Neúspěšný herec v roli úspěšné herečky, to je Dustin Hoffman v jedné ze svých nejzábavnějších rolí. Dustin Hoffman hraje Michaela Dorseyho, schopného herce, respektovaného jeho kolegy. Ale díky své reputaci náladového herce nemůže získat práci. Jednoho dne dostane nápad. Když nemůže dostat práci jako muž, proč to nezkusit jako žena. Začne se vydávat za Dorothy Michaelsovou a dokonce vyhrává konkurs na roli v televizním seriálu. Brzy se tento pořad stává známým po celé Americe a začne se dít spousta věcí. Za prvé - stává se miláčkem amerických domácností. A za druhé - zamiluje se do mladé herečky a neví si rady jak dál. Kromě Dustina Hoffmana uvidíme režiséra Sydneyho Pollacka v roli jeho agenta. Jessicu Lange jako onu mladou herečku a Charlese Durninga v roli jejího otce, který se zamiluje do Michaela nebo vlastně do Dorothy! Film, který je předurčen k tomu, aby se stal klasikou. (oficiálny text distribútora)

gggggg

One man show Dustina Hoffmana, ktorý spolu so Sydney Pollackom vytvorili zaujímavý film, avšak nie tak originálny. Vôbec mi to nevadilo, nasmial som sa, zabavil a to je to hlavné. ()

sunlion

Příběh nezaměstnaného herce Michaela, jenž je nejen nezaměstnaný, ale také velmi problematický tvrdohlavostí a vysokým zaujetím pro svou profesi, má nenápadný rozjezd – Michael pomáhá své kamarádce Sandy připravit se na konkurs pro roli v televizním nekonečném seriálu. Sandy roli nedostane, takže se Michael odhodlaný ke všemu nalíčí, oblékne se jako žena, a rovněž to v konkursu zkusí. Uspěje. Zdrojem humoru od tohoto okamžiku jsou Michaelovo nekontrolované oscilování mezi mužským a ženským elementem v něm samém, konflikt jeho hereckého nadání s přihlouplou konstrukcí a laciným obsahem nekonečných seriálů, přesah Michaelovy postavy Dorothy mimo televizní studio, a interakce mezi Michaelem a jeho agentem. Michaelova kamaráda hraje Bill Murray, jednalo se sice o vedlejší postavu, avšak zahrál ji překvapivě stejně dobře jako všechny pozdější (a významnější) role. Nutno dodat, že tento film na mě působil velmi přesvědčivě. Hlavním aktérům jsem jejich konání věřil natolik, až jsem ve dvou nejožehavějších momentech musel na chvíli poodejít stranou. Nejprve se Michael neudržel a ve své ženské podobě se pokoušel políbit Julie, tedy trapas na entou, druhým momentem byl Michaelův coming out v závěru filmu, tedy skandál na entou. 100% ()