Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (Cinemart SK)

Tobinos

Ale jooo, čekal jsem tedy že to bude o fous lepší, ale taky to šlo. Nevím jestli to je jen můj názor, ale marvelovky měli ukončit Avengers end game. Protože to co vyšlo po nich je už bída, až na poslední dva spidermany, ti ještě ušli. Tady jsem čekal, když tvrdili, že mají nejlepšího záporáka, jakého, kdy vytvořili (netvrdím, že byl špatnej a Bale ho zahrál suprově), ale chybělo mi tam, jak masakruje ty bohy aspoň nějaký a ne jen toho na začátku. Měli té postavě dát více prostoru a bylo by to hned za 4*. Takhle je to za 3 s odřenýma ušima. Škoda. No uvidíme jací budou strážci trojka, ale začínám mít obavy. :-( ()

GinaT

Vypustit děti, přidat temnotu a ubrat na Taikovo vtipech (který jsou vtipný jen v určitém množství a jiných počinech, tady to v porovnání s vtipností Gardianů dře jak bláze) a mohlo to být pěkný. Takhle celý film oscilujete mezi "furt dobrý" a "pane bože to je kokotina". Aspoň že to zachraňuje Hemsworth tou brutální muskulaturou ()

kosacOne

Celé to drží Bale.. celé to je takové seriálově srandovní a nějak to nic zásadního nepřináší. Ale vždy když přijde na scénu Christian tak se to změní ve film. ()

W00DY

Thorem Love and Thunder se line soundtrack s písněmi Guns&Roses z dob jejich největší slávy. Tu už ale dávno odnesl čas a jejich současná verze je převážně trapná parodie sebe sama. Bohužel to evokuje jasnou paralelu a tento film je stejný jako nejnovější koncert G&R. Fanoušci se na AXELa vždy přijdou podívat/poslechnout, ale chodí spíš z nostalgie. Je jim totiž jasné, že už to neuzpívá. Thor už to taky touto cestou neumlátí a jeho kladivo se na topůrku povážlivě viklá. 3* s hodně odřenýma ušima ()

Polux

6/10 | Totéž co minule v Ragnaroku (takže slušná práce, ale žádný zázrak), jen tentokrát ještě o něco ambicióznější tím, jak se k všeobecnému veselí přililo nemálo "vážných" momentů, ve kterých by divákovi mělo být postav líto, či co, kteréžto polohy se v průběhu celého filmu se železnou pravidelností střídají, což tady vůbec nefunguje, protože se ve výsledku vzájemně negují. Přitom Waititi v JoJo Rabbitovi velice názorně dokázal, že podobný "bittersweet" koncept, ve kterém se obě složky vzájemně doplňují a jedna druhou nejenže neoslabují, ale naopak posilují, natočit bez problémů dokáže. Na poli současných komiksovek je něčeho takového ale očividně schopen jen Gunn. | Hemsworth samozřejmě má komediální potenciál (to ukázal už dávno) a v Ragnaroku i v Endgame jej dokázal naplno využít. Tady se o to snaží také, ale Waititi mu neustálým střídáním nálad konstantně hází klacky pod nohy. Protože před tím byla titulní postava "jen" vtipná/komická a nic dalšího se od ní jak ze strany tvůrců, tak diváků ani nečekalo, zatímco tady na ni, nad rámec zmíněné frašky, od Waititiho dopadají "těžkotonážní" morální a existenční dilemata a krize (únosy a smrti dětí, nemoci a umírání přátel, pesimistická perspektiva vlastní budoucnosti, atd.), které pod tou záplavou vtípků (a planých pokusů o ně) prostě nejde brát vůbec vážně. Ono třeba stran úmrtí postav nešlo MCU brát vážně v podstatě nikdy (viz potitulkovka, celé Infinity War, Loki a dalo by se dlouze pokračovat), ale mix humorných a tragických momentů se obvykle dávkoval v rozumném množství. V tomto případě ale použitý přístup vtip/depka/vtip/depka svou kadencí dosáhl vrcholu a jednoduše přestává účinkovat (přičemž kombinace "čelíme tady zabijákovi bohů, všichni jsme v háji" vs "dáme záporákovi na prdel s pomocí bandy dětí" působí vyloženě směšně). | Moc toho, bohužel, nezachraňuje ani akce, které sice není úplně málo, ale je tak průměrná (žádný eye-candy moment, povedená choreografie, nebo kamerový/střihový highlight se žel nekoná), že vyšumí z hlavy hned po skončení závěrečných titulků. Potěšila Portman, která toho sice také extra moc nepředvede, ale bylo fajn ji opět v MCU potkat a zejména Bale, který vypadal, že se jako jediný na place o něco herecky snažil, bohužel má trestuhodně málo prostoru. Co naopak až tak úplně nepotěšilo byl Crowe, který svým "legračním" přízvukem a přehráváním působil jako parodie na nějakého nelegálního přistěhovalce (málo prostoru platí i pro něj, oproti Baleovi ovšem naštěstí). Skvadra z GoG se ve filmu taktéž nijak zvlášť dlouho neohřeje a chápu, že v tomto asi Waititi nechtěl Gunnovi příliš lézt do zelí, ale i tak je to docela škoda. Zbytek castingu pak už nestojí za řeč. | Celý film na mě zkrátka působil, jakože hlavní důvod, proč vůbec vznikl, byl fakt, že se Feigeovi po letech podařilo ukecat Portman k návratu, což ještě nedávno vypadalo jako nemožný úkol (viz její "co zbylo na podlaze střižny z předchozích filmů" účast v Endgame) a nikoliv proto, že mají skvělý příběh, do kterého by se její postava náhodou hodila. Marvel má už nějakou dobu našlápnuto k podobnému syndromu kvalitativně-sterilní pásové výroby jako Netflix (což při tom ohromném množství vyprodukovaného obsahu ani není divu) a tento poslední příspěvek do série to opět jen potvrzuje. | PeZet () (menej) (viac)

Destoroyah

Láska ako hrom je samo o sebe celkom fajn film až na pár scénok pri ktorých som si povedal WTF ale celkový výsledok bol na moje očakávania dobrý. Oddychový film s humorom ktorý tam už nieje taký výrazný ako v Ragnaroku ale pár krát som sa zabavil takže som su to aj užil. HODNOTENIE: 6/10 ()

DarkViper

Jedna hvězda za efekty a nalíčení Bejla (Bale), monology tupé, celé je to postavený jako fraška na superhridny, očividně je režisér nemá rád, tak dělá vše pro to aby to byla ještě větší fraška než je únosný. Touha se odlišit trapnotou, ale očividně nefunguje a je to prostě jen trapný člověk se cítí na hovno a ublíženě, ale smích to nevyvolá... mocná Thor je zase ukázkou toho jak to dnes vše spěje do prdele a elektrický děti ani nekomentuju. Fakt nebýt Bejla a těch koz co táhnou loď tak tomu dám odpad a to že se na tom spálila hromada prachů, to bohužel špatnou kvalitu scénáře/monologů neovlivní. ()

I.ball

Čím začít? Snad hudbou, protože ta do filmu vnáší nadhled a člověk ví, že nemá tuto marvelovku hltat tak jako třeba kapitána Ameriku - jasně, pořád jde o konec světa / světů a umírají desetitisíce tvorů neznámého původu (takže to našinci nepřijde banic pohnuté) - ale s hity od Guns'n'Roses a jim podobnými je jasné, že se to nebere tak vážně. Další pozitivum vidím ve štěcích slavných herců jako R. Crowe nebo M. Damon - určitě to musela být legrace při natáčení - ve filmu určitě byla. No a nakonec snad jen role Christiana Balea - ten byl, jako vždy - do nejmenšího detailu ztotožněn s rolí a byl skvělý zejména v pasážích, kdy nehrály prim efekty a šílené choreo bojů. Zbytek, žel bohu, byla jen změť stereotypů nové doby a óda na politickou korektnost a, dle mého, už to ani nebylo vtipné. 60%. ()

zurivymlok

Tak tohle bylo něco strašného. Už mě fakt sere, co dělá Marvel s postavami. Nemám nic proti humoru (ostatně Thor: Ragnarok se mi ještě docela líbil), ale dívat se na bandu komických postav, z nichž nikdo nejde brát vážně mě už opravdu nebaví. Pak prostě nemůže fungovat ani dramatická linka. Jediné, co se mi na tomto utrpení líbilo byl skvělý Christian Bale. ()

Tomulka odpad!

Co mám dát filmu za hodnocení když vše co jsem napsal o předchozím díle je v tomto filmu o 100% horší. Hlouběji už to klesnout nemohlo, abych byl fér Christian Bale byl velmi dobrý, hlavně v úvodní scéně, ale pak úroveň jen klesala. Na ten film se nedalo dívat. Možná pod vlivem drog, ale na to já nejsem. Film je tragickou připomínkou úpadku filmu Marvelu. Jak jsem již psal dříve Spider man, Dr.Strange hrůza a teď ještě Thor, který klesl na úplné dno :( ()

Paokara odpad!

