Pokoj

• Francúzsko The Room

Matt a Kate si koupí dům na samotě. Během stěhování objeví zvláštní pokoj, který jim dokáže zhmotnit všechna jejich materiální přání. Po Katiných dvou potratech je ale jejich největším přáním dítě. (Filmbox)

LindaVa

Tak tohle bylo vážně dráma. Začíná to jak průměrný béčkový horror a sotva si stihnete zívnout, nestačíte se divit, co že se to tu vlastně děje. Docela si dovedu představit, že podívaná na tenhle film může i přímo bolet, jste li žena, co ztratila dítě. ()

rigby

Nenáročná oddychovka, kdy děj je zcela jasný už předem a vlastně nic nemůže překvapit. Žádné soustředění není potřeba, ale jinak je radost koukat, jak to nejen oběma hlavním protagonistům mezi sebou funguje, ale i jak si jinak celkem slabý příběh dokáže diváka podmanit. Pozná se velmi zručná práce režisérova. ()

PamPero 1

Velmi zajímavý scénář, který ale bohužel v mých očích docela pohřbívají nelogické lapsy obou hlavních postav. Je to trochu škoda, protože The Room mohl být i něco víc, než mysteriózní béčko. Alespoň se v něm celkem dobře ukazuje Olga Kurylenko, která dokazuje, že umí i hrát. 60% ()

hony23

Co by za to jiní dali mít pokoj splněných přání. Jednomu manželskému páru se to ale vyplní a mohli by si toho užívat, kdyby si ta pizda nevymyslela, že chce fakana. Celkem originální thriller, který ani nenadchne, ani nenudí. ()

Saxos

Tak to dopadne, když člověk promešká ten správný okamžik. A stačilo tak málo a ve vhodnou dobu říct "chlapečku, jdi si na chvilku hrát ven na píseček". Klady: konečně něco neobehraného, paráda; a ty náklady, zaplatíme Olgu a k ní pár sotva odrostlých komparzistů. A pak že představa nepůsobí početí! ()

Ronkar

Zajímavej koncept, skoro jak vytrženej z nějaké Kingovské povídky. Námět se bohužel poněkud nepochopitelně ubírá tím nejméně zajímavým směrem a navíc nedává v rámci nějaký mešlenky ani moc smysl. Plusem je sexy Olga Kurylenko, dobrej soundtrack a vcelku obstojná atmosféra. Tady to ale výrazně hází dolů scénář a dialogy. Škoda. Potenciál byl hodně velký. ()

veverysiak

Nedá sa tomu uprieť určitá originalita a zaujímavé zvraty, k tomu herecky vyzretá a stále mlado krásna Olina, akurát to dosť utrpelo hlavným protagonistom, ktorý je nudný, nezaujímavý a neherecký, inak by to bola veľmi slušná mystéria, takže 60% ()

Kozlowski8

Když se mladý pár přestěhuje do nového domu na samotě, objeví zde tajemný pokoj, který jim splní každé přání...Základní námět docela OK, ale scénáristicky zvláště překombinované a přitom absolutně čitelné, chování osob iracionální a nevěrohodné a k tomu děsně nepřesvědčivý Kevin Janssens v roli Matta a hrozné dialogy. Snad jen obstojné představení Olgy Kurylenko a solidní atmosféra film jakž takž drží na (slabých) dvou hvězdách. 35 %. ()

v.indruchova

Pro mě slabší průměr zajímavá myšlenka, do postav jsem se nedokázala vcítit. I když herečka je celkem sexy, týpek pěkné tělo, ale jinak nic pro mě. Touha po penězích a moci. Hmm. Ale co bude pak až budeš mít všechno? Věšina se zblázní nebo postupně se zabije. Zajímavé poučení. Někdo si snad ještě myslí, že něco dostane zadarmo? XD ALe kde pak. Zaplatíš, ale někdy to nevíš. Například životní energíí co ti někdo (nebo něco) bude odebírat. Zajímalo by mě kdo ten dům vytvořil. A proč? V takovým domě bych nebyla ani minutu (už od prvního pohledu). Myšlenka se dala ještě lépe využít a pohrát si s ní. Proč mi to tak připomnělo pohádku, královna chtěla dítě. Tak se upsala ďáblu, ten si po X letech pro dítě přišel. .Celek souhlasim s nazorem HONAJZ. Mám pocit že někteří nepochopili spoustu myšlenek filmu a i závěr tak tomu dali nulové hodnocení. Vyprázněný horor to není a ani na to nemusíte být geniální. ()

SpicyNugget

Matt s Kate si koupí dům na samotě. V domě objeví pokoj, který je ovšem sakra zvláštní. Umí zhmotnit veškerá jejich přání. Jenže to by bylo, aby tahle zlatá rybička neměla svůj háček, že ano. Štěstí je pomíjivé. Jenže když si Kate přeje dítě, háček se utrhne a Matt s Kate musí zabojovat o život… Skvělý mysteriózní fantaziózní film, mě to moc bavilo. Zajímavý nápad a hezké zpracování. Určitě doporučuji. ()

kaesko

Předvidatelné, jasné... Ale i tak mě bloudění nakonci poměrně dostalo. Za tři *** to není, ale dvě ** mi příjde málo, takových 53 % asi jo... ()

Alecjay

Jakože…překvapivě not bad. Neřekl bych, že je to strašidelný, ale rozhodně je to f*d up. Ve chvíli kdy jsem se s filmem naladil na stejnou vlnu (tj tak trochu vyšinutou, ale pořád v mezích logiky), jsem mohl docela snadno předvídat příštích 5 minut děje, ale upřímně mi to zas tak nevadilo. Na novodobou hororovou rychlokvašku jsem opravdu neměl vysoké nároky, ale musím říct, že výsledek mě příjemně překvapil. Herecký výkony neurazí nenadchnou, (před)konec byl docela silnej, pěkně natočený, závěr si musíte zhodnotit sami pokud nechcete spoilery. 8/10 ()

Accuphose

Autoři přišli s originálním námětem a celý film je zajímavé sledovat, jak si s tím poradili. A bohužel si s tím poradili tím nejjednodušším způsobem, na který přišli. A aby to moc nestálo že :-D Dokonce i v rámci konceptu, to mohlo mít zajímavej scénář. Na chvíli to i vypadá, že se někomu povedlo přijít na zajímavej nápad, kterej je posléze skvěle zahozen. Postavy si v rámci celého filmu počínají dost dementně. Kdyby něco podobného natočil Aronofsky, nebo třeba Trier, mohlo by to být velmi zajímavé. Púvodně jsem chtěl dát odpad za trestuhodně promrhanej nápad, ale nakonec autoři přišli s něčím alespoň trošku zajímavým, co dokázalo udržet náklady na nule... Jedna hvězdička. Vlastně si tam můžete dosadit i hvězdičky dvě podle toho, jak se postavíte k docela důležité otázce. A ta totiž zní: "je v pořádku pokusit se natočit velkofilm a mít na to třeba 50,000 USD?" ()

AmunRa

Film je schématem vyprávění podobný Matce od Aronofskyho - také je založený na ústřední dvojici, začíná jako běžný život mladého páru a následně se přes stupňující se podivné události dostává do surreálně zběsilého akčního tempa. Aronofsky ovšem pojal svůj film jako alegorii, kdežto v The Room žádná vyšší úroveň vyprávění není. Také technomagie The Room je nevěrohodná oproti nedefinovaným silám Matky. Z hereckých výkonů musím rozhodně vyzdvihnout Olgu Kurylenko, která od lehce toporného výkonu v Hitmanovi za 12 let herecké kariéry vyzrála a dokáže zaujmout i oblečená. Naopak Kevin Janssens střídající polohy "milující partner" a "hysterický umělec" mi celou dobu lezl na nervy a herecky ho převálcoval i John Flanders v roličce Johna Doe. Celkově nečekaně zajímavý film matoucí úvodem evokujícím haunted house horror, kterému škodí příliš pomalý rozjezd na úkor krátkého divokého závěru, podivná technomagie a otravný Kevin Janssens v jedné z hlavních rolí. ()

LucinkaMyska

To je tak, když si ve svém životě přitahujete přesně ty věci, které řešíte a potřebujete. Jeden by si od toho všeho chtěl odpočinout u oddychového filmu, a nepřečte si hlupák popisek, o čem že ten film je. A je to tu. Témata, ve kterých se pitváte celý dny znovu a znovu. Jenže! Přeci jen je to k něčemu dobré. Film ukazuje, co přináší lpění. Ukazuje, co může vyvolat chamtivost a touha zůstávat na místě a topit se ve smyšleném bohatství. Obklopovat se falešnými pozlátky je tak opojné. Želbohu si stejně jednoho dne musíte přiznat, že tu něco nesedí. Ve finále to je tak, ,že to, co si neuděláte sami, to, co trpělivě nevypipláte, at už je to dítě od kolíbky nebo balík peněz, tak se při nejbližší příležitosti obrátí v prach. A ještě se vás to jen tak mimoděk pokusí zabít. Ale co nebo kdo je tu vlastně tím nepřítelem? Jo, jak lehké je ztratit se v labyrintu lží a sebeklamu... ()

Pejda

O tomto filmu nevím kam bych ho zařadil, thriller, mysteriózní, sci-fi, drama...no tak od každého něco, první třetina mě bavila, pche pokoj kde si řekneš přání a máš ho... zajímavě pojaté, ovšem dál... přeji si dítě, mám ho, ALE zjištění, že nic z POKOJE nesmí opustit dům s tím nikdo nepočítal...od poloviny filmu bych řekl je to o ničem. 50% ()