17-ročná Daphne Reynolds má všetko po čom túži každé dievča - alebo to tak aspoň vyzerá. Táto mladá duchaplná Američanka má jedinečný vkus, nekonvenčné, ale dobré vzťahy so svojou bohémskou matkou Libby a budúcnosť plnú možností. Ale aj napriek týmto sľubným vyhliadkam sa Daphne cíti neúplná. Rozhodne sa začať žiť mimo fantázie z kníh a preto nasadne do lietadla smerujúceho do Londýna, aby tu našla svojho dlhochýbajúceho otca. Tu rýchlo zistí, že jej otcom je vysoko vážený politik Lord Henry Dashwood. Keď sa však zjaví pred svojím otcom, ktorý netuší, že existuje, vo vysokej spoločnosti spôsobí zmätok, ktorý by mohol ohroziť jeho politickú kariéru. To však Daphne nemá v úmysle a preto potlačí svoje skutočné ja, tvári sa ako správne dievča a ponorí sa do víru zachmúrených britských udalostí. Ani s Henryho podporou sa však Daphne nedostáva pomoci od jeho snúbenice a jej žiarlivej dcéry, ktoré jej znepríjemňujú život na každom kroku. Nakoniec jej príde na pomoc Ian, šarmantý miestny hodobník, s ktorým sa Daphne pokúša dokázať, že láska a čistá duša môžu zachrániť všetkých. A tak aj ona pochopí, že ak chce byť dcérou svojho otca, musí byť sama sebou. (oficiálny text distribútora)

AndrewNewman

Tieto úlohy sa Colinovi hodia najviac. Charizmatický sympaťák, trochu "ťuťo" avšak v podstate veľmi správny chlapík. Amanda je samozrejme sympatické dievča, voči ktorej som nikdy nič nemal. Fajn komédia, ktorá neprekvapí, ale ani nesklame. ()

StormyWhispe

Dnes by som tomu filmu dala ťažko 1* (klamem, kvôli Colinovi Firthovi by som dala hneď aj 2), ale pamätám si, že keď som mala nejakých 13, tak som ten film zbožňovala a vždy keď išiel v telke, nadšene som pred ňu sadala. A už len pre tú nostalgiu dávam hviezdičky 3 a tíško mlčím, čo všetko na tomto "skvoste" bolo zlé. ()

blazma

Tady je mi to líto ale ať se snažím jak koliv tohle je prostě až moc hloupá rodinná komedie která se z vás snaží udělat naprostého blbce. Takhle mi to prostě přijde. ()

Simon@

Víte, mám-li být upřímná, toto je můj první opravdový komentář a jsem ráda, že ho mohu věnovat právě tomuto filmu. Díky němu jsem totiž pochopila, jak je důležité mít vlastní sen a jít za ním za každou cenu, ač se to možná zdá někomu naivní a hloupé. Je to upřímná, milá a vtipná romantická komedie, která navíc oplývá skvělým hereckým obsazením. ()

Blecha

Je to sice průhledná komedie, postavy jsou krásně černobílé, ale já jsem se při ní výborně bavila. Amanda je krásná a milá, Colin je prostě skvělý a pohádky o popelce jsem měla vždycky ráda... ve všech možných podobách:-) ()

racing666

Je pravda, že je to naivní a já nevím, co všechno už tu bylo zmíněno... ale hlášky jsou tam dobrý a Colin Firth to hraje perfektně. Pro mě 3,5* = 70% ()

Je to ohrané a je to neoriginální, ale bylo to milé a dalo se na to koukat a jeden se nechytal za hlavu...tedy, ne až tolikrát, jak by od toho mohl čekat :) ()

gpx odpad!

Zoufalá snaha vytvořit "srandu" na úkor Anglie je k smíchu, ale úsměv nevyloudí. Glorifikace amerických způsobů je k pláči, ale slzu neuroníte. Když k tomu přičtu fakt, že hlavní hrdinka není ani kočka ani pes, vychází mi z toho pořádně umaštěný ODPAD! ()

rytir1

Některá hodnocení zde jsou myslím dosti nadsazená, v příjemném pohodovém filmu nemůže nikdo chtít hledat režii Tima Burtona...Výkony skvělého Colina i krásné a střelené Amandy stojí jistě za podívání, film není nijak zvláště velkou kvalitou, ale ani úplnou hrůzou. Jistě příjemná odpočinková podívaná pro ty co rádi rodinné komedie. A je-li na tomto a jemu podobných těchto filmech vše tak dokonale předvídatelné jak někteří píší, pak nechápu proč na to koukají a nakonec tomu dají za tři hvězdy:-))) ()

david666

asi jsem divný ale já ten film prostě má rád. Ačkoliv je předvídatelný, přeslazený a vlastně by se dalo říct, že obsahuje veškerá klišé. Ale tady mi to kupodivu nepřipadá nějaké divné - k tomu má oblíbená Amanda Bynes. ()

jessic

Prostinký příběh o chudé popelce, která odjede do Londýna hledat svého otce, kterým je vysoce postavený lord, ztvárněný Colinem Firthem. Vtip měl možná vzniknout ve střetu přirozené americké dívenky s britským snobským prostředím, ale scénář se moc nevydařil a ani neherečka Amanda Bynes a ostatní křečovité postavy to moc nevytrhli. ()

Fantasy

Námět a příběh docela šel, sice se dal děj snadno odhadnout, ale i tak to byla místy zábava. Oprávněně tedy házím film do šuplíku společně s Protivný sprostý holky, LOL, Královnou ročníku, atd. Hudba nic moc (no, možná jedna nebo dvě písničky byly docela ucházející) a herecké výkony... no, jak to jen říct. Horší než u LOL, kde většinu filmu zachraňovala Demi Moore a (ano, přiznám to veřejně) Miley Cyrus, ale pořád o 1000% lepší než Protivný sprostý holky, který byly... jak jen to říct slušně... ale, kašlu na to, řeknu to na férovku -> totální pí***ina! Chápu, že Amanda Bynes je ústřední postava (a kdyby nasadila jinej výraz, věřila bych jí to hraní mnohem víc), ale (alespoň) pro mě je nejhlavnější Colin, ve scéně s motorkou je frajer! Sice jsem ho ze začátku nenáviděla, ale čím víc se blížil konec (mimochodem přeslazený jako marcipán), tím víc se mi líbil. A taky Amandin princ na bílém koni, ale jen kvůli té kytaře. Zpět k tématu. Některé scény byly vtipné, jiné působily spíš divně, ale v průměru se to tak nějak srovnalo. Závěr? Doják s předvídatelným dějem a ucházejícím hereckým osazenstvem. ()