Pátrací a záchranný tím vykonáva cvičenia v divočine neďaleko Petrohradu, ktoré zaznamenáva reportérka Christina Arrifeva. Potom, ako dostanú hovor, že sa v oblasti stratilo dieťa, vydajú sa na záchrannú akciu. Namiesto strateného dieťaťa však nájdu starú ženu Zoyu v traumatizovanom stave a vydajú sa s ňou do bezpečia. V noci však cestou zablúdia v lese a ich dodávka následne havaruje. Zoya im vysvetľuje, že lesy obýva duch vdovy, ktorú miestni obvinili z vraždy jej manžela a vyhnali ju z mesta, zlomili jej nohy, vyzliekli šaty a hodili ju zomrieť do jamy. Tá teraz nenechá nikoho len tak odísť a pomstí sa všetkým, ktorých vlákala do lesa. (figliar)

oveckaoa

Záchranářský tým je vyslaný do lesa hledat 2 kluky co se tam ztratily v lese, ale řádí chromá vdova, která je nechce nechat odejít. Bohužel většinu filmu je to nuda kdy sledujeme zhruba 6 lidí buď chodit lesem nebo jezdit autem vdova sama se objeví zhruba až 30 minut před koncem. Sama sejme 3 lidi přičemž ani jedna smrt za nic nestojí atmosféru to sice má na druhou stranu pokud nechám ve tmě v lese několik herců utvořím atmosféru z čehokoliv. ()

J*A*S*M

Od současných ruských hororů nikdy nic nečekám, protože v podstatě nikdy nic nedostanu. Vdova je v tomhle ohledu výjimka, jako variace na Záhadu Blair Witch mi to přišlo obstojné. Holt strašidelnej les na mě působí asi víc než jakýkoli jiný hororový prostředí, takže dejte skupině herců kameru do rukou a nechejte je pobíhat v noci po hvozdech a máte dost velkou šanci, že budu v hodnocení smířlivej. Nicméně, postavy a příběh nestojí za řeč, a finále tak nějak vyšumělo do ztracena bez pořádné gradace. Na druhou stranu plusovej bod, že tu tvůrci neposlali atmosféru do kytek skrz nějaký ohavný digitální triky, jak maj Rusáci často ve zvyku. Cekově žádnej zázrak, ale v mých očích rozhodně sympatičtější a hororově funkčnější věc než všechny ty Rusalky, Nevesty a Pikové dámy od Svjatoslava Podgajevského. ()

ricci.s

Lesné kúsky mám v láske, takže na toto som sa vlastne tešil od júla, a Rusi si teda dali na čas. Napokon žiadny zázrak, hoci zlé to nie je. Skupinka filmárov sa tu vydáva do lesov hľadať strateného fagana (známeho z kvalitného "Yaga"), no v lesoch žije striga, ktorá unáša ľudí, takže hlavní hrdinovia začnú postupne umierať alebo miznúť. Prvá hodina je viac menej len také motkanie po nočnom lese, zvyšok skôr pobehovanie po nočnom lese, ale kto čaká, že sa nám tá "Vdova" aspoň v záverečných minútach poriadne predvedie, ostane sklamaný, mierne sklamanie som tu cítil aj ja. Atmosférické prostredie či tajomné zvuky žiaľ musia stačiť. Aj samotný záver mi prišiel akosi odfláknutý (Podgajevskij v úlohe jedného zo scenáristov najskôr nedostal veľký priestor). Celkovo - neškodná priemerná verzia Blair Witch, pri ktorej sa dá vydržať, ale nič viac. ()

*CARNIFEX*

Má to 80 minút a tak by si jeden myslel, že to bude včasnejšie vo výraznejšom tempe, pričom v rámci žánru mu to ponúkne atmosféru, s ktorou sa pozitívne vysporiada aspoň na jeden večer. Lenže Rusov momentálne omnoho viac trápi Krim na Ukrajine, a tak to má dopad aj na ich hororovú tvorbu. No dobre, to je pičovina, ale hodilo sa mi to :D Proste táto stará “Vdova” sa všemožne snaží upútať atmosférou, no bez výraznejších duchárskych prvkov to asi príliš veľký úspech nedosiahne, pričom ako už uviedol “hororový tatko”, skutočne to mierne pripomína “BlairWitch”, akurát že celkový výsledok nedosahuje tak výraznú hodnotu. Kto však nemá príliš veľké očakávania, čiastočne bude spokojný, ostatní si môžu “pohonkávať” či špárať v nose. Medzi dva-3. ()