A to má být kur.a jako co???parodie,satira, blbý vtip,blamáž...to jako vážně Criters na vesmirných harlejích či co to mělo být??a to duhové pozadí dokresleno vodovkami v úvodní bitvě....hmmmm,nedodíváno,vypnuto po 10 minutách,odpad,brak, smetí a hnus Fialový,ikdyž asi tentokrát za to ten pán nemůže asi😄 ()

nikhaj

Par vychitavok ma chitilo. Planeta maleho princa bola perfekna fantazy , skoda ze nebol spln aby bolo viac svetla . Pribeh nahrane. Krasne by sa dal rovinut herakles do horora resp. hrom do lasky. Rokova kategoria ()

klaranapoli

Na zacatku sranda. Ale nebavi me vytvoreni Lady Thor. Jezisi ta me extremne nebavila a od ty doby uz to nemelo mou pozornost. Konec s nejakym ditetem uplne zabitej. Ale stejne Thora furt miluju ()

Honzasgame

Nový Thor, čtvrtý v řadě, zpracováním velice velice podobný Ragnaroku extrémně narazil pro většinu sledovatelů. A není divu, to co bylo na předešlém Thorovi nového, osvěžujícího a z části trochu trapného se přeneslo i do nového filmu. Avšak už to nepůsobí ani nově, ani zajímavě ani vtipně, spíše otravně. Po prvních 15 minutách jsem myslel, že se cringem propadnu do země, poté to moc nepřešlo, ale začínal jsme si to užívat. Jelikož každý, kdo viděl trailer a věděl, že Taika Waititi bude pokračovat v roli režiséra, tak nemohl čekat nic jiného než rodinnou komedii. Hodně záleží s jakým očekáváním na film příjdete, když nečekáte žádné velké drama tak vás film nezklame i docela pobaví(např. running joke s kladivem byl docela dobrý). Bale v roli Gorra the God Butchera byl výborný, a za mě jeden z nejzajímavějších záporáků MCU. Sekvence s černobílýmii barvami byl také zajimavý nápad. Finální soubojová scéna už byla trochu moc mimo, ale co se dá dělat. Docela jsme se bál, jak vysvětlí změnu Jane na Thora(ženskou verzi), ale nakonec vcelku dobře vymyšlené. Otázka zní, zda bych si přál, aby vznikl další film podobných kvalit? Ne, nepřál. V Disney teď vznikají projekty, které nemají žádnou hloubku a slouží tak pro zabavení diváka. V případě She-hulk tam chybí i to zabavení.  Poté je smutné se koukat, jak i samotný režisér si dělá prdel ohledně občas tragického CGI. Chápu, že pracovat v Diseny na digitálních efetkech je otroctví. Proto bych ubral na kvantitě a přidal na kvalitě. Je otázka, jestli se bude MCU směřovat stále tímhle směrem nebo budou vznikat originální filmy a seriály s nějakým smyslem. Jestli tohle bude pokračovat, tak u mě MCU skončilo po Endgame. Thor: Láska jako hrom 7/10 ()

AmunRa

Taika Waititi občas dokáže opravdu překvapit. Tentokrát překvapil tím, že natočil klasický americký rodinný film, který povinně předkládá pro každého něco, až jsou z toho otrávení všichni. Hercům není co vytknout, Natalie Portman vyloženě září, Chris Hemsworth je chvíli hrdina a chvíli parodie na hrdinu, Christian Bale je vzteklý mstitel s příběhem a Korg hláškuje. Celý film je ovšem jako na houpačce - pracně vybudovanou atmosféru okamžitě shodí nějaký přiblblý vtip na kozly a rozjetou veselou atmosféru zmrazí scéna z nemocnice nebo ledový Bale/Zabiják bohů. Tohle není dobrá cesta. ()

Raziel811

Příjemná popcornovka. Je to barevné, celkem to utíká a díky zajímavému antihrdinovi v podání Balea, se jedná o zajímavý kousek, který je snad ještě o chlup lepší jak Ragnarok. Dokonce i pár vtipných chvilek se zde našlo. Pokud by byla případná 5tka, která naváže tam, kde Love and Thunder končí, rozhodně by to mohlo být zajímavé. Ostatně našlo se zde pár momentů, které mají skvělou atmosféru a ještě lepší vizuál. Takýe opravdu platí, že komu se líbil Ragnarok, bude se mu líbit i Love nad Thinder. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)