Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (CinemArt SK)

filipvrbik

Asi nejlepší Marvelovka (to byl Thor vždycky), ale poprvé jsem si nepřipadal starej, ale jako cílovka... Hezky popořadě - začátek velmi zajímavý, potom se to dost hledá, je tu snad tisíc žánrů a působí to až kýčovitě a možná i trapně, pak to ale přepne na temný mód a je to jízda (dalo by se tomu pár věcí vytknout, ale proč). Moc jsem se těšil na Dr. Jane Foster a rozhodně Natálka nezklamala, Chris taky nezklamal (budu muset zase začít posilovat, letos jsem tomu moc nedal), taky jsem se těšil na Russella Crowa alias Dia (spoiler: trošku ho zesměšnili, ale myslím, že neřekl poslední slovo)... No ale nade všemi vládne a naprosto mě nadchl démonický Christian Bale alias Gorr, který je jedním z nejlepších zloduchů vůbec (spoiler: pokud je tedy zloduch, a toť otázka) a je to jedna z jeho nejlepších rolí (možná by se slušel Oscárek za vedlejší mužský herecký výkon, nebo alespoň nominace). No, každopádně nesrovnatelně lepší než Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, loňský Spider-man: Bez domova a to už vůbec nemluvě o Eternals, a taky lepší než minulý Thor: Ragnarok... Viděno v kině ve 2D (eng.) ...95% (A hraje tu i Matt Damon :-D) ()

Marius_ss

Jediné čo bolo na novom Thorovi dobré bol Christian Bale (aj keď jeho talent a charizma tu neboli dobre využité), Guns N Roses a miestami vizuál. Všetko ostatné je typická disneyovská, obohraná, inkluzívna a trápna sra.... somarina. Bez budovania príbehu, bez napätia, bez emocií... a samozrejme s trápnym humorom, ktorý nesmie chýbať. A najnovší nešvár MCU - “cool” detskí hrdinovia. Aspoň keby akcia stála za to, no ani tá sa nedá pochváliť. Taika je kreatívny a  má svoj štýl... ktorý mne ale absolútne nevyhovuje, nevyhovoval a ani vyhovovať nebude. Jeho potreba zmeniť všetko na komédiu a paródiu ma už pekne dlho vytáča. A to čo spravil s Thorom ako postavou mu neodpustím... ()

Pan_Kostka

Stejně jako Thora Ragnarok dostal na starosti tento film Taika Waititi. Díky tomu jsou si tyhle dva filmy, tak moc podobné a jestli se vám líbil Ragnarok určitě se vám bude líbit i Láska jako hrom/Love and thunder. To já bohužel, ale říct nemohu. Thorův příběh v MCU dělím na dvě části a to na před Ragnarokem a po Ragnaroku. Mně se víc líbil Thor před, což byl Thor působící jako opravdový severský, krutý a doslova božský válečník. Dnes je to jen chodící generátor vtipů. Abych se přesunul ka samotnému filmu, humor má každý rád (zřejmě proto postava Thora začala být po Ragnaroku tak oblíbená) a určitě souhlasím s tím, že správný film musí obsahovat alespoň špetku humoru, ale čeho je moc, toho je moc. Když humor ničí děj filmu, je to špatně. Jako příklad bych vyzdvihnul scénu, kde se všechny postavy zastaví a jen tak se baví. Jane se Thorovi zmíní, že má rakovinu, což je hned zahnáno trapným vtipem, takže ani nedostaneme šanci prožít okamžik, který by měl být smtuný. Nakonec Jane rakovině podlehne. Když jsem, ale já tu scénu sledoval nedokázal jsem to prožít a říkal jsem si ,,Počkat, to už je ono? Tak ona Jane umře?'' (a to ani nevíte, jak jsem se těšil, když jsem se dozvěděl, že Natalie Portman se vrátí jako Jane Foster) Jak bych to taky mohl dokázat prožít, když se film ani nedokáže pořádně brát vážně jako Strážci galaxie, jenže Strážci galaxie měli aspoň ten humor vtipný. Co bych ale vyzdvihnul, tak má film zajímavé nápady, krásnou barevnost a záporák v podání Christiana Balea je dost dobrý. Dlouho jsem chtěl dát zklamané čtyri hvězdičky, ale nakonec jsem si usmyslel, že bude lepší dát zasloužené tři. Po 2 měsících jsem se podíval na disney+ a změnil jsem své hodnocení na 2. ()

mosnak

Po Ragnaroku nejlepší Thor. Bylo to vtipné, zábavné a jízda až do konce. Nejlepší byly kozy a Bale, který zahrál zaporaka opravdu úžasně. Strážci galaxie jsou tam jen jako vedlejší, ale na začátek dobrý. Prostě se sešla dobrá nálada a chuť na ujetou Marvelovku. Proto dávám skvělých 83% ()

Milky.

Po Strangeovi v multíverzu další Marvelovka na sestupné tendenci. Film, který mohl být o něčem, ale díky Waititimu je z něj nakonec naprostá pitomost. Waititi je dnes všude, jeho tvorbu mám rád, ale tady mám pocit, že Disney zjistil, že lidi rádi Waititi, tak lidem dáme víc Waititi a řekli mu, ať se vůbec nedrží zpátky. Celý film je tak přebušený vtipy a humorem, až je z toho nakonec jen groteska, kterou nelze ani trochu brát vážně. Po chvíli už to začne být až silně otravné a přehnané. Což u filmu s tak strašidelně působícím záporákem je dost škoda. Takhle je z něj jen další černobílý trotl, který se někdy objevil v Marvelovce a zase byl zapomenut. Škoda, Balea mám jako herce rád. Další věc je, že po tomhle filmu mám pocit, že snad každá vedlejší postava v MCU je buzerant, lezba, kastrát co si hraje na něco jiného (chápejte trans) nebo podobný úchyl. A když ne tak alespoň negr, ind popřípadě jiná protlačovaná minorita. Docela začínám sám čekat, kdy mi přeteče pohár trpělivosti a přestanu na tyhle blbosti už koukat úplně. A přiznám se, že ještě 5 let zpátky bych "blbosti" nejspíš neřekl. ()

Klajnik odpad!

Film, u něhož se snažil jen Bale (škoda ho na takovou sračku). Na plac se ale jinak přišli všichni jenom bavit. Krom teda Natalia Portman, kterou to nebavilo a určitě se při tom šaškování musela cítit trapně. Od namistrovaného Hemswortha se chce jen aby si zapamatoval dialogy, cvičil a uměl ukázat trochu svého charismatu. Thor 4 by mohl být jednoduchou podbízivou pohádkou o kosmickym vikingovi nebo klidně epickym dobrodružstvím, ale často je to příliš brakové, parodické. Taika Waititi je často trapnej a jeho infantilní vtípky mi dokáží být otravné. Film pak je několikrát vyloženě trapný. Při některých scénách mě užíral cringe. Scénář je jednoduše zlý - příběh děravej, uspěchanej, nevěrohodnej, samoúčelnej a poskládanej z příhodných náhod, které posouvají děj a vytváří zdánlivou smysluplnost. Celé to má navíc tentokrát docela hnusné CGI (virtuální studia). Já osobně, když už něco, tak tu epiku alá "Bring me Thanos". Napadá mě, že i fanoušci musí být zklamaní, protože Thor je jméno, nikoli titul. Protože Jane je v boji stejně schopná jako Thor s tisíci lety bojových zkušeností (power scaling). ()

Jaro_slav

Obsahuje spoilery a vyzrazené easter eggs! Často chodím na filmy vědomostně nevybaven. Záměrně. Tj. neznám ani děj, ani obsazení, a film je tak pro mne často plný různých překvapení. Zde jsem zpočátku několik minut dumal, zda opravdu Nolanova Batmana natřeli na bílo a přesvědčili ho, že má hrát takovýho jakoby Voldemorta, ale zase ne úplně. (Výsledkem je po dlouhé době konečně zajímavý záporák, jenž měl dostat mnohem více postoru.) Současně jsem v jedné z úvodních scén pobaveně pozoroval, jak z jeho obličeje samy od sebe mizí zrníčka melounovitého ovoce a znovu se tam objevují, což by byla jedna z bezvýznamných chyb návaznosti nebýt toho, že je jeho obličej je v dané scéně detailně snímán, natřen bílým Primalexem a zrníčka jsou černá. A ta scéna je naprosto zásadní pro zbytek děje. Nehoda, vole, Unfall! – taková školácká chyba v tak drahym filmu tak dobrýho režiséra nemá co pohledávat. O chvíli později jsem s wtf výrazem zkoumal, zda tam fakt mají svou čurdu Jason Bourne a Allan Grant. Mají. Za dalších pár desítek minut jsem zase pobaveně poslouchal, zda si Russell Crowe ohvídá fvuj auftvalfký pfízvug. Ohlídal. Tahle hra s divákovou (mou) pozorností je bohužel asi tím jediným, co udržovalo můj zájem, neboť zbytek je taková směska vypravěčského průměru, v němž se tu a tam vyskytne fakt dobrý nápad…mezi spoustou nápadu průměrnejch nebo blbejch. Jako by byl Taika Waititi něčím unavený či příliš pod vlivem producentů. Některé gagy jsou vysloveně dětinsky vypointovány, jiné se ale naštěstí promění v jakýsi running goat – pardon, running joke. Waititiho hravost se nicméně projevuje například v práci s hudbou – soundtrack obsahuje četné songy Guns'n Roses, což v kombinaci s tím, že Astrid, syn Heimdallův, si nechává říkat Axl po „chlápkovi s jedné pozemské kapely”, je povedený vtípek. „Legendy o…” jsou další z projevů osobitosti režiséra, jenž udělal z nudných vysvětlujících voiceoverů samostatné zábavné vsuvky. Nejvíce mi ale v hlavě utkvěl jeho smysl pro taškařici: plyšový králíček jako smrtelná zbraň pro mne trochu překvapivě byl highlightem celého filmu. Vyplývá z toho ale už zmíněná smutná skutečnost, že jako celek film příliš nefunguje a z jednotlivostí je vidět, jak velký potenciál se promrhal. Interesting fact na závěr: Ve filmu hrají různé drobné role děti Natalie Portman, Taiky Waititiho a Chrise Hemswortha a jsou i zmíněny v titulcích. V titulcích nicméně zmíněno není, že Gorrovu dceru Love, jejíž smrt je hybnou silou jeho touhy po nápravě světa, hraje další z Hemsworthových dětí, dcera India Rose. Prostě vejce vedle vejce. Celej film. ()

Yardie

Lepších 70%. Je to dost odlehčené, někdy až moc a jsou tam vtípky na sílu a trošku infantilní, ale naštěstí jich není moc. Jinak je humor slušný - ať už slovní nebo situační. Příběh zajímavý, střídají se vtipné pasáže s vážnými (těch je ovšem mnohem méně). Mně více seděly ty části vážné, temné. Ale to nic nemění na tom, že ten zbytek byl slušně udělaný. Celkem i vkusně a hladce fungoval přechod mezi nimi. Není už to to co bývalo, šlo to hodně směrem humor, takže film nemá takové "charisma" jako předešlé Marvelovky. Ale bavil jsem se, uteklo to rychle, na pohodu. Fajn to vidět, znovu bych nemusel, na rozdíl od předešlých Marvelovek. Rozhodně se mi to líbilo více než nový Doctor Strange. Howgh! ()

Zombi

Těšil jsem se, ale bohužel, fáze 4 mě zatím ničím nezaujala, a Thor potvrdil že nové marvelovky opravdu nejsou tak dobré, jako předchůdci. Ragnarok mě bavil, pořád to byl dobrodružný akčňák v komixovem podání a humorem navrch. Tohle je jen praštěná komedie s trochou akce pro děti a s dětmi. Zaporak je slušnej, ale pro jinej film. Slabé 3 hvězdy, a kdoví jestli za chvíli nepůjdu na 2, ten humor za každou cenu byl fakt otravnej. ()

Zyne

Boze, to bylo uz uplne trapne. Vtip a nadhled, ktery fungoval driv (nejen Thor, ale i Gunnovi Strazci), je tu degradovany do urputne snahy byt vtipny porad, coz vyzniva uboze, infantilne a fakt mi bylo trapne za vsechny ucastnene, nejvic mi bylo lito Balea. Jeho dramaticky vykon Waititi zasypal kozim hnojem a celkove je tohle dilo naprosto nedustojnym pokracovanim ()

Spacecore

Já teda čekal mnohem horší film, než jsem dostal. Upřímně mě zklamal Ragnarok v době, kdy z něj všichni byli nadšení a od tohohle jsem čekal teda větší průser. Možná to je důvod, proč mě film i vcelku zabavil. Kdyby po hodině neztratil brutálně tempo a neupadl do čiré průměrnosti, bylo by to fajne. Vtípky mě zase tak neotravovali, párkrát jsem se slušně zasmál a ty trapné vtípky se daly přehlédnout. Co mě bavilo, tak to byla počáteční stylizace do 80s heavy metalu. Takle to mělo zůstat klidně celou dobu, to bylo cool. Aj to hezky kopírovalo Star Wars, které jsou teď pod jedněmi křídlemi. Bavil mě Bale a linka s bohy. Jsem strašně rád, že se objevila Eternity, protože to je to, co vyhlížím celou dobu v této fázi (čtvrté?). Kosmické entity se tu zjevují jak na běžícím páse a já jsem nadšený, protože tady se nám odhaluje celá škála toho, co přijde. Komiksoví fanoušci moc dobře vědí, čeho všeho je to předzvěst a tak je to takový spiklenecký pocit, když se jen tak zjeví Eternity a normies netuší, o co jde, přitom to bude mít magnifikální podíl na rozuzlení těchto fází. No, ale zase způsob jakým se zjevila je meh, já kejvu jen na to, že tam vůbec je. Mohlo to být epičtější. No.. takže suma sumárům silná trojčička, oproti Ragnaroku, což byla slabší trojčička. Zklamán nejsem, protože jsem nic nečekal. Vlastně mi přišlo fajn, že se Thor opět někam posouvá, ať už citově, tak i fyzickým upgradem a dovedu si představit, že se na konci Secret Wars stane Runovým králem, nebo podobně silnou mocnou entitou. Jestli bude vykreslen ve filmech stejně jako u Hickmana před Secret Wars, čili jako jednoruký jednooký vůdce multiverzních Avengers, tak to bude skvostný a myslím, že tady se ten posun již ukazuje. ()

Oralfabet

Na jednu stranu to je takový odlehčený, bláznivý dobrodružství, kde vlastně na ničem nezáleží (divákovi, postavám ani režisérovi), na druhou stranu zápasí jedna z hlavních postav s rakovinou a záporák poháněný ztrátou své dcery chce pozabíjet všechny bohy... Zvláštní mix. Humor moc nefunguje, ty vážnější části taky ne, a na to, kolik to stálo, to vypadá dost hrozně, ale překvapivě mě to pořád relativně bavilo. MCU je však každopádně v dost tragickém stádiu a kdyby tyhle filmy úplně přestali točit, nijak bych se nezlobil. 5/10 ()

jarmik

Mám rád postavy, mám rád praštěného režiséra a mám rád i tu opět skvěle vybranou hudbu. Mělo to spoustu podivných míst, slabších míst, ale užil jsem si to včetně mečících koz. :) ()

tlamiczka

Obstojná komedie. K sérii o Thorovi už příliš bláznivá, ale jako samostatný film vcelku ok. Samozřejmostí jsou všechny moderní pokrokářské propriety, které vyžaduje jen hrstka libtardů a většinu díváků jen zbytečné otravují, ale to už je na moderním Holymúdu standard a už asi ani nemá cenu to zmiňovat. 50% ()

Brejlil

Nemá cenu naříkat, že jde Marvel do háje. Ono je to asi zákonité. Co kdysi před lety vypadalo jako srdcovka s vizí a kde se studio nebálo v rámci možností neotřelých myšlenek, to se po letech a spojení s Disney změnilo na stroj na peníze. Který sice tu a tam má co nabídnout, ale několik posledních filmů předvádí spíše křečovitou snahu a postávání na místě. Jakmile studio zjistí, že něco na "fanošuky" zabralo, tak to zopakuje. A spíše k horšímu. Taika Waititi dokáže napsat scénář s dramatickým obloukem hodným antické tragedie, ale "rozjebe" ho infantilními pokusy o vtip, nepříliš dobře fungujícími emocemi a brutálním a nefunkčním střídáním děsivě vážné polohy s absurdně groteskními vtipy. A nic z toho. Nuda. Na kterou se ovšem krásně dívá, protože se dostane vymazlené scénografie, velmi kvalitních vizuálních efektů a kupodivu ani ten "digibordel" tentokrát není tak hrozný. Ale nuda je prostě nuda... ()

bozka10

Konečne mi Marvel po dlhšej dobe brnkol na strunu.Chris je neskutočne zábavný a zábavný je aj nový Thor.Atraktívne prostredia, skvelá energia a dynamika,ktorej dáva parádnu plnokrvnú šťavu Guns N' Roses čo je jedna z mojich najobľúbenejších kapiel.Marvel ma po nejakom čase,ked plátnu vládne DC skutočne potešil a zabavil. ()

Blue.Shark

Nalejme si čistého vína, čtvrtý Thor nepřináší vůbec nic nového kromě ne až tak mělkého a skvěle zahraného záporáka s Christianem Balem. Tak nějak se dá pochopit jeho záměr pozabíjet obtloustlé mrakoplavce. Ovšem jediné, čím mohl Thor Čtvrtý okouzlit, byl over-the-top humor, který konkrétně mě zasáhl svou přitažeností za vlasy naplno. Marvelovky mě poslední dobou začínají dost nudit, ale tohle aspoň vystupovalo z řady když ne scénářem, tak formou, kterou je Waititi odlišuje úplně maximálně. Já to beru. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)