ale isto napláňujú. No ak bude každú časť režírovať Sam Raimi, tak sem s tým ! Ak si (opäť raz) odmyslím ŠOMS (štandardný otrepaný multikulturálny svet) tak dostanem najkreatívnejšiu a najzaujímavejšiu Marvelovku v Post-Endgame ére. Neskutočne má potešilo, čo spravili s Wandiným charakterom. Bohužiaľ zakrátko moje nadšenie (po priemernom úvode) opäť ochladlo, pretože sa z kreatívneho, správne morbídneho a KRVAVÉHO !!! (konečne!) filmu, stáva opäť typická marvelovská šablóna, a navyše s hlúpym a predvídateľným koncom. Je vidieť, že ani taký velikán ako sám Sam Raimi, nemá voľnú ruku v réžii svojho filmu, ak to robí pre korporát ako je Disney. A to je asi hlavný problém - supervízia Kevina Fiegeho a žiadny ucelený príbeh. Ďalší MCU film, ktorý mi stačilo vidieť raz. P.S - Odkaz na Asha a jeho slávnu ruku bolo super spestrenie. Tí dvaja si toho veľa prežili ;) ()

Oralfabet

No tak z tohohle mám fakt rozporuplný pocity. Po filmařské stránce je to dost možná nejvynalézavější MCU film a skvělých záběrů a nápadů je tady spousta. Jenže po příběhové stránce... Nějak mi prostě na ničem nezáleželo a většinu času jsem ani pořádně nechápal, co se děje. Určitě to bylo i tím, že se poslední dobou už nijak zvlášť nevyznám v MCU loru a neviděl jsem Wandavision, ale taky si prostě myslím, že je to celkem mess. Líbilo se mi sice, že se Raimi zase jednou celkem utrhl z řetězu a fakt dodává to šílenství slíbené v názvu, jen bych zároveň chtěl i trochu poutavější příběh. Jo a fanservice tady působil dost nadbytečně, ale Bruce samozřejmě potěšil. Kéž by se mi to líbilo víc. 5/10 ()

Klajnik odpad!

Těžce samoúčelný a krkolomně vykonstruovaný film. Wanda se definuje jako matka a nesnese život bez dětí (Viz. seriál WandaVision). Hodlá si přivlastnit schopnosti holky (nemastná neslaná postava), která umí cestovat mezi paralelními vesmíry. Pak se hodlá přenést do jednoho vesmíru, kde chce zabít své tamější já a nahradit její pozici matky po boku rodiny svého paralelního já. Strange jí nehodlá dovolit zabít onu holku. Tento střet by nemusel být, kdyby Wanda pomohla holku naučit ovládat své schopnosti a za odměnu si po ní vyžádala, aby jí otevřela portál do vesmíru, kde bude umřela a zanechala po sobě děti. V multiversu určitě takovej existuje. Zůstala by tam a o své osirotčené děti se postarala. To by byl ale film o ničem a tak je třeba vymyslet nějaký konflikt, kterej bude fanboyům po dvě hodiny pouštět barevnou akci a předhazovat camea, z nichž budou nerdi učůrávat. Ačkoliv je to takhle obsahově odfláklé, vyumělkované a nevěrohodné, tak to na diváka často chrlí otravné melodrama, které z diváka s trochou vkusu rozhodně emoce nevyždíme. Proč se tvůrci snaží, abychom spolu s postavami prožívali jejich emoce, když jim na uvěřitelnosti, smysluplnosti a přirozenosti svých postav vlastně vůbec nezáleží. Není to na úrovni odpadu typu Captain Marvel, Black Panther, Black Widow, Eternals nebo Shang-Chi, ale spíš na úrovni No Way Home nebo Civil War. To v mém soudu znamená o úroveň lepší film díky několika málo kreativním scénám (psychedelické přelety mezi dimenzemi), kterých je však po hříchu málo. ()

filipvrbik

Nejlepší z celého filmu byl - ANO trailer na Avatar: Way of Water! Ale ne, není to špatné, co se týče efektů dokonce to lehce předčilo očekávání. Taky linka čarodějnice Wandy, alias matky se mi moc líbila... Hororová část taky ušla, i když jediný fakt cool moment byl s Jean-Lucem, pardon Patrickem Stewartem. No, upřímně, začátek hrůza, pak spousta keců, a pak pak naštěstí poslední půlhodina, která tomu zachrání ty čtyři hvězdy. Jakoby je vše super, kouzla, triky, výprava, hudba, napětí - ale ten příběh je prostě takový jalový, ten mnohovesmír už tu byl v Supermanovi a tady se nic nového (kromě toho, že auta jezdila v jednom vesmíru na červenou) prostě nestalo a musím říct, že mám ještě v živé paměti geniálního Batmana z března, který byl mnohem temnější, mnohem méně infantilní a přitom logičtější. Prostě ty Marveloviny už nejsou pro mě, asi už su starej (Ale na Thora se těším). Takže všechno v zásadě ok, ale celkově spíš mírné zklamání, i v porovnání s jedničkou, která byla přeci jen lepší... Viděno v kině ve 2D (Eng.)...70% ()

Jaro_slav

Je to ukázkový Marvel poslední doby: Přehršel vizuálních nápadů, velká rozmanitost prostředí, mizivá zajímavost postav, nezajímavý příběh, PG-13. ()

ArthasKarfa

Moc paralelních světů. Hodně akce a kouzel. Na mne je to už moc vyumělkované co se týče schopností a moci. Je tam vlastně jen jedna bytost co bez problémů porazí i skupinu hrdinů a to je docela nuda. ()

Milky.

