Chvenie 4

• Česko Chvění 4: Začátek legendy (viac)
všetky plagáty

Připravte se na to, že vámi prequel původního Chvění otřese! Neviditelný predátor likviduje havíře z odlehlého hornického městečka Rejection v Nevadě. Majitel dolu, Hiram Gummer (Michael Gross), pradědeček Burta Gummera z původního Chvění, si najme žoldáky, aby lidožrouta zlikvidovali dříve, než ho nestvůra připraví o existenci a veškerý výdělek. Rozpoutá se totální válka. Boj, který začíná v hlubinách země, eskaluje v ulicích městečka! (Magic Box)

A.L.E.S.

Upřímně řeknu, že jsem tento díl nepochopil. Až do třetího dílu šel film pěkně chronologicky za sebou, ale čtyřka se vrací o sto let zpátky do minulosti, abychom poznali, jak legenda vlastně začala. Není zde odkaz na žádný díl (díky časovému posunu ani nemůže), takže si jej zkušený divák může zařadit na samotný začátek. Každopádně film sám o sobě mi přináší díky tomu jen poloviční pobavení než ostatní díly. Jediné pozitivum je, že pochopíme, proč Burt Gummer má zbraně v takové oblibě. ()

lennyd

Malé hornické městečko je sužováno útoky obřích podzemních červů, kteří kompletně zastavili těžbu (a těch několik ještě ochotných horníků bylo rozsápáno na cucky). Majitel dolu, pan Gummer (Michael Gross), osobně přijíždí do města, aby zjistil co se s těžbou stalo. Ve městě najde jen několik posledních obyvatel, kteří se ale také chystají k odjezdu. Gummerovi se podaří je přesvědčit, aby ještě ve městě zůstali. Všichni ale budou muset vytáhnout poslední zbytky síly k boji o záchranu života... Jako většina "x-tých" pokračování se i Chvění svým čtvrtým dílem přiblížilo ke dnu, a s pátým dílem už by to asi bylo na odpad (naštěstí snad mají autoři natolik pudu sebezáchovy, že červy nechají tam kam patří - leč něco mi říká, že se brzy dočkáme - jak je teď moderní - restartu celé série). Každopádně tento díl se snažil k celé sérii přidat punc originality (minimálně prostředím se mu to docela i povedlo) a vtipu (tady už to bylo horší), nicméně zbytek už je jen na odpis - příběhem, hereckými výkony či vizuálním zpracováním film rozhodně neoslní... ()

demented

Brutálna stopáž v porovnaní s ostatnými súputníkmi žánru (alebo s ich pokračovaniami) je hlavným problémom, ktorý zlomil tomuto filmu väz. Film sa neskonale vlečie a miestami je to fakt nehorázna nuda. Obsadenie talismanu celej sérky (nie, graboidi ním rozhodnenie sú) Michaela Grossmana do mierne atypickej úlohy, rovnako ako prenesenie deja na divoký západ mali zrejme priniesť trocha osvieženia do už mierne zatuchnutej série. Podarilo sa to ale len čiastočne. Triky sú rozhodne lepšie než v predchádzajúcom diely a tiež mi nie sú jasné námietky niektorých užívateľov (Shit) o zmutovaných príšerách. Podľa mňa majú graboidi identický vzhľad ako ich bratia v jednotke, dvojke alebo trojke. Stále lepšie ako televízny seriál... ()

Danny F.

Věřím že jsou ještě nudnější filmy než tento ale opravdu mě nezaujal. Červi byli rychlí a jedna scénka ,včetně finálni, stála vážně za to. Proto jedna hvězda navíc. Celkově nudné. 35% ()

drackula

Neviem prečo, ale pre sériu o obrých podzemných červoch mám akúsi slabosť. Tento diel je jednoznačne najslabší zo série, avšak úplný odpad to nieje. Film si vychutnáte iba ak ste videli, respektíve vás zaujali predošlé diely. Ide o veľmi jednoduchú, naivnú horror-komédiu ktorá sa neberie vôbec vážne a pri ktorej som sa vcelku príjemne bavil. 50 % ()

Circumscriptor

Dlho som rozmýšlal, ako sa mám k tomuto filmu postaviť. Má to veľa hluchých miest a ešte sa to aj odohráva ďáááleho pred rokom 1990. A to sa nemalo. Graboidi sa však po prvý raz objavili až v roku 1990. Tak čo to má potom znamenať? Mimo iného to na mňa celé pôsobí nejak lacno ale ešte že tam dali Punt gun. Tá udržala film ako tak nad vodou. ()

bruceman7

Po shlédnutí celé sériie konstatuju, že tenhle díl je druhým nejlepším. Oproti nejslabší dvojce a ucházející trojce je tohle skutečně osvěžující změna. Vtipné a dobře udělané. 6/10 ()

iXtr3m3

Najslabšia časť. Osadenstvo by nebolo zlé, ani zasadenie do minulosti, ale tie kulisy, to bola fakt že otrasná bieda. Veď toto snáď ani nemalo rozpočet. ()

Holina

Mě tady vůbec nesedělo to zasazení do divokého západu a minimum práce s graboidy. Na druhou stranu je tu mizerný Billy Drago jako malé osvěžení a jak již bylo kýmsi řečeno, atmosféra ujde. ()

farfalla

Čtvrtý příběh o obřích červech se vrací do období osidlování Divokého Západu. Červy jsou jenom tři a skoro je není vidět. Zdá se, že producent se rozhodl použít Spielbergova principu z 'Jaws', že zlo úplně neukáže, a tak postačí jen krátké prostřihy. Jenomže stylově a mentálně skočil hodně hluboko. Tento film už nemá skoro žádné napětí, až na pár scén, například kradení podlahy. ['Tremors' (1990), 'Tremors II: Aftershocks' (1996), 'Tremors 3: Back to Perfection' (2001), 'Tremors 5: Bloodlines' (2015)] ()

Matli

Milé překvapení, žádné přeplácané nucené efekty, dějově originální a celkem dobře natočené, i ty herecké výkony jsou tak trošku na úrovni. Hlavně už ne žádné chvění :-) 42% ()

Aurus

Za nejslabší díl jsem bral jedničku která mi přišla jako čistě průměrný hororový film ale tato čtyřka mě sklamala. Příběh je docela dobrý, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je docela špatná, atmosféra tu neexistuje, napětí je zde asi jenom jednou, lokace jsou docela zajímavé, akce tu je docela povedená a kamera filmu je velmi povedená. Jediné co zde mohu pochválit je kamera která je hodně dobrá ale vše ostatní je buď podprůměrný nebo hodně špatný. Za mě 4/10. ()

Rathalos

Stvorka ma dost sklamala,nudna,malo-akcna a nezazivna zalezitost,pri ktorej som zaspaval,viac ako dve hviezdicky nedam a to som este stedry...:-) ()