Na zdravie

USA, (1982–1993), 110 h 7 min (Minutáž: 22–47 min)

Hudba:

Craig Safan

Ted Danson, Shelley Long, Kirstie Alley, Nicholas Colasanto, Rhea Perlman, Woody Harrelson, Kelsey Grammer, Bebe Neuwirth, George Wendt, Paul Willson (viac)

"Na zdraví" je bar, který převezme Sam Melone, playboy se slabostí na letušky. Bar pravidelně navšťevují jeho kamarádi s nudným životem, aby si ho zpestřili a odpoutali se od problémů (s alkoholem). Mezi zaměstnanci baru je poměrně jednoduchý, a proto vtipný Woody a také místy protivná číšnice, která pase po majiteli domu, ve kterém se bar nachází. A taky Rebecca, která sice v baru pracuje, ale nikdy nikdo ji pracovat neviděl. (masw)

Recenzie používateľa Arkanoid k tomuto seriálu (39)

Říkali mi Mayday (1983) (S02E09)

Dočkali sme sa "akčnej" scény zápasenia, prekvapivo v podaní Norma. V pohybe bol aj Coach, ktorý "robil" kľuky v stojke na rukách. Kvalitné prevedenie týchto pohybov sa nekonalo, no do zábavy epizóda opäť nesklamala. ()

Prostě tři přátelé (1983) (S02E11)

Pes za dverami vytvára napätie strachu a Dianina priateľka zasa to sexuálne. Coachov zle načasovaný smiech je čistá psychiatria. Sam sa teší na prvú možnú ženskú priateľku (bez sexuálneho vzťahu) a o zábavu núdza nie je. ()

Kde je vůle (1983) (S02E12)

Chamtivosť je parodovaná tradične, ale vtipne a inteligentne. Coach, ako vždy, poteší najviac. ()

Bitva bývalých (1984) (S02E13)

Keby bol viac rozvinutý Samov prešlap, bola by to aj epizóda plná klasických, opakujúcich sa životných právd. Takto je to len trochu slabšia epizóda plná čakávaných vtipov využívajúca šablónovitosť postáv. ()

Coach jako třetí do party (1984) (S02E15)

Trošku ošúchané riešenie situácie tretieho piateho kolesa na voze, ale jedna z najvypointovanejších scén s Coachom alebo netradičný Normov príchod spravia dobrú zábavu. ()

Cliffova těžká chvíle (1984) (S02E16)

Napriek lacnému vtipu pred openingom ponúka epizóda pravú barovú atmosféru nadchádzajúcej bitky. A to sa len tak v sitcomoch nerieši (pozdravujem HIMYM). Napätie strieda vtip a záver rozosmeje snáď každého. ()

Řekni mi kolik vážíš (1984) (S02E17)

Slabota. Zbytočná nevtipná hystéria okolo váhy aj vzťahu a dokonca obohraný Coach. Jediná Carla s narážkou na Diane stojí za to. ()

Sněhová záležitost (1984) (S02E18)

Jeden naťahovaný vtip s variáciami, nezaujímavý Coach, Norman, ani Cliff. ()

Coach pohřbívá zášť (1984) (S02E19)

Coachov bývalý spoluhráč umrie a on sa dozvie, že sa pokúsil zviesť jeho tiež už zosnulú ženu. Z úctivo chystanej spomienky na bývalého kamaráta sa stáva niečo úplne iné. Coach vitpný, ale z témy sa dalo vyťažiť oveľa viac. Tvorcovia sa rozhodli skôr pre zakončenie dôstojné, než humorné. ()

Normanovo dobývání (1984) (S02E20)

„Lawrence Olivier.“ Vtipy o Diane, Samovi sú už ošúchané, riešenie Normovho života v spojení s Cliffovými hláškami pobaví. Komediálno-dramatické dialógy jeden na jedného, ako teraz majú Sam a Norm o sexuálnom živote, sú dominantou seriálu, nikdy nesklamú. ()

Portrét, 1. část (1984) (S02E21)

Zápletka sa zaujímavo rozvíja na základe Chekhov's gun, no postavy sa chovajú hlúpo a vtipy nie sú veľmi dobre prepracované. ()

Portrét, 2. část (1984) (S02E22)

Prežijeme si jeden rozchod. Predvídateľnosť, pokiaľ ide o dej aj o humor, ktorý je z veľkej časti trápny. Čo sa humoru týka, zachraňuje to Carla na začiatku v prológu. ()

Season 3 (1984) (S03)

Frasier poteší. Rozvíjanie vzťahu hlavnej dvojice po rozchode pôsobí skôr nasilu. Inak séria ponúka to, na čo je divák seriálu zvyknutý, a to tradičné sitcomové schémy, ktoré dramaticky veľmi veľa neponúknu a komediálne sa síce snažia, ale väčšinou obohranými vtipmi. ()

Terapie, 1. část (1984) (S03E01)

Priemerná epizóda o odpustení a prekonávaní problémov, ale aspoň sa venuje vážnym témam. Humoru veľa nie je. Konečne je predstavený Frasier, aj keď zatiaľ sa o ňom veľa nevie. ()

Terapie, 2. část (1984) (S03E02)

Cliffovo rozprávanie nebaví. Coach ako vzťahový poradca pobaví a riešenie vzťahov trojuholníka milostne spojených ľudí je zaujímavé a z určitého dôvodu rozumné. Nie lepšie ako prvá epizóda série, ale trochu pobaví. ()

Volám tvé jméno (1984) (S03E03)

Cliffov morálny problém a jeho dôsledky sú zábavné, rovnako ako aj názory ostaných na situáciu. Diane je opäť v práci vo svojej zvyčajnej nevrlej nálade, čo sitcomu tiež svedčí. Vzťahovému trojuholníku chýba viac drámy alebo humoru, je to zaujímavé, ale tak na polceste. ()

I sny se mohou splnit (1984) (S03E04)

Epizóda o romantike pre nesmelých vychádza celkom fajn, chodí však okolo hlbších problémov, ktoré nevyrieši. Humor je v tomto prípade predovšetkým milý, zo stoličky nepadnete. Hlavná dvojica svoj vzťah nikam neposúva. ()

Sam je hrdina (1984) (S03E05)

Primiešať krimi do sitcomu nemusí byť šťastná voľba. Tu z toho síce bola krv, ale nie v dôsledku brutality. Humor ostal tiež na polceste, a nebol ani čierny. Tvorcovia tu svoje postavy jednoducho príliš šetrili, čo sa týka fyzických, ako aj psychických zranení a humoru. ()

Coachova láska, 1. část (1984) (S03E06)

Cliff je tak nudný, až je to zábavné. Coach sa snaží, scenárista už veľmi nie, čo je vidieť hlavne pri vtipoch. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (viac)