Ulice strachu – 1. část: 1994

• USA Fear Street Part 1: 1994 (viac)

Po sérii brutálních vražd se dospívající dívka a její přátelé postaví zlu, které jejich nechvalně proslulé město dusí už celá staletí. Vítejte v Shadyside. (Netflix)

pavlicek1

Super zábava jako ve starých dobrých devadesátkách,bez debilních mobilů a podobných sraček dnešní doby!Čistá zábava doporučuji ! ()

Zupan_

Celkom slušne natočený slasher ktorý zhadzuje strašne nesypatická hnusná hlavná postava ,a trápna WTF lesbická romanca a celé to je veľmi rozťahané. ()

HomerKubesh odpad!

No na papíře to vypadalo dobře, měl sem na to dokonce i náladu, ale z nějakýho divnýho důvodu to nefunguje. A nezachrání to ani kvóty na lesby a černoušky. Nemá to prostě ten vibe starejch dobrejch slasherů. Další díly asi vynechám a budu se věnovat něčemu důležitému, jako je zírání do zdi nebo výcvik křečka. ()

Dalajlada

Velice dobrá trilogie vyvražˇˇdovacích horrorů. Všechny tři díly dávají dohromady jeden dlouhý příběh a každý díl nám představí jednu část toho, co se událo. Jako pocta vyvražďovacím horrorům se to náramně povedlo. Má to všechna klišé (někdo za hrdinou projde, apod.) a navíc je to okořeněno skvělým závěrem. Nutno podotknout, že ten dal filmu opravdu korunu. Sympatičtí herci, a hlavně herečky, dělají z filmů krásnou podívanou. Pro milovníky trochu tvrdší hudby je připraven skvělý soundtrack. ()

tXtX odpad!

Toto že malo byť poctou kultovkám z rokov deväťdesiatych?.. Jebe vám? Partia lgbti “Stranger Things” deciek (toto je už tak strašne otrepaný a únavný koncept do piči!!!) pobehuje po meste (v ktorom nežijú ľudia) a lovia nejakú čarodejnicu, ktorá oživuje vrahov trápne pripomínajúcich legendy.. zabite ma niekto prosím. Úmorný pokus o niečo, čo tu už bolo skutočne, ale naozaj skutočne VEĽMI VEĽA KRÁT! Navyše tak pateticky a úboho spravené, že je mi z toho až trápne. Tvorcovia nám museli každých 5 minút nasilu strkať pos nos nejakú skladbu z 90. rokov, pretože v opačnom prípade by nám tam rok 94 nepripomínalo absolútne-nič, a to je naozaj dosť smutné.. A o akom Vreskote či Piatku trinástom tu všetci trepete?.. otrasné. Žasnem nad tým, koľkým rádoby hororovým fanúšikom sa páči tento typ detských hororov.. wow. Holt, aká je (dúhová) doba, také horory sa točia, darmo.. 0% ()

Pavlis.xxx

Když si odmyslím tu netflixovskou lesbicko-korektní-dementní ideologii tak poměrně zdařilá týnejdž hororová trilogie, která má naštěstí hlavu a patu. Dobré vyvražďovačky, dobří killeři, dobrá hudba, dobrý příběh = dobrá koukatelná jednohubka. Jednička asi nejslabší část, ale je to rozjezd série a každý další díl ukazuje jinou dobu, což je docela neokoukané téma a pro mě zajímavé osvěžující plus. Škoda toho "děckého" nádechu, ovšem s ohledem na předlohu a tím, že R.L.Stine není např. S.King tak jako celek solidních 7/10. ()

artlover

Pobiehanie po meste počas nekonečnej noci za absencie rodičov je už klasika, žiaľ. Táto Kiana Madeira mi veľmi nesedí, nie je z nej ktovieaká lesba. Trochu mi pripomína Meghan Markle, ale to jej vlastne tiež moc nepridáva. Tá baba, ktorej zoskartovali hlavu (btw celkom fajn svieža scéna) si zaslúžila prežiť viac. Ušlo to, ale ak má niekto slasher naozaj rád, asi musí veľa odpúšťať. ()