darkrobyk

Mix Záhady Blair Witch a Evil Dead okořeněný špetkou Věci. Pátrání po patnáctiletém klukovi v temných lesích je v první půlce bezúspěšné. Pak je nalezena nahá žena a vše se začíná komplikovat. Čarodějnice dle legendy potřebuje k přežívání lidské oběti. Občas se někdo najde - nahý a zmatený, většina ale zmizí nadobro. Druhá polovina dostane spád a záchranáři by sami potřebovali zachránit. Les ožije a nastane boj o život. Dojde i na hlaveň v ústech a naražení na strom, kde je sice trochu ponechán prostor pro divákovu fantazii, ale jinak je vcelku intenzivní. Přeživší se dá docela dobře tipnout, ale to mi nevadilo. Lesy jsou skvělé, kamera občas rozkomíhaná, k FF má naštěstí většinou daleko, takže dobré. Sice mám raději současné ruské horory šmrcnuté gotikou, ale moje slabost pro les zdvíhá hodnocení. Škoda, že úplně nejlepší je filmový plakát. p.s. pokud jsem zmínil Blair Witch, tak tohle se mi líbilo mnohonásobně více. Nechť se jde roztřesená čarodějka, kde straší maximálně zkrvavené kostičky v hadříku, bodnout. ()

Chrustyn

Ruská variace na Blair Witch, jen s vyšším rozpočtem, žádnou inovací a bez dokumentárního stylu. Má to svou atmosféru a občas vystraší, nebo je napínavý, ale jako celek zapomenutíhodná slabota, jen pro přiznivce všeho co se točí kolem hororového žánru. ()

Marze

Nadprirozeny horor. Odrazovalo me tvrzeni tvurcu, ze vse je zalozeno na skutecnych udalostech. Film je nejvice vhodny pro ty, kteri nemaji velka ocekavani ,rozpolozeni. Casem to zpomalilo a ma pozornost zacala vadnout. Chybelo napeti. Prilezitosti pro deseni byly promrhany. Pritom tu je zajimava zapletka. Herecke vykony nic moc, nezajimave postavy, leniva rezie. ()

JASON_X

Nezáživná a nepříliš působivá ruská variace na americkou klasiku Blair Witch Project, jen namísto mládežnického trojlístku v ní po nočním lese sem a tam (vlastně v kruhu) pobíhá postupně řídnoucí parta záchranářů. Mou prvotní zvědavost brzy vystřídala znuděnost, protože pobíhání zabere většinu času, postavy vám k srdci nepřirostou, zvuková stopa je protivná, kamera ručně kinklavá a čekání na nějakou nápaditou inovaci se ukáže jako marné. No, koukám že jsem nebyl příliš originální, ale přepisovat to už fakt nehodlám. ()

Morholt

Parta záchranářů vs. vdoví strašidlo. Strašně mě štvala kamera. nejedná se o čistokrevé FF, ale i v těch situacích, kdy se netočí "autenticky", působí kameraman jako na speedu. A přitom se najdou pasáže, kdy je znát, že by to šlo i normálně, lesy je místy hezky nasnímaný a nepostrádá odpovídající temnotu a ani herci nejsou úplně marní. Navíc je znát, že na to nějaký ten předinflační rubl padl. O to je větší škoda, že ty peníze zůstaly vesměs promrhané. 40% ()

dubinak

Můj postoj k ruským hororům je poněkud dost opatrný až skeptický, protože vždycky jde o příběhy na jedno brdo, většinou inspirované nějakým tím národním folklorem. Naštěstí, Vdova je výjimkou, co potvrzuje pravidlo a straší se tu docela kvalitní formou bez hnusného CGI, starou dobrou lesní atmosférou, mnohdy z dálky připomínající variaci na Blair Witch. Z hororové stránky je to tudíž docela fajn průměrná záležitost, ale její průměrnost určuje bohužel dost nesympaticky vyhlížející herecký ansámbl, který ztvárnil postavy, se kterými není možno soucítit. Děj je pak taky bohužel prvoplánová předvídatelná nuda, takže v tomto ohledu nic nového pod sluncem. Režijně a řemeslně má ale Ivan Minin se svým debutem slušně nakročeno. ()

Anet21

⚪Všetky tie ,,mockumentary" horory už sú tak prefláknuté a predžuté, že nechápem, prečo ich chce stále niekto nakrúcať. V závere ale toto nie je ani mockumentary, keďže asi po úvodných 10 minútach už je to klasický horor s klasickou naráciou.⚪ Žiaľbohu, všetko pôsobí tak strašne amatérsky, niektoré green screen zábery sú ako z vfx youtube videa, postavy sú nesympatické a zbytočné, príbeh triviálny, asi 3 scény, ktorým sa (akousi náhodou) podarí vybudovať atmosféru sú hneď na to pochované hlúpou alebo zbytočnou scénou, ktoré ešte upevní občasný, úplne náhodný strih. Akoby režisér ani nevedel, čo a ako chce nakrútiť. Áno, prostredie lesa má (vždy) atmosféru, motív, že tam zablúdime v noci je istotne strašidelný, a ďalej? Ak chce v dnešnej dobe niekto iba na tomto postaviť príbeh a napätie, tak ,,potěš koště."⚪ Pár dní pred týmto filmom som videla Jáklovho Ghoula, ktorý teda, aj keď operoval so skoro rovnakým klišé, bol oveľa lepšie zrežírovaný a usmernený.⚪Tento horor pôsobí ako tie hororíčky, ktoré možno zhliadnuť o 1:30 v noci na Tv Barrandov alebo Barrandov Plus.⚪ ()

Flopik

Už dlhšie som mal tento film v hľadáčiku, len neboli titulky. Po dopozeraní som však sklamaný. Prostredie lesa je veľmi pekné zato jednoznačne najväčšie plus a druhé plus je atmosféra. Inak je to čisto len nezmyselné behanie po lese, kde postupne hlavné postavy umierajú. Nejako sympatické nie sú takže vám to je v podstate jedno. No a to najhoršie, čo filmu neodpustím je to, že Vdovu ani raz neukážu. Takže reálne po hororovej stránke sa nemáte čoho zľaknúť. No a koniec je teda len ďalšie behanie po lese. U mňa za 2*. ()

Extrakritik

Chtěl jsem dát i 4 hvězdičky. Film mi připomínal záhadu Blair Witch. Začátek byl výborný,ale konec už je trochu přehnaný. Někdy míň,znamená víc. Taky jsem film viděl s anglickým dabingem,který mi rval uši. Bohužel,nikde jsem nenašel původní znění. ()

helraiser

Pohodová lesní podívaná s nadpřirozenými prvky, která nenudí a místy má slušnou atmosféru. V podstatě spokojenost a to tenhle subžánr zrovna dvakrát nemusím. ()

Daiker

Ruská vykradačka Blair Witch, která po stránce atmosféry a vizuálu funguje skvěle..... Bohužel některé scény působí jak nedotažené do konce (prostě střih a je jiná scéna) Konec mohl být skvělý kdyby zase nepřišel střih a vše skončilo jinak. PS : viděno s Anglickým dabingem, který je hrozný, ale tady to vůbec nevadilo ()

J.Mayen

Slabsi verze Zahady Blair Witch. Trochu jsem se ztracel v tom chaosu behani a ztraceni se ucinkujicich. Naopak se mi libily 2-3 sceny, ktere mely fakt koule (napr. ta se vzteklym psem v aute). Ale podtrzeno secteno, zadna hitparada tedy... ()

Emperor1

I když se o to očividně snaží, nemá Vdova ani špetku oné blairwitchoidní atmosféry, kterou bych u filmů odehrávajících se v nočním lese očekával. Oproti svému vzoru tomuto snímku chybí přehledný a srozumitelný děj, více či méně sympatické postavy, originalita, výrazněji zpracovaná mytologie na pozadí, již zmíněná atmosféra a možná ještě něco by se našlo. Takže ne, toto mě na zadek neposadilo. ()