Príbeh filmu sa točí okolo Kamily (Veronika Marková), ktorá má 18 a je úplne zúfalá. Žije v meste, kde zdochol pes, práve prišla o prácu a má plné zuby svojich nedospelých rodičov. Jej otec (Ivan Trojan), večný puberťák, kšeftuje s vrakmi áut a chodí trsať rock´n´roll s babenkou, čo vyzerá ako zo starého amerického katalógu na podprsenky (Alena Pajtinková). Rezignovanú matku (Kristýna Boková) balí lokálny gangster (Jiří Macháček), ktorému padol biznis, pretože mesto zakázalo hracie automaty. Kamila sa však nevzdáva a rozhodne sa o svoju rodinu a svoje šťastie zabojovať. Len musí presvedčiť mamu, aby otcovi konečne pristrihla tie jeho vypelichané krídelká! (Forum Film SK)

Trixinka

Co vedlo mého oblíbeného Ivana Trojana vlézt do takovéto slátaniny je mi záhadou. S hereckým potenciálem, jaký tento "film" měl, vytvořit takovou blbost, to je hotové umění. ()

rublik05 odpad!

Zhmotnění všeho zlého, naprosto absurdní pokus o bláznivou komedii, až se sám divím, že se něco takového vůbec dostalo do kin. Od začátku je snímek jeden velký bizár, od nesympatických a hloupých postav až po pitomý příběh nenabízející nic zajímavého, nedej bože vtipného. Působilo to na mě jako slet nahodilých scén, které dohromady nedávají absolutně žádný smysl. Nefunguje zde vůbec nic, stopáž je přímo šílená, tempo mizerné, samá nuda. Doufal jsem alespoň v herce, že to nějak zachrání, ale marně. Ani Trojan, ani Macháček, nikdo tuhle tragédii nezachránil. Hrozný trapas. Takhle si teda dobrou komedii, soudruzi, nepředstavuju. 0/10. ()

neo93

Tak takový bizarní film jsem už dlouho neviděl. Především s bizarním hlavním hrdinou. Dětinským a ujetým automechanikem s ulízanou patkou, kterému si říká Bourák v podání  Ivana Trojana. Jen to spojení populárního herce s danou postavou mi už před začátkem  projekce příliš nesedělo a nepřišel jsem na něj ani v průběhu sledování, stejně jako na celý film. Příběh s mnoha podivnými scénami a postavami, které postrádají hlavu a patu. Nejnormálnější postavou je rozhodně Kamila, dcera Bouráka, v podání neznámé Veroniky  Markové, která rozhodně nejvíce potěšila. I přes zmíněné výtky, určitě musím zmínit skvělý hudební doprovod, který je vlastně  samotným hybatelem příběhu, tak i pár scén, které jsou dokonce vtipné a zajímavé. Film je to takový zvláštní mix žánrů, který ale jako celek prostě nefunguje. ()

tlesk

Snímek Bourák – na rozdíl od svého hlavního hrdiny neví, čím chce být. Je žánrově bolestně neukotveným filmem, který jako celek není ani muzikálem, černou komedií, ani dramatem, společenskou kritikou, ba ani příběhem o dospívání, a dokonce ani psycho thrillerem. Zároveň se mu nějak daří být tohle všechno dohromady. Žánrový prim by si pro sebe měla ukrást černá komedie – pokud se ale při sledování Bouráka zasmějete, tak jen párkrát a dost možná i v místech, kde byste se smát neměli. Jde o přestylizovaný produkt, který nezachraňuje ani Ivan Trojan, ani ostatní dobře obsazení herci, kteří se navzdory plochosti a předvídatelnosti scénáře snaží, seč jim síly stačí. Filmu nepomáhá ani přebarvená výtvarná stylizace, pár opravdu povedených tanečních scén, ani rockový hudební podkres, jemuž vévodí Matěj Ruppert – ten se možná leckomu bude líbit, na mě ale působil i s prapodivnou angličtinou příliš vtíravě a agresivně (o tom, že se hudba k některým scénám vysloveně nehodila ani nemluvě). A největší devizou počinu pak jednoznačně zůstává špatný scénář, který nechává známé a kvalitní herce místy pronášet repliky, jež za sebou nechávají nepříjemný pocit trapnosti vzdor potenciálu, který v námětu bezesporu byl. Mohla tu být další Šakalí léta, jen mnohem lepší. To se ale moc nepovedlo… ()

ForGump odpad!

Ondřej Trojan se evidentně chce zařadit do party generace filmařů, kterým jejich talent už začal překážer. Nedá se nic dělat, tohle je tragédie par excellence. 10% ()

Shitonit odpad!

YYYEESSSSSSSSSSS! Miluju český komedije. Ověřená parta neherců, která mě dokáže spolehlivje nasrat. Nebo se na mě vysrat ?? :-) ()

ANTYCHRYST odpad!

Proč??? Utrpení a zoufalost českého filmu dostalo hodně těžkej kalibr.. Tohle Trojan nemůže myslet vážně.. A brácha..si střihul svou absolutně nejhorší roli.. Kde scénář je na úrovni pytle sraček.. Jsem maximálně znechucen z téhle žumpy žump!! Hudba.. Tvl.. Další velkej omyl.. a hnus který je úplně mimo.. Pusťte si Dejdara jak má vypadat rockenrol.. Hnus hnus hnus.... Tohle... Horší nežli jsem čekal.. 0% ()

chelsea63

Vůbec to není špatný. Hudba, taneční scény, synchronizace daleko přirozenější než v Šakalích létech. Ten film má svoje mouchy. Hudba je dost sterilní. Je to místy trochu rozkostřený a chvilku trvá než si to "sedne", ale já byl mile překvapen! Pro mě velká pohoda. ()

Amonasr

Hloupoučký scénář nabitý záplavou křečovitých gagů nestačila zachránit ani skvěle barevná výprava, ani výborná hudba ani občas povedený vtip. ()

Milda003

Navzdory hodnocení mně se to líbilo. Ale chápu, že někdo takový humor nechápe.. není to pro každého, nicméně tak nízké hodnocení si nezaslouží... Dobře ujetý :-) ()

ilias

No ty vole by. To "by" dodávaný za poslední věty v různých scénách Bourákovou dcerou mě vytáčelo. A to ostatní taky. Jeden pokus o vtip v rámci těch 111 minut obsahoval humor, a sice scéna, kdy policajt Macháčkovi říká "ty vole, ty teď jdeš hrát golf?" - pracovalo to s nějakou předchozí přípravou a načasováním. Jinak to bylo fakt hodně bizarní. Skoro všechno špatný, co se píše v ostatních komentářích o postavách, je pravda. ()

Solverino

Tak jsem to taky viděl, bohužel... nevím jak s tím budu dál žít, snad se mi brzo povede zapomenout na tu hrůzu. Na Odpad! to není, ale nic moc tedy taky ne. Hodně podprůměrná záležitost na cca 30%. ()

nula87

Hrůza. Naprosto nesmyslný film, kde postavy jednají naprosto neuvěřitelně, to co mělo asi být vtipné, je jen a jen trapné, a absolutní absence toho, kam by se měl film ubírat. 20% ()