Evana McCauleyho (Mark Wahlberg) ničia od 14-tich rokov vnútorné záblesky z iného života, času a priestoru. Poznatky, ktoré vedome nenadobudol, a spomienky na miesta, kde nikdy nebol, sú pre neho skutočným prekliatím. Vo chvíli, keď sa ocitne na pokraji psychického zrútenia, kontaktuje ho tajná skupina, ktorá si hovorí Nekoneční. Prezradia mu, že úlomky spomienok sú pravdepodobne skutočné, ale pochádzajú z jeho minulých životov. Nekoneční vtiahnu Evana do svojho neobyčajného sveta, kde len hŕstka nadaných jedincov dostane šancu znovuzrodiť sa so všetkými spomienkami a schopnosťami nazbieranými za stáročia ich existencie. Evan musí odhaliť tajomstvá minulosti a nájsť kľúč k záchrane seba samého. Najprv však musí zneškodniť nebezpečného muža známeho ako Bathurst 2020 (Chiwetel Ejiofor), ktorý chce vyhladiť ľudstvo výlučne zo sebeckého dôvodu – aby ukončil mučivý cyklus svojich reinkarnácií. (TV JOJ)

liskam

Hudba dobrý, režie dobrý, casting super, nápad taky dobrej. Ale proboha ten scénář, to bylo peklo. Ten vloženej patos byl naprosto nevhodnej. Když by se všichni drželi solidního akčního béčka, pálil bych sklidem 5*... takhle slabé 4. a to jen proto, že si myslím, že stávajících 49% je podhodnocených. ()

kingik

Mark Wahlberg má zkušenosti s několikanásobnou reinkarnací. Řadí se do tajné skupiny nesoucí název Nekoneční, lidé se schopností pamatovat si své minulé životy. Když mu jeho současný život zkříží maniakální padouch (Chiwetel Ejiofor) s ambicí vyhladit z povrchu zemského vše živé za pomoci drobného předmětu vejcovitého tvaru, je potřeba začít jednat. Je zjevné, že literární námět se rozhodně neomezil jen na akčnost a dynamiku, jakou tento film zhusta prezentuje. Jenže Antoine Fuqua zrovna nepatří k sortě režisérů, co by koketovala s hlubokomyslnými filosofickými úvahami, v tomto případě na téma nesmrtelnosti. A tak nám namísto toho předvádí svoji tvůrčí zručnost. A to v každé akční scéně, kterou do svého filmu implementoval. Scénář Iana Shorra zrovna nepobral schopnost být prudce kreativní, takže bylo na režisérovi a hercích čnět nad nedostatky scénáře a nějakým způsobem vynikat. Ačkoliv film nebyl určen pro kina, je natočen atraktivní formou. Televizní režie je naštěstí předem eliminována až zadupána, kdy sice je více než možné, že divák sice nepobere každou scenáristickou nuanci filmu, zajímavé nápady střídají dost často i nezajímavé hovadiny, rozhodně se ale bude tetelit nad kvalitou akčních scén. Rozpočet tedy určitě nebyl na nule a hlavní hvězdy neschlamstly jeho většinovou část. Zbylo dostatek na speciální efekty, efektní přestřelky, honičky a výbuchy i divotvorné eskapády. Zvláště ta vzdušná se skokem uhánějícího motocyklu na křídlo letícího letadla je přímo vrcholná. A aby ti chlapáci nebyli ve filmu bez vagín, dostali k neaktivním penisům krasavice. Sophie Cookson stojí na straně kladného hrdiny, Wallis Day je spřízněná se zloduchem. Neotřelý námět rozprostřel poněkud náročnější téma, co nebylo příliš využito, a víceméně se smrskl do podoby třeskuté akční zábavy. Na filosofickou notu, která z filmu probleskuje, se hraje jen minimálně. Není to natahované, má to řadu dost dobře vypadajících akčních sekvencí a Mark Wahlberg si zkušeně poradil v každém akčním okamžiku. 7/10 ()

Anderton

Podľa takéhoto geniálneho námetu mohla vzniknúť filozofická úvaha nad údelom podobne "postihnutých" ľudí ako od Tarkovskiho, áčkový akčný veľkofilm, alebo bezduché béčko. Ani nehovoriac, ako by s látkou pracoval Nolan. Nakoniec je to niečo medzi tým veľkým akčňákom a tupým béčkom, pričom som si uvedomil, že takýchto filmov príliš veľa nevzniká a v rámci vypnutia mozgu môžu občas zafungovať. Len je otázne, prečo do spracovania toho scenára išiel tento režisér a hviezdna herecká dvojica, nehovoriac o Jonesovi. 50% ()

AppleCore odpad!

Antoine spolu se scénáristy znásilnil snad úplně všechno od základních kamenů filmařiny, až po největší vědecký otázky a pravdy současnosti... doslovně i metaforicky! Tohle universum nekonečný nebude. ()

Kudly4

Vůbec né špatný film. Za mě slušná, akční / Sci-Fi podívaná, kterou jsem si užil, ničím mě nesrala a nebylo místa, kde bych se nudil. Úvodní honička ve Ferrari byla parádní a ani směr, kterým sem pak film vydal, mi nevadil, ba naopak, líbílo se mi to, v četně castingu, Mark opět solidní a Sophii Cookson, bych si v budoucnu přál vidět, třeba zase v nějakém našlapaném akčňáku nebo v brutálnějším Hororu. Za mě spokojenost. ()

silentname

"Infinite" je bohužiaľ ďalšie tohtoročné filmové sklamanie. Neviem či som od filmu očakával niečo výnimočné, no minimálne som očakával solídnu akčnú jazdu akú nám Antoine Fuqua servíroval svojimi predošlými filmami. No pravda je taká, že koncept má potenciál na skvelý film. Len film to nikdy nevyužije a dokopy tu máme príbehovú líniu, kde musíme zastaviť zloducha, aby zničil celý svet. Prečo chce zničiť všetok život? Pretože už je unavený z večného reinkarnovania, najmä po tom ako získava svoje spomienky už ako malé batoľa. Ale nenapadla ho jednoduchšia myšlienka? Spáchať samovraždu tou svojou čipovacou zbraňou a mať od života svätý pokoj? Jeho konanie nemá absolútne žiadnu logiku a najmä herecký výkon Chiwetela Ejiofora pôsobí viac, ako keby hral animovanú postavičku. A to je dosť problém. Jeho monológy sú únavné a najmä nikdy nepôsobí ako keby sa snažil pôsobiť seriózne. A ten akcent je ako päsť na oko. Na druhú stranu Mark Wahlberg zase v scénkach často pôsobí veľmi znudene a jeho výkonu zase chýba nejaká dávka akcie a záujmu. Nejaké emócie alebo energia. Proste čokoľvek, čo by to urobilo silnejšie a zaujímavejšie. Tento film ale jednoducho nefunguje. Je hrozný? Nemyslím si. V jadre ide o pozerateľný akčný thriller, no je maximálne nekompaktný a najmä (ako som povedal a aj iní komentátori) motivácia zloducha nedáva žiadny zmysel. Takže vo výsledku len nie najlepšie zabitie času. Hodnotenie: C- ()

dopitak odpad!

Šílená hovadina. Mumlaj v tom, není jim rozumět, a tu akční podívanou, to snad nemůžou myslet vážně. Vzdal jsem to po pár minutách, a to jsem do toho šel s tím, že Wahlberg nemůže hrát v ničem špatnym. ()

Arsenal83

Zaujímavý koncept, ktorý mi spočiatku dával nádej, že pôjde o niečo ako Počiatok. Avšak rýchlo som spadol rovno na zem. Mnoho rovín robí z filmu miš-maš, divák sa stráca a Wahlberg sa zreinkarnoval skoro k smrti. ()

Chrustyn

Rutinér Antoine Fuqua se opět spojil s Markem Wahlbergem aby natočili jeden z nejhorších filmů, co jsem za poslední dobu viděl, přestože se viditelně snažili o velký trhák. Infinite je nesmyslná a nudná blbost, která se pokouší být novým Matrixem s vizuálem jak od Nolana. Celé to je prázdné, nudné a ještě se to tváří vážněji než festivalové arty. Akce nulová a když už tak mizerná a všichni herci líní a znudění. 30% ()

Marze

Druh velke, hloupe, prilezitostne vzrusujici podivanr, ktera prisla na leto. Je to sice vizualne pusobive se zvlastnimi efekty, ale brzo se vde rozplizne do nesoudrznosti. Vsechny prvky najdete v kteremkoli akcnim filmu. ()

JASON_X

Tak zaprvé lidé, kteří si spontánně pamatují svoje minulé životy, se nenazývají Nekoneční (Infinitiess), ale buddhové. A zadruhé buddhy, neboli Osvícené, si představuju úplně jinak, než jako nechtěně legrační figurky v tomhle komerčním popcornovém bijáku. Jedná se o takovou nějakou podstatně hloupější verzi Matrixu šmrncnutou Highlanderem. To může znít možná lákavě, ale zápletka i děj jsou opravdu hodně retardované, podobně, jako třeba u béčkových videofilmů z osmdesátek a devadesátek, i s tunou slabomyslných dialogů, jen je to vše oblečeno do moderního, lacině líbivého kabátku. Takže se těšte na trikově opulentní vizuálno, naspeedované tempo a spoustu akce. A moje pocity? No co by, nudná a plytká krávovina, s hnusnými herci i herečkami, kterou do týdne beze zbytku zapomenu. Ale dětem se to možná bude líbit a bavit je to. A některé z nich si možná při sledování filmu položí i nějakou tu existenciálně závažnou otázku o smyslu života, vesmíru a vůbec, takže úplně zbytečné a marné filmové lejno to nakonec nebude. Nicméně jak jsem tak poslouchal ten monolog osvíceného nihilisty a misantropa Bathursta, dával jsem mu za pravdu, taky bych lidstvo, potažmo vše živé, bez lítosti vyhladil. Protože veškerý život je utrpení. Třeba sledování podobných filmů. ()

Morholt

Tohle bych si dokázal představit jako seriál na způsob Highlandera, kde by se hodní reinkarnáti rvali s těmi zlými, přičemž každé epizodě by předcházela historická vsuvka. Právě výlety do minulosti tady zoufale chyběly a pouhé mluvení o nich nestačilo. Spíš naštvalo. Nicméně i tak se jedná o snesitelnou akční jednohubku, v níž nejde o nic menšího, než o záchranu světa. Akce je poměrně slušná, ačkoliv bych jí uvítal trochu víc, herecky jakž takž a jsem toho názoru, že tohle jsou přesně role, na které se Wahlberg hodí a i ten příběh se nakonec dal. Občas to zahapruje co se dialogů týče a připadalo mi, že se tvůrci snaží jednoduchou premisu zbytečně komplikovat. A chybělo i víc soubojů tělo na tělo, kor když uvážímě zkušenosti, které by s nimi jednotlivé postavy měly mít. Celkově se to dalo, ale je to další z filmů, který promarnil svou příležitost. 55% ()

