WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (9)

Pred živým publikom (2021) (E01)

Chápu, že filmovými blockbustery zhýčkaní fandové nedokážou ocenit trošku umělecký náhled do teprve se rozbíhajícího postranního příběhu dvou nejmocnějších postav z řady Avengers, ale nechápu už jejich potřebu seriál shazovat do nízkých čísel. Stejně tak, jako bylo předem avizováno, že se na věc půjde i částečně s humorem, bylo i oznámeno to, že háv sitcomu nebude mít dlouhého trvání. Tak nač ten hate. ()

Nechaj ten ovládač (2021) (E02)

Veškeré džouky, které pochopí jen celým MCU políbení fandové, nesmírně kvituju. Na Elizabeth Olsen se nedá vynadívat a Paul Bettany konečně dostává coby Vision pořádný prostor v porovnání s jeho pár dialogy v předešlých filmech. ()

Teraz farebne (2021) (E03)

Vypadá to, že se nám komedie už pomalu převrací do toho napínavějšího hávu a už teď jsem zvědav, co na nás všechno čeká. ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

Důležité vysvětlení prazvláštního zasazení seriálu konečně dorazilo a od teď to, doufám, bude už jen napínavé a šokující. ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Pozoruhodný recast jedné kdysi pro Marvel a hlavně Wandinu linku podstatné postavy mi vůbec nevadí, přestože jsem měl v této roli raději původního herce, nikoli toho z vedlejšího vesmíru u Foxů. To, jak dokáže být prozatím stále ještě schovaná Scarlet nebezpečná pro své okolí, zasluhuje páté epizodě pátou hvězdu. ()

Úplne nová halloweenská strašidelná epizóda (2021) (E06)

Není to žádný šlágr, ale každičké pomrknutí na jakýkoli jiný film nebo seriál (doufám, že odkaz na Kick-Ass pochopilo vícero lidí) mě ohromně hladí po duši. ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

To boření čtvrté zdi jsem zrovna včera vyzdvihoval už u ujetého Paradise PD a musím uznat, že komediím to svědčí mnohem víc, byť tady to na první pohled vypadá, že taky sledujeme spíše sitcom, než seriálové navázání na obrovskou sci-fi událost jménem Avengers: Endgame (díky Visionovi spíš asi Infinity War). ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

Mile rád znovu uděluju pět hvězd, protože ono vysvětlení celého pozadí propojujícího poslední Marvel film a tenhle seriál už bylo opravdu potřeba. Rovněž už můžeme pomalu ale jistě konečně oprávněně říct, že nás čekání setkání se Scarlet Witch. Až doposud to byla prostě jenom Wanda Maximoff. ()

Finále (2021) (E09)

Rozhodně bych sezónní finále hned nezametal pod koberec a už vůbec nenadával na nedotažené CGI. Stále se jedná o Marvel a i když jeho výtvor nevidíme na velkém plátně a celé české obecenstvo dokonce ilegálně (kolik z nás si upřímně změnilo VPNku a kouká opravdu na Disney+), tak tohle studio nemá už roky na poli vizuálních efektů žádnou konkurenci. Příběhově bylo už potřeba jakkoli zakončovat a jsem upřímně zvědav, zda se bude navazovat druhou sérií, či nás Wanda nebo Scarlet Witch čeká jen v druhém Doctoru Strangeovi. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři