Rozdílem téměř dva a půl tisíce hlasů zvítězil James George Hacker ve svém volebním obvodu nad svými soupeři. O tom, že se stane ministrem nové vlády, by již nemělo být nejmenších pochyb. A ve hře je tolik zajímavých postů: místní hospodářství, zahraničí, zdravotnictví, energetika... Jim by si klidně troufl na všechny, spokojil by se i s tím nejméně významným. Jenomže kampaň na předáka strany vedl proti nynějšímu premiérovi, proto má takový nepříjemný pocit, že se mu tenhle jeho minulý postoj tak trochu vymstí. A zdá se, že ho jeho neblahé tušení nezklamalo. Jedno ministerstvo po druhém padá do klína některému jeho stranickému kolegovi a on pořád nic. Marně se vrhá ke každému telefonu, premiér nevolá. Co ještě zbývá? A zbývá vůbec něco? Ale ano, samozřejmě! Ministerstvo pro administrativní záležitosti! Co na tom, že je škodolibí televizní komentátoři označují za cosi na způsob politického hřbitova! Ministerstvo to je a Jim je odhodlán udělat na něm kus práce...

Sitcom "Jistě, pane ministře" vznikl v BBC již před dvaceti lety, mnohé z toho, z čeho si dělá legraci, je však aktuální dodnes. Mnohé ty zákulisní pletichy, intriky a maléry jeho hrdinů nám budou připadat důvěrně známé a bude se nám zdát, že autoři museli čerpat inspiraci někde úplně jinde, než za kanálem La Manche. "Jistě, pane ministře" má 22 dílů, volně na ně navazuje šestnáctidílné pokračování s názvem "Jistě, pane premiére"...

Ministra a posléze premiéra Jima Hackera ztělesnil Paul Eddington (1927-1995), jemuž tato role přinesla mimořádnou popularitu a oblibu nejen u prostých diváků, ale i u těch, jež svým výkonem parodoval. Margaret Thatcherová mu za ni např. udělila Řád Kommandera Britského impéria. (oficiálny text distribútora)

Lady_Tei

Po zhlédnutí prvního dílu jsem nevěřila, že se seriál stane mým nejoblíbenějším. Od té doby jsem ho však viděla už mnohokrát, pouštím si ho každou chvíli a vždy mě pobaví. Ministrova nechápavost, skvostný slovník sira Humphreyho a Bernardovy ´inteligentní´ připomínky – to je zaručený lék na špatnou náladu. První, seznamovací díl je možná trochu slabší, ale doporučuji zatnout zuby a kousnout do kyselého jablka. Tento seriál za to opravdu stojí. ()

aranek

Nejlepší komediální seriál, jaký znám. Pouštím si - případně YPM - vždy, když mám příležitost jednat s pražskou byrokracií a některé díly jsem viděl více než 20x. Týž komentáž k YPM. ()

Movie Maniak

Když jsem byl mladší a viděl jsem tenhle titul v televizním programu měl jsem pocit, že jde o nějakou politickou debatu a nevěnoval jsem tomu pozornost. Až po dlouhé době jsem viděl celou epizodu a musím říct, že mě to dostalo. Ač je seriál z osmdesátých let problémy, které v něm řeší jsou dnes stále aktuální. Absurdita politiky podávaná skvělým anglickým humorem. Vřele doporučuji i pokračování pod názvem Jistě, pane premiére! ()

bezdiakritiky

Hacker: jsme vláda, přece musíme vládnout! sir Humphrey: to si vážně myslíte?? vysoce postavení politikové jsou vlastně jen oběti, to tajemníci jsou ti ďáblové, kteří tahají za nitky, kují pikle a mohou za veškeré zlo, co je ho svět plný.... - brilantní britský humor, vysoce postavený pitomec, neskutečně dlouhé promluvy sira Humphreyho Applebyho, které ve výsledku vůbec nic neznamenají, ale vypadají, že ano - příhody z britské politiky, které by šly (pochopitelně s drobnými úpravami) aplikovat téměř na všechny vlády světa. ()

Humphrey

Pro mě osobně nejlepší seriál všech dob. Pro toho, kdo má rád britský humor, britské gentlemany, Británii vůbec, sarkasmus a ironii, je to skoro povinné. A má-li zkušenost ze střetů úřednické vůle s tou politickou, je to povinné zcela jistě. Člověk si taky uvědomí, že všechno už to bylo a dějiny se vlastně opakují. Jen mám dojem, že se pořád točíme v kruhu, nikoliv ve spirále (to je konec konců patrné i ze srovnání témat jednotlivých epizod JPM a JPP). ()

Bornd

Na tenhle seriál jsem asi ještě mladý, a nebo mně prostě politika strašně nudí. Málo vtipné a strašně suché. Ale zase dost pravdivé a zajímavé. ()

dthwinter

Ačkoli se bezpochyby jedná o vynikající britcom, přesto si nemůžu pomoct, ale jednotlivé epizody mi přijdou až příliš nevyrovnané. Možná to závisí na hlavním řešeném problému epizody, nebo je to jen subjektivní pocit, co se týče specifického okruhu satirického humoru. Každopádně podíl humorných okamžiků a mého následného zareagování smíchem kolísá, asi nejvyšší je ve třetí řadě. Nicméně se rozhodně jedná o skvost, zvláště když se epizoda nadmíru vydaří. Musím doporučit anglický originál, přestože při opravdu vybroušených multiverbizacích Sira Humphreyho se stávají titulky téměř nutností. 85% ()

Hejmy

Čistá esence britského humoru zasazená do politického prostředí. Když se dívám na zprávy o naších ubožácích z modré a oranžové, dycky si vzpomenu na pana ministra Hackera a jeho poradce.... ()

Merenre

Často se to nazývá sitcomem a formou to tak skutečně vypadá, ale na dnešní dobu už to na sitcom nemá onu kadenci vtipů, na kterou je divák zvyklý. Člověk se opravdu zasměje spíš sporadicky, ale jde o vynikající a velmi inteligentní, skvěle promyšlenou satiru se skvělými postavami (i ten humphrey je svým způsobem zajímavý, i když díl od dílu má člověk větší chuť vidět ho viset za střeva). Velké plus je, že si po celé tři série díly udržují víceméně podobnou kvalitu (jsou zde samozřejmé více a méně zdařilé, ale k velkým skokům nedochází). Mínus je, že téma je velmi omezené a všechny díly mají prakticky naprosto stejnou základní šablonu: ministr něco vymyslí, tajemník se mu to snaží rozmluvit a zabránit mu v konání...jednou získá navrch ten, podruhé onen. ()

zigy

Parádní zábava, ale POZOR, varování: Až příliš pravdivé, občas je z toho člověku až smutno...vtipné je to sice úžasně, ale příznivci demokracie spláčou nad výdělkem, protože zjistí že žádná demokracie není a snad ani nikdy nebyla, vládnou nám totiž námi volení blbci a korytáři = politici a nikým nevolení úředníci, kteří si dělají, co chtějí. Volby jsou k ničemu, protože tyhle blbce vystřídají jiní. ()

Karbos

Společně s Haló Haló, můj asi nejoblíbenější britský sitcom, ze zlatých časů britské komediální tvorby. A to že i dnes po 40ti letech působí většina dílů jako z dnešní doby, nám ukazuje, že ono to v sobě může mít minimálně stejnou porci reality jako humoru, takže i když se člověk ve směs královský baví, občas ho i zamrazí :) *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (viac)