V některých momentech vizuálně opojné, ale nic co by nějak extra vybočovalo z klasického marvelovského digibordelu. Zápletka byla nakonec bohužel o něčem trochu jiném, než slibovaly trailery, což si myslím, že je chyba. Takhle je z toho prakticky jenom na dvě hodiny natažený finální díl WandaVision. A nevím jestli je chyba ve mně nebo ve filmu, ale i přes mnoho šancí v ději ve mně film nedokázal vyvolat žádné napětí. Disney má úžasné možnosti díky rozvinutí svého multiverza, kde může kombinovat vyloženě jakékoliv postavy a zápletky z jakýchkoliv svých filmů a žádný herec nemusí skončit napořád (viz Vision). Zároveň je to ale i jeho nevýhoda, protože skoro nic se nedá brát vážně a definitivně, všechno se může nějakým způsobem vrátit/oživit, protože přece "v multiverzu je všechno nějak možné". Takže minimálně pro mě Marvelovky v poslední době docela ztrácejí kouzlo, nedokáží mě napnout a v podstatě už v nich ani nějak o nic nejde, každý film mi už tak nějak připomíná jen další díl seriálu. Tahle Marvelovka je z mého pohledu čistě průměrná a nijak extra mě nezaujala. Raimi ale měl vcelku příjemné pojetí a dobré nápady, takže čas uběhl rychle a člověk se až tak nenudil. Jen s tou levičáckou agitkou by mohl Disney trochu brzdit, už to začíná být až absurdní a směšné jak moc tlačí na pilu co se týče progresivity. Jo a Dr.Strange jako zombie byl skvělý nápad. ()

Zombi

Škoda, těšil jsem se dost, ale nakonec je to jen průměrná marvelovka, pořád na míle lepší než Eternals, už jen kvůli postavám, ale mohlo to být výrazně lepší. Celé je to vina blbého scénáře, který se měl ubírat jiným směrem než je militantní matka a měl dostat větší péči. Raimiho režie je fajn, občas dá vzpomenout na své trademarky, včetně Bruce Campbella a jeho variaci na druhý Evil Dead, ale hororové to moc není.  3 hvězdy. ()

Magika82

Ač je povinností filmových, tak jako knižních kritiků, zachovávat objektivitu, u některých snímůků je nutné diváka upozornit i na subjetivní dojem či obhájení vlastní kritiky. Subjektivní pocit z tohoto Marvelovského počinu je pro mne konsternování. Konsternování ze zpracování scénaře. Vždyť postačilo uchopit prvotní podstatu psychicky otřesené, zahořklé a zklamané Wandy Witch ( ne nepochopitelně), spojit se závěrem snímku, a div se světe, rázem bychom měli patrně první krátkometrážní film ze světa Marvelu. Objektivně pro diváka vzato: Po vizuální, animační a trikové stránce jeden z dalších Marvelovských skvostů. Tzv. Multivesmír, či správně Pararelní vesmíry, na jednu stranu nabízejí nekonečné možnosti pro svět Marvel a jeho další rozvoj. V tomto bodě je však nutno se zastavit. Tam, kde vzniká prostor pro téměř nekonečné množství budoucího rozvoje a možností, je potřeba přihlédnout ke skutečnosti, že prolnutí Paralelních vesmírů nemusí být zdaleka ku prospěchu ve všech směrech. Vzpomeňme na Avengers: End Game. Paralelní vesmír nabízí rovněž téměř bezpočet variant závěrů. Včetně Thanose, a dalších a dalších postav. A snaha vytěžit z Paralelních vesmírů pouze pozitiva, je v takovém okamžiku postavená na hlavu. Nemluvě o popření zákonů Teorie chaosu.  Avšak, pro tento snímek ze světa Marvelu nepředbíhejme. Doufejme, že bude zachována hlava a pata i dalších snímků a nedojde k poměrně zbytečným odbočkám jako v případě některých "hrdinů". Shrnuto: Vizuálně excelentní, herecké výkony nezklamaly ani tentokráte, dějová linie za nimi však kulhá na obě nohy a místy příběh sám šilhá příčinou scénaristů, jenž ne dvakrát šťastně chopili se předlohy. Ano, režisér Sam Raimi rovněž zdárně snímek ukočíroval bez toho, aniž by se celý snímek nepřevrhl na nemálo výmolech, jemuž mu sami scénaristé připravili. Výkon protagonistů, práce animátorů, otěže v rukou Sama Raimiho leč postačují na hodnocení dotýkající se alespoň konečky prstů 60%. ()

