WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (8)

Pred živým publikom (2021) (E01)

Začíná zcela nová kapitola celého MCU. Wandavision nám bude v jednotlivých epizodách představovat dobové sitcomy. První epizoda připomíná 50. léta. Seriály, na které se odkazuje by měly být I Love Lucy a I Married Joan. Příběhově se zatím skoro nic neprozradí, pouze závěrečných pár sekund naznačí a to je vše. Je chvályhodné, že se Marvel, potažmo Disney, pokouší o jiný přístup ke svého komiksovému universu a myslím si, že jako diváci z toho bude těžit. Úvod je pozvolný a dost zamrzí pozvolné dávkování a nemožnost pořádného binge. Přesto se těším, co nás ve výsledku čeká. ()

Nechaj ten ovládač (2021) (E02)

Přesouváme se do 60. let. Podkladových seriálem by měl být Leave It To Beaver. Tato epizoda fungovala lépe. Olsen si ji náramně užila, bylo to vidět z každého záběru. Humor na mě působil taky více. Prozatím se stále jenom můžeme domnívat, co o se jedná. Je Wanda někde vězněná a mučená? Byl na ní smutek ze smrti Visiona přespříliš a ona se zhroutila a nevědomky si vytvořila umělou realitu? Na odpovědi si budeme super ještě pár týdnů počkat. Je zajímavé, že po Stark Industries, se v této epizodě vyskytla připomínka na Struckera a Hydru. ()

Teraz farebne (2021) (E03)

Sedmdesátky, barva, reference na The Brady Bunch a The Partridge Family. Třetí epizoda už mě začala celkem unavovat. Laughing track mě vytáčel do nepříčetnosti, nepatrný náznak posunu přinesla až poslední minuta a přestože si to Olsen skutečně užívá, všechny sitcomy před začátkem natáčení poctivě nakoukala a dokáže tak vystihnout ten autentický herecký přednes, jaký se od ní v daný moment očekává. To však nedokáže nahradit prozatím velmi pomalé tempo. Máme za sebou hodinu a půl děje a už se začíná otáčet ta prvotní nadšenost z něčeho nového a dostavuje se otupělost s recyklace stejné mantry. Příště už by to chtělo pořádně šlápnout na plyn. ()

Prerušujeme vysielanie (2021) (E04)

Velmi potřebná epizoda. Změna stylu, kupa pomrknutí, vnesení informací do tohoto mixu. Lovci easter eggů se z této epizody pomějí. Navíc jasná ukázka toho, že k pochopení následujících filmů v rámci MCU budete opravdu potřebovat sledovat i seriály, což bude pro některé lidí zásadní problém, když zatím ani Disney+ u nás oficiálně nenajdeme. Tvůrcům to zase poskytuje prostor k prohlubování postav i dějových linek. Myslím si, že jako diváci z toho budeme těžit. ()

V špeciálnej epizóde... (2021) (E05)

Jednou epizodou, jednou minutou Feige a všichni, kdo stojí za MCU, rozmetali realitu filmových vesmírů. Tohle je jeden z momentů, na který se bude odkazovat jako milník zábavného průmyslu. Proč? Protože dochází k fúzi monumentálních rozměrů! Všichni hlavouni řídící studia proklínají vše okolo sebe, protože nemají někoho jako Feige. Mám husí kůži. Jsem napumpovaný adrenalinem. Navíc to byla výborná epizoda plná smíchu, napětí a velmi reálného smutku. PS: Reklama na útěrky velmi pobavila. Lagos. Když ztropíte nepořádek, který jste nechtěli. Wanda a její trauma ze začátku Civil War. ()

Úplne nová halloweenská strašidelná epizóda (2021) (E06)

Přišlo výraznější zpomalení tempa. Epizoda se zaměřila na humor, který naštěstí docela fungoval. Hlavní děj ale stagnoval. Nikomu se nechtělo příliš postupovat vpřed. Díl nebyl špatný, ale s klidným srdcem bych ho mohl přeskočit a úplný závěr se zdál uspěchaný a zbytečně urychleně ukončený. Chybělo tomu ještě tak pět minut. ()

Preborenie štvrtej steny (2021) (E07)

Dobrá, úvod se trochu táhl, protože je tady narativní komplikace s kterou tvůrci pracují. My jako diváci máme více informací než velké množství postav. Ty tedy objeví střípky nám již nějakou dobu známé a proto se v některých částech přešlapuje. Není to omluva tvůrců, ale dělají to naštěstí ve stravitelném množství. Od poloviny epizody se ale rozjede sled událostí, který vám nedá ani na chvilku oddechnout. Dialogy posouvají děj, představují se nové schopnosti, postavy, výrazně se vše posune vpřed a pak bohužel rychle přijde konec. Zbývají dvě epizody a vypadá to na děsivou jízdu plnou magie a superschopností. Jako celek jde o úctyhodný projekt, který celé MCU a komiksové adaptace výrazně obohatí. Reklama mě odrovnala a máme tady první potitulkovou scénu! Sitcomová část odkazuje na Office a Modern Family. ()

V predchádzajúcich častiach (2021) (E08)

Krásná ukázka toho, jak se má pracovat s postavou. Dejte ji pořádné podhoubí, dostatek času na projev a máte postavu, s kterou s dá skvělé pracovat. Tohle je jeden z důvodu proč MCU je tak populární. Buduje se na prostoru několika hodin děje a vy se za ten čas s postavou prostě sžijete. Její trable i vítězství na vás pak působí více a úderněji. Dobrá práce. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Fantastická čtyřka, vlajková loď příštích marveláckých let, opět získává reálnější kontury. Ústřední kvartet je již jasný, v hlavních rolích se objeví Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Ebon Moss-Bachrach… (viac)

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři