Neúspěšný herec v roli úspěšné herečky, to je Dustin Hoffman v jedné ze svých nejzábavnějších rolí. Dustin Hoffman hraje Michaela Dorseyho, schopného herce, respektovaného jeho kolegy. Ale díky své reputaci náladového herce nemůže získat práci. Jednoho dne dostane nápad. Když nemůže dostat práci jako muž, proč to nezkusit jako žena. Začne se vydávat za Dorothy Michaelsovou a dokonce vyhrává konkurs na roli v televizním seriálu. Brzy se tento pořad stává známým po celé Americe a začne se dít spousta věcí. Za prvé - stává se miláčkem amerických domácností. A za druhé - zamiluje se do mladé herečky a neví si rady jak dál. Kromě Dustina Hoffmana uvidíme režiséra Sydneyho Pollacka v roli jeho agenta. Jessicu Lange jako onu mladou herečku a Charlese Durninga v roli jejího otce, který se zamiluje do Michaela nebo vlastně do Dorothy! Film, který je předurčen k tomu, aby se stal klasikou. (oficiálny text distribútora)

Oralfabet

Má to dva hlavní elementy, které potřebuje každá dobrá komedie. Dobrý scénář a Billa Murrayho. Navíc Dustin v hlavní roli zase jednou celkem předvádí svoje herecké skills a zvládá bez problémů hrát ženu a dokonce i muže, který hraje ženu, což je možná ještě obdivuhodnější. Mohlo to být asi o něco kratší a taky bych se tentokrát asi obešel bez romantiky a vystačil si jen s komedií, i když nevím přesně, jak by to fungovalo. Možná by stačilo, kdyby Julie na konci řekla: "Je mi líto, ale seš fakt divnej, už tě nikdy nechci vidět, přestaň se stýkat s mým otcem."... Pravdou totiž je, že některé okamžiky (třeba, když spolu leží v posteli) byly trochu creepy. Jo a hudba se mi moc nelíbila. Osmdesátky no. 8/10 ()

hacho

Jednoznacne vyborna komedie. Mrzi me, ze jsem ji nevidela v originale, protoze Hoffman ma pomerne hluboky hlas a tak musi byt zajimave, jak namluvil svou "zenskou roli". ()

thunnus

Hoffman je v téhle roli nezapomenutelný a Jessica Langeová krásná. Některé scény jako třeba ta s přiznáním v přímém přenosu jsou jedny z nejvtipnějších, jaké byly natočeny! ()

Emzet

Když už nic jiného, tak Tootsie dokazuje, že můj miláček Dustin Hoffman je schopný opravdu ČEHOKOLIV - včetně přeměny v ženu a rozpoutání celé komedie okolo toho. Opravdu, Pollack nePollack, bez Dustina by tento film byl poloviční, čtvrtinový. Vždyť už jen ty krátké scénky, kde jsou on a Murray jsou perfektní. Je sice pravda, že vzhledem k reputaci snímku jsem čekal ještě možná o malililinko víc, nicméně stejně jsou toto jedny z nejsilnějších 4hvězd, co jsem kdy filmu dal. ()

Caine

Tahle Ordinace v Dustinově zahradě má prostě něco do sebe. A i Bill Murray mu nakonec řekne že je děvka - no není to ocenění ženského převleku jedna báseň??? ()

waits

Pro mě je Tootsie dokonalou komedií, součástí zlatého fondu filmové zábavy. Film vůbec nezestárnul, Hoffman je výtečný a jeho Dorothy je asi jedinou ženou hranou mužem, která tak doopravdy vypadá. Výborně ale přihrávají i ostatní včetně režiséra Pollacka v roli Hoffmanova agenta. Humor je jemný ("Doufám že ti bonbony chutnaly. Dal jsem je jedný holce. To jsem taky chtěl"), hluchých scén minimum. A navíc to natáčení v reáliích New Yorku...Film jsem viděl v původním znění i dabovaný a těžko volit lepší variantu, i když z mládí jsem zvyklý na českou verzi s Postráneckým a mmj. Hrušínským. (Díky, Kleopatro, příště budu pozornější:)) ()

Vesecký

Trošku jsem nad pátou hvězdičkou váhal, je to trochu přičmoudlé americkým životním stylem. Ale byl tu skvělýu Dustin Hoffman v jedné ze svých dvou nejlepších rolí (vedle Rain Mana), a ten stál za to, abych po těch letech, co jsem film neviděl, mu opět mohl tleskat v jeho Dorothy Michaelsové. Ten závěr byl poněkud dost nasládlý... Škoda, že titulky s obsazením šly až na konci, abych si mohl povšimnout Sydneyho Pollacka a Andyho Warhola, jejichž tváře neznám. ()

Wawer

"Já nevěřím v peklo, já věřím v nezaměstnanost." Z dnešního pohledu je Tootsie děsně levičácký film, což je pro mě osobně asi nejzásadnější překážka na cestě k 5*. Protože jinak je to úžasná převleková komedie s perfektními dialogy a výborně napsanými postavami ()

Helldo

Komedie, která stojí a padá na malém velkém muži D. Hoffmanovi, jenž mě jen znovu utvrdil, že patří vůbec k tomu nejlepšímu. Výborná zábava a opravdu top žánrovka. ()

Kochanski

Super! CO dodat - pokud se u komedie smějete i podesáte, jsou dvě možnosti: za prvé - jste dementní, za druhé: je to dobrá komedie! Snad nejsem dementni :-)) ()

Mary19

"Dej pryč ty pazoury, než tě nakopnu, až ti uletěj koule!.. Bylo to dost razantní?" Excelentní Dustin Hoffman...Klobouček... 80% ()

BOURQUE

Dustin Hoffman opäť podal excelentný výkon. Je vidieť, že doslova si užíva každú minútu filmu. Hlavne tie, kde si môže zahrať moju obľúbenú Dorothy :). Dustin je srdcom filmu, bez neho by to nebol úspešný. Samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na vedľajšie postavy, hlavne na Jessicu Lang (1.Oscara získala práve za herecký výkon v tomto filmu) a na tú úžasnú hudbu. Režisér: Sydney Pollack – asi to nepotrebuje ďalší komentár. Film, ktorý bol kedysi vyhlásený ako 2. najlepší všetkých čias v kategórii komédia. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

Clu

Mezi "převlékacími" komediemi absolutní špička. Jen bych chtěl podotknout, že film znám původně česky a mám pocit, že ho náš ( v té době prvotřídní ) dabing pozdvihl na ještě vtipnejší úroveň. Takže pokud se ho chystáte zkouknout, sežentě si ho v klidu česky a nechte se unášet příjemnou atmosferou, hudbou, nesmrtelnými hláškami i hlubokým podtextem (genderová problematika) této prvotřídní komedie. Závěrečná scéna je tak milá, jak jen filmy z této éry uměly být. ()

fisikk

Nejprve mi příběh přišel dost otřepaný. Chlap, který se převleče za ženu, a co má být? Zasáhla mě však hloubka jeho proslovů a jeho vůle býti hrdou ženou. Je docela zvláštní, že muž káže, jak by se měli ženy cítit a chovat, ale zase na druhou stranu on jako muž ví, co by si mohla žena ještě dovolit a bylo by to tedy odpustitelné. V převleku se už nemusíme bát, že nám někdo nabourá naše ochranné hradby, protože jsme si vytvořili druhé. Zahodí strach z předsudků druhých a řekne, co si opravdu myslí. ()

Hapretor

Vtipné jen v několika momentech. Celý snímek vlastně stojí na Dustinovi, který tady dokazuje, že i malý herec, může být velký. Bravo ! ()