Bagrowitz

Tohle by šlo. Hezký rozjezd, sympatický hlavní hrdinové, krev a jedna moc krásně brutální smrt. Od knížek ze série Ulice Strachu se příjemně liší tím že už je to horor spíše pro dospívající než pro děti. Krásné pocty klasickým hororům jako je třeba Vřískot. I té krve byl dostatek a soundtrack to má krásně devadesátkovej. ()

mety6

Teenegarske...stupidne..miestami smiesne...miestami nudne. Nic specialneho, ale povedzme si uprimne, ze za posledne roky sme tu nemali poriadny horror od Netflixu, takze v porovnani s ich celou produkciou je toto este celkom znesitelne. Skoda len, ze viac nevyuzili potencial zaciatku rokov 90., lebo tam mohlo byt ovela viac scen, ktore by boli remakom slavnych horrorovych scen ako ta zo Shining. ;) ()

achai odpad!

Představte si úplný brak. Ten nejhorší, béčkový film, který je i béčkům urážkou. Prostě naprostné dno. A pod tím dnem je ještě žumpa. To je tenhle film. Po 20 minutách vypnuto (a to normálně dokoukám cokoliv). Děj o ničem, herecké výkony mizerné, atmosféra nulová. Jenom se ječí, hádá a utíká před vrahem. Což je asi celé město. Fakt se tomu vyhněte. ()

Bratyslavcan

Och, toto bola taká klasická americká stredoškolská kravina v strašidelnom štýle s dávkou naivity a obetovania sa. Už na začiatku sa hádajú dve lesby za to, že sa jedna odsťahovala až neuveriteľných 30 minút od svojej druhej polovičky. Ďalej tu je ježibaba, ktorá sa nahnevá kvôli tomu, že jej nechtiac narušíte hrob a tak na vás pošle trojicu mŕtvych psychopatov, z ktorých je jeden zle recyklovaný Jason. Príbeh nebol zrovna zlý, ale skôr divný.  Musím uznať, že pár krát som sa zľakol, inak som sa len udivoval nad konaním postáv. V pozadí sa ocitávala hudba, môjmu srdcu najbližšia Iron MaidenRadioheadProdigyPixies, a tým si ma to získalo asi najviac i keď sa mi tam zrovna nehodila. Možno to malo byť točené skôr ako paródia. ()

Xpatrix

Nikdy som nemal rád horory. Ale nakoľko Netflix robí dosť slabé horory. Tak som si pozrel celá trilógia na mna dobré zapôsobila. Zaujímaví dej a hlavné že až do poslednej chvíle divák vie ako to približne skončí. Bohužiaľ v poslednej časti sa to zmení. Čo na mňa dobré zapôsobilo. Neviem či viac dodať celkom dobra trilógia. Odporúčam 4/5 ()

JasiraEk

Trochu jsem se tímhle filmem vrátila do studentských let :-) a pobavila jsem se. Místy klasická vyvražďovačka, krev a vřeštění, na další díly jsem se těšila. ()

gggggg

Film strácal počas svojho trvania všetko svoje čaro, zo začiatku to vyzeralo skvelo, no postupne sa to stratilo skoro všetko. Z môjho pohľadu to nebolo ani strašidelné, ani zábavné a chýbal tomu šmrnc v scenári, čo by dané situácie vygradoval na maximum. ()

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

Netflix plánuje pokračování Ulice strachu

19.07.2022

Horor coby žánr bude zřejmě věčný. Zaprvé se dá ohnout do jakékoli podoby a zápletky, zadruhé je levný, a zatřetí si diváky vždycky najde. Ví to hollywoodská studia, a zjišťuje to už i Netflix, který… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu