Pokoj

• Francúzsko The Room

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

pushover

Promyšlenější než Renaissance a především dobře zrežírováno. Christian Volckman se posunul. Nutno podotknout, že Olga Kurylenko už se vcelku vyhrála. ()

Najt

Nejen, že se nekoná revoluce, tady se nekoná ani evoluce. Prostě jen průměrný mysteriozní scifi snímek, který nebyl špatný, ale zároveň mě na něm vadila spousta věcí. Nijak citově mě to nechytlo, když měli dát to dítě pryč " matka" se hroutila, přitom víme, že dítě bylo i když živý, tak "vymyšlený" a to její sténání, když ví, že to není nic víc jen výmysl mi moc na uvěřitelnosti nepřidalo, do toho pak otec, který taky nedokázal říci prostou větu, aby dítě zmizelo. Když z něho vyrostl totální harant, tak jsem už jsem si dokonce přál ať konečně zhyne a na konci to samé znovu. Dítě stárlo a umíralo a matka se opět psychicky hroutila, i když ví, že za prvé není její a je to přelud, nebo přání pokoje a mimo barák nepřežije, za druhé i když ji chtěl zabít manžela a za třetí ji chtěl znásilnit, i přes to se hroutí, tak tady už se mě ty její emoce doslova příčily. Navíc tyto čachry s děckem mě nějak neočarovaly a čekal jsem, že spíše bude nějaké kousky, věznění, nebo záhady vymýšlet právě pokoj, takhle by totiž ten film mohl mít klidně název "harant" než pokoj. ()

Clark_Kent

Ten podivnej pokoj ve zdi tě doslova vysaje. Nebo ti možná nadělí, spoustu volovin navíc. Na mě to dojem, teda neudělalo. Jediný menší pozitivum je sympatická Olga. ()

Ex_Machina

Je to dar alebo budeš nešťastný a prekliaty? Dar preto, lebo to nemá nikto na svete iba ty,  nešťastie preto, lebo to po čom najviac túžiš si neodnesieš ďalej ako iba na pár metrov a prekliatie preto lebo to naozaj podstatné v živote človeka tam nezískaš a nakoniec z toho takmer isto zošalieš a skončí sa to tragédiou. Takže ak si chceš užiť originál od Rembrandta, 500 ročný karibský rum, alebo sa pomilovať s havajskou kráskou, budeš to brať ako dar. No zdravie, vyššie šťastie, použiteľné peniaze, ale najmä rodinu ti to nedá a to bude nakoniec tvoje prekliatie. ()

Hemlock

Zajímavý námět, jež poukazuje na lidské touhy a celkově je zaměřený na problematiku bytí. Začátek působivý, druhá půlka filmu pak již krapet slabší, ale i tak se jedná o lehce nadprůměrné mysteriózní drama. Navíc Kurylenko s Janssensem vytvořili solidní tandem, kterému to spolu slušelo, což se ale bohužel nedá říci o tom pubošovi co vylezl z pokoje, ale chápu, že 3D tisk ještě není dovedený k dokonalosti. ()

O.D.

Samotný nápad originální, ale potom se dalo vymyslet tolik zajímavějších věcí. Škoda. Tři hvězdy. Rozhodně doporučuji si o filmu dopředu nic nezjišťovat a ani moc nečíst zdejší komentáře, spoilerama se jen hemží :-) PS: Po druhém zhlédnutím přidávám jednu hvězdu navíc, protože hodnocení tady jde dolů a to si tenhle filmeček nezaslouží. ()

jprmusic

.... koho to zajímá, jak to funguje .... no i ta největší žánrovka by měla mít alespoň nějaké reálné podhoubí - a to The Room nemá. Není jediný důvod věřit, že by se dva relativně normální lidi mohli chovat jako naprostý hovada. Ale oni se tak chovají, navíc je to dost přiblble napsaný .... prostě jsem se dost otravoval ..... ()

