Rezbár Geppetto vychováva oživenú bábku Pinocchia ako vlastného syna. Pinocchio však nie je úplne najvzornejší chlapec a nechá sa ľahko zviesť k darebáctvam, vďaka ktorým prežíva veľké množstvo rôznych dobrodružstiev. Jedného dňa je podvedený, unesený a naháňajú ho banditi naprieč svetom plným neuveriteľných netvorov – z brucha obrej ryby sa cez zem hračiek dostane až na pole zázrakov. Podarí sa Pinocchiovi uniknúť a splniť svoj sen stať sa skutočným chlapcom? (Continental film)

kajas

Příběh neposlušného dřevěného panáčka, který se chce stát chlapcem, mi nijak nepřirostl k srdci ani díky roztomilé Disneyho verzi, a už vůbec ne po četbě italské předlohy, která mě v dětství vlastně docela vyděsila. Od Garroneho jsem očekávala příklon právě k hororovým prvkům hojně přítomným v knížce a z výsledku tak rozhodně zklamaná nejsem, nevím ale, co budou na některé opravdu temné scény říkat rodiče s menšími dětmi. Snímek jde totiž do našich kin pouze s českým dabingem (o původní znění jsme bohužel byli ochuzeni i na Dnech evropského filmu, což mě zarazilo a docela mrzelo), čímž jde distributor jasně naproti právě nejmladším divákům. Ti budou dost pravděpodobně vylekaní, zaražení a po dvou hodinách patrně velmi znudění. Garrone přitom dokáže vykouzlit vizuálně působivé obrazy, některé epizodky ale mohl klidně vynechat a přidat tak na tempu rozvláčného vyprávění. Snaha dobrá, ale nic víc. ()

Aljak

Zmiešané dojmy, ale skôr podpriemerné. Na jednej strane treba uznať, že po technickej stránke to bolo zvládnuté naozaj precízne, ale akoby to stratilo tú svoju dušu, ktorá z toho vyžarovala v tom starom animovanom Disney prevedení. Proste tomu chýbala tá niekdajšia aura, a mám pocit, že to bolo celé zaobalené do dosť pochmúrneho vizuálu, ktorý pôsobil chtiac nechtiac akosi depresívne. (či to len na mňa?) ()

Streeper

Já se na to tak strašně těšila. Pinocchio nepatří mezi mé nejoblíbenější pohádky, vždy mi přišla taková strašidelná a depresivní, ale podle mě je to pro filmaře obrovská výzva co se živého filmu týká. Tihle je ale bizár. Do kolen mě dostal cvrček velikosti batolete, hlemýždice a mluvící tuňák. Možná na to jen nejsem zvyklá kvůli Disney, ale tohle bylo na mě moc. Až na tohle a pár malých drobností je to vizuálně ale krásně zpracované. Pinocchio vypadá realisticky a opravdu povedeně. Nicméně jako celek se mi to nelíbilo. Bylo to příliš dlouhé, negativní, depresivní, nic pro mě. Disney je za mě pořád lepší a doufám, že další live-action Pinocchio bude povedenější. ()

dubinak

Pohádka pohádek byla o chlup lepší a barvitější, ale Pinocchio nabídl taky pár dost bizarních výjevů, které zůstanou v hlavě. Nejvíc cením asi určitě masky a děsivé scény, které pokud vidělo nějaké dítě, dost dobře z toho bude asi chvíli traumatizované. Škoda jen přepálené stopáže, která přispívala k tomu, že byly scény zbytečně zdlouhavé a mělo to utahané tempo. Jinak se ale jedná o osobitý italský kousek, jehož režiséra budu nadále sledovat. ()

filmmovier

Dlouhé čekání se vyplatilo. Nádherná věc. Film krásně vypadá, je krásně natočený, má krásné obsazení, prostě je celý tak nějak krásný. Místy se vůbec nebojí trochy té temnoty a záběrů do pohádek nevhodných. Holt se mi to líbilo a v zásadě jsem velmi okouzlen. Senzační dobrodružství, více než poctivá fantasy záležitost a přesto je to stále pohádka, i když pravda, pro děti rozhodně odrostlejší, ale myslím, že to vůbec není na škodu. Vlastně je to první Pinocchio, kterého jsem viděl a jestli jsem znal knižní podobu, to bohužel nemohu posoudit. Za mě tedy náramná spokojenost, vůbec jsem totiž nepředpokládal, že se mi to bude tak líbit, ale ten film má všechno, včetně (nejen) závěrečného pohlazení po duši. Mix Tima Burtona a Terryho Gilliama, přesto nejen vizuálně originální a nepřipomínající ani jednoho z nich. Prostě krásná věc. A hudba je taky krásná. Velmi silné čtyři hvězdy. 80%. ()

Jaro.Krafcik

Pinocchio je ďalším filmom ktorý sa ma dostať do kín, aj keď sa na toto určite nebudeme chystať, musel som si to pozrieť. Keď som videl predošlého asi z roku 2002 ubehol nejaký čas. Potešil návrat starého známeho herca, ale táto nová verzia a dĺžka mi nejak nesedeli. A celkovo film nejaký väčší dojem na mňa nespravil. Aspoň to mám pozreté a ušetrili sme jednu návštevu kinosály. 3* ()

patrikus

Problém vidím pouze ve scénáři a místy i v režii. Nevím, kde došlo k rozhodnutí vydat se vlastní dramatickou cestou a příběhem trochu pootočit. Rozhodně je problém, že je film příliš dlouhý a nesnesitelně se vleče. Myslím, že by se dal odvyprávět za klasických 90 minut. Rád stravím v kině celé dvě hodiny, ale příběh musí šlapat. Je zvláštní, že čistě dějové pasáže bez dialogů byly odvyprávěny relativně svižně. Jakmile se ale jednalo o dialog, film se takřka zastavil. Zajímavý byl Rozhodně Roberto Benigni, který nakonec dostal více prostoru, než je v půbodní předloze. Bohužel však tento prostor nevytěžil naplno - jeho delší expozice bylo pro diváka jen čekání na děj. Někdy by pomohl rychlejší střih, převážně šlo ale o problém scenáristy, který asi neznal tlačítko delete. V případě, že by jsme odpustily tyto dramaturgické záležitosti, máme před sebou krásně smutný, vizuálně bohatý a animačně nápaditý snímek s krásnou hudbou (ovšem na Piovaniho to nemá), špičkovým zvukem a velmi citlivým Benignim, který v soušasné kinematografii skutečně chybí. Celkem slušný byl i český dabing v režii Martina Těšitele, ovšem co se týče Benigniho - špatně obsazený. Viděno v kině Lucerna 19.6. 2020 ()

Hanys_

Dost mouder a nenápadných životních rad pro děti. Na druhou stranu je to dost temné (Pinochio "cestuje" po světě a potkává čím dál divnější lidi), takže nevím jestli to je pro ně vlastně vhodné. Trochu bych to vizuálem přirovnal k temnějšímu Nekonečnému příběhu, který by točil Burton v té lepší formě. 6/10 ()

Petr.Kocfeld

Pinocchio je bezesporu výborným,koukatelným a fantazijním filmem.Tento snímek se mi docela líbil.Nezbedná loutka Pinocchio je trochu hloupá,ale učí se rychle.Prolhaný synek tesaře Geppetta(Roberto Benigni)zažívá různé peripetie a dobrodružství...Benigni si zápis do historie filmu určitě zaslouží.Tento snímek je přátelský,fantazijní i lidský.Působí dobrým i trochu tajemným dojmem.Pobaví i potěší starší i mladší generaci diváků. ()

Ripley

Již knižní Pinocchio je hodně divná záležitost a zde ji ve svoji vizi proměnil režisér s osobitým a víceméně absurdním až bizarním stylem a podobně jako u jeho předchozí Pohádky pohádek,také zajímavým a nevšedním výtvarným zpracování. ()

gumolit

Trochu bizarné dosť podobné sGillianom ovšem som rád že knižnej predlohy sa to držalo skoro na chlp a že Bennigni zase nehral Pinocchia. Príbeh o drevenej bábke bol vždy trochu na hlavu, ()

el.zapikano

Znepokojujúce a bizarné. Chcete vidiet Pinokia s obhorenými nohami alebo obeseného Pinokia? Nech sa páči, v tejto divnej ''rozprávke'' uvidíte nie len to. ()

filipvrbik

Ten film je hrozný, naprosto příšerný kýč- ze začátku to ještě jde, ale jak se tam postupně objevují stvůry a nestvůry, je to děs..20% ()

nonick1

Vizuálně doslova uhrančivá záležitost. Imaginárium Mattea Garroneho, ve kterém úchvatné záběry krajiny soupeří o pozornost s mistrovsky ztvárněným příběhem putování oživlé dřevěné loutky. Mimochodem - spousta režisérů by se tu mohla přiučit, jak bravurně lze využít digitálních efektů. Regista incredibile... ()

BOURQUE

V posledných rokoch sme sa dočkali niekoľkých spracovaní svetoznámeho príbehu Pinocchia. Pinocchio je srdcovou záležitosťou nestarnúceho Roberta Benignia, ktorý tu pre zmenu si stvárnil rolu Geppetta. Pekné kostýmy, miestami kompletne prekopané prvky príbehu s jedným pekným a dojímavým záverom. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()