Lacike

Nejak takto by asi vyzeral Matrix, keby ho režíroval nejaký packal a Nea by hral Will Smith ako svojho typického hláškujúceho frajera. Fuqua je nevyzpytatelný režisér, ktorý točí filmy premenlivej kvality a neustále mení svoj štýl. Tentoraz mu ale tento mix Highlandera, Matrixu a nadnesenej akcie z Fast and Furious vôbec nevyšiel. Dej je totálne priamočiary. Behom pár sekúnd nám vysvetlia, kto je dobrý, kto zlý a že všetci idú po hlavnom hrdinovi, lebo ako jediný pozná polohu supermegabazmeku s ktorým môžu tí zlí zničiť svet. Len chvíľu potrvá, kým si jej polohu vybaví. S budovaním postáv sa tu vôbec neserú. Jedna akčná scéna strieda druhú, ale prevedenie nie je rýchle a zbesilé, ale pomalé a nudné a je jedno, či sa jedná o reálne efekty alebo mizerné CGI. Už podľa traileru to vyzeralo na prinajlepšom jednohubku u ktorej keď vypnete mozog, tak sa zabavíte, ale výsledok je po každej stránke nezvládnutý. Niečo ako Dieselov Bloodshot.2/10. ()

JohnCZ

Zajímavý námět zpracovaný naprosto generickým, i když docela zábavně akčním způsobem. Cosi něco mezi Wanted a Old Guard, dobře obsazené a slušně natočené, ale po stránce scénáře zoufale nenápadité, bez zajímavých postav (až na Wahlberga) a povrchní takovým tím způsobem, že to až často nedává smysl. Jako nenáročný akční film, proč ne, ale Fuqua umí rozhodně i lépe. ()

maddy

Iba jeden malý krôčik od absolútneho odpadu a skutočne si myslím, že to tentoraz ani nebola vina Antoina Fuqua. Ten je síce pomerne nevyspytateľný režisér a dokáže natočiť rovnako ako takmer dokonalé filmy (Training Day), tak aj podpriemernosti typu Kráľ Artuš. Zo scenára Infinite by však čoby len priemerné sci-fi nedokázal vykúzliť ani Christopher Nolan, takže sa nečudujem, že to Paramount radšej upratal na ich VOD Paramount+. V kinách by to bola hanba na dlhé roky pre všetkých zúčastnených. Infinite pritom nezačína úplne márne a minimálne úvodna automobilová naháňačka (aj keď značne predigitalizovaná) a pár úvodných desiatok minút filmu, kde sa divák oboznamuje s dejom dajú pocítiť, žeby to celé nemuselo byť také márne. Už však po cca 20 minútach sa film rozpadá takým tempom a skĺza do tak neuveriteľnej trapnosti, že odsledovať ho do záveru je možné len s konštantným facepalmom. Ani neviem kde začať s chybami ... celý film totiž vyzerá presne tak ako keď si banda starých senilných producentov, ktorí mali byť už minimálne 20 rokov v dôchodku sadnú k stolu, začnú vymýšlať čoby mohol byť vo filme "super trooper cool" pre súčasnú mladú generáciu a následne to nacpú do filmu. Čo nemohlo dopadnúť nijako dobre a čudujem sa, že toto prešlo všetkými fázami vývoja, dostalo sa do finálnej podoby bez toho, aby to aspoň jeden rozumný človek zastavil už v počiatkoch. Celý dej o reinkarnácii je niečo tak dementné, že s každou novou informáciou nedáva žiaden zmysel a často pôsobí tak ako keby si niekto sadol za wikipediu, za 3 minúty browsovania zistil základy budhizmu, aj to to ešte čítal v swahilčine a potom si povedal "aha, takže takto sa reinkarnuje", do toho primiešal kúsok toho čo si pamätal z Matrixu, kúsom z Total Recallu a vypľuľ do sveta nekonzistený dej, pri ktorom bude krútiť hlavou aj žiak prvého stupňa pomocnej základnej školy a aj ten by im to prepísal za počkaním do súdržnejšieho celku. Do toho všetkého je zasadený Mark Wahlberg, ktorý doteraz dokázal predať rolu akčného hrdinu celkom bez problémov, ale v Infinite pôsobí (bez toho, aby som bol nejaký ageista) ako 50-ročný páprda, ktorý sa snaží pôsobiť "ultra cool" a celé dianie zakaždým trefne komentovať nejakou rádoby vtipnou hláškou, ktorá ani raz za 106 minút stopáže nepadne na úrodnú pôdu. A že sa do toho celého pletú ešte aj prvky japonskej kultúry, ktoré tam sú len preto, aby mohol hlavný hrdina ovládať boj s katanou už nejdem komentovať. Trestuhodne nezáživné tempo a abscencia aspoň štipky akejkoľvek atmosféry alebo napätia už je samozrejmosťou. Celá tá snaha Infinite pôsobiť neskutočne štýlovo je na smiech a je doslova výkladnou skriňou toho ako sa letný hollywoodsky blockbuster nemá robiť. Bezpohlavný, rádoby cool, bez vlastného ksichtu a hlavne totálne nefunkčný. Pochváliť sa dá pár slušne natočených akčných scén, ale aj to platí iba do tej záverečnej kde sa voľným pádom padá z liedadla a pomedzito dve postavy mlátia ... a tam už fakt neudrží smiech nikto, to sa totiž nedá opísať, ale je iba nutné vidieť, i keď to asi každému príčetnému divákovi vypáli oči. Blockbusterový fail roka. CELKOVO: 3/10 () (menej) (viac)