Yardie

No, jestli jsem Black Widow dal 3*, tak tady bych měl dát asi 4*. Ale tak dobré to taky nebylo. Je to taková divočina, spousta barev, motivů, různých prostředí, takové na efekt a chybí v tom trošku hloubky, nebo jak to pojmenovat. Doctor Strange mě baví rozhodně více v Avengers než jako samostatný film, resp. filmy. Viděl jsem, návaznosti mám, ale je to další slabší Marvelovka. Podruhé už bych vidět nemusel. Čtvrtá fáze je zatím dost slabá... Howgh! ()

Terezinka198

Nebylo to špatné, ale když předem nevidíte seriál založený na dvou postavách, které vás moc netrápí, tak si říkáte: Wanda měla děcka? Jak to provedli, když Vision je robot v podstatě o.o? Ta její posedlost jakýmsi způsobem je vrátit (jak o ně přišla v první řadě?) zpátky byla zajímavá, ale bohužel místy to i nudilo. Ale pohrávání si s různými časoprostory, to mě baví vždycky. Jen se mi zdá, že Marvelu dochází nápady i dech. Na druhou stranu hudební souboj dvou Strangeů pobavil. ()

Spacecore

Nový Dr. Strange je narvaný až k prasknutí. Ten film toho má v sobě tolik, že je těžké to všechno rozmotat a řádně strávit. Vypadá to spíš jako vtěsnaná dvojka a trojka dohromady s přesahem do Marveláckého univerza jako takového. Samotný Strange přitvrdil a je hodně okultní a temný. K tomu se hodí Raimiho režie, která je mimochodem ÚCHVATNÁ a je vidět, že už se takové filmy netočí, že Sam Raimi je člověk, co umí řemeslo ze staré školy. A to je opravdu osvěžující vidět v kině. Práce s kamerou, hudbou, gradací, střihem, všechno ťip ťop. Velice potěšil Bruce Campbell s cameem. Co se týče navázání na předchozí film, tam jsem upřímně úplně zapomněl, že měl Strange nějaký vztah a tomu se tady věnuje dost času. Proč ne. Ovšem navázání na Strangův příběh mě vlastně ani tak nebral. Co se mi jako komiksovému fandovi líbilo bylo jak Marvel dupe na plyn a v podstatě tu máme nyní rozjetý Hickmanův run, jehož velkolepost a epičnost hravě strčí jakékoliv Kameny nekonečna a hrátky s nima, do kapsy. A z toho jsem nadšený. Inkluze, zjevení Iluminátů, multiversmír, America Chavez.. Všechno směřuje ke komiksové látce, kde už potom vlastně není kam moc šlapat. Zjevil se krátce i můj oblíbený Living Tribunal. Po něm je v hierarchii už jen One-Above-All jako bůh Marvelu. Objeví se i samotný bůh v příštích Avengerech? Je to možný. Máme tu Celestialy, karty jsou rozehraný opravdu perfektně. Pokud to zvládnou jako zvládli první krůčky multiversem, bude to na jedničku. Samozřejmě nároky na diváka se stupňují natolik, že i mí rodiče přestávají Marvelovky sledovat. Nutné znalosti seriálů a dalších věcí dramaticky stoupají a v tomhle Marvel diváky nešetří. Ale to je dobře, ono i čtení komiksů je náročné na sledování, není to úplně naservírované na zlatém podnose pro blbečky a chce to se tím prodírat a výsledek je po tom o to lepší. Zkrátka těším se na další věci, na které mě Strange navnadil a samotný příběh okolo Strange je zde doopravdy vedlejší, alespoň pro mě. ()

Marys

Mohlo to byť skvelé, ale nebolo. Tak veľa neplánovane komických situácii som nečakal. Či už ide o zvláštny súboj notových osnov, alebo prudký koniec najsilnejších bojovníkov jedného univerza, tretie oko, ktoré vôbec na čele nesedí atď. Navyše, mladá hrdinka sprevádzajúca Dr. Strangea multiverzom mi prišla vrcholne nesympatická. Skrátka, veľa dobrých momentov a zámerov, no realizácia zviera žalúdok. ()

Muel

| Marvel Studio | Raimiho je tam cítiť, to určite a je to dobre, pretože konečne tu máme marvelovku s vlastným xichtom, aspoň v akčných scénach osobitou réžiou a štýlovým vizuálom. Keď ale nazrieme na film dopodrobna a chceme sa dozvedieť viac, resp. chceme fandiť postavám a užívať si príbeh, tu film zlyháva teoreticky na plnej čiare, pretože je to skôr Wandavision 2, ako pokračovanie Strangea. A ani ten príbehový oblúk okolo Wandy pre mňa až tak dobre nefungoval, zámery sú tu ploché a veci sa tu riešia extrémne rýchlo. Nenudil som sa, ale ani zďaleka som tomu neprístupil na hru tak, ako som chcel. A vôbec, až tak šialený film to nie je, ako by názov napovedal a nie je ani zlý, ale veľmi smutne by som toto nenazval ako film, ale produkt. Vykalkulovaný produkt výplachovej zábavy. A to presne ja od Marvelu nechcem hlavne preto, že tieto filmy majú byť vrcholom blockbusterovej zábavy. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023