Pitryx

Nemám rád ani etik-fi ani filosof-fi, což tento snímek bezesporu je. Kupodivu to však nebyla zas taková nuda, jak většina těchto snímků bývá. Rozhodně si to zaslouží jednu desítku za překvapení v blázinci a pak to na konci. A ten závěr vcelku také ušel. Tedy, ne že bych to nějak žral, ale prostě se na to dívat dalo. Ale podruhé už bych to vidět nechtěl. ()

Solverino

No zachránil to trochu ten konec... jinak je to průměrná záležitost s jedním twistem navíc na konci. Zajímavé jak Olga nenamalovaná vypadá celkem obyčejně, ale její prdelka v prádle zvedne o kus každý film! :) Mňam! ()

SAINTS

Skutočne kreatívne sci-fi o tajomnej miestnosti v dome s magickými schopnostami.Olga Kurylenko sa rozhodla,si želat dieta a to bola velká chyba.Mohlo to byt aj lepšie,ale celkovo to ušlo. ()

adamix

Veľmi zaujímavý film, predovšetkým unikátny na zamyslenie sa, ako by každý z nás reagoval v danej situácii, čo by si prial a dokedy by ho tie splnené želania prestali baviť. Cez to všetko mi stále vŕta v hlave, prečo si Olga nepriala radšej plodnosť. S manželom by potom za necelý rok mali skutočne ICH vysnené dieťa a mali by po probléme a neriskovali by. Ale to by bolo až moc nudné a bez dejového konfliktu, z ktorého by nevyplývali žiadne riziká :). Originálne, nemožno ho ani zaradiť poriadne do nejakého žánru, podobne ako Aronofského filozofická a deštruktívna matka! ()

MartinTerran

Jako docela dobrý, ale vlastně ani ne. Na filmech s zajímavým námětem jako třeba zde mi vadí, že se hlavní postavy chovají jako úplní trotli? Trochu uvažovat a promyslet věci by nevadilo a poté by film mohl být o dost zajímavější. Závěr byl dramatický a napínavý to zase musím uznat, ale docela krátký. Hodnocení: 63/100. ()

DonBraso

První půlka super,pak druhá začíná překvapovat až moc,až se z toho stane překombinovaná slátanina se zajímavým námětěm,který nevystřelí z kalhot ani závěrečný těhotenský test.Herecký emoce hlavně u Olgy jsou stále nad její síly,ale to je můj problém.Nakonec ten zajímavý pokojíček je slušná mysteriózní hříčka s děckem,který roste a konec.Na druhou stranu,když mohl mít člověk co pokoj dal,tak by příběh vypadal fakt jinak,protože zde divák nesmí zapojit všechny mozkové závity,který rafinovaně Volckman přehodí na jednoho psychouše,že takhle rodinko ne.65% ()

mnx

Na první pohled, ještě než to shlédnete, to vypadá jako další laciný béčkový horror s tématem opuštěného domu, kde žije jakési skryté zlo. Za béčkové peníze to natočené nejspíš bylo, ale ve výsledku se z toho nakonec vyklube takový civilnější Solaris bez vesmíru. Je to příklad toho, že i bez velkých peněz, bez vyhlášených herců, efektů a já nevím čeho ještě se dá natočit skvělý film, o kterém budete dlouho přemýšlet. ()

srolyma

Celkem zajímavý mistery horůrek. Koupit starý dům na samotě, zvlášť když byl dlouhou dobu neprodejný a navíc v něm pořád blikají světla, si vždycky říká o pořádný průšvih. Když je ale v tom domě tajná místnost, která dokáže zhmotnit všechna přání, tak je to celkem vítaný bonus. Ovšem jen do té doby, než si ta hloupá ženská přeje miminko a místo toho, aby to své přání něžně pošeptala do ouška svému manželovi, který by ji s tím jistě rád pomohl, tak to radši něžně pošeptá kouzelnému pokoji. No a problém je na světě. ()