agentmiky

Tak tady mě Antoine Fuqua docela zklamal. Trochu jsem se Infinite bál, trailery mě vůbec nepřesvědčily, ale tak nějak jsem se vnitřně uklidňoval, že duo Wahlberg-Fuqua mě ve výsledku nakonec nezklame. Ejhle, bohužel tento scénář nastal. Ten samotný koncept by byl asi v pořádku, spíše mi to celkové převedení na plátno přišlo lajdácké a odfláknuté. Akční sekvence za nic moc nestály (vše dost předigitalizované, čehož si člověk všiml již na té úvodní honičce v Mexico City). Scnáristicky slabý čajíček, nedošlo na nějaké překvapivé zvraty, Wahlberg ani chvílemi nevěděl, co má hrát. Alespoň ten Ejiofor mi jako záporák docela sedl. Dalším plusem je Sophie Cookson, na tu se aspoň hezky koukalo :) A ten závěr s tím letadlem ? Smích a komedie. Jasně, každý den prostě není posvícení, ale tohle mělo šanci se vyškrábat na vyšší hodnocení. 4,5/10 ()

SonGokussj

Celý film stojí na tom, že existují reinkarnace, což je všehovšudy velmi zajímavé téma. Rasa lidí, kteří už od dob pravěké prožívají nové a nové životy a kolem puberty si na ty minulé vzpomenou. Nu a jak to uchopí scénář tady? Prakticky jako v Matrixu, akorát místo "nahraju ti do mozku z cédéček bojový sport" je to tady "vzpomeň si na bojový sport" a tím téma reinkarnace hasne. Je to jen předmět k tomu, proč se umí tak dobře hýbat. V příběhu jinak plotholes jak poleno, spousta zbytečných akčních záběrů, i když pro ně nebyl důvod, ke konci jsem se víc smál, než že bych byl v napětí. Abych však Infinite nekřivdil, začátek byl velmi zajímavý, a tak do půlky mě to opravdu bavilo. Proto zlatá střední cesta. Infino-no 55 % ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (viac)

Akční sci-fi Marka Wahlberga vynechá kina

Akční sci-fi Marka Wahlberga vynechá kina

07.05.2021

V době, kdy se začíná konečně mluvit o otevírání kin v Česku, americký kinoprůmysl se pomalu ale jistě probouzí z umělého spánku a studia s výjimkou Warner Bros. slibují, že už na žádné další odklady… (viac)

Will Smith otrokem

Will Smith otrokem

15.06.2020

K oznámení tohoto filmu si nejspíš tvůrci nemohli přát lepší načasování. Otázka systematického rasismu a rovnocennosti je ve Spojených státech opět jedním z hlavních předmětů konverzace a své k tomu… (viac)