Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Kothy

Vynikající špionážní snímek s Robertem Redfordem. Ten pracuje jako poradce CIA c New Yorku. Nešťastnou náhodou s jeho týmem objeví jednu tajnou operaci, a to je stojí život. Přežije jen on a vydá se na útěk. Agenti mu jsou v patách na každém rohu. Pomocnou ruku mu ne úplně ochotně nabídne sympatická Faye Dunaway. Pak už jen stačí poradit si se všemi agenty a ve zdraví se dožít finále. Dost se mi líbily tehdejší technické vychytávky, jako přepojování hovorů atd. "Patří kondor mezi ohrožené ptáky?" ()

salahadin

Spotřebujte do data uvedeného na obalu - minimální trvanlivost pracovníka CIA: dokud někomu nerupne v kouli. Listopad je období před smrtící zimou, jedna fotografka má štěstí, že narazila na blonďáka v jeho listopadu. Jenže navzdory scénáři má tenhle ptáček tužší kořínek než slavík a spol. V jedné bezbřeze odcizené poušti ta jedna pusa musí být, chápu tvůrce. Chápete tenhle komentář? Že ne? Pak se cítíte podobně jako já po shlédnutí Tří dnů Kondora. Lehce zmateně, avšak s vervou do výběrového řízení na pozici "Střelec při styku se zacílenou veřejností" ve společnosti Max von Sydow´s Killers. ()

Jordan

Krásna Faye v podľa mňa nie veľmi hlbokej postave, sympatický Redford tiež nie úplne dotiahnuto napísaný a klasika v žánri špionážny thriller, ktorá už pred skoro 40 rokmi odhalila, že za všetkým je ROPA. film, ktorého čaro pomaly vyprchá, má zaujímavé dialogické momenty (záverečný dialóg higgins turner, predzáverečný dialóg jaubert turner) a dobrú, sústredenú réžiu. inak ale scenár nevykvitol do plnosti, komplexnosti a uveriteľnosti. ()

kinej

Dnes už příběh tohohle filmu ničím nezaujme. Vlastně je na dnešní poměry, kdy se spiknutí řeší v tuctech seriálů a kdy špionážní thrillery vrcholí trilogií o Bournovi, jedná o obyčejnou záležitost. To co dělá ze Tří dnů Kondora mírný nadprůměr je přirozené charismatické herectví Roberta Redforda a naopak chladná postava, kterou znamenitě vytvořil Max vo Sydow. Díky režii Sydney Pollacka je zase film příjemně střízlivý a citlivý a to včetně realistických akčních scén. Také se mu podařilo v pár záběrech vystihnout totální konspirační paranoiu. Výrazná je scéna ve výtahu, či třeba souboj s "pošťákem," naopak zamrzí že v závěru vymizí zápletka do ztracena. ()

Jara.Cimrman.jr

"Co mají zvláštní akce společného se slabomyslnou beletrií? Psanou holandsky. Vydanou ve Venezuele." Tak to se dám podat. Ale odpověď jistě existuje a mě celý to Kondorovo pátrání dost baví. Taky mě to na chvíli svádělo podat si přihlášku do CIA, protože hezky uklízejí své zaměstnance, ale asi by mě nevzali, protože mám plochý nohy. Nicméně Kondor je vynikající, opatrnej, sečtělej a pro mě je radostí se s ním občas proletět. A přitom bych nerad zapomínal na jedinečnýho vrahouna Jouberta a nedobrovolnou spiklenkyni Kathy, bez nichž by tomu něco chybělo. Ale ono nechybí, takže s vrahy komunikuju až po dokončení zakázky, agentům nevěřím a pošťákům v zájmu své bezpečnosti neotvírám. ()

• Film bol natočený na jeseň, no odohrával sa v zime. Na uliciach, kde sa natáčal film, sa museli odstraňovať listy zo stromov, aby sa vytvoril potrebný zimný vzhľad. Robert Redford, zanietený ekológ, na tento proces dohliadal, aby zabezpečil, že nedošlo k poškodeniu života drevín. (Arsenal83)
  • James Grady napsal celou trilogii: Šest dnů Kondora (Six Days of the Condor, 1974), Stín Kondora (Shadow of the Condor, 1975) a Poslední dny Kondora (Last Days of the Condor, 2014). (NinadeL)

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)