Deviata brána

• Česko Devátá brána (viac)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

nula87

Výborný (jako vždy) Depp v bohužel prázdném filmu, který se Polanskému s přibývajícím časem rozpadá pod rukama. Slibný rozjezd a zápletka, ale to co byste u "satanského" filmu čekali asi nejvíc, a to atmosféru, chybí téměř úplně. ()

ktzc

Pěkný mysteriózní film s výbornou atmosférou, škoda toho konce, který filmu docela škodí a kazí celkový dojem. ()

HarlanWade

Devátá brána - aneb jak se sešel geniální režisér s geniálním hercem a stvořili naprosto průměrný thriller. Místy je tam Polanskiho rukopis a nesporné režijní schopnosti přeci jen znát a o Deppovo hereckém kumštu se mohl divák taky přesvědčit. Od spojení těhle dvou bych ale čekal daleko lepší film... tohle je jen jakási hodně atraktivní a elegantní nuda. ()

Cortyx

byl jsem po celou dobu sledovani filmu zarazeny v kresle u televize,neni to sice zadny Deppuv trhak ale je pro mne tento film zvlastnim zpusobem libivy . ()

ratpile

Velmi rozporuplný film. Na jednu stranu smrtelně vážný, na druhou brakem správně zavánějící. Vleče se hrozně pomalu, aby diváka nakonec odbyl velmi neuspokojivým závěrem. Nebýt zatuchlé atmosféry a Johnyho Deppa, neměla by Devátá brána prakticky co nabídnout. ()

Dinsberg

Na Romana Polanského je film až příliš unylý, bohužel Johnny Depp, ač se snaží jak může, nedaří se mu pozvednout na vyšší úroveň než předchůdce Šifry. ()

intro

Vynikající Johny Depp, ale to už je tak nějak samozřejmostí. Ovšem jinak film trošku pokulhává. Devátá brána rozhodně nemá moc velkou hororovou atmosféru. Škoda. Ovšem na zabití nedělního odpoledne postačí. Dávám 60%. ()

phasek

Moc nečtu,ale v tomto filmu mne knihy baví. Asi to bude obsahem....Každopádně jsem zařadil do oblíbených a počítám, že od Santy už nikdy nic nedostanu, čert si pro mne přijde, jako pro Dorotu Máchalovou a peklo bude mým druhým domovem při mých pracovních cestách. Snad tam bude teplo a dostatek pekelně pikantních klobás, aby to za to stálo. ()

MrSalmonel

Který film jsem viděl nejvíckrát? No pokud to není Devátá brána tak opravdu nevím.. Herecké výkony jsou podle mě průměrné, v některých případech možná ani to ne, ale je tam něco, co jinde nenajdete. Temná a podivná atmosféra je podtržena ještě podivnější hudbou, a neznámé tváře (kromě Deppa) filmu dodávají to, co ho dělá tak zvláštně vynikajícím. No a kdyby někdo neměl na celý film náladu.. najděte si čas aspoň na scénu s hořící bábou na vozíku ;) ()

kubilov

První komentář se mi smazal takže ve zkratce: Polanski režisér top, Polanski scénárista - průměr, Depp v devadesátkách - super, Frank Langella - super, Emmanuelle Siegner - to samý. Zábavná blbost na dlouhý večer. ()

mark9th

Deppovi táto rola sadla ako uliata. Tajomný príbeh s peknou mysterióznou záplatkou vôbec nenudí a aj napriek stopáži vo vás stále udržuje napätie. Niektorým vadí koniec filmu, ja si myslím, že práve koniec ma presne tú dávku tajomna aká je potrebná a akékoľvek prekvapenie či rozuzlenie by mohlo filmu len uškodiť. ()

Rooseman

Hodně rozporuplná záležitost, kterou jedni odsuzují a druzí vyzdvihují. Jsem v druhém z táborů, nadchlo mě usazení do ošuntělého, zaprášeného světa knih, jenž dovede famózního Johnnyho Deppa na scestí. Roman Polanski umístil do díla řadu skrytých významů, jemných nuancí a poselství, což bystřejší z diváků zaujme. Za mě i po letech nestárnoucí podívaná. ()

hrumsrt

Děsivě strhující snímek! Johnny Depp prakticky hraje to, co bych od něho čekal, tedy velmi dobrý výkon. Ale není to právě on, co je na filmu to nejlepší... Perfektní napětí a extrémně napínavý mysteriózní příběh. Ačkoli se to místy trošku vleče a dává to zmatenější dojem, než by asi i mělo. Ocenil jsem tu gradaci, kdy se fakt těšíte k čemu to nakonec celé zamíří. Bohužel konec je jen hořké zklamání, ale i tak to mělo svoje kouzlo! Ve svém žánru skvělý to film. 80% ()

maoc

První polovina fajn, až někam po honičku Rolls Royce (s andělem na kapotě) a rudé Zmije bez střechy. Pak už to ztratilo atmosféru, konzistenci a smysl. Zhruba v tomto pořadí. Tedy smysl... Já dobře vím, co a jak. Jen výrazně nesouhlasím s tím, jak to bylo odvyprávěno. Proto také hodnotím hodně přísně. ()

Fungore

Absolutně nepochopený film, který je cílen jen pro vyvolené. To je jedním z jeho mnoha kouzel. Víc rozepisovat nechci. Buď je to pro vás, nebo není. Čím méně nás bude, tím je toto geniální umělecké dílo hodnotnější. Zdejší komentáře nechápavců a nevzdělaných ignorantů prahnoucích po kolotočářství jsou vyloženě k smíchu :D raději jděte o dům dál :) ